Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

2017. 12. 15. - 8:51, csoli1138 írta:

Yoda Szacsvay László lett és teljesen vállalható, nem egy Versényi, de most komolyan: Tudtok jobbat? Én nem. Luke nekem tökéletes volt és Leia is.

Nyilván nehéz elmenni izések és pofonok közt, én meg voltam elégedve maximálisan a szinkronnal.

Szerintem is. Szacsvaynak nagyon jó hangja van. Az egyik legjobb színész itthon. Teljesen jó lesz Yodának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, fiúk és lányok. Megvolt nekem is (nekünk is, ugyanis a párommal néztük, aki szereti az sw-t, de leginkább ot rajongó). Szóval, tökéletesen meg tudom érteni azokat, akiknek nem jött be a film, mert eléggé megosztó lett. A párom mondta is, hogy a kétezres évek fiataljainak szánt sw ez (ezzel nem értek egyet, de elfogadom, ha így gondolja). 

 

Először is, ami nekem annyira nem teszett. A béka kinézetű gondozók (ráadásul, a büfében a kivetítőn valamilyen sw dokumentumfilm ment, benne egy kis breki és a többiek-kel. Hát, nem tudtam nem arra gondolni, hogy ezek a békák Breki modern kiadásai). :D

Aztán Csubi kezében az a műanyag porg, az nagyon gáz volt, meg a bábu Yoda sem tetszett. DJ karakterét lehetett volna még mélyíteni, ahogy Holdoét is. 

 

De ezek semmiségek, mert a többi szuper volt. Luke, a nagy reménység, aki tényleg reménység maradt minden erényével és hibájával együtt. Leia szintén nagyon jó volt (elszorult a szívem, hogy már nincs többé), ahogy Poe és Finn is (most nem volt hülye poénja). 

Snoke meg egy fasz volt, egy elbizakodott, korcs Palpatine. Amilyen zseniális volt a csázár, annyira erőtlen a legfőbb vezér. Szerintem semmi olyat nem művelt, amit fél kézzel Palpi ne tudott volna, akárcsak Yoda. 

Apropó, Yoda: igaz, hogy a bábu nem jött be annyira, de az tuti, hogy az idős mester megtartotta a tudatát a halálon túl is. Zseniális volt, ahogy még mindig tanította Lukeot, próbálta a fejébe verni a legfőbb Jedi bölcsességeket. Imádtam a jelenetét. 

 

Az erő sötét és világos oldala egymás nélkül nem létezhet. Ez világos, mint a vakablak. Olyanok, mint a jing és jang. Ahol felbukkan a sötétség, ott megjelenik a fény is. Szóval, eddig nem érzem úgy, hogy radikálisan mást mondott volna a film az erőről, mint amit idáig is gondoltam róla. Az, hogy pl. a Jedi miként használja a benne lévő erőt, az csak rajta múlik, ha hajlik a sötétség felé, akkor akár el is bukhat. Ami nagy szerencse, hogy Luke nem akart szürke "jedi" lenni. Amúgy meg Luke Skywalker az egyik legnagyobb Jedi lett a szememben a film végére. Egyenértékű lett Obi-Vannal és Yodával (Obi-Van miatt ne szisszenjetek fel, számomra ő az igai, nagybetűs Jedi). 

 

A legjobb jelenetek: a trónterni, Holdo önfeláldozása, Poe vezetővé érése, Luke manifesztációja, a kis rabszolgafiú jelenete. Gyakorlatilag a film utolsó harmada nagyon erős lett. 

 

Rey: hát, kíváncsi leszek, milyen jedi lesz belőle. Nekem a karaktere nem jött be ebben a filmben. Az Ébredő Erőben imádtam, itt viszont nem nagyon volt jellemfejlődése. 

 

A film kimenetele igencsak pozitív. Ez pozitív. :)

 

Illetve egy kis adalék, amit egyelőre nem tudok hova tenni: A TFA-nál a stáblista utolsó betűjéig mindenki a helyén maradt. Most meg egy tucatnyian maradtunk csupán. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Werebazs írta:

 (és még ez is nagyon nagylelkű kijelentés, hiszen Rey simán megölhette volna, amíg ki volt ütve, hiszen, mint megtudtuk előbb tért magához, és csak azért nem tette, mert akkor nem maradna ellenség akit le kell győzni, illetve mert ő egy tökéletes soha a légynek nem ártana Mary Sue)

 

Luke álmában támadt rá és csúnya pusztítás lett a vége. Erről Rey is tud. Szerintem én sem kockáztattam volna a helyében, hanem (ahogy a sárga szöveg is fogalmaz) bátran elmenekülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Werebazs írta:

és még ez is nagyon nagylelkű kijelentés, hiszen Rey simán megölhette volna, amíg ki volt ütve, hiszen, mint megtudtuk előbb tért magához, és csak azért nem tette, mert akkor nem maradna ellenség akit le kell győzni, illetve mert ő egy tökéletes soha a légynek nem ártana Mary Sue

Még az kellett volna, hogy kinyírja az ájultan fekvő Kylot. Annál karakter idegenebb, illogikusabb dolgot nem igazán tehetne Rey. Ő Jedinek készült, nem pedig Sith-nek, mint Anakin, aki levágta a fegyvertelen Dookut. ;)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor essünk neki: (néha össze-vissza fogok írni, valahol pedig elkalandozok majd, de ezt nézzétek el nekem :D

 

Bár mostmég 1 -szer láttam - estefele akarom megtekinteni másodjára - így 1 nap elteltével + az itteni beszélgetéseknek köszönhetően leülepedett bennem sok dolog, és tisztábban látok, mint a moziból hazajövet. 

 

A film hossza miatt aggódtam egy kicsit, mert bár soknak éreztem, olyan dolgok történtek az előzetesek alatt, hogy féltem, nem lesz elég ez a 150 perc is. Tévedtem, mert pontosan megfelelt az epizódnak. Picit töménynek is gondolom így utólag, de érzésem szerint nem volt felesleges jelenet, mindnek megvolt a maga szerepe. 

Minden karakter változást mutatott, nem is kicsit: Luke a film kezdetén semmit sem akar a Galaxisból, cserbenhagyta az univerzumot, nem méltó a legenda címre, majd később szembenézett utoljára Kylo -val és békében távozott az evilágról.

Kylo végig harcolt önmagában, aztán hatalmasabb lett "pozicíóilag", mint előtte, ám mégis érezni, hogy a végén sem tisztelték őt teljesen.

Rey egész végig csak kereste a válaszait, majd a végén megértette azt, hogy mit jelent jedinek lenni.

Poe a felelőtlen pilótából végül egy olyan karakterré vált, aki szerintem a 9. részben nyugodtan vezethetné az Ellenállást.

Finn megtalálta célját, és elkezdett hinni az Ellenállásban.

 

A történet magával ragadó, nem szól másról, minthogy az Ellenállás menekül az Első Rend elől, és hogy Rey Luke -nál tanul. Ám mégis ezt 2 és fél órán keresztül üresjárat nélkül úgy elmesélte nekünk Rian, hogy arra csak csettinteni lehet. :) 

A karakterekről:

 

Snoke: hát nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Bevolt harangozva, hogy ő most mekkora az erőben, hatalmasabb, mint Palpi és Vader, illetve hogy mennyire félni fogunk tőle, megmutatja majd, hogy mit tud... hát nem!!! NAGYON NEM! És pont ezért tetszett a halála, amely számomra egy "Én vagyok az apád" nevű fordulat. Mivel én a 90 -es évek végén születtem, így én amolyan 3. generációs gyermek vagyok, ám Rian -nek nagyon köszönöm, hogy egy I am your father -es részt bemert vállalni, mert ezzel kiküszöbölhetjük azt, hogy a záró rész nem lesz EpVI copy. :P Annyit azért sajnálok, hogy nem tudtunk meg róla sok mindent, azért elmondhatott volna magáról valamit Rey -nek.

Amikor Reyt Snoke elé viszi Kylo, és Snoke elbeszélget a lánnyal, na ott féltem, hogy itt most ne egy Én vagyok az apád legyen, és szerencsére nem lett. :)

 

Luke: mintmár Luke topikjában említettem, Luke nekem ezzel a résszel az egyik legnagyobb jedivé vált. Mark lubickolt Luke szerepében, élmény volt nézni őt minden egyes jelenetben. Yodával történő beszélgetése, és kb. az egész jelenet nagyon tetszett, és ha már Yoda, akkor ki kell mondjam: HIHETETLEN VOLT ÚJRA LÁTNI ŐT!!! (Annyit azért megjegyeznék, hogy Yoda mellett Obi-wan is megjelenhetett volna, és Anakin is, de ha ő kihagyható, akkor Obi semmiképp sem)

Luke utolsó jelenete Craiten gyönyörű volt. Elsőnek amikor megjelent, nem tudtam hova tenni a kinézetét, de itt nem gyanítottam semmit, aztán amikor elkezd Leia -val beszélgetni akkor úgy gondoltam, hogy csak egy kivetülés, amit Leia lát csak, de amikor Threepio -ra kacsintott, akkor újra ott volt az, hogy itt van LUKE SKYWALKER!!! A lépegetős jelenet pedig abszolút benne van nekem - jelenleg - a top3 legcoolabb SW jelenetében. Az a válllesöprés meg... badass. :D 

A harca Kyloval megmutatta, hogy egyrészt Kylo egy senki hozzá képes ( :P ) másrészt pedig Luke ezzel időt adott az Ellenállásnak elmenekülni Crait -ről. Gyönyörű jelenetsor volt. 

Amikor pedig Kylo lesújtott Luke -ra, na ott néztem egy nagyot, mondtam magamban ez Obi-copy lesz, de nem, nem és harmadszor is NEM!!! :o Luke csak egy kivetülés volt, egy manifesztáció. Rian, köszönöm szépen, hogy ezt is átélhettem, hogy Luke akciózik egyet!

A halála pedig a kettős napnál gyönyörű jelenet volt, Rian nagyon ért ezekhez. Ezzel egy LEGENDÁS karakter távozott a messzi-messzi galaxisból. 

 

Leia: Mi volt már az a jelenet az űrben? :o Hát ilyet se gondoltam volna, hogy ebben a trilógiában Leiat látom tudatosan erőt használni. Carrie is az egyik legjobb játékát alakította ebben a filmben, és hát szörnyű belegondolni, hogy a 9. részben maximum erőszellemként fogjuk őt látni. :( 

Amúgy a film egyik - számomra - leggyengébb jelenete hozzá köthető: amikor bejut a hídra, és lebénítja Poe -t. 

 

Rey: Szegény lány, komolyan sajnáltam a filmben. :( Amikor megtudta, hogy kik a szülei... elsőre azt hittem, hogy Kylo és Rey testvérek, nagyon érződött a számomra, hogy ezt fogják meglépni, de újból nem ez történt. EZ a film tele van meglepetésekkel, mondtam már? :D 

Amikor Rey meglátta az X-szárnyút, ott kicsit féltem, hogy eljátsszák azt a jelenetet, mint az 5 -ben Luke és Yoda, csak itt Rey és LUke. És újfent nem. :D IMÁDOM!!!

A lány egész végig válaszokat keresett, kutatta, hogy kik is az igazi szülei, de igazából ő mindig tudta, vagy tudhatta, hogy a szülei senkik voltak.

A Rey-Kylo kapcsolat bemutatása mesteri munka volt! Viszont Rey pálfordulása Kylo -val kapcsolatban nekem kicsit fura: a film elején még gyűlöli Kylot azért, amit tett, ám a film közepén már segíteni akarja visszahozni Bent a sötét oldalról. És ez a kapcsolat is: Snoke azt állította, hogy ő kapcsolta őket össze, de amikor a büszke Gollam meghalt, a film végén megint volt egy ilyen jelenet. :hmm: Viszont Rey mostmár tkp. az utolsó jedi, így Luke halálával egy olyan jedi rendet tud létrehozni, amely a könyveken tud majd alapulni. :)

 

Kylo Ren: Hát ebben a részben olyat fejlődött a karaktere, amely miatt maximálisan megemelem a nem létező kalapomat Rian Johnson előtt. Ben/Kylo története remekül lett továbbszőve. A Luke-Ben jelenet is gyönyörű volt - mind a 3 flashback megjelenése egyedi ötlet, 3 másféle szempont.

Azzal, hogy Kylo a film elején már össze is törte a maszkját jelentette számára azt, hogy nem követi nagyapja útját, hanem a sajátját alakítja. És nagyon érződött, hogy ebben a filmben igazából szinte mindent elveszített: visszatérni már nem tud a sötét oldalról, hiába legfőbb vezető, az emberei nem tisztelik, vagy nem tisztelik eléggé. Nagyon kíváncsi vagyok Kylo Ren további történetére.

 

Poe: Végre sokat szerepelt. :D Az elején a jelenete Hux -al megmosolyogtató volt, nekem tetszett, és a Crait -i csatában is hozta a formáját. A film alatt megtanulta a leckét, tettei bizony következményekkel járnak. Poe és Leia, majd később Poe és Holdo jelenetei nekem nagyon bejöttek, Leia remek utódot választott magának a film végén. :) Nagyon kíváncsi vagyok a karakter későbbi sorsára.

 

Finn: Igazából ő nem sok vizet zavart. Jó, megtalálta az útját, hinni kezdett az Ellenállásban, és a majdnem önfeláldozása is remek jelenet volt, de ebben a részben nem éreztem annyira jelentős karakternek, mint az előzőben. 

 

Hux és Phasma: Ők sem nyújtottak valami jót szerintem. Phasma visszahozása szerintem felesleges volt, Hux -nak örültem, de nála nem éreztem azt, hogy most akkor merre is megy a karaktere. De én érzésem szerint a 9. rész ezt ki fogja aknázni, mert azzal, hogy Kylo a legfőbb vezér mostmár, és Hux hogyan viszonyul hozzá, ebből bőven kilehet hozni egy érdekes történetszálat.

 

Az új karakterekről:

Rose: egy édes, kedves lányka, aki csodálja Finnt. Nem volt rossz, bár kicsit többet vártam tőle. A végén Finn megmentése a haláltól jó volt, de az azutáni jelenet a csókkal érzésem szerint el lett rontva. :| 

 

Holdo: kezdetben én is azt hittem, hogy ő egy áruló, de amikor megtudtam, hogy mit akar, és amit a végén tett, megsajnáltam. Remek karakter lett, aki egy olyan epikus halált halt, ami egyedi szerintem eddig az SW -ben. A hiperűrből berobbanásos halál fergeteges volt, engemet megvett Kylora. :D 

 

DJ: nem sokat szerepelt, de amikor igen, akkor nekem nagyon bejött. A mondókája a háborúról beleégett az emlékezetembe. Az árulása valahogy kézenfekvő volt számomra, de amikor a lépegető elkezdett tüzelni, azt hittem, hogy a csávó kettős játékot játszott. Hát nem, kedves aranyos BB-8 barátunk volt az... :D 

 

Canto Bight nem szerepelt sokat, de fergeteges volt. A kaszinó, a lovak, az üldözés mind-mind PT-hatást nyújtottak a számomra. 

Crait is gyönyörű volt, a maga kristálybarlangjával és a felszínével egyaránt. A kristályrókák baromira bejöttek nekem, volt is szerepük, aminek örültem is.

 

A porgok és Chewie viccesek voltak, és ha már viccekről van szó: a humor majdnem el lett találva. Volt egy-kettő, amit nem éreztem oda helyén valónak, de a többségük bejött.

 

Kell még néhány megtekintés, hogy elhelyezzem az SW filmek rangsorában, de egy biztos: előkelő helyen fog tetszelegni majd. 5 -öst adtam rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey az ep7 végén sem ölte volna meg Kylot, ahogy ott elterült előtte fegyvertelenül, hezitált, most meg aztán pláne nem ölné meg, legfeljebb harcban. Oké, rá lőtt Kylora, amikor először meglátta az első kapcsolatkor, de az egy nem célzott, hirtelen lövés volt a semmibe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Krande írta:

Luke álmában támadt rá és csúnya pusztítás lett a vége. Erről Rey is tud. Szerintem én sem kockáztattam volna a helyében, hanem (ahogy a sárga szöveg is fogalmaz) bátran elmenekülnék.

 

26 perccel korábban, Donát írta:

Még az kellett volna, hogy kinyírja az ájultan fekvő Kylot. Annál karakter idegenebb, illogikusabb dolgot nem igazán tehetne Rey. Ő Jedinek készült, nem pedig Sith-nek, mint Anakin, aki levágta a fegyvertelen Dookut. ;)  

:roll:  Hol mondtam én olyat, hogy meg kellett volna ölnie? Azt mondtam, hogy mivel megölhette volna, ezért még döntetlennek sem igazán lehet nevezni a harcukat.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem még egyszer, annak ellenére, hogy első megnézés után rossz szájízzel jöttem ki a moziból. Gondoltam, hátha második megtekintést követően már jobban fog tetszeni. Sajnos nem így történt. A véleményem nem változott, továbbra is 10/5-5,5 az értékelésem. 

Azonban nem bántam meg, hogy még egyszer megnéztem, mert felfedeztem egy-két új dolgot, amit elsőnek nem szúrtam ki. Például amikor a végén a kisfiú az Erő segítségével ragadta meg a seprűt, vagy hogy Luke halála előtt nem sokkal a horizonton lehetett látni pár másodpercig egy hajót. 

 

Az a helyzet, hogy Timothy Zahn, Kevin J. Anderson stb. '80-as, '90-es években íródott regényei nekem sokkal, de sokkal jobban fekszenek mint folytatás. Tudom, hogy azok már hivatalosan nem tartoznak bele a Kánonba, de történet meg karakterek szempontjából jobban tudok azonosulni A Jedi visszatér regényfolytatásaival, mint az új filmes folytatásokkal. Meg én úgy általában ragaszkodom a Legendákhoz meg a régebbi SW-dolgokhoz. Valószínűleg ezért nem jön be annyira ez az új rész. Habár érdekes, mert Az ébredő Erő meg igencsak tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodjára még jobban tetszett a film, mint elsőre. :D Nagy betűs STAR WARS élmény. Threepio és Yoda hangjánál kilógott a lóláb, de összességében nem volt gond a szinkronnal se. Viszont még mindig nehéz összeszedni a gondolataimat ezzel a résszel kapcsolatban, annyira sokrétű és komplex. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Threepio és Yoda hangjánál kilógott a lóláb, de összességében nem volt gond a szinkronnal se.

3PO szinkronjától majdnem dobtam egy hátast, ahogyan Hux tábornokétól is, Yodáéval ellenben semmi bajom nem volt.

Amúgy kifejezetten jó a szinkron. A legjobban Kylónak, Rey-nek, valamint Poe-nak találták el, de összességében mindenkinek a személyiségéhez, egyéniségéhez passzol a magyar hangja. De az előbb felsorolt három hősnél találták el szerintem a legprofibban. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszori megnézés után, is ugyanaz az érzés van bennem, mint elsőre, hogy egy jó filmet sikerült készíteni Rian Johnsonnak. Kár, hogy nem ő rendezi a IX. epizódot, de ez van. Igaz, hogy az ébredő erőre haragudtam, de csak egyetlen oka volt, hogy nem úgy folytatták a történetet, ahogy vártam. Azóta ezt már elfogadtam. Az új filmet érdeklődéssel vártam az első trailer megjelenése óta. Végül nem csalódtam. Próbáltam TESB és legendás elemeket keresni és találtam is benne,  de ezektől függetlenül sikerült egyedivé tenni a filmet. Snoke trónterménél megvolt a ROTJ feeling, de azt is sikerült egyedivé kreálni. Kár, hogy Snoke-ról nem tudtunk meg többet, a jedi és a sith rend kialakulásáról (Valószínűleg a legújabb trilógiából fog kiderülni), Rey valódi származásáról (Szerintem Kylo hazudott a szüleiről, azért, hogy átálljon) és a Ren lovagokról. Snoke halála váratlan volt, de amikor megfordult a fénykard Kylo által, akkor érezhető volt, hogy valami fog történni. Luke, ahogy várható volt az apátiából ki kellett valahogy rángatni, végül egy nagy fénykard küzdelemben bebizonyította, hogy még mindig ő a mester. A legjobb jelenet számomra az volt, amikor Luke a lépegetők össztüze után megtörölte a vállát. A IX. epizódban remélem, hogy látványos lesz Rey és Kylo végső összecsapása és minden szálat elvarnak.     

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs! Csak hogy tisztázzuk a dolgokat. Nem azért adtam pluszt mert egyetértek, hanem a stílus és a hozzáállás miatt! Ilyet bármikor lehet!

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Értem. Nekem valahogy minden nap ünnep, amikor moziban nézhetek SW filmet (4-5x szoktam) és ennek a fényéből vesz el, ha közben "csalok" a kamerás verziókkal.

Nekem is ünnep, de nem érzem csalásnak ha megnézem fosul is. Annyi pénzem nincs, hogy naponta ötször nézzem meg a moziban... Ma pl. kétszer ment le egymás után. Ilyen még sose volt SW filmmel

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia azt mondja, hogy a Peremvidéken vannak szövetségeseik. A kánonnak számító Battlefront 2 kiegészitőjében elhangzik ugyanez az infó, méghozzá elég hangsúlyosan. Vajon kire gondolnak? Nyilván nem a huttokra :D Szerintetek ez valami új banda lesz vagy valakik akiket már ismerünk? Lehet akár Lando is valami fejes a peremvidéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából a Craiten szerintem a lehetetlenben reménykednek. Mert mégha meg is hallja egy valódi szövetséges: biztos hogy rögtön tud reagálni? A katonáit tuti, hogy azonnal tudja mozgosítani? Mi van ha Lando városában épp este van és alszik? Najó ez utóbbi vicc, de talán érződik mire gondolok. Szövetségesekre meg szükségük van szóval valahol most annak a Falconnyi bagázsnak el kell kezdenie épitkezni. Ha már vannak alapok akkor érdemes arra. Csak azért mert az első füttyre nem ugrott a várt szervezet/haderő/jóbarát azért talán nem érdemes máris dobni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Igazából a Craiten szerintem a lehetetlenben reménykednek. Mert mégha meg is hallja egy valódi szövetséges: biztos hogy rögtön tud reagálni? A katonáit tuti, hogy azonnal tudja mozgosítani? Mi van ha Lando városában épp este van és alszik? Najó ez utóbbi vicc, de talán érződik mire gondolok. Szövetségesekre meg szükségük van szóval valahol most annak a Falconnyi bagázsnak el kell kezdenie épitkezni. Ha már vannak alapok akkor érdemes arra. Csak azért mert az első füttyre nem ugrott a várt szervezet/haderő/jóbarát azért talán nem érdemes máris dobni őket.

A Rebelsben ugrottak... Meglátjuk mi lesz ebből, de most elég sz*rul néz ki a helyzet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Werebazs írta:

 

:roll:  Hol mondtam én olyat, hogy meg kellett volna ölnie? Azt mondtam, hogy mivel megölhette volna, ezért még döntetlennek sem igazán lehet nevezni a harcukat.

Ezt írtad egész pontosan:

 

Válasz

és csak azért nem tette, mert akkor nem maradna ellenség akit le kell győzni, illetve mert ő egy tökéletes soha a légynek nem ártana Mary Sue

Nem, nem azért nem ölte meg, mert nem maradna ellenség akit le kell győzni. Nem, nem azért nem ölte meg, mert ő egy tökéletes lény. Azért nem tette, mert rendelkezik azzal a NORMÁLIS erkölcsi normákkal, amivel egy Jedinek rendelkeznie kell.

 

Igazából a Craiten szerintem a lehetetlenben reménykednek. Mert mégha meg is hallja egy valódi szövetséges: biztos hogy rögtön tud reagálni? A katonáit tuti, hogy azonnal tudja mozgosítani? Mi van ha Lando városában épp este van és alszik? Najó ez utóbbi vicc, de talán érződik mire gondolok. Szövetségesekre meg szükségük van szóval valahol most annak a Falconnyi bagázsnak el kell kezdenie épitkezni. Ha már vannak alapok akkor érdemes arra. Csak azért mert az első füttyre nem ugrott a várt szervezet/haderő/jóbarát azért talán nem érdemes máris dobni őket.

A szokásos Hollywood-i klisében reménykednek. :lol: Csak nem tudják, hogy ezt a filmet Rian Johnson rendezte. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Rebelsben ugrottak... Meglátjuk mi lesz ebből, de most elég sz*rul néz ki a helyzet

De a Rebelsben, készen álltak bármikor bármire, mert a Birodalom vadászott a Lázadó sejtekre. Ha Landonak van is valami katonai szempontból jelentős érdekeltsége, még nem feltétlenül kell azt ugrásra készen tartania mindig.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Rebelsben ugrottak... Meglátjuk mi lesz ebből, de most elég sz*rul néz ki a helyzet

A film vége szerintem tele van bizakodással. Ahogy Luke mondta, életre kelt a lázadás, a háború még csak most kezdődik és nem ő az utolsó jedi. :) A filmnek számomra nagyon is pozitív lett a kicsengése. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs baj a szinkronnal. Az eredeti persze mindig jobb, de teljesen korrekt szinkront hoztak össze. A nyelvi humor ugyan  nem tud így átjönni (lásd Hugs - Hux), de aki nem látta ugyanezt angolul, az nem tudja mit veszít, ha meg látta, akkor meg így is érti. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Plusz szerintem Stohl is jól hozta az öreg Luke-ot. Tartottam tőle, hogy nem fog passzolni, de szerencsére tévedtem. :) 

Ha valaki nézte szinkronnal az OT-t, márpedig biztos sokan voltunk ilyenek, azoknak kellett, hogy Luke hangja Stohl legyen. Annyira szépen összekötötte a fiatalkori énjét az öreggel, és megkockáztatom, hogy még jobban is, mint eredeti hanggal, mert Mark Hamill hangja nagyon sokat karcosodott ifjú önmagához képest. Bár az igaz, hogy a fizimiskája is elég leharcolt lett szegénynek, ahhoz meg passzol a hangja. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Értem. Nekem valahogy minden nap ünnep, amikor moziban nézhetek SW filmet (4-5x szoktam) és ennek a fényéből vesz el, ha közben "csalok" a kamerás verziókkal.

Jó neked. Nekem sajnos se pénzem, sem lehetőségem, hogy 4-5-ször járjak moziban. Vasárnap és kedden van angol hanggal vetítés nálunk, azt szevasz, tavasz. Pénzem még úgy van két vetítésre, hogy kedden elmegyek, aztán félre teszem a koszt pénzt az IMAX-re, ami 120 km-re és 10000 forinttal van arrébb. Szóval ja, biztos szép lehet annak, akinek van pénze és lehetősége 4-5x megnézni. Én ebbe a csoportba nem esek bele, így marad a kamerás verzió. Amire azt hiszem, maximálisan kiérdemlem, miután 2-szer, 3-szor is adok ki rá pénzt úgy, hogy 2-szer sem tehetném meg, ha nem lennék olyan, amilyen.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.