Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Az ep7-ben nem láttuk a Maz kastélya körüli csata utáni "utóéletet", szóval akár onnan ismerhette Poe. Esetleg nem azonnal távozott az Ellenállás a bolygóról, csak valamivel később. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért kellett Holdonak a Radduson maradnia? Az Első Rend a vadászokon kívül miért nem ment közelebb a rombolókkal is a csatában? Holdo miért nem lépte meg a hiperűrugrást korábban keresztül a Supramacyn? Az Első Rend miért nem hívta ide a flottájuk többi részét, hogy másik irányból támadva levadásszák az Ellenállást? Az üldözők miért nem nyomtak részben legalább mini hiperűrugrást hogy az Ellenállók elé vágjanak?

Miért kellett Holdonak a Radduson maradnia?

Mert a hajót tűz alatt tartották és ha nincs ott senki, letér a pályáról. Az ep5-ben láthattuk, hogy még ha pajzs is van a hajón, egy találat durván kitérítheti (mikor a Falcon menekül a csillagrombolók elől egy közvetlen találat igen durván megdöntötte, amit valószínűleg Han korrigált azonnal). Ha pedig elkezd csak úgy sodródni, abból az Első Rend leveheti, hogy a hajót kiürítették, ráadásul az is megeshet, hogy a Raddus pont a menekülők felé kezd el sodródni.

De ott van jó példának a Defender is, Anakin flottájának hajója a ryloth-i ostrom alatt. Anakinnak és R2-nak szinte az utolsó pillanatig a hajón kellett maradnia, és amikor elhagyták a hidat, a rázúduló tűz miatt a Defender letért a pályájáról. Csak mivel már túl közel volt Mar Tuuk hajójához, ez a pályaeltérés nem osztott vagy szorzott.

 

Az Első Rend a vadászokon kívül miért nem ment közelebb a rombolókkal is a csatában?

A hadihajók általában nem közelharcra valóak. A TCW-ben és a Rebelsben is láthattuk már, hogy a csatákban a hadihajók általában viszonylagos távolságot tartanak fenn egymástól. Az ep6-ban is csak a Halálcsillag II. miatt repültek a lázadók közel a csillagrombolókhoz.

 

Holdo miért nem lépte meg a hiperűrugrást korábban keresztül a Supramacyn?

Nyilván mert csak később jutott eszébe. Nem támadhat mindenkinek azonnal zseniális ötlete. Néha van úgy, hogy az embernek kell egy kis idő.

 

Az Első Rend miért nem hívta ide a flottájuk többi részét, hogy másik irányból támadva levadásszák az Ellenállást?

Minek? Nyilvánvaló volt, hogy nem menekülhetnek előlük, csak idő kérdése, hogy elkapják őket. Akkor meg minek vonjanak el forrásokat más hadműveletektől? Mert ugye a nyitószövegben tisztázták, hogy az Első Rend teljes körű offenzívát indított, vagyis míg Huxék az Ellenállással foglalkoztak, addig máshol ugyanígy folytak a csaták. A Köztársaságnak még maradhattak előőrsei, nyilván olyan bolygók is voltak, mint a Naboo, ami azért bírt még némi helyi milíciával, és így tovább. Egy ilyen hatalmas hadművelet során nem lehet csak úgy elvonni hajókat, pláne feleslegesen. Így is meglehetősen nagy erőket mozgattak meg ahhoz képest, mennyi hajóról volt szó, hiszen a Supremacy mellett még ott volt egy tucat Resurgent is.

 

Az üldözők miért nem nyomtak részben legalább mini hiperűrugrást hogy az Ellenállók elé vágjanak?

Ismét csak: minek? Minek pazaroljanak erőforrásokat erre, ha úgyis megoldódik a dolog. Egy Supremacy, de még egy Resurgent méretű hajót sem lehet egyszerű fénysebesség fölé gyorsítani, hiszen hatalmas tömegekről van szó. Ráadásul a hipersebesség fényévek átszelésére való, ezek a hajók pedig kilométerekre voltak egymástól (ugye a Raddus nem tudott teljesen kijönni a lőtávból). Egyáltalán nem biztos, hogy ilyen csillagközi szempontból egy köpésnél is kisebb távot meg lehet tenni fénysebességen. Lehet, hogy ha csak egy másodpercig vannak a hiperűrben, már akkor is két csillagrendszerrel arrébb térnek vissza a valós térbe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre  jobban kezdem elfogadni Holdo-t. Hülye ötlet volt és ha beszél a legénységgel (ha emberszámba veszi Poe-t és nem néz rajta keresztül csak azért mert (okkal) le lett fokozva) akkor nyilvánkisebb veszteséggel megoldható lett volna a dolog. De!!!! Pont ezért kellett ő. Ackbartól ugyanezt a balfék viselkedést nem fogadhatnàm el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom én egy 4-est adtam a filmre veletek ellentétbe akik nagy százaléka az 5-re szavazott. Eszméletlen sok ha szabad így fogalmazni buktatója volt a filmnek. A sok értelmetlen dolog amit nem is értek igazából de próbálom szavakba leírni....

 

Elsőnek is Snoke....sokan elítélik Az Ébredő Erőt mert egy copy film lett ( én nem közéjük tartozok ) de volt egy hatalmas előnye. Felkeltette több millió rajongó érdeklődését hogy ki is lehet ez a Snoke. Talán egy bukott jedi ? Vagy Sidius átvándorolt egy testbe csak nevet váltott, vagy mestere Plagiues az ? Sokan hosszú hónapokig találgattak ki is lehet és várták a 8.részt amiben kötelessége lett volna az írónak felfedni hogy ki is Snoke !!! Erre nem kapunk semmi választ hogy ki is az. Olyan szinten megalázónak tartottam ahogyan megölték ( ugye Kylo ráirányította a fénykardot és az erővel bekapcsolta ami ketté vágta ). Snoke aki képes volt egy egész birodalmat kiépíteni és talán veszélyesebb volt az Első Rend mint anno a Birodalom. Erre Kylo Ren egy laza fénykard csúsztatással megölte. Ezt nevezik teljes kudarcnak, ami 110%-ig a rendezők és az írókat minősítik persze rossz irányba. Ugye Snoke használt erővillámot és Rey-el is elég szépen eljátszadozott, tulajdonképpen bármikor megölhette volna. De nem inkább bízzuk Kylo-ra akin még a hülye is észrevette hogy nem stimmel valami. Nekem ez a jelenet teljes kudarc és ötlettelenség volt. Simán berakhattak volna egy Kylo + Rey vs Snoke fénykard párbajt. ( Szerintem Snokenak volt fénykardja )

 

Másik buktató és hatalmas kudarc....Snoke kiléte mellett mindenki Rey szüleit találgatták, voltak olyan teóriák miszerint Han Solo + Leia gyermeke, meg olyan is hogy Obi-Wan eltitkolt gyermeke stb...a film teljesen korrekten elintézte hogy Rey szülei senkik igen SENKIK voltak. Lehet hogy csak Kylo Ren kitalálta hogy még egy okot adjon Rey-nek arra hogy mellé álljon de akkor is.

 

A legfontosabb kérdéseket amik anno Az Ébredő Erő filmbe megmaradtak azokat most a 8.részben elintézték 1-2 mondatba miszerint Snoke még mindig egy SENKI aki persze tud erős sith képességeket használni de azt nem érzi meg ha egy másik erőhasználó éppen egy fénykardot forgat el. Illetve Rey is egy senki a szüleivel együtt. Csak akkor azt nem értem honnan van neki ekkora ereje ? 

 

Ezt meg csak úgy a végére, köszönjük meg a magyar szinkron színészeknek ezt : Kylo Ren ----> Mit miért, mit miért ?! ( mikor éppen Reynek válaszol...páros lábbal rúgnám ki azt a szinkron színészt és az egész fordító brigádot is )

 

 

Ajánlanám Star Wars Kisokos vélemény videóját amiben elég szépen kifejti ő is ezeket: 

 

 

Szerkesztve: - mmateexd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az Első Rend a vadászokon kívül miért nem ment közelebb a rombolókkal is a csatában?

 

A hadihajók általában nem közelharcra valóak. A TCW-ben és a Rebelsben is láthattuk már, hogy a csatákban a hadihajók általában viszonylagos távolságot tartanak fenn egymástól. Az ep6-ban is csak a Halálcsillag II. miatt repültek a lázadók közel a csillagrombolókhoz.

Egy kivétel van. A coruscanti csata. De ott akkora volt a hadihajó sűrűség, hogy ott nem is lett volna más lehetőség.

1 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Egyre  jobban kezdem elfogadni Holdo-t. Hülye ötlet volt és ha beszél a legénységgel (ha emberszámba veszi Poe-t és nem néz rajta keresztül csak azért mert (okkal) le lett fokozva) akkor nyilvánkisebb veszteséggel megoldható lett volna a dolog. De!!!! Pont ezért kellett ő. Ackbartól ugyanezt a balfék viselkedést nem fogadhatnàm el. 

Láttuk hogy reagált Poe Holdo tervére. Elkezdett toporzékolni. Vajon miért mondta volna el neki? De úgy általában véve is. Poe le lett fokozva, mi köze neki a katonai döntésekhez? Dzséjt majd leírja ha tévedek. Ez olyan mintha egy kis hadnagy elkezdene pattogni az ezredesnek, hogy ugyan mondja már el a haditervet. Majd megtudja amikor meg kell tudnia. Erre utalás is van, amikor Leia mondásával élnek. Szóval Poe kotnyeles volt, túlságosan is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Az jutott eszembe, ha Riannek lett volna lehetősége Vaderrel dolgozni, tuti, hogy a Nagyúr megcsúszik valami frissen felmosott padlón, és majdnem elesik, esetleg egy lépcsőben botlik meg és kalimpál egy rövidet és utána siet tovább a dolgára... örülök, hogy ez nem jött össze neki)   ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy kivétel van. A coruscanti csata. De ott akkora volt a hadihajó sűrűség, hogy ott nem is lett volna más lehetőség.

Igen, a Coruscanti csatában már tipikusan megjelent az, hogy a hajók száma inkább már ártalmas. Az se lepne meg, ha ott nem egy hajó baráti tűzben sérült volna meg, vagy egyenesen pusztult el.

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Láttuk hogy reagált Poe Holdo tervére. Elkezdett toporzékolni. Vajon miért mondta volna el neki? De úgy általában véve is. Poe le lett fokozva, mi köze neki a katonai döntésekhez? Dzséjt ma leírja ha tévedek. Ez olyan mintha egy kis hadnagy elkezdene pattogni az ezredesnek, hogy ugyan mondja már el a haditervet. Majd megtudja amikor meg kell tudnia. Erre utalás is van, amikor Leia mondásával élnek. Szóval Poe kotnyeles volt, túlságosan is.

Pontosan, Dameront lefokozták századossá, ráadásul az osztagát elvesztette. Mindezeken túl, a vadászpilótának az anyahajó ügyeihez semmi köze. Poe olyanba akarta beleártani magát, amihez még parancsnokként sem lett volna köze. Leia, Acbar és a többiek is simán helyreigazíthatták volna, hiszen ő nem tagja az Ellenállás vezérkarának, a rangsorban meglehetősen hátul van, a feladata pedig a vadászgépekre korlátozódik, amik meg már nem léteztek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Mestal, eleve rossz oldalról nézed. A sötét oldal hogy áll az epizód végén? Van egy Erő használója és egy óriási serege. És a világos? Van egy Erő használója és egy maroknyi csapata.

Ne haragudj, hogy mínusszal értékeltem ezt a választ, nagyon jó hozzászólásaid szoktak lenni, de így megközelíteni az egészet olyan mintha nem értenéd a lényeget. Nem csodálom mert a film összekavarhat. Pont ez az a fekete-fehér sablon amire ELVILEG nemet mondtak. Az egyensúly nem fehérek és feketék között kell hogy legyen. A filmes analógia szerint ezért nincs tovább értelme a jedinek és a sithnek. Erről magyaráz mindenki ebben a filmben és ennek szemléltetésére rakták be DJ-t is, bár köze sincs az erőhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Mestal írta:

Ne haragudj, hogy mínusszal értékeltem ezt a választ, nagyon jó hozzászólásaid szoktak lenni, de így megközelíteni az egészet olyan mintha nem értenéd a lényeget. Nem csodálom mert a film összekavarhat. Pont ez az a fekete-fehér sablon amire ELVILEG nemet mondtak. Az egyensúly nem fehérek és feketék között kell hogy legyen. A filmes analógia szerint ezért nincs tovább értelme a jedinek és a sithnek. Erről magyaráz mindenki ebben a filmben és ennek szemléltetésére rakták be DJ-t is, bár köze sincs az erőhöz.

Semmi gond, azért van a gomb.

 

A film azt fejtegeti, hogy a Jediknek dőreség azt képzelni, hogy ők a világos oldal. Szerintem a fekete-fehér analógia a galaxisra úgy vetül rá, hogy van az élet, amiből az ERŐ is árad, és van ezzel szemben az a csoportosulás, ami az élet ellen tör és lerombolni kívánja azt. A kettőnek a folyamatosan kavargó állandó egyensúlytalansága kíséri végig a galaxis történetét. Hol az élet, hol az élet ellen törő pusztítás dominál, és az ERŐ folyamatosan azon munkálkodik, hogy az egyensúlytalanságok ellen dolgozzon. Ha a sötétség felemelkedik, a világosság szembenéz vele /Snoke szavai/. Abban szerintem megegyezhetünk, hogy a pusztítás és sötétség a rész végére tort ül és lángba borítja a galaxist. Ennek pedig a filmben bemutatott egyensúlyi tézis értelmében a világosságnak felelnie kell. Nem feltétlenül Erőhasználók tekintetében, de az utolsó jelenetben egy ilyenre látunk példát.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Már első megnézés után elfogott az érzés, hogy jó lenne újranézni minél többször.

Én is így voltam első megnézés után (no nem rögtön, hanem pár órával a mozi elhagyása után). Pedig a legkevésbé ez tetszett az összes Star Wars-film közül, de valamiért mégis rá tudtam magam venni, hogy másnap ismét megnézzem. :) 

És megérte, mert felfedeztem benne egy-két olyan dolgot, amit első megtekintés során nem. Ezt már taglaltam is egy korábbi hozzászólásomban. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Húha Pécsi! :o Ennél jobban már meg se tudtál volna lepni! :o Kivel beszélted át? Csoli mesterrel? :P

Sajnos Csoli mesterrel, a premier éjszakáján nem sikerült. Neki nagyon tetszett és többed magával is volt, nekem meg éppen vihar dúlt a lelkemben. Nekik haza is kellet még érni Mohácsra is. Remélem nem haragszik rám, most már vele értek egyet. Én Werebazs-al borongtam mert Ő is pécsi, de nem, még nem is Ő volt. Van egy kollégám akivel egy irodában dolgozom, Ővele és a fiával néztem meg másodszorra. Nagyon tudtunk vitatkozni az EP VII kapcsán is. Leginkább Ő az aki a racionalitást alárakja az esetleges értelmetlenség alá. Mentünk jelenetről jelenetre, és öszevetetettük az I - VI részbeli ismereteinket a látotakkal. Kerestük a párhuzamosságokat. Megtaláltuk. Megnyugodtam.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, még mindig a film hatás aalatt vagyok.

Előre bocsátom, hogy nem olvastam senki véleményét vagy kritikáját ezen hozzászólás előtt, ami vélhetően kissé csapongó lett.

Azt is fontosnak tartom megjegyezni, hogy elismerésemaz alkotóknak, jól megvezettek mindent egy csomó fake infóval, bár tény, hogy volt aminek volt valóságalapja.


Eredeti nyelven, magyar feliratta láttam.

Az biztos, hogy ez volt talán az egyik legmeghökkentőbb fordulatokkal és újításokkal operáló Star Wars mozi igazi érzelmi hullámvasút. A castingja remekül sikerül.

A meghökkentő fordulatok gyike volt ugye Snoke teljesen meglepetésszerű megölése.

Tény, hogy Snoke volt az egyik legrejtélyesebb és legerősebb karakter az SW filmekbn. Ezen epizódalapján elég erősen átjött, hogyegyigazi gátlástalan manipulátor, aki bizony brutálisan otthon van az erőbn. De az lett veszte, mint Palpinak, túlságosan önhitt volt és pillanatra ellenkadt a figyelme. Totál váratlan volt ahogy meghalt, egy igazi "naba**ki erre nem számítottam" pillanat.


Másodszor menjenek a **********ba amiért Lukeot megölték. Persze annak örülök, hogy nem azért halt meg, mert valaki legyőzte, sőt, a végén olyat mutatott, amit eddig még nem láttunk, de aztán ugye felemelkedett és eggyé vált az Erővel. Erre sem számítottam. Hamill jól játszotta Luke-ot. Nagyon tetszett. Ha a 9-ik részben történik ez vele, akkor könnyebben elengedem.

Persze az is lehet, hogy Luke eljutott egy olyan szintre amivel a 9-edik részben is fontos szerepe lehet. Vagy csak minden erejét felemésztette ez a teljesítmény. 

Zöld kard jobban tetszett volna.

Nagyon tetszett ahogy Rey és Kylo az erőn keresztül időnként kapcsolatba léptek egymással. Ez a Dracula 2000-re emlékeztetett.

Holdo admirális karaktere is tetszett. Ahogy fokozatosan kiderült, hogy sokkal okosabb, mint hittük, majd a végén, hogy sokkal bátrabb is. És persze okos is, ahogy kiiktatta Snoke hajóját.

Tetszett Poe kis zendülési kísérlete is, de az is, hogy nem sikerült.

Hux egy igazi szánalmas kis féreg, ahogy előbb lelőtte volna Kylot, majd beszólt neki, majd mikor kapott egy szemléltetést, azonnal becsicskult. Szerintem lesznek még gondjaik.

Egy pillantig azt hittem, Finn is meghal, de aztán mégsem. Végülis ügyesen oldották meg.

Meglepően jól működött Rose és Finn párosa.

Az első űrcsatával kapcsolatban vegyesek az érzésem. Azok a bombázók elég lassan vánszorogtak, és az űrben driftelés is eléggé idegen volt az eddigiektől.

Tetszett, hogy Joda - ill. ezáltal az erőszellemek - a jelek szeritn nem csak beszélgetni tudtak. 

A flashbackek jók voltak.

Az Ach-too- i "asszonyok" két jelentete is meglepően jópofára sikerült.

Tetszett Rey. Tetszett a színésznő hangja, kb. minden mondat amit elmond valami hihetetlenül évezetes angolságú.  És tetszett hogy "kiderült" a származása.

A Cantonia ábrázolása a létező társadalmunk kritikájánakis felfogható.

A porgok aranyosak voltak, lehetett rajtuk mosolyogni - főleg amikor nézték, hogy Csubi és porg sültet készít. Abszolút átéreztem a nézését.

Tetszett Kylo is. A flashbackből valamilyen szinten érthető amiért berágott Luke-ra. Talán ez billentette át a sötét oldalra, de talán Luke látta meg idejekorán, hogy mivé fog válni, csak hezitált egy pillanatra, mint Windu.

Meglepett, hogy Snoke őrsége milyen keményen és sokáig kitartott két erőhasználó ellen. Talán valamennyire ők is azok voltak?


Leia. Nem lett volna rossz, de az az űrben lebegve visszarepülős dolog nekem még SW szinten is túlzás.

A befejezés nagyon egyedi volt, nem igazán hasonlítható egyik SW filmhez sem, szvsz ennek is földi társadalompolitikai mondandója van,

AZT FIGYELÉTEK, HOGY a kissrácnak a végén a seprő a kezébe repül?

***


Supreme Leader Kylo. Nem tudom hogy birkózik meg a dologgal, mikor nilvánvalóan nem elég érett a dologhoz.

Az ellenállás elfér a Falconon (bár nyilván csatlakoznak páran hozzájuk).

Hát Abrahmsnak fel van adva a lecke, nem tudom mit hoz ki abból, hogy ők ketten maradtak ismert és élő  jedi szintű erőhasználókk - Maz ugye nem játszik ahogy Leia sem - és hogy a katonai erőviszonyok is elég egyértelműek.


Összességében egy nagyon "felkavaró SW mozi" ami tényleg mert merész lenni, de ezt a merészséget még emészteni kell.
A Zsivány Egyes jobb filmémény volt, ott könnyes szemekkel, de mégis elégedetten jöttem ki a moziból, és ugyanezt érezte ma visszanézések után. Újévig annak a mozinak az utolsó mondjuk 40 percét 15-20 szor is megnéztem. Most ez szeritnem nem lesz meg - bár már lent van az angol meg a magyar kamerás is - , de az biztos, hogy még szinkronosan 3D-ben is megmozzom még az idén.

Pontszámot még nem osztanék.


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, gyerekek. Második megnézés. Mintha egy új filmet láttam volna. Kerülni akartam ezt, de kimondom: ez az eddigi legjobb Star Wars film, amit moziban láttam. Talán az Episode III még érzelmekben felér hozzá, az Episode II pedig mindig különleges lesz, mert azzal lettem rajongó, de ez... Rian elképesztő mód ráérzett arra, hol lehet fiatalos lendületet adni úgy az univerzumnak, hogy közben megtartja a galaxis alapvető értékeit. Képes volt olyan irányba elvinni Luke-ot is, ami galaktikus hősből esendő emberek szintjére hozza le őt. Luke egy lett közülünk. Morcos, magának való, belefáradt. Mintha magunkat látnánk egy szokásos hétfői napon. Mintha ledobták volna Luke-ot az Olümposz hegyéről, és többé már nem "halhatatlan", hanem halandó, akárcsak mi. Az ő drámája olyan csontig hatoló, annyira szerencsétlen, hogy épp ez hozza közel hozzánk a karaktert - közelebb, mint eddig talán bármikor.

Az új karakterek közül Kylo elképesztő mélységet kapott, Rey pedig hozta az Episode VII-ben felépített értékeit. Talán egyedül Rey az, aki nem esik át karakterfejlődésen, de valljuk be, ő alapból rendelkezik mindazzal, amire egy kiváló Jedinek szüksége van. Nem csoda, hogy az út kezdetén még Obi-wan is felkapja a felét az Erő honában és megjegyzi, hogy ezek az első lépései. Nem lennék meglepve, ha az elkövetkező korok egyik legszilárdabb alappillére lenne. Persze várjuk meg a IX-et.

Poe is fejlődött, és ez pont a Holdoval szembeni szembenállásán mérhető le. Megveti a nőt. Gyávának tartja, leárulózza. És mit csinál a végén? Tőle idéz! Holdo mondja azt a film közepén, hogy ők lesznek a szikra, ami meggyújtja a lángot. Majd Poe ugyanezt ismételi el a film végén, és előtte visszahívja a támadást. Az ő karaktere is zseniálisan mélyült.

 

Második nézésre tisztult a zene, nem hallottam ezúttal a keverési hibákat, és rájöttem, hogy a VII-VIII-IX-hez írt zenei témák - bár nem olyan mélyek, mint a korábbi két trilógiáé egyesével, de tökéletesen betöltik a szerepüket. A Jedi Steps, Kylo témája, a Resistance, Canto Bight, a New Rebel téma és még Snoke témája is aktívan jelen vannak és megfelelnek a szerepüknek.

 

A további megjegyzések a témához, címszavakban:

- A film talán egyetlen gyenge pontja második nézésre egyedül Leia visszaúszása. Sajnálom, hogy ezt így oldották meg. Maga a visszarepülés nem lenne gond, de ahogy felvették, az sajnos nem tetszik, sokan felhorkantak egyébként a moziban itt (nem mintha ez bármit is jelentene) 

- A film legerősebb jeleneteinek egyike is Leiához kapcsolódik. Amikor R2 kivetíti a segélykérését Luke elé... nem túlzok: könnyeztem. Rázott a hideg. Zseniális.

- Felmerült bennem, hogy a fénysebességen át történő követéskor miért nem az merül fel először a szereplőkben, hogy valakibe - aki mondjuk a Starkilleren volt - egy jeladót csempésztek. Anno a Falcont is így követte a halálcsillag a IV-ben. Ez miért nem merül fel bennük?

- Amikor Kylo és Rey először összeköttetésbe kerül, kérdezi Kylo Reyt, hogy látja-e a környezetét. Amikor Rey mondja, hogy nem, Kylo azt mondja, hogy "akkor ez más mint eddig". De vajon mire gondol?

- Godspeed, Rebels. Csodálkozom, hogy a Lázadó kifejezés újra előkerül a filmben és átveszi a helyét az ELLENÁLLÁStól. Ez vajon miért van?

- A kisfiú, aki a végső jelenetben szerepel, már korábban is feltűnik. Először akkor, amikor Finn távcsővel nézi a derbi körül segítő embereket köztük a kisfiút is, aki próbálja leállítani a rabszolgatartó mesterét, amint épp korbácsolja a lovas állatot. Megható jelenet, ami mutatja, hogy a fiúnak helyén van a szíve. :) 

- Luke 3 tanítást ígér. A harmadik tanítás sohasem hangzik el a filmben. Az 1. a Jedi hiúságáról szól, a 2. arról, hogy mennyire rossz munkát végeztek. Vajon mi lett volna Luke harmadik leckéje?

- Juhuuu! Mondja a kisfiú, mikor az állatok kiszabadulnak, ami egyértelmű utalás Anakinre, aki szintén megengedett magának egy hasonló gesztust az első részben. A kis srác kvázi a legnagyobb PT utalás az egész filmben, és az első megnézéskor ez le se esett.

- Sebhely: amikor Kylo félmeztelen, észrevettétek, hogy a Rey okozta sebhely messze a mellkasáig húzódik? :o Azt hittem az EpVII végén csak az arca sérült meg.

- DJ: az egy dolog, hogy Finn és Rose akciója stílustörő módon nem jött be, de lényegében miattuk került az Ellenállás nehéz helyzetbe! DJ nem egy velejéig romlott alak. Nem akart rosszat, amikor elindultak, nem csapdát állított, de amikor nem jött össze a terv, akkor alkut kötött és az ő álcatörő megoldása segít az Első Rendnek. Ez már elsőre is leesett, de az nem, hogy az egész terv, amit Poe forrófejűen, a felettesét megkérdőjelezve jóváhagy gyakorlatilag végveszélybe sodorja őket

- Amikor Kylo felajánlja a csatlakozást Reynek, akkor Rey azt mondja, hogy "Please don't go that way" ami egyértelmű párhuzam számomra Padmé szavaira: You are going down a path I can't follow

- Amikor Kylo és Rey mennek fel, az egy az egyben képi párhuzam Luke és Vader uralkodó elé vonulásával a liftben

- Mielőtt Rey megkéri Chewie-t, hogy adjon át valamit Finnek, azelőtt jelzi, hogy amint végez a hajón, jelentkezik és elküldi a koordinátáit, így kerül ismét tehát a Falconra off-screen

- Amikor Phasma leesik a mélybe hallani egy koppanást, mintha nem olyan mélyre esett volna

- Imádtam a Falcon belépőjét Craiten: először nem a hajót látjuk meg, hanem csak az árnyékát a són.

- Amikor a Falcon a hegy (?) belsejében manőverezik, az egy az egyben HCS II szervíz alagút párhuzam. :) 

- Luke lépései valóban nem látszanak a són, többször is látszik elég szembetűnő módon. Érdekes, hogy Luke akkor ereszti le a kardját, amikor Rey már megtalálja az Ellenállókat, ergo Luke elég időt nyert.

- Snoke halála a másik zseniális jelenet. Megfigyeltem, hogy az egész zene úgy van felépítve, hogy az a zsenialitását szolgálja, és csak úgy dübörög az Erő téma közben. Most is hallottam tapsot, amikor Snoke kinyúvad. Egyébként tényleg ott maradt a bal keze a trónon a mocsoknak. :D 

- Yodával másodjára már jobban megbarátkoztam. Eleve csak az első megjelenésével volt gondom, a második fele remekül működött. Most már 90%-ban ült nálam, ráadásul a szövege és a villámokgenerálása áll-leesős. Zseniális, ahogy villámgyorsan visszaköszön a tanár-diák viszony köztük. Egyébként eredetiben nem azt kérdezi, hogy "Kerültél?" hanem hogy "Hiányoztam/hiányoltál?"

- Érdekesség, hogy Leia és Rey nem azt érzik meg, amikor Luke konkrétan meghal, hanem már előtte is összenéznek mintegy jelezve, hogy az eggyé válás az Erővel megkezdődött. Luke valószínűleg mindenét átadta az Erőnek ahhoz, hogy ezt az illúziót képes legyen véghez vinni, és már nem tudott teljesen visszajönni belőle.

 

- És akkor a végére a hidegrázós jelenetek: Leia R2 által kivetítve. Holdo manővere. Luke szemben Kyloval, Snoke halála, a VÉGSŐ jelenet.

 

A lehető legnagyobb értéket adnám neki, ami SW film esetében lehetséges. Bravó! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma láttam harmadszorra, és magam is annyit tudok mondani, hogy fantasztikusan jó film, ami minden megtekintéssel érik tovább és tovább. :) Ja és a teljes családomnak is tetszett, ami nagy szó, mert ilyet eddig még egyetlen Star Wars filmnek sem sikerült elérnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is 3xra néztem meg tegnap, és folyton veszek észre még apróságokat amik nagyon tetszenek. :)

Viszont kezdenek elkeseríteni az úgymond hétköznapi nézők véleményei. Brutálisan sokan mondják, nem csak az ismerőseim, de kommentekben, és most épp hallgatom a rádióban is, hogy a film felénél már ki akartak jönni stb stb. Ez persze az én film élményem nem rontja, de nyilván szeretném ha mindenki másnak is, de legalábbis a nagy százalékának tetszene. Picit fáj, és nem tudom miért. Ezen a filmen azért lehet, vagy talán kell is gondolkozni, hogy mi is történik, és ki mit miért csinál, legfőképpen érzelmi szinten, és lehet ezeket nem értik vagy én nem tudom. Lehet velem van a baj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, kudar írta:

kezdenek elkeseríteni az úgymond hétköznapi nézők véleményei. Brutálisan sokan mondják, nem csak az ismerőseim, de kommentekben, és most épp hallgatom a rádióban is, hogy a film felénél már ki akartak jönni stb stb.

Pont ezért megdöbbentő számomra, mikor a vérfanok nem képesek elfogadni mások véleményét, és vagy hülyének titulálják azt akinek nem egyezik a véleménye, vagy agresszív térítésbe kezdenek, hogy megmutassák csak az idióták nem képesek meglátni mennyire zseniális az amit ők annak tartanak. És a legszomorúbb az, hogy ennek sok köze nincs a Star Warshoz, de még a véleményekhez sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás Donát! 

 

Kudar! Én szinte csak pozitív véleményeket olvasok róla otthon is. Más közegben mozgunk. :D

 

10 perccel korábban, Mestal írta:

Pont ezért megdöbbentő számomra, mikor a vérfanok nem képesek elfogadni mások véleményét, és vagy hülyének titulálják azt akinek nem egyezik a véleménye, vagy agresszív térítésbe kezdenek, hogy megmutassák csak az idióták nem képesek meglátni mennyire zseniális az amit ők annak tartanak. És a legszomorúbb az, hogy ennek sok köze nincs a Star Warshoz, de még a véleményekhez sem.

Nem kell ez...  Amúgy milyen vérfanok? Akik a leghangosabban fikáznak? Amúgy  meg nehogy már ne lehessen megvédeni azt amit szeretünk! Nincs senki idiótának nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Mestal írta:

Pont ezért megdöbbentő számomra, mikor a vérfanok nem képesek elfogadni mások véleményét, és vagy hülyének titulálják azt akinek nem egyezik a véleménye, vagy agresszív térítésbe kezdenek, hogy megmutassák csak az idióták nem képesek meglátni mennyire zseniális az amit ők annak tartanak. És a legszomorúbb az, hogy ennek sok köze nincs a Star Warshoz, de még a véleményekhez sem.

Ha bármivel is azt sugalltam volna, hogy akinek nem tetszik az hülye, akkor most kérek bocsánatot, de szerintem semmi ilyet nem írtam. Mondjuk itt meg Te nézed le elég erősen a "vérfanokat", de gondolom te sem úgy gondoltad. :)

 

Ody: tényleg totál más körökben mozoghatunk mert én szinte csak rosszat olvasok, és hallok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Nem kell ez... 

Az enyém is egy vélemény, bár lehet hogy neked nem kell.

Olvass kommenteket bárhol a neten, tele van vérfanokkal. Nem arról írtam hogy megvédi valaki azt amit szeret, hanem hogy hülyét próbál csinálni abból akinek más a véleménye. És ez nem a Star Warshoz köthető, de még csak nem is véleményekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A net tele van fikázó trollokkal akik olyasmin rugóznak, ami nekik nem tetszik és állítólag nem is érdekli őket. Ezeket nem kell idiótának nézni, mert ők azok is. Akik értelmesen leírják mi bajuk a filmmel nincs semmi gond. Sajnos ők vannak sokkal kevesebben. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.