Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A nyelvre gondoltam haver. :D

Snoke nyelvére gondoltál? :D

 

Amúgy mekkora volt ezután, ahogy Hux szépen megpróbálta meggyilkolni "álmában" Kylot. Szegény nem hunyhatja el egy pillanatra sem a szemét mert valaki mindig meg akarja ölni. :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erővel húzza magához, direkt figyeltem ma. Nekem ez annyira szép EPI-es Anakin utalás, hogy még mindig vigyorgok a gyönyörtől. :D  Eleve rabszolga a kölyök, és már ugye korábban megismerhettük Rose és Finn ottlétekor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mazt hogy a fenébe tudták elérni a Raddusról? Ráadásul úgy tűnt Poe is ismeri. :hmm:

 

Ez a kérdés már bennem is felmerült, és nincs rá válaszom. A jelenlévők közül elvileg csak Finn ismerte Mazt, és nem hiszem, hogy megadta neki a privát mobilszámát. :) Talán majd a filmkönyv ad magyarázatot.

 

1 órával korábban, RacerX írta:

Biztos Kylo abban a formában látta utoljára, ezért jelent meg úgy.

 

Igen, így utólag úgy rémlik, hogy mintha a megidézett időben is hasonlóan nézett ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Mestal írta:

RT 93/58. Nem értem hogy lehet ekkora különbség a kritikusok és a nézők között...

58??? WTF?? Hát azért ez most eléggé lesokkolt. Gondoltam, hogy megosztó lesz de ennyire?

A TFA 93/88...wow

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs egy napja hogy bemutatták a filmet Amerikában de már majdnem annyian szavaztak rá mint az RO-ra 1 év alatt. Nekem erősen gyanús hogy a szavazatok jó része kamu, mármint nem látta a filmet csak felhúzta magát a spoilereken. Ráadásul a valódi nézői felmérések mást mutatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kudar írta:

58??? WTF?? Hát azért ez most eléggé lesokkolt. Gondoltam, hogy megosztó lesz de ennyire?

A TFA 93/88...wow

Biztos troll akció. Ezt a véleményt már máshol is olvastam. A netes dolgokat könnyű manipulálni. Érdekes, az imdbn-n még mindig 8.1-en áll. Valószínűleg 8.0 alá fog menni, de akkor is fura a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tettem egy próbát, hogy lehet-e többször is szavazni az RT-n és igen. Csak annyit kell csinálni, hogy a Sign up-nál pár másodperc alatt kell csinálni egy új accountot. Semmi visszaigazolás nincs. Beütsz egy kamu nem is létező mail cimet és már szavazhatsz is. Ennek igy túl sok értelme nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Tettem egy próbát, hogy lehet-e többször is szavazni az RT-n és igen. Csak annyit kell csinálni, hogy a Sign up-nál pár másodperc alatt kell csinálni egy új accountot. Semmi visszaigazolás nincs. Beütsz egy kamu nem is létező mail cimet és már szavazhatsz is. Ennek igy túl sok értelme nincs.

Mondjuk nem értem, hogy ez miért lenne jó bárkinek is, hogy lehúzza az RTn a százalékot. Persze biztos vannak ilyen időmilliomos idióták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Mestal írta:

Körülnéztem olyan oldalakon ahol filmeket értékelnek és nem köthető star warshoz. Eddig a legjobb a 67% amit találtam.

Imdb-n 8.1-en áll. A ComScore-nál 5-ből 5-öt kapott és ők a moziból kijövő embereket szondázták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok ismerősöm akikkel beszéltem, és nem feltétlenül SW fanok, eléggé ki voltak akadva és nem tetszett nekik a film. Ők a szokásos csúnya gonoszra voltak kíváncsiak, és nem örültek a váratlannak... És elég sok helyről ezt hallom vissza. Sajna. És ez azt hiszem szomorú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos troll akció. Ezt a véleményt már máshol is olvastam. A netes dolgokat könnyű manipulálni. Érdekes, az imdbn-n még mindig 8.1-en áll. Valószínűleg 8.0 alá fog menni, de akkor is fura a dolog.

Na az első ami eddig rosszabbScreenshot 2017-12-15 20.27.jpg

 

3 perccel korábban, kudar írta:

Sok ismerősöm akikkel beszéltem, és nem feltétlenül SW fanok, eléggé ki voltak akadva és nem tetszett nekik a film. Ők a szokásos csúnya gonoszra voltak kíváncsiak, és nem örültek a váratlannak... És elég sok helyről ezt hallom vissza. Sajna. És ez azt hiszem szomorú.

Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kudar írta:

Mondjuk nem értem, hogy ez miért lenne jó bárkinek is, hogy lehúzza az RTn a százalékot. Persze biztos vannak ilyen időmilliomos idióták.

Az ortodox SW fanok mindenre képesek, ráadásul senki se tudja úgy utálni az SW-t mint a rajongói...

7 perccel korábban, kudar írta:

Sok ismerősöm akikkel beszéltem, és nem feltétlenül SW fanok, eléggé ki voltak akadva és nem tetszett nekik a film. Ők a szokásos csúnya gonoszra voltak kíváncsiak, és nem örültek a váratlannak... És elég sok helyről ezt hallom vissza. Sajna. És ez azt hiszem szomorú.

Ez az ismerősöm dolog sose jó indikátor mert kicsi a merítés. A netet meg ismerjük. Majd a puszta bevételi adatok eldöntik mennyire jön be a népnek.

3 perccel korábban, Bomarr írta:

A téma érdekes viszont át kéne tenni: Ody betudod emelni egy topicba, ami releváns?

Itt jó lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem leszek népszerű, pontozzatok le nyugodtan, de szerintem egyáltalán nem meglepő a negatív hozzáállás a közönség részéről, nem kell összeesküvés elméleteket keresni. A neten szétnézve rengeteg a negatív komment és egyre több fanyalgó kritika is megjelent. Mi 6-an néztük együtt, mindannyian nagy PT-OT fanok vagyunk, az előzetes beharangozóknak hála alig vártuk, hogy láthassuk, és mégis fejünket fogva menekültünk ki a moziból, mint akiket átvertek. Hozzáteszem SEMMI elvárásom nem volt, maximum annyi hogy ne köpjék szembe az eddigieket.

Nem mindenkinek veszi be a gyomra többek közt azt, amit Luke karakterével tettek. Pont ő, aki mindent feláldozott volna, hogy megmentse a nyíltan gonosztevő apját mert szikrányi jót is érzett benne, most az új tulajdonosok döntése alapján majdnem megölt egy gyereket (a testvére fiát!!) mert megérezte benne a sötét oldalt, aztán pedig elbújt - szó szerint minden felelősség - elől. Ki segíthetett volna vagy változtathatta volna meg a dolgokat, ha nem ő? Ki tudhatná jobban, hogy bármilyen hosszú idő után a sötét oldalon is van visszaút, ha nem ő? Ez egyszerűen nem Luke, vagy ha igen, akkor ez már nem az a SW. Kövezzetek meg nyugodtan, hogy károgok (ígérem nem is fogom itt rontani nektek a levegőt, emlékszem jól, milyen az amikor boldog az ember az új SW epizód után, irigyellek is Titeket), de nagyon szomorú vagyok, szinte sokkolt a film, negatív értelemben, és másra se tudok gondolni 2 napja. Sajnálom, hogy ezt látnom kellett, és szerintem vagyunk így egy páran, bár ne lennénk.:(

  • Nem értek egyet 2
  • Szomorú 3
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap meg akartam már nézni, de nem volt rá alkalmam. Ma viszont végre el tudtam menni megnézni.

Nem leszek most népszerű, de igyekszem kulturált nemtetszést kinyilvánítani, nem pedig fikázni. 

 

Nos, az az igazság, hogy sikerült belefutnom egy-két spoilerbe a film megtekintése előtt (Luke halála, Yoda felbukkanása). De nem ez volt a probléma, mert konkrétan semmit nem tudtam ezeknek a körülményeiről, tehát azért tartogatott számomra meglepetéseket a film. 

A legfőbb problémám az volt, hogy tele lett rakva a film olyan szereplőkkel, akiket én egyszerűen sehogyan sem tudtam beleilleszteni a Star Wars Univerzumba. Ezenfelül több olyan jelenettel is találkoztam, ami számomra totál szürreális volt. Például Rey és Kylo párbeszédei, Leia visszatérése az űrből, a kaszinós jelenet, Luke leginkább békára hasonlító gondnokai a szigeten, Luke és Kylo párharca... Rey megsokszorozódása viszont kifejezetten tetszett, és jó jelenetnek tartom! Pedig ez is elég bizarr hatást keltett nálam, de tetszett. 

A humort úgy gondolom, kissé túltolták a készítők. Szerintem bőven elég lett volna humorfaktornak a porgok. 

Snoke kinyírása abszolút ledöbbentett. Nem gondoltam volna, hogy ő ebben az epizódban meghal; teljesen biztos voltam benne, hogy ő még a 9. részben visszaköszön. Azonban még továbbra sem derült ki, ki is ő valójában, de bízom benne, hogy a következő részben valahogy rávilágítanak erre. 

 

Hogy ne csak a negatívumokat soroljam fel: Yoda szerepeltetése iszonyúan ötletes húzásnak bizonyult, az ő jelenete végén a Lázadók címerét mintázó rom megjelenítése szintén. A porgok nagyon találók voltak! Vicces, de mostantól ők a kedvenc fajom az univerzumon belül. :D Felettébb jópofára alkották meg őket, csak úgy dőltem a nevetéstől, amikor Chewie agyát húzták. :lol: Nálam ők Az utolsó Jedik egyik fénypontja. Jóízűeket kacagtam rajtuk. 

Rey továbbra is lenyűgöz, klassz figurának tartom. Végigment egy remek karakterfejlődésen. Már az előző felvonásban meggyőzött Daisy Ridley, itt még jobban. Oscar Isaac alakítása ugyancsak bejött. Már Az ébredő Erőben is szimpatizáltam Poe-val. Ezúttal sokkal többet szerepelt, aminek nagyon örültem. 

A látvánnyal semmi gond nincs, ezen téren szuper alkotás volt Az utolsó Jedik

 

Őszintén szólva nem is Leia hercegnő első megjelenésén sírtam el magam majdnem (persze ott is kissé elérzékenyültem), hanem akkor, amikor Luke összezavartan azt kérdi: Hol van Han? Igazi érzelmi hullámvasút volt az egész film. 

Hiányoltam egyébként nagyon Han Solót, igazán örültem volna, ha újra együtt láthattam volna a nagy triót (Luke-Han-Leia). De erre sajnos már nem lesz lehetőség. :( Azért még remélem, hogy Lando Calrissian felbukkan a következő részben, mert ő szvsz sokat dobna az egészen. 

 

Összességében nem volt rossz film, de én egyáltalán nem ilyenre számítottam. Az ébredő Erő teljesen magával ragadott, de ennél még a Zsivány Egyes is jobban tetszett. 

Ha sorrendbe kéne raknom az eddigi SW-filmeket, így nézne ki: 1. A Jedi visszatér 2. Egy új remény 3. A Birodalom visszavág 4. Az ébredő Erő 5. Baljós árnyak 6. A klónok támadása 7. A Sith-ek bosszúja 8. Zsivány Egyes 9. Az utolsó Jedik. 

 

Nem tudom, miért nem jött be, pedig tényleg pozitívan álltam hozzá az egészhez. Lehet mondjuk, hogy meg kéne néznem még egyszer, de szerintem nem változtatna sokat az összképen. A Rogue One is csak talán 1-2 fokkal tetszett jobban második megnézésre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, yodinhoo írta:

Hozzáteszem SEMMI elvárásom nem volt, maximum annyi hogy ne köpjék szembe az eddigieket. Nem mindenkinek veszi be a gyomra többek közt azt, amit Luke karakterével tettek.

Lehet hogy ez a megfejtése a megosztott közönségnek amúgy. A starwars.com-on negyvenezres merítésű szavazás volt amiben arra a kérdésre hogy kire a legkíváncsibb a közönség ez az eredmény jött ki:

 

Rose: 1%

Poe: 2%

Holdo: 2%

Finn: 3%

Chewie: 3%

Hux: 3%

DJ: 3%

Phasma: 4%

BB8: 4%

Leia: 6%

Maz Kanata: 7%

Snoke: 7%

Rey: 10%

Kylo: 12%

Luke: 30%

 

Ezek után szerintem (pozitív értelemben) nagy merészség volt pont Luke esetében ilyen "bevállalós" húzást megtenni, mert várható volt hogy megosztja majd a népet.

 

 
Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem baj ha valakinek nem tetszik, és normálisan el tudja mondani, hogy miért. Én is úgy veszem észre, hogy sokak húzzák a szájukat a kommentelők között is, de hát ez van, ezen nem tudunk változtatni, nem tetszhet mindenkinek. NYilván belelovaltuk magunkat, hogy a kritikusoktól milyen brutál jó visszajelzések jöttek. Amúgy én nagyon féltem, mert ismerem magam és a spoilerek ismeretében féltem,hogy nem fog tetszeni. Két évig agyaltam, tunk hogy kicsoda Snoke mik a képességei stb és egy huszárvágással (haha) ezt elvették tőlem, viszont kaptam helyette valami egészen mást, talán még érdekesebbet is. Mióta megnéztem a moziban folyamatosan ezt a sz-r spanyol verziót nézem újra és újra. :D A haverjaim is el mondták h nem erre számítottak ezrt nem tetszik nekik én pedig elfogadtam, ettől az én filmélményem még nem lesz kevesebb. Szeretném ha mindenkinek tetszene? persze.Lehetséges ez egy ilyen megosztó filmnél? nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.