Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, Mestal írta:

Luke: 30%

 

Ezek után szerintem (pozitív értelemben) nagy merészség volt pont Luke esetében ilyen "merész" húzást megtenni, mert várható volt hogy megosztja majd a népet.

 

 

Azért azt ne felejtsük el, legalábbis szerintem így lesz, hogy bár alapból Luke lett kiírva és Leia életben maradt, változtak a dolgok ( :( ), és semmit sem egyszerűbb visszahozni mint egy halott Jedit. :D Remélem Luke még így is jelen lesz a 9. részben.

Luke nagyon sokszor elmondta a film végén,hogy még találkozunk, vagy hogy ha lesújtasz haragodban akkor örökké veled leszek...azért ezek szerintem eléggé sokatmondóak.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kudar írta:

Sok ismerősöm akikkel beszéltem, és nem feltétlenül SW fanok, eléggé ki voltak akadva és nem tetszett nekik a film. Ők a szokásos csúnya gonoszra voltak kíváncsiak, és nem örültek a váratlannak... És elég sok helyről ezt hallom vissza. Sajna. És ez azt hiszem szomorú.

Az a gondolat forog ennek kapcsán bennem egy ideje, hogy ezeknek a bizonyos filmnéző embereknek már a t*kük kivan a tipikus hollywood-i filmes kliséktől. Minden egykaptafa, minden fordulat és csavar előre tudható, stb.

Végre itt egy film, ami szembe megy (ahogy aszem Frenkie olyan szépen leírta) szinte minden létező hollywood-i filmes klisével és végre a fordulatok is abszolúte totálisan kiszámíthatatlanok, és ez sem jó! Ez pont azért nem jó, mert nem az van benne, amire előre számítottak. 

WTF?

Akkor mikor jó egy film, ha sem ez sem az nem felel meg nekik?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Riddick írta:

WTF?

Akkor mikor jó egy film, ha sem ez sem az nem felel meg nekik?

Én is ezt mondom mindenkinek. Az emberek annyira megszokták a kiszámítható dolgokat, egyszerű felépítéseket a filmekben, hogy mást már nem is képes befogadni az agyuk, mert totál erre vannak ráállva, és bár unalmasnak is tartják, mégis tudat alatt erre van szükségük, ez tartja őket a konfort zónában. És tök jó mert imádom, hogy most ismét csomó kérdés merül fel, talán még több mint az előző végén, de sokakat meg csak összezavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ez lehet a magyarázat, kudar! Csak olyan "vicces?", hogy míg sír a szája, hogy mennyire unja már a kliséket és a kiszámíthatóságot és már annyira elege van ebből, végre jön egy olyan alkotás, amire állítólag vágyik és most meg azért sír a szája, mert más, mint a megszokott. Ez tényleg WTF momentum, ha belegondolunk! Bakker! Akkor ne vinnyogj a klisék miatt ecsém!!

Most magamról fogok beszélni... én nem vagyok egy vinnyogós fajta. Filmes klisék és kiszámítható fordulatok végett meg végképp nem virnyákolok. Ismertek innen már sok éve és tudjátok hogy viszonyulok a filmekhez. Amiket szeretek, azokat nagyon szeretem, amiket nem, azokkal meg nem foglalkozom. Azt mondom, hogy több ilyen merész és bevállalós rendező kellene, mint Rian! Én azért is szerettem már a kezdetektől Nolan filmjeit, mert ő mert más lenni és az ő egyedi látásmódja, valamint az agyának a működése nekem borzasztóan tetszett régen is és most is. Most pedig úgy látom, hogy ezen (de mégis másmilyen) merész egyediség mellé simán oda tehető Rian is, mert amit bevállalt és megtett (kockáztatva a rettenet fanyalgást és az erős megosztottságot is) az EP VIII-al az minimum példaértékű, és talán elindul az olyan hollywood-i filmek ideje, amelyek hasonlóan merészek a tripla A-s címeknél is!!!

Egy olyan ember picsogása, aki pedig azon sír, hogy jaj klisék és jaj kiszámítható fordulat ... majd meg azért sír, mert egyediséget és merészséget kap egy filmben, amiben sem klisé nincs, sem kiszámítható fordulat annak a véleménye innentől kezdve - NEKEM - nem releváns!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Nagyon régen szólaltam már meg itt, most is csak annyit tudnék még írni, hogy ez a film maga a csoda. Tudtam, hogy valami nagyon különlegesre kell számítanom, de ezt el sem tudtam volna képzelni.

A 152 perc alatt vagy döbbenten bámultam, vagy úgy izgultam, mint egy kisgyerek, vagy vigyorogtam és azt motyogtam, hogy mintha csak álmodnék... :)

Szerdán láttam ugyan, de még most sem enged el.

Számomra ez lett mindenidők legjobb Star Wars filmje. (pedig mind a 8+1-et imádom)

Rian Johnson hatalmas fantáziával rendelkezik és emellett baromi tehetséges író és rendező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem nyűgözött le a film, Kylo Ren továbbra is az egyik, ha nem a legnagyobb kedvencem az új trilógiából. Pedig annak idején, amikor bejelentették, hogy Adam Driver szerepelni fog a legújabb SW-alkotásokban, majdnem dobtam egy hátast. Aztán végül kellemesen csalódtam benne a TFA-ban nyújtott alakítása miatt. Ebben az epizódban egy kicsit jobban megismerhettük a karakterét. A legtöbb igen badass jelenet az ő nevéhez fűződik, nálam legalábbis. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira örülök minden egyes pozitív véleménynek ebben a topikban. Úgy látom, hogy többségében a film vagy nagyon tetszik valakinek, vagy nagyon utálja. Bízom benne, hogy az előbbiekből minél többen leszünk itt! Én is ugyanezt gondolom, mint amit az imént elmondtak a többiek: végre kaptunk egy igazi sablontörő filmet. Ezért én csak hálás tudok lenni. És az első adandó oximoronnál - Luke-ra gondolok - nem leakadni kéne, hogy "az új tulajdonosok új Luke-ot akartak, ez már nem az a Luke, aki az SW-ben volt", hanem végiggondolni, hogy mi magyarázhatja az eltérést. Ezt hívják nyitottságnak. Mert itt nem arról van szó, hogy Luke szerdán vég nélkül hitt Vaderben majd csütörtökön lekaszabolta Kylot, hanem

- 24 év telt el

- nem sújtott le Kylora, csupán eljátszott a gondolattal, de visszakozott (külön vicces ezt nem figyelembe venni, ha Vader esetében a végső visszakozást a halálra sújtás helyett figyelembe vesszük... ehh)

- szégyenében elvonult, mert úgy ítélte meg, hogy nem méltó a Legenda titulusra ezek után

- elbújt a felelősség alól valóban, de ezáltal minimalizálta annak a lehetőségét is, hogy további sötét oldali felhasználókat eresszen rá a galaxisra a saját hibájából

- Luke maga is változott a Jedi visszatér és Kylo nevelése között

- Snoke is machinált a háttérben, és Kyloban olyan romlottságot érzett, ami miatt elgondolkodott azon, hogy a galaxis jobban járna, ha most véget vetne az egésznek

- Mert bár Vaderben is vég nélkül hitt, Luke esetleg, talán talán, elgondolkodhatott azon, hogy mire megmentette, addig a galaxisnak mennyit kellett szenvednie Vader miatt, ami alapján arra is gondolhatott, hogy lehet, hogy Kylot is meg tudná menteni, de vajon a galaxis szemszögéből indokolható-e egy ember sorsáért ennyit kockáztatni

- És hogy, hogy nem az ehhez hasonló felelősségből fakadó, morális kérdések elől végül úgy döntött, hogy elmenekül, talán mert úgy ítélte meg, hogy nincs jogában istent játszani és a fenti kérdéshez hasonlókra adott válaszok kapcsán nem szándékszik élete hátralévő részében vívódni. 

 

Minden fenti faktort figyelembe véve még mindig lehetetlen elképzelni, hogy Luke karaktere ilyen irányt vett? Én nem gondolnám... szóval nem zsigerből kéne elutasítani a dolgot, hanem egy kicsit mögé nézni, hogy mi indokolja az "új tulajdonoson kívül", aki aligha a megátalkodott gonosz és aligha azzal a szándékkal építi a franchise-t, hogy leromboljon minden értéket a Lucas féle filmekből. Ugyan miért?! Azokért az értékekért az arra épülő karakterekért fizettek dollár milliókat. Sokkal kényelmesebb lenne még egy bőrt lehúzni - Ep VII vádak ugyebár - a már megismert karakterekkel, mint elindítani őket egy új, merész úton. Az a tény, hogy erre a döntésre szánta rá magát az "új tulaj", sokkal biztatóbb a jövőre nézve, mert nem egy régi sláger lemezt akarnak újra és újra feltenni, hanem mernek nyitni új korok felé és reagálni a világra, a modern eszmékre. Ez miért ne lehetne a Star Wars generációkon keresztüli továbbadásának záloga?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze én azokat is megértem akiknek nem tetszik (hú hányadik kommentet kezdem így) mert nagyon sokáig súlykolták belénk a könyvek, játékok stb, hogy Luke időközben új jedirendet alapít, és gyerekek ésatöbbi, erre a film teljesen szembemegy ezekkel. Annó én úgy képzeltem a folytatást, hogy mindenki happy Leia és Han együtt nevelik a gyerekeiket, Luke meg a jedi tanoncokat. PErsze ebből elég uncsi folytatás lett volna. :D És ez a folytatás attól függetlenül hogy nagyon is eltér,még nagyon is jó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Úgy látom, hogy többségében a film vagy nagyon tetszik valakinek, vagy nagyon utálja.

Én egyik kategóriába sem tartozom. :) Nem mondanám, hogy nagyon tetszik, de azt se, hogy utálnám. Nálam 10-es skálán olyan 5-5,5; tehát közepes.

De gondolkozom rajta, hogy holnap még egyszer megnézem - annyira talán mégse volt rossz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, caseyjones írta:

Én egyik kategóriába sem tartozom. :) Nem mondanám, hogy nagyon tetszik, de azt se, hogy utálnám. Nálam 10-es skálán olyan 5-5,5; tehát közepes.

De gondolkozom rajta, hogy holnap még egyszer megnézem - annyira talán mégse volt rossz. :) 

Többségében... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Minden fenti faktort figyelembe véve még mindig lehetetlen elképzelni, hogy Luke karaktere ilyen irányt vett? Én nem gondolnám... szóval nem zsigerből kéne elutasítani a dolgot, hanem egy kicsit mögé nézni, hogy mi indokolja az "új tulajdonoson kívül", aki aligha a megátalkodott gonosz és aligha azzal a szándékkal építi a franchise-t, hogy leromboljon minden értéket a Lucas féle filmekből. Ugyan miért?! Azokért az értékekért az arra épülő karakterekért fizettek dollár milliókat. Sokkal kényelmesebb lenne még egy bőrt lehúzni - Ep VII vádak ugyebár - a már megismert karakterekkel, mint elindítani őket egy új, merész úton. Az a tény, hogy erre a döntésre szánta rá magát az "új tulaj", sokkal biztatóbb a jövőre nézve, mert nem egy régi sláger lemezt akarnak újra és újra feltenni, hanem mernek nyitni új korok felé és reagálni a világra, a modern eszmékre. Ez miért ne lehetne a Star Wars generációkon keresztüli továbbadásának záloga?

Nézd, én elfogadom, hogy sokaknak működik a dolog, irigyellek érte titeket. Sokaknak viszont nem tetszik, ha a merészség esetleg karakterek szempontjából inkonzisztensé teszi a dolgokat. Én nem mondom, hogy mindenkinek utálnia kellene a filmet, de az sem tetszik, amikor azonnal pellengérre van állítva az, akinek nem működött a dolog, ami bizony azért ilyen mértékű továbbgondolás esetén benne van a pakliban - ezért a sok negatív vélemény.

Én a TFA idején a bizonytalanok táborába kerültem, nem tudtam mit kezdeni az új Star Warsszal, nem gondoltam azt, hogy mindenképpen folytatniuk kellett volna. Őszintén szólva fele annyira se vártam ezt a részt, mint az eddigieket, de nagyon-nagyon akartam szeretni, és ezzel az előzőt is átértékelni. Lehet, hogy ha a TFA jövetelekor elkapott volna a feeling, ami anno az Ep2 idején (amitől rajongó lettem), el tudnám fogadni pl. ezt a Luke dolgot is többek között. De sajnos be kell látnom, hogy ez nincs így, engem semmilyen mértékben nem érdekel sem Poe, sem Rey, sem Kylo és a legkevésbé Finn, az sem váltott volna ki belőlem érzelmet, ha mind meghal a film végén, és nem érdekel a folytatás sem.  Ez az én bajom, így jártam, I'm out. Ott van nekem a 6 kedvenc részem, a csalódás miatti letörtségem pedig majd elmúlik hamar. Ti pedig szerintem ne foglalkozzatok azzal, hogy ki mennyire húzza le a filmet különböző oldalakon, hanem örüljetek neki, hogy a kritikusok dicsérik (emlékezvén azokra az időkre, amikor úton-útfélen lehúzták és ócsárolták a kedvenceinket 1999 és 2005 között).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emésztenem kell még mindig a filmet gyerekek, pedig már elolvastam az eddigi hozzászólásokat. :D Az mindenképpen öröm a számomra, hogy egy olyan egyedülálló SW filmmel gazdagodtunk, amiért hálásak lehetünk Rian -nek.

 

Majd holnap írok bővebben kritikát, de egy biztos: most gondolkodom rajta, hogy ez a film vagy az EpIII számomra az All-Time SW. És még csak 1 -szer láttam. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, yodinhoo írta:

Nézd, én elfogadom, hogy sokaknak működik a dolog, irigyellek érte titeket. Sokaknak viszont nem tetszik, ha a merészség esetleg karakterek szempontjából inkonzisztensé teszi a dolgokat. Én nem mondom, hogy mindenkinek utálnia kellene a filmet, de az sem tetszik, amikor azonnal pellengérre van állítva az, akinek nem működött a dolog, ami bizony azért ilyen mértékű továbbgondolás esetén benne van a pakliban - ezért a sok negatív vélemény.

De nem teszi inkonzisztensé, ha mögé látsz a dolognak... erre próbáltam célozni fentebb. Csak ízlelgetni kéne mit miért tett, nem feltétlenül kéne első nekifutás után letudni azzal, hogy ez "őrültség". ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy utolsó gondolat ehhez: ha kisarkítva szembesíted egy karakter két cselekedetét, miközben nem veszed figyelembe a közte eltelt eseményeket és időt, akkor valóban paradox helyzet adódhat.

 

Pl. ha én ateista vagyok 2017-ben, majd a templomban látsz imádkozni 2041-ban, akkor tűnhet úgy, hogy ez egy teljesen karakteridegen tett a részemről és nem is én vagyok az. De most őszintén: ha a való életben találkozol ilyennel, nem az az első gondolatod, hogy az illető megváltozott / átesett valami traumán / úgy alakult az élete, hogy a cselekedete mégis csak logikus valami miatt? Luke esetében ugyanez: 24 év telt el a kettő között! Lehet élből elutasítani a cselekedetét, és ráfogni, hogy ez már nem lehet Luke, mert 24 éve nem ilyen volt, de a való életben sem így reagálnál! Akkor egy filmes karakter esetében miért ez a zsigeri reakció? :) 

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem mondták mennyi idő. De én úgy tudom real time telt az idő, tehát 1983-2015, azaz 32 év.

Ha jól tudom, akkor mondták még a 7. rész készítésekor, hogy 30 évvel járunk majd a Jedi után. Ez pedig ugye szorosan követte az Ébredő Erőt. 

 

6 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Donát azt az időt lőtte be, amikor Ben Solo-ra emelte a kardját Luke, miközben az aludt. Az az esemény néhány évvel az EP VII - VIII cselekménye előtt történt. Kb 24 év telt el!

A Vérvonal is 24 évvel játszódik a Jedi után, és ott még említik, hogy Ben és Luke valahol a távolban vannak - most olvasom a könyvet. :) Még valamiféle béke van, az Első Rend még nem fedte fel magát, csak rejtőzködik, stb. Szerintem több, mint 24 év telt el - jó, látom, hogy írtad, hogy kb. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Most néztem meg másodjára filmet!  Azt kell hogy mondjam hogy tetszett! De van egy nagy hiányérzetem még pedig a sötét tónust hiányolom a filmből! Snoke tól  vártam volna azt hogy majd ő lesz az a gonosz  akit utálhatok  de sajna meghalt! Kylo Karaktere számomra nem nem egy főellenség,  szintet lépett meg minden de valami akkor is hiányzik belőle!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy hiányzik belőle! Ő nem zsigeri gonosz! Az öreg Lor mondta a Jakku-n a VII. részben szemtől szembe Kylo-nak, hogy "az Első Rend a sötétségből sarjadt, de TE nem!". 

Bár a VIII. rész egyértelműen tudta nyilván, hogy az epizód végére Kylo lesz a Legfőbb vezér az események alakulása során, miután Snoke kikerül a képből, így az egész Első Rend fejévé válik, ám a film végig mégis azt mutatta inkább vele kapcsolatban - pontosabban addig a pontig, amikor már egyértelmű volt, hogy mi fontos igazán Kylo-nak - hogy továbbra is hajlik a Fényre, főleg Rey-nak hála (az édesanyját sem lőtte le, pedig megtehette volna). Tehát Kylo közel sem az a zsigerből utálható karakter, és szvsz a IX. részre sem lesz az (de ezt még meglátjuk) és ezért is zseniális húzás ez (is) a VIII. résztől, hogy megtett abszolút főellenségnek egy nem 100%-osan útálható "vérgonoszt"! Erre újra csak azt tudom mondani, hogy parádés és zseniális!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na álljunk neki :D

 

Úgy érzem nálam a film értékelését nagyban befolyásolta az előző rész. Elfogadhatóbbá tett bizonyos dolgokat amiket az előző részben nagyon nehezményeztem, de sokadik nézésre már megbarátkoztam velük és így most ezek kevésbé vagy egyáltalán nem fájtak az új filmnél. Ilyenek például a kevés régi faj szereplése vagy az új Erőképességek megjelenése, a 7-nél anno kapásból fogtam a fejem mikor Kylo elkapta a sugárnyalábot ezen séma szerint, most ki kellett volna akadnom mind Luke mind Leia (erről még később) "mutatványán", de most nem zavartak, sőt! Alapjában véve tetszett a film, ahogy a szavazatom is tükrözi, bár amikor elkezdtem magamban sorolni azokat a dolgokat amik nem tetszenek (és hamarosan itt is rájuk térek) megfordult a fejemben, hogy a második megnézés után lehet újra szavazok, azonban így pár órával a 2. megtekintés után azt kell mondjam nem érzem szükségét, hogy ezt megtegyem.

 

Ébredő Erő ide vagy oda van amit nem sikerült eltüntetni, jöjjenek a számomra negatív tényezők. Engem még mindig eléggé zavar, hogy Rey gyakorlatilag semmi oktatás nélkül fejlődik nagyságrendeket. OK, Luke megtanította neki, hogy érje el az Erőt... meg talán olvasgatott valamicskét a könyvekből (szintén később), de én ezt így is sokallom.

Érdekes, hogy a film egyik fénypontja és a legszánalmasabb húzása is egyazon jelenethez tartozik és ez nem más, mint a tróntermi... Snoke... értem én, hogy nagy fordulat és hogy mit akartak elérni vele, de miért ilyen piti módon kellett előadni? Elfordítja a kardot és bekapcsolja? Komolyan ne már... ennél az is jobb lett volna ha Rey és Kylo Snoke közelében van és Kylo lecsapásra készülve Snoke felé suhint Rey helyett. Az, hogy megölték egyébként nem zavar, a film egyik WTF momentuma volt, csak a mikéntje, meg tényleg az, hogy nem derült róla ki semmi, de én is úgy gondolom, hogy a 9-be már ne is akarják megmagyarázni, majd valami jó könyvben vagy egyéb műben.

Ezt vagy valami hasonlót Han esetében is írtam szerintem... nem szeretem, ha meghalnak a hőseim akár mennyire helyénvaló az a film és/vagy a történet szempontjából, szóval Luke halála nem tetszett. Örültem volna ha Ő indítja meg a Jedi Rend sikeres újjászületését vagy legalább is aktívabb szerepe lesz benne, de nem is ez a jó szó, mert az is jelentős amit tett. Annak is örültem volna, ha vív egy rendes párbajt, de nekem ez így kevés.

Porgok hangja. :evil:

Nagyjából ezek lennének a negatívumok, nem sok ugyanakkor elég, hogy ne tudjak 5-öst adni.

 

 

Az egyik WTF momentumot fentebb említettem, ugyanilyen volt mikor Leia kirepült az űrbe, gondoltam is, hogy hát sajnos itt az Ő "elvarró szála", aztán elkezdte használni az Erőt, nem is akárhogy, hát attól libabőrös lettem.

3. WTF amikor kiderült, hogy Luke csak kivetítette magát. 

Snoke hajójának puszulása is hatalmas volt, a csend és utána az a hang számomra a szeizmikus töltetek robbanásának hangját idézte. Nem értem miért nem vetették ezt be a Halálcsillagok ellen... pár nagyobb hajó 1-1 pilótával fénysebességen aztán szét is van kapva. :D

 

Karakterek és a hozzájuk kapcsolódó tetszetős részek a teljesség igénye nélkül:

 

Kylo: A legpozitívabb fejlődést mutatta be, hiába töri ripityára a sisakját az már egyáltalán nem hiszti az nyers düh. Féltem a sebhelytől, de azt is jól megoldották annyira nem tűnik fel, hogy el lenne tolva az eredetitől.

 

Luke: A megtört, kiábrándult Jedi mester nagyon nem volt szimpatikus, azonban a film végi tettével újra visszaemelkedik abba a magasságba ahova való. Amikor kiindult Kyloval megküzdeni végig azt lestem van-e az oldalán kard, mikor láttam, hogy van megráztam az öklöm, hogy ez az. Aztán bekapcsolta és kék volt sőt az apja kardja, hirtelen nem is arra gondoltam, hogy az pár perccel ezelőtt tropára ment, hanem hogy Rey mikor adhatta oda neki? A kettős naplementében lévő halála gyönyörű, minden szimbolikájával együtt.

 

Yoda: Első megtekintésre furának hatott a CGI, de a másodiknál már jól ült. Nem hiába volt Ő a Rend Nagymestere még most is tud mit tanítani volt tanítványának. Az öreg még mindig nagy figura, nem tudom eredetiben, hogy hangzott, de Lukenak azt mondja miután felgyújtotta a fát, hogy nem volt a könyvekben semmi aminek Rey ne lenne már a birtokában... naná hisz Rey már elcsórta a könyveket amiről Yoda valószínűleg tudott.

 

Finn: Teljesen magáévá tette az Ellenállás szellemiségét és véglegesen belépett a barátzónába Reyjel. Az önfeláldozási kísérletének, már az elhatározás pillanatában tudtam, hogy fog lejátszódni és hát úgy is lett.

 

Rose: Ott volt jó volt, de annyira nem ragadott meg.

 

DJ: Tőle lényegében egy negatív Landót kaptunk. 

 

Holdo: Nagyon ellenszenvesen kezd aztán miután minden kiderül érthetővé válnak tettei és az, hogy csak jót akar. Leiaval való beszélgetéséig szentül meg voltam győződve, hogy áruló és valami köze van ahhoz, hogy követni tudják őket, még mikor Leia lelővi Poe-t akkor is azt hittem, hogy Holdo az valami hologramos technikával.

 

Snoke: Jöttem, Badass voltam, Haltam.

 

Poe: Számomra negatív irányba tolódott el, nem gondoltam volna, hogy ilyen forrófejű, de a film végére Ő is megtanulja a leckét.

 

Rey: A Falcon ajtajának lezárásával remélem teljes mértékben elvetette Kylo megtérítésének ötletét, valamint remélem, hogy feltámasztja a Jedi Rendet. Azt, hogy "senki" még mindig nem tudom elfogadni és még reménykedem, hogy 9-ben valamire fény derül.

 

 

A film vége a szikra belobbanásának kezdete, egy új "legenda" a nagy Jedi mesterről, mely oly sokakat motivál(hat) majd a jövőben. Először nem hittem a szememnek, a seprűs résznél, de megkérdeztem haverom és ő is azt mondta, hogy azt látta. 

 

A film az új éra gyümölcsei közül beelőzte nálam Az Ébredő Erőt a Rogue One-t azonban nem, minden esetre ha a 9. is legalább ilyen lesz akkor azt fogom mondani: örülök, hogy a Saga nem ért véget a Jedivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 14. - 11:58, MissKarrde írta:

A kudarcokról (is) szólt ez a film. 

A régi formában nem hiszem. Megvan az ősi tudás, Yoda szerint Rey mindent tud, amit kell. Olyan Jedi lesz, ami a saját korához illeszkedik. Nem hiszem, hogy számítana az a fajta szervezettség, amiben a Jedi Rend a végnapjaiban létezett. 

"Greatest teacher, failure is."

 

A másik szintén Yodától (nagyon megszerettem a kis manót) hogy a fában nincs semmi, aminek a lány NE LENNE BIRTOKÁBAN. ("does not possess") Vagyis szerintem itt Yoda elég egyértelműen arra utal, hogy a könyveket birtokolja. 

Még zseniális ahogy Luke elindul a gyújtóssal, aztán majdnem berohan az égő fába a könyvekért. Számomra itt volt egyértelmű, hogy Bent sem ölte volna meg. (Snoke okos húzása volt, hogy Luke kapta azt a fals bepillantást a jövőjébe. Szépen elérte a célját Snoke. De meg nem ölte volna.) 

 

 

Ami Luke kivetülését illeti, a mikor megjelenik a bányában, az nagyon kifejezően éteri. Igazából az a csoda, hogy C3PO látja. De amikor Leiával beszél, ott is látszik, hogy nem teljesen evilági. És valóban, amit más is írt már, a végén Kylo lábnyomaira többször figyel a kamera, Luke meg nem hagy nyomot. 

(Ha így tetszik, fehéret. Kylo meg vérvöröset. Zseniális kontraszt jó és rossz között.)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Yoda a könyvekről beszél, abból úgy gondolom, hogy nem a könyvekre érti azt, hogy minden Rey birtokában van, ami kell. Hanem arra, amit már Rey tud. Mégis mit taníthatnának még neki? Innentől tapasztalati úton találja meg a maga helyét :) Aztán lehet, hogy mégis fontosak lesznek a könyvek, de számomra nem egyértelmű, nem vallana Yodára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, MissKarrde írta:

Ahogy Yoda a könyvekről beszél, abból úgy gondolom, hogy nem a könyvekre érti azt, hogy minden Rey birtokában van, ami kell. Hanem arra, amit már Rey tud. Mégis mit taníthatnának még neki? Innentől tapasztalati úton találja meg a maga helyét :) Aztán lehet, hogy mégis fontosak lesznek a könyvek, de számomra nem egyértelmű, nem vallana Yodára.

Yoda látványosan arra hajtott, hogy Luke ne tudjon róla, hogy a könyvek túlélték. Ami szép, ez még Snoke figyelmét is elkerülte,ő csak Skywalkerre figyelt. 

 

 

 

 

 

Más. A szinkronról mi a véleményetek? Érdemes megkockáztatni, vagy maradjak a feliratnál?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Más. A szinkronról mi a véleményetek? Érdemes megkockáztatni, vagy maradjak a feliratnál?

Nekem először Luke szinkronja nem jött be (Stohl volt neki ismét), de aztán rájöttem, hogy igenis jó vele.

Összességében nem rossz a szinkron, egyedül C3PO új hangján akadtam ki (meg egy-két mellékszereplőn, de az nem számít). 

A főbb karakterek magyar hangjait viszont remekül eltalálták. Nekem például az Oscar Isaac-Rajkai Zoltán párosítás fekszik a legjobban.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.