Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

AZ UTOLSÓ JEDIK - SPOILERMENTES KRITIKA. Eljött a nagy nap, végre látni lehetett a Csillagok háborúja-sorozat legújabb, 8. epizódját. Esküszöm, vártam ezt a napot, de most inkább azt kívánom, bárcsak visszaforgathatnám az idő kerekét, így megmaradna az a pozitív várakozás/vágyakozás, ami szertefoszlott a film láttán. Mindenekelőtt megnyugtatnék mindenkit, nem A Birodalom visszavág remake-jéről van szó, bárcsak az lenne!!!! Mert mit adtak most nekünk? 1. Valóban vannak újszerű dolgok, amik pozitívak és negatívak egyaránt. 2. Olyan történetet, amit 3 nap töményezés követően is játszva meg lehetett volna írni. 3. Az újszerűség egyben minőségromlást is jelentett, hiszen megjelennek olyan amatőr módon vezetett történetszálak, valamint stílusbeli jegyek, amelyekhez képest a Beethoven 5. része egy Oscar-díjas remekmű. 4. Humorfaktort, ami kezdetben még szórakoztató, de aztán nemhogy majdnem kitéptem a moziban a szék karfáját, de sírva követeltem vissza Jar-Jart. J.J. Abrams Episode VII-ét joggal kritizálják, hogy az csak egy remake, egy 40 éves remekmű fénymásolata, de mégis adott egy hangulatot, megalapozott valamit, amelyet lehet és érdemes folytatni. Hát, nem sikerült. A helyzet körülbelül a Prometheus és az Alien: Covenant párhuzamba állításával festhető le legjobban. Ne csodálkozzunk, ha értetlenül jövünk ki a film láttán. Rian Johnson tényleg mert újítani, drámát vinni a sagába, de messze van az az igazi szellemiségtől és a hangulattól. A legszomorúbb az, hogy a mélység, amit sokszor apróságokkal ábrázoltak a korábbi filmekben csak említésszintjén van, pedig az amúgy zseniálisnak tűnő királydráma megalapozhatta volna, a gondolatiság és a logikai vezetés pedig még ennyire sincs jelen - ellentétben a közhelyekkel és az ostobaságokkal. A Disney helyében most a vastaps és a bátorság hirdetése helyett azt tenném, hogy olvassák és olvastassák el Joseph Campbell műveit, amely mint tudnivaló a Csillagok háborúja alapját jelenti, hogy legalább megízleljék azt, amit Lucas tudott. Mert lehet köpködni az előzménytrilógiát, de ott egy logikus karakterfejlődést és negatív karriermodellt lehetett látni, nem is beszélve az őstrilógia bájos, de egyben mitikus magasságokba emelkedő történetéről. Ám a jelen helyzetben csak az mondható el, hogy annyira érzékelik az Erőt, mint a konyhai lábos a benne fővő étel ízét. Mert ez így nemhogy kevés, hanem gyalázat, igaz, zseniális jelenetekkel. Hát mégis vannak zsenialitások? Igen - de ezek az összképet nem mentik meg, hanem csak arra ösztökélnek, hogy valaki esetleg ezek alapján újraforgatja ezt a förmedvényt, melyben a trükkök sem lenyűgözőek (megkockáztatom a Star Wars 8 tartalmazza talán az év legszarabb trükkjeit), sem pedig a zeneszerző nem alkotott maradandót - a sokat kritizált Zsivány Egyes soundtrack igenis karakteres motívumok tömkelegét hordozta, de John Williamset úgy tűnik elhagyta az Erő. Egyértelmű pozitívumként Adam Driver és Mark Hamill emelhető ki, az öreg tényleg nagyszerűt alakít - de ők sem tudnak érdemben menteni a helyzeten. Hogyan tudnám zárni ezen gondolatokat? Talán úgy, hogy nézd meg a nagyszerű előzetest, amely engem is megvett - stílszerűen - Kylora és messziről kerüld el a filmet. Így gondolatban eljátszhatsz azzal, hogy ez valóban jó film. Látva viszont ezt a förmedvényt, csak egy új cím jutott eszembe: Star Wars NO HOPE.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 5
  • Zavaros 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bitangos!!!

Mert újítani. Mert a régi elvárásokhoz egy plusz tekerést adni, miközben nemválaszolta meg  kicsoda Snoke. (Az egyetlen új amit megtudtunk róla, hogy Luke ismerte valamennyire.... Ja, meg, hogy halandó.)

 

Jelenet elemzést nagyon várom. Addig akarakterek:

Poe bombázós nyitánya tetszett, végső soron mindkét fél elbénázta, az egyik egy dreadnaught-ot vesztett, a másik a teljes támadó haderejét. Aztán a film közben odalett a Supremacy is, szerintem az Első Rend sem veregetheti büszkén a vállát. 

Luke reakciója gyönyörű volt, a karaktere érett, a magyarázatok tiszták, R2 húzása meg ténylegövön aluli. Azt nehezen fogadom, hogy ENNYIRE elvágta magát a többiektől, de - legyen. 

Leia jelenetei szépek voltak, megrázók annak fényében,hogy már nem látjuk többet, ugyanakkor a repülését kihagyhatták volna. (Főleg amikor betotyog hálóingben, aztán fél snittel később már az eredeti jelmezében menekül.)

Holdo karaktere érdekes volt, hősies, ugyanakkor ostoba. Igazából Hugs (!) méltó tükörképe. Mon Mothma hol volt?

Yoda: megvett kilóra. De nagyon. Amikor a kudarcról beszél, az új fénybe helyezi az Ep3 egyik leglátványosabb fénykardcsatáját. Az egész pöttöm harcos itt lett NAGY. 

Kylo Ren: a személyiségzavaros kölyökből lett egy BEVALLOTTAN ( mármint a film részéről bevallottan) zavaros kölyök, és húha. Amikor a kezén megjelennek az esőcseppek, nagyon tetszett, szép felvezetése volt  a záró "párbajnak". Eddig nem tudtam hova tenni, most megkedveltem. 

Finn: bocs, de most jellegtelen lett. Önmaga és semmi több. Rose szintén.

Rey: takaros jellemkidolgozás, elfogadom, bár nálam a legjobb női szereplő még mindig Leia. 

Snoke: egy emlékezetes snittje van, de az nagyon. (A snittet szó szerint értettem.) 

 

Nagyon pozitív a forgatókönyv és a látványvilág. 

A zene jó, de mintha már mindent hallottunk volna. Ha az Ep7 film remix volt, az Ep8 zenéje az, ami remix. 

 

 

Amit még kiemelnék: az Erő egyensúlya. Nem csak a rossz-jó amit Maz úgy fogalmazott (két éve, amikor épp nem szakszervezeti gyűlés volt) hogy az örök harc, hanem a mozaikmedence a tükörsima,nyugodt vízzel amihez állítólag maga Lucas hasonlította az Erőt. 

Persze ugyanitt volt a lyuk is, amibe Rey belekecmergett, hogy (az Ep5Luke-jához hasonlóan) a tükörképével kerüljön szembe. 

 

Szóval nagyon ott van a film. Újranézés még a nap folyamán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, lecsoka írta:

AZ UTOLSÓ JEDIK - SPOILERMENTES KRITIKA.

Semmi gond ezzel a véleménnyel, de reagálni rá egyáltalán nem lehet, mert nem írtál semmi konkrétumot. Mi nem tetszett benne? Mi volt a gyalázat? Hol van a logikai bukfenc?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááááát mit is mondjak. Tegnap este a moziból kijőve, még azt mondtam, "legalább nem lett annyira mocsok sz*r, mint az "Ébredő S**gnyaló"", és bár valami nyomasztott, akkor még nem tudtam mi az. Aztán ma reggel mikor felkeltem, és eszembe jutott a "film", belém hasított:

Ezt a filmet egy szóban össze lehet foglalni: felesleges. Minden egyes karakater felesleges, mert minden egyes döntésük felesleges, mert akár sikerrel járnak, akár elbuknak, nincs következménye, egyik történetszál sem visz sehova, sem a RózsaFing duó kitérője, sem Poe és az admirális konfliktusa, sem Crylo Crap elhatározása, sem MaRey Sue, de még Luke történetszála sem megy semerre. A film végén a történet és minden karakter pontosan ugyanott van, mint az elején. Nem történt semmi. Spoilerek nélkül nehéz kifejteni, de ennek a filmnek nem volt semmi értelme.

 

És ez nagy kár, mert dögivel vannak benne fantasztikus elemek. Minden karakter, minden történetszála remekül indul, ahogy kifejtik az is nagyon jó, de ahogy egyik történetszál átfolyik a következőbe, az előző azonnal értelmét veszti.

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 5
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

ugyanakkor talán most értettem meg először, hogy mit jelentett az első SW generációnak az "én vagyok az apád". És ez Snoke megölése. Ez egy olyan csavar volt, ami szerintem, a második SW generáció tagjaként azt mondom, felért ehhez az ikonikus csavarhoz.

Szivemből szóltál! Anno túl kicsi voltam mikor az ep.5-öt láttam igy az "én vagyok az apád" fordulat sose ütött be. Ez egy olyan információ volt amivel tisztában vagyok mióta az eszemet tudom. Soha nem lepett meg annyira egyetlen SW film se mint az ep.8 Snoke halálával.

És nem csak azért zseniális mert szakitott a bevett sémákkal, hanem mert Snoke -találjanak ki hozzá bármilyen cool háttértörténetet... és az EU biztos igyekezni is fog- egy 2 dimenziós gonosz, pont olyan mint a régi trilógia Uralkodója volt. Rontásba akarja taszitani a galaxist. Bárhonnan is jutott oda ahol tart ennyi a szándéka. Már az ep.7-ben is egyértelmű volt, hogy a gonoszok oldalán Kylo az aki igazán érdekes. A Rey-Kylo harc az aminek igazán drámai ereje van és lesz. Snoke egy holtteher. Majd vele is végezni kell, de minek várni rá még egy film - talán ez járt Rian fejében, amikor kiirta a csúfságot. Akárhogyis az állam a földön koppant, amikor kettémeszelték az Első Rend vezérét. Ami utána jött a gárdistákkal az meg szerintem egyszerűen a legjobb párbaj-jelenet volt amit az SW-ben láttunk, márha a koreográfiát és a kivitelezést nézzük.

Egyelőre ennyi, a többiről majd később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus volt nézni a fórumos kollégákkal együtt a filmet. Szerencsére senki se spoilerezte magát szét, így még nagyobbat ütött a FILM! Ez az igazi élmény emberek!

Amikor lemegy a stáblista, ránézek Odyra , Dzséjtre és Frenkire vagy Bomarra és ez jut eszembe az arcotokról:  :D

tyj7h9eik6rievv7v5ui.gif

 

 

Hogy Bomarr-t idézzem, mintha 3 filmet próbált volna belesűríteni egybe  a rendező úr. És ez a bravúr sikerült is neki!

Minden idők egyik legjobb SW filmje!

Minden idők LEGJOBBAN megrendezett epizódja! ( színészi alakítás (Mark Hamill élete alakítása!), kamera munka, és az olyan apróságok, mint a film vége felé egy röpke jelenet jut az ellenállás egyik katonájának, amint megnyalogatja a sós talajt, szenzációs!!! )

 

Annyira tömény és sűrű volt a film, annyira sok csavar és váratlan fordulat ért. Utoljára ilyet NOLAN The DARk Knight filmjénél éreztem. Két és fél óra  katarzis!

 

Később még bőven értekezem, de maximális pontszámra értékelem a filmet. 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Werebazs írta:

Hááááát mit is mondjak. Tegnap este a moziból kijőve, még azt mondtam, "legalább nem lett annyira mocsok sz*r, mint az "Ébredő S**gnyaló"", és bár valami nyomasztott, akkor még nem tudtam mi az. Aztán ma reggel mikor felkeltem, és eszembe jutott a "film", belém hasított:

Ezt a filmet egy szóban össze lehet foglalni: felesleges. Minden egyes karakater felesleges, mert minden egyes döntésük felesleges, mert akár sikerrel járnak, akár elbuknak, nincs következménye, egyik történetszál sem visz sehova, sem a RózsaFing duó kitérője, sem Poe és az admirális konfliktusa, sem Crylo Crap elhatározása, sem MaRey Sue, de még Luke történetszála sem megy semerre. A film végén a történet és minden karakter pontosan ugyanott van, mint az elején. Nem történt semmi. Spoilerek nélkül nehéz kifejteni, de ennek a filmnek nem volt semmi értelme.

 

És ez nagy kár, mert dögivel vannak benne fantasztikus elemek. Minden karakter, minden történetszála remekül indul, ahogy kifejtik az is nagyon jó, de ahogy egyik történetszál átfolyik a következőbe, az előző azonnal értelmét veszti.

Nem tudtam mi a bajom az új filmekkel, jól rávilágítottál . Felesleges,valóban.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jönnek az elégedetlenebb hangok. Sebaj. Én értem, hogy miért. De egyet nem értek velük. Számomra élmény volt a film és ez az amit vártam tőle. Katarzist, újdonságot, meglepetést.

Csak csapongva tudok most még írni róla, kezdjük hát:

Snoke: basszus kicsit úgy érzem, hogy Rian szinte beint Abramsnek ezzel kapcsolatban. Persze ez nem igaz, ha a koncepció tényleg megvolt a trilógiára előre. Kicsoda Snoke? Micsoda Snoke, honnan jött Snoke? Tele voltunk kérdéssel vele kapcsolatban. Ez a rész elérte nálam hogy ez NE érdekeljen. Komolyan. Egy nagyképű playboy volt tényleg, pontosan azt kapta amit megérdemelt. A karaktere nem ért ennél többet, mennie kellett; itt Kylo (és Rey) az érdekes. Zseniális húzás volt.

Leia: döbbenet! Mondom: mégis kiírták.. Akkor ezért nem érinti a 9-et Carrie távozása..Aztán várjunk csak! AZTA! Leírhatatlanul szép jelenet volt. És nagyon vártam tőle erőhasználatot. Köszönöm!

Luke (Ach-To): nagy meglepetés. Életre keltették a bolygót, mondjuk a "tehénfejésnél" és tejivásnál ledobtam a láncot, az perverz volt. A "horgászat" király volt. A sziget életre keltése remekül sikerült. Chewie sült porgja is meredek volt. ;) Luke végig a szigeten volt. És mégsem. Ez akkora, hogy akkora; hogy nagyon nagy. Gondolkodtam, hogy mit lehet kitalálni az erőtrükkök palettájára ami új és a Luke-ot a legnagyobbak közé emeli? Kitalálták. Nem volt csillagrombolókat szaggattó elmeharc, Snoke vs. Luke. Egy meghökkentő és gyönyörű jelenettel lett újra HŐS megmentő. És mint tanár is érdekes volt, szegény Reynek nem sokkal jutott több belőle, mint Luke-nak Obi-Wanból. Talán visszatér erő szellemként a 9-ben, én nagyon szeretném. Gyönyörű jelenet volt ahogy eggyé vált az erővel, bár megbocsátottam volna, ha nem így történik.

 

Valószínüleg olyan mértékben kellett használnia az erőt ehhez a "trükkhöz", hogy egész egyszerűen elmosódott a határvonal az élő- és kozmikus erőben is létező Luke Skywalkerben.

 

Ja és Luke-tól a "minden egyes szavad tévedés" tutira bevett mantra lesz itt a fórumon! ;)

Yoda: kellett, kellett, istenem mennyire kellett! köszönöm! Fura volt, hogy a báb Yoda lett behozva, de van benne logika. És még mindig oktat. Hatalmas!

Finn és Rose: jól működtek. A kémiájuk is jobb volt mint Rey-jel, volt egy kis csók is, nagyon illenek egymáshoz. Nagyon klassz volt és izgalmas ahogy Finn önfeláldozását megakadályozta a lány! :clap:

Rey: Vagy ahogy a lányom mondja: "Cuki-Rey"! Jajj de tökéletes Ő erre a szerepre. De boldog vagyok, hogy nem állt át Kylo-hoz! Nagyon különleges szerepe van az erőben és a Saga-ban. A barlang jelenetét még nem egészen értem, nagyon érdekes lett. A kiválasztott ciklikusságára utalt volna a jelenet, amikor olyan sokan volt? De aztán tükrön túl is Ő volt, ott drukkoltam egy Hayden arcért, vagy erő-szellemért, de nem..Ezt még emészgetnem kell, vagy újranézni majd..

Kylo: Jajj de jó, hogy nem állt át Reyhez! A kis Anakin. Kinek nem ugrott be a Mustafari beszéd Padméhoz? Jelentkezzen! Senki? Helyes! Iktatjuk az egyest és a helyébe lépünk. Csak Kylo meg is csinálta!

Poe: több szerep, coolság, bátorság! Megint övé a film eleje, úgy látszik ez már tradíció, de remek minden jelenete! Reynél is "bejelentkezett", kb átemelve Az ébredő erő könyv változatából a jelenetet. Jó volt!

BB8-BB9: 1:0 Kb ennyi, BB óriási karakter továbbra is, a feka párjára hiába vártunk, de nincs ezzel semmi baj. Droid fénykardpárbajt már ne várjunk nem?

 

Az egyetlen bajom továbbra is az az apróság, hogy Luke miért nem a zöld karddal tért vissza! És nem csak látványügyileg, meg a nosztalgiafaktor, hanem mert a kék kard szétzúzásában Kylo is részt vett nem sokkal azelőtt. Lebukhatott volna ezen Luke elvileg, hogy a kéket manifesztálja.

 

Na második körben ennyit. én nagy élménnyel lettem gazdagabb és ezért mentem a moziba tegnap!

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ollala írta:

Nem tudtam mi a bajom az új filmekkel, jól rávilágítottál . Felesleges,valóban.. 

Már hogy lenne felesleges? Luke a szemünk előtt vált a legnagyobb Jedi-mesterré, míg az Erő fogalma teljesen új alapokra helyeződött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nagyon friss az élmény, nehéz tisztességes véleményt írni. Az biztos, hogy nagyszerű filmet láthattunk egy fantasztikus - karddobálgatós - Luke-kal, ütős humorral, kettévágott Snoke-kal és a hajójával, a remek párost alkotó Kyloval és Reyjel, valamint a film végének elképesztő látványvilágával. És mindig van egy utolsó Jedi, bárki legyen is az :) Soha nem fognak eltűnni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Már hogy lenne felesleges? Luke a szemünk előtt vált a legnagyobb Jedi-mesterré, míg az Erő fogalma teljesen új alapokra helyeződött. 

Luke akkor vált a legnagyobb Jedivé, amikor elhajította a fénykardját, és azt mondta "Én Jedi vagyok, mint apám előttem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig a hatása alatt vagyok. :D Alig várom a szombatot hogy újra nézhessem.
Snoke kiiktatása egy olyan jelenet volt, hogy majdnem megugrottam meglepetésemben. Itt derült ki hogy ő csak félrevezetés volt. Hogy nem ő a lényeg. Egyébként itt most kevésbé tűnt olyan öregesnek mint a TFA-ban. 
Nagyon örültem hogy Rey nem állt Kylo mellé. Aki egyébként most már lassan igazi főgonosz lesz. Sajnos az az érzésem hogy menthetetlen lesz. Hux-ot jól becsicskította. Apropó Hux. Nem igazán jött be a ripacskodása. A Starkilleren elmondott beszéde után, komolyabbat vártam volna tőle. De amikor meglátta a darabokban lévő Legfőbb vezért, azt hittem elsírja magát. 
Finn és Rose párosát olyan semmilyennek találtam. Lehet második nézésre jobb lesz. Egyébként Finn egész jó Han Solo utód lett, ha szabad ezt mondanom. Nekem ez jött le belőle. Nem nagyon érdekelte az Ellenállás, le is akart lépni. De aztán a film végén tényleg elkezdett hinni benne és képes lett volna feláldoznia magát érte. 
Rey nagyon jó volt. A barlangos jelent is nagyon jó lett. Egyébként, amikor abban a tükörszerűségben meglátja a szülei sziluettjét, és a 2 alak egybeolvad, engem a fiatal Luke-ra emlékeztetett. 
Kylo és Rey összefogása a praetorian gárdisták ellen eszméletlenül jól lett megkomponálva. Meg amikor Kylo "headshot-ot" ad az egyiknek. :D
Yoda szelleme... Hát elérzékenyültem tőle. Nagyon örültem a megjelenésének. És még szellemként is tud trükköket!
Mark Hamill sziporkázott a szerepben. Luke nem igazán tartozott a kedvenc karaktereim közé, de ez most megváltozott. Egy párafarmerből az egyik legnagyobb Jedi lett. 
Holdóról én eleinte tényleg azt hittem hogy áruló. Csak ugye kiderült hogy ő képes előre gondolkodni. Nem úgy mint Poe. Aki szerintem meg is érdemelte a lefokozást. Megért annyit az az egy dreadnought, hogy az egész bombázó flotta és szinte az összes vadászgép megsemmisült, nem kevés emberrel együtt?
Amikor a Raddus kettétépi a Supremacy-t meg még néhány csillagrombolót. Gyönyörű volt! :D
Canto Bight is tetszett. Az igazi érzéketlen, haszonorientált kőgazdag mocskok gyűjtőhelye. Egyébként én azt hittem lesz ott fogatverseny is.
Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. 



 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetéretek teljesen az itteni negatív véleményekkel. Számomra itt vége a Star Warsnak. Illetve a 6. résszel lett vége. Ez az egész folytatás ebben a formában felesleges, mintha maguk sem tudnák mit akarnak kezdeni a sztorival. Az Ébredő Erőt legalább 3-szor megnéztem moziban, bár nem tetszett a pofátlan Ep4 másolás, mégis beszippantott a hangulata. Ezt a filmet viszont az év átverésének érzem. Nem jutottunk sehová, amit Luke az Erőről mond, szép, de nekem nem elég, főleg, hogy úgy tűnik, nem ért el semmit a karakter az Ep6-ot követően.

A poénok egy része jó volt, másik részére visszagondolni is kellemetlen.

Nem azért megosztó ez a film, mert merészeket vállalt (ami szerintem kamu, nem vállalt be semmit igazán), hanem mert egy újrahasznosított, összemixelt, felesleges zagyvaság. Mi is volt akkora nagy csavar?

Luke meghal: És? Megérdemli. Ha tényleg ezt az utat választotta, mi haszna belőle a galaxisnak? Mit is tanított Reynek, amit nem tudott már a lány alapból is? Feleslegessé vált, a 4-6. rész alatti karakterfejlődése is sárba lett tiporva.

Leia: Semmi funkciója, sehová se jutott ő sem az Ep6 után (ahogy Han sem).

Snoke halála: kényelmes megoldás arra, hogy ne kelljen megmagyarázni ki ő, és hol volt eddig.

Kylo: Átállt? Nem. Elárulta a mesterét, ennyi, nincs itt semmiféle átállás, vagy csavar. Nagyon erőltetik nála ezt a töröljük el a múltat sz*rságot. Azért, hogy szabaduljunk attól, ami eddig volt, és a Disney teljes erőből nyomathassa az új, SW idegen, vad ötleteit.

Lények: rengeteg új van, már egy idő után nem fogadtam be azt a sok beleerőltetett újdonságot, hol vannak a régi fajok, ami miatt talán még koherensnek is érezhetnénk az eddigiekkel ezt az újra alkotott, izzadságszagú galaxist?

Yoda: rettenetes, hogy az Ep5 elején megjelenő karakterét emelték vissza (amikor játszotta a bolondot Luke előtt).

BB-8: Most komolyan... Senki nem érezte soknak, hogy mire képes ez a focilabda? Elvezeti az AT-ST-t? Ne nézzenek már hülyének. Emlékszem milyen szidalmakat kapott az Ep2, többek közt azért, mert R2 repült, és úgy alkotott ezt-azt. Hát ez, amit BB-8-tel műveltek, szerintem minden határon túlmegy.

R2: hová tűnt a film második felére?

Erő: az Erő általi összekapcsolódás, meg az önmagunk kivetítése más helyre nagyon érdekes (bár egyáltalán nem eredeti), de megint olyan dolgokról van szó, amiknek eddig se híre, se hamva nem volt, most pedig kulcsjeleneteket építenek rá.

Új karakterek: tudni kellene karaktereket írni, attól nem lesz valaki jó karakter, hogy lila a haja.

Dramaturgia: mindig jól jön egy kis teleportálás (Rey eltűnése Kylo-tól), nem dőlhet el a csata, inkább ájuljunk el (Kylo-Rey párbaj), utolsó perces segítség (kb csak ilyenekből álltak a csatajelenetek), pont ott vagyok, ahol kell (Rey és a sziklák, BB-8, kódtörő stb stb), és pont minden ott van kéznél, ami kell (teljes harci arzenál elfekvőben a pont kéznél lévő bánya bolygón)

Utolsó jelenet: kit érdekel? mi köze ennek a Skywalker-család történetéhez? hatásvadász, hagyjuk már.

 

Indokolatlanul hosszú volt, és sehová se futott ki a sztori. Nem tudom a Disney mennyit fizetett a különböző híroldalaknak, hogy istenítsék, de én átverve érzem magam.

Miért sírt annyi kritikus a film után, elmondásuk szerint még másnap is? Ezen gondolkodtam. Luke halálán? Nem azon kellene sírni, hanem azon, hogy nyugdíjazta magát és elárulta a jedi rend örökségét, nem tette meg amit Yoda kért tőle a halálos ágyán. Gyáva, lemondó, kudarc.

Értetlenül állok a nagy imádat előtt. A prequel filmeket éri a gyűlölet, ezeket meg mindenki imádja?! Nincs még egy ilyen sorozat, amit ennyire inkorrekt, szubjektív, relativizáló módon ítélne meg a világ, mint a SW. Ez az új trilógia egy felesleges semmi, nem tudják hová vigyék tovább, inkább nem viszik semerre.

 

Soha nem hittem volna, hogy ezt mondom, de menekültem ki a moziból, szeretném elfelejteni, pedig nagyon akartam szeretni. Nagyon fáj látni milyen vágányra tették, hová züllesztik ezt a mesefolyamot. :(

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, RacerX írta:

Egyébként Finn egész jó Han Solo utód lett, ha szabad ezt mondanom. Nekem ez jött le belőle. Nem nagyon érdekelte az Ellenállás, le is akart lépni. 

Érdekelte, de Finn nemrég ébredt fel, és még mindig Rey volt a legfontosabb számára, őt szerette volna menteni, nem pedig csak egyszerűen lelépni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan szomorú olvasni a negatív hangvételű elemzéseket. Nagyon sajnálom srácok, hogy nem sikerült befogadni, hogy nem szórakoztatok jól!

Hálisten számomra bővült a saga, nem is kevéssel, az ep 7-tel kapcsolatban több fenntartásom volt, de ez a film azt is feljebb emeli immár számomra.

Túlvagyunk az ST-felén és számomra nem is kérdés, hogy örülök-e hogy belevágtak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, lézerkardot. Sőt laser sword-ot, ami nagyon nem light sabre. Teljesen leoktatja Rey-t. 

 

 

A cím tetszik, a magyar többes szám is. Luke ugye, de utolsó a maga generációjában Yoda is. Meg Rey az új generáció. 

 

A feleslegesség szerintem néhol valós, mert nem mindenki éri el a célját. Poe nem tudja megvédeni a menekülőket (bár szerintem nem az ő hibája, a bombák élesítése nem az ő dolga volt) Finn-ék nem tudták megvédeni a maradék menekülőt,  Rey nem tudta elrángatni Luke-ot, és egyiknek sem sikerült átállítani a másikat. De azt hiszem élőben is előfordul, hogy valaki kudarcot vall.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Krande írta:

Igen, lézerkardot. Sőt laser sword-ot, ami nagyon nem light sabre. Teljesen leoktatja Rey-t. 

 

Akkor ez PT utalás, Anakin mond ilyet az I-ben, ez afféle csúfnév lehet amit a dilettánsok használnak a kardra és mivel szarkasztikusnak számít Luke szövege amikor mondja, teljesen rendben van.

Darth Sidoius emlegetése és a Jedik bukása és annak rövid elemzése is PT utalás Luke-tól: köszönjük ezt is.

Amúgy Stohl jól nyomta! Semmi bajom nem volt vele!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Krande írta:

 

A feleslegesség szerintem néhol valós, mert nem mindenki éri el a célját. Poe nem tudja megvédeni a menekülőket (bár szerintem nem az ő hibája, a bombák élesítése nem az ő dolga volt) Finn-ék nem tudták megvédeni a maradék menekülőt,  Rey nem tudta elrángatni Luke-ot, és egyiknek sem sikerült átállítani a másikat. De azt hiszem élőben is előfordul, hogy valaki kudarcot vall.

Sőt, általában a hibákból és tévedésekből lehet igazán tanulni. Ez nsgyon jól átjött a filmen. Pl. Rey tévedett Kyloval kapcsolatban, amikor azt hitte, vissza tudja téríteni. De mi történt ezután? Emelt fővel továbblépett, ezáltal is erősebb lett. Ha legközelebb találkoznak, másként ugyan, de megint lesz esélye - így vagy úgy - kiiktatni őt az útból.

Az Ellenállás pedig egy új úton indul el az Első Rend legyőzésére, ami biztosan szakít majd az eddigi hagyománnyal.

 

Szerintem pont hogy most forgatták ki sarkaiból az SW  világot, nem hogy nem történt semmi...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, így hogy aludtam rá egyet, kijelenthetem, hogy ennél jobb Star Wars filmet még nem készített senki! Ugyan nem lett a kedvencem (még :P ), de egész egyszerűen döbbenet, amit Rian művelt, és bizony feladta a leckét Abrams-nek a 9. részre, és az az érzésem, hogy ő ezt nem fogja tudni megugrani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, kudar írta:

Buci hangja mennyire adja vissza Mark hangját? Remélem változtattak rajta a trailer óta...ugye?

Nem nagyon változtatták meg. De szerintem nem lett rossz. 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Rey kimentette az ősi jedi könyveket, tehát a tudás egyelőre fentmaradt. Az elvi esély megvan rá.

Hála az Erőnek.:clap2: Most már csak azon kell izgulni, hogy a gyakorlati esély is megmaradjon a folytatásokra. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Krande írta:

De azt hiszem élőben is előfordul, hogy valaki kudarcot vall.

A kudarcokról (is) szólt ez a film. 

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintetek a film végi állapot alapján, van arra esély, hogy a távoli jövőben a Jedi Rend újjászülessen?

A régi formában nem hiszem. Megvan az ősi tudás, Yoda szerint Rey mindent tud, amit kell. Olyan Jedi lesz, ami a saját korához illeszkedik. Nem hiszem, hogy számítana az a fajta szervezettség, amiben a Jedi Rend a végnapjaiban létezett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.