Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én szívesen válaszoltam. Amúgy ez tleg nehéz ügy, ez a lény-kérdés. Én most a TLJ-re, ami félelmetesen tetszik, pont nem fogok kiakadni emiatt, ahogy a RO-ra sem tettem, mivel ott meg igazán nem lehetett okunk panaszra. A TFA-nál meg el tudom képzelni, hogy Abrams úgy érezte, elég klasszikus lény már Ackbar, Nien Nunb és Chewie.

 

Két dolog biztos: az új SW-filmekben csak ímmel-ámmal vannak klasszikus lény fajok. Az új SW-filmekben félve tesznek űrlény-figurát fontos szerepbe, inkább pl. droidot akkor már, és alapvetően irreálisan nagy az emberi szereplők száma. Ez nagy kár. Lehet, hogy az OT-ben is így volt, ugyanakkor ott jóval kisebb volt a költségvetés, és - bár a TESB-ben nem jelent meg ANH-s űrlény - lényegében egy filmként épült be a három film látványvilága a köztudatba (pl. egy képes enciklopédia jelent meg a 3 filmre, most ugynaolyan vastag könyvet egy-egy film kitermel). Kevés volt az űrlény ott is, nem volt se a lázadás, se a birodalom oldalán űrlény (-kiv. RotJ-ban), de közben aki csak megjelent bármikor a három film során, az ikonikus szereplő lett. Itt nem ez a helyzet egyelőre. De szerintem az az alkotók gondolkodásmódja, hogy meg akarják alkotni a saját ikonikus űrlényeiket. Egy ponton sztem ezzel fel fognak hagyni, emiatt már rengetegen kritizálták őket. Az eddigi filmekben nagy kapaszkodót jelentett, hogy iszonyúsok karakter megjelent az első hat filmből, így megvolt a néző folytonosságérzete. Pl. amiatt, hogy Harrison Ford Han Solo-ként rohangál a Millennium Falcon fedélzetén, nem merül fel bennem a kérdés, hogy SW-t nézek-e. De ha pl. Johnson vagy a Benioff-Weiss-duó csinál egy filmet, ahol már nem lesz kapocs a régi filmekkel, akkor az ilyen eszközök pl. felértékelődhetnek, és lépten-nyomon klasszik SW fajok jöhetnek szembe, hogy ne azt érezzük, hogy akár az Ötödik elem világában is lehetünk. Egyben ezeknél a filmeknél az is fel fog merülni, hogy mitől SW az SW. Mert pl. ha nagyon elhagyjuk ezt a 60-70 éves időszakot, akkor nem lehetnek TIE fighterek, lépegetők, rohamosztagosok stb. Szerintem végső soron majd a fénykard és a Jedik (vagy legalábbis Erőhasználók) jelenléte és a klasszikus űrlény és droid design-ok fogják elérni, hogy akkor is SW-ről beszélgessünk majd, ha már egy filmben semmi konkrét utalás nem lesz a korábbi epizódokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

TOP2-es a film, és úgy tűnik a körítés is az. De lehet, hogy TOP1-es.

Nálam már top1-es. Leszorította az ep2-t a trónjáról. Egyszerűen nem tudok fogást találni rajta, minden ízében imádom. Az AOTC-ben itt-ott bele tudtam kötni a legnagyobb szeretetem mellett, még a BD-s változat előtt is. Hiányolom Padmé családját, a droidgyáras akción érződik, hogy az utómunkák során gyorsan kellett megcsinálni. Szóval nem nagy dolgok, de érzem, hogy nem vagyok mindennel maximálisan elégedett.

Az ep8 ellenben nem csak képes azt nyújtani, amit imások az ep2-ben (a hétköznapiságot), de megfejelte ezt szerethető karakterekkel, nagyszerű látvánnyal és ami miatt igazán imádom ezt a filmet: az érzelmi hullámvasúttal. Az ep2-ben nagyon erős volt számomra, amikor Yoda fénykardot ragadott. Elmondtam már sokszor, miért, nem ismétlem. De az "csak" egy gyerekkori képzelgés megvalósulása volt, míg az ep8 ennél sokkal többet ért el. A döbbenet, amikor Luke hetykén eldobja a fénykardot, már pofán vágás volt, jó értelemben. És ez csak a kezdet. Snoke halála olyasmi, amit tíz év múlva is felemlegetek majd, hogy na, ez volt az, amikor megértettem, miért nagy szám az "én vagyok az apád". Luke végső pillanatai könnyeket csaltak a szemembe, pedig Luke sosem volt a kedvencem. Amikor kiderült, hogy csak egy kivetülés, akaratlanul is kiszaladt belőlem, hogy "baz' meg, ez igen!". Amikor Finn halálfutama megindult, izgultam, hogy maradjon életben, amire igazából SW-ben még nem igen volt példa. És a pillanat, amikor egyetlen momentumban tetőzik három egymástól független szál, hát azért én kérdés nélkül adnám oda az Oscart Johnsonnak, mert ilyen bravúrt nem sokat láttam, pláne nem az elmúlt években. Annak a jelenetnek a végén, amikor a Raddus csillagkardként metéli fel a Supremacy-t méltóságteljes csendben, engem fel lehetett volna mosni a padlóról, mert gyönyörömben elolvadtam.

És a hatás nem lett kisebb. Akárhányszor láttam a filmet, elvesztem benne. Felszürcsölt, megrágott, aztán kiköpött, én meg örültem neki, hogy így elbánik velem. És ezzel még a felszínét kapirgáltam meg, mert ezernyi dolog van benne, amit imádok. Ki merem jelenteni, hogy bár minden Star Wars film nagy hatással volt rám, az ep8 volt a legnagyobb hatással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak szuperlatívusztokban tudok megemlékezni a filmről. Eleddig 21x láttam úgy, hogy már jó pár hete nem nézem a szutykos verziót mert várok a BD-re (moziban csak 4x volt meg). Kétségkívül ez a legjobban rendezett SW film mind közül. Annyi csúcspont van benne, hogy az ember csak kapkodja a fejét. El se hiszi... Szinte minden fejezetre jut egy áll leejtős rész. Ilyet még egy SW filmben se láttunk. És ha ehhez még hozzáveszem a karakterekre fordított időt? Hááát le a kalappal! Johnson filmje pont abból nyújtja az extrákat amiért anno Lucast lehúzták (csak halkan jegyzem meg, igaztalanul). A film folytatja a VII által megkezdett utat és főleg a karakterekre megy rá. Persze Rian többet áldoz a világépítésre ami a film legkiválóbb erényének számít, ráadásul ennek köszönhető a nagyobb játékidő is.

 

El se tudom képzelni mi lesz ha megnézem itthon fantasztikus minőségben. :yes: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Értékeld a filmet
  • 2 héttel később...

Tegnap megvásároltam a filmet egy torrent áruházból, és melegében meg is néztem, mert eddig csak egyszer láttam moziban. 

Ez a film valami fantasztikusra sikerült, akárcsak az eddigi összes sw. Másodjára nézve már nem láttam benne azokat a hibákat, amiket elsőre kiszúrtam. Igaz, nem is kerestem, mert csak el szerettem volna merülni a történetben, élvezni akartam a filmet minden mellékzönge nélkül. És ez teljes mértékben sikerült is. Ami eddig elkerülte a figyelmem, az Mark színészi játéka. Zseniális lett, ahogy a hitehagyott, kiábrándult, megtört egykori reménységet megformálta. Rey továbbra is cuki és a karakterfejlődése is rendben van. Apropó, karakerfejlődés. Nekem nagyon tetszik, ahogy Luke ( igaz Yoda segítségével) fogékony a tanulásra ( ahogy a szakállas szólás tartja: a jó pap holtáig  tanul) és szembe fordul korábbi álláspontjával, ahogy Ray a film végére elereszti a szüleit és szilárdan a világos oldal felé kötelezi el magát (bár, szerintem ez nem is volt kérdéses). Ahogy Kylo menthetetlenül a sötét oldal bűvöletébe kerül, a hatalom vágya és féktelen természete miatt. 

Snoke meg Sidious árnyéka csupán. Egy elbizakodott sith utánzat. 

Mivel Kylo kivonta a képletből, az első rendnek meszeltek, mert Kylo nem  egy nagy stratéga. Na meg, azért Holdotól is kaptak egy nagy pofont, így ők is nehéz helyzetbe kerültek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már szombat este meg akartam nézni, végül csak ma került rá sor. Az IMAX óta először tekintettem meg egyben az egész filmet, a kamerás változatban csak a kedvenc jeleneteimet néztem meg újra és újra. Ja, hogy majdnem az egész film egy best of válogatás? Oda se neki. :) Sokan sokfélét mondtak az ep8-ról az elmúlt hónapokban. A pozitív megszólalásokkal nyilván egyetértek, mert na, imádom a filmet. A negatív megnyilvánulások közt is van olyan, amire rá tudok bólintani, de van olyan is, akit komplett hülyének nézek a véleménye miatt. Tetszik, nem tetszik, ez van. De egy biztos: imádom ezt a filmet. Véleményem szerint szimplám zseniális, nem kevesebb, nem több. Aki persze fennakad a humoron, a lépegetőkön (nem vicc, van olyan ismerősöm, aki kritizálta a lépegetőket!), a faroló X-szárnyún, a lovagláson, a hajóüldözésen, az nem értheti ezt. De tudjátok mit? Nem is lepődöm meg. Aki ilyen felszínes, az nem csoda, hogy nem tud értékelni egy ilyen filmet. Most láttam egészében negyedszer (poén, hogy néhány utálkozó többször láttam nálam... vagy legalábbis nézte meg, mert, hogy látta is, azt erősen kétlem), és lenyűgözött.

Néha próbálom magam beleélni azok bőrébe, akik nem látják egy ilyen film szépségét. Örülök, hogy minduntalan kudarcot vallok, de persze valahol sajnálom, hogy miért nem láthatja mindenki azt, amit én. Miért vannak, akik leragadnak semmiségeken, felszínes dolgokon. Na mindegy, elkalandoztam. A lényeg, hogy ugyanazzal a lelkesedéssel néztem végig most, mint először. Sőt, még lelkesebben, hiszen már tudtam, mi fog történni, így - főleg az otthon, a pause és a visszatekerés gomb áldásának hála - még inkább elmerülhettem a részletekben. Örömmel fedeztem fel, hogy Ackbar mellett van más mon cala is a Radduson. Hogy, amikor Luke a film végén megjelenik Anakin fénykardjával, az annak a jelenetnek a továbbgondolása, amikor Rey odanyújtotta neki a kardot, de Luke nem fogadta el. És ha már Luke, a változás, amin átesett, az is hihetetlen. A csalódása a Jediségben csak akkor érezhető át igazán, ha belegondolunk, az ep5-ben milyen lelkesen vág neki a tanulásnak, is kijelenti: nem fél semmitől. Mire Yoda közli: majd fogsz. Tessék, most fél, hogy kinevel még egy Kylo Rent. Vagy amikor felvázolja, hogy a Jedik hagyták felemelkedni Darth Sidioust, Obi-Wan meg megteremtette Darth Vadert, de ez rá is igaz: ő is hagyta felemelkedni Snoke-ot és megteremtette Kylo Rent. Vagy amikor arról beszél, hogy megpróbálta minden erősségét átadni Ben Solónak, aztán Yoda felvilágosítja: a kudarcról is ildomos lett volna beszélni.

Az egész film annyira összetett. Nem csak önmagára reflektál, nem csak megmutat valamit, amiről egy korábbi szakaszban beszélt, de közben a korábbi filmekre is visszanyúlik, úgy az ep4-6-ra, mint az ep1-3-ra. És mindezt nagyszerű karakterek és párbeszédek közvetítik, akik mindegyike megér egy misét.

The Last Jedi egy nagyszerű film, és bizton állítom, nálam a legjobb Star Warsszá lépett elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is a legteteje a dolgoknak ez az alkotás,de szerintem 5-10 év múlva fog beérni igazán és válik a rajongókon kívüli vakok számára is láthatóvá a szépsége.

Megvan benne a potenciál,hogy idővel az OT filmekkel egyszerre jusson eszébe az embereknek,ha meghallja,Star Wars.

Nekem egy kis hidegrázós érzés máig megvan ha meghallom The Last Jedi/Az utolsó Jedik, a cím nyilvánosságra hozásától kezdve, a bemutató óta még inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is megnéztem egyhuzamban teljes egészében full hd-ban, eredeti hangon. Egyedül, zavaró körülmények nélkül.

EZ EGY HATALAMAS FILM! Hatalmas élmény. Minden képkockáját szívesen nézem. Iszonyú nagy érzelmi töltete van, folyamatosan hat a nézőre, ahogy néha meglép, és ahogy néha nem lép meg dolgokat, az mind jól van benne helyezve. A szereplők, mind erősek, nincs gyenge alakítás a filmben. Egész egyszerűen nem tudom, hogy mit lehet kitalálni, hogy ezt übereljék, vagy csak, hogy felérjenek ide újra.

Akit érdekel a star wars világa és nem tetszik neki a film, egész egyszerűen nem tudom, hogy mit nézett, vagy mire vágyott.

A film visszautal, előremutat, megmagyaráz, kérdéseket vet fel. És mindezek között úgy kielégít, hogy teljesen kiszáradsz. -elnézést a költői képért.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bizám! én csak most fedeztem fel, hogy Kylo az ujjaival inti magafelé a kék kardot, csak Rey elkapja azt. Egész eddig azthittem hogy csak az elméjével mozgatta, de így mégiscsak vagányabb, hogy végre feltűnt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megvolt a soros Empire Awards díjátadó. Itt nem milliós kampányokkal befolyásolt akadémia tagok hanem szimpla olvasók szavaztak :P

Az ep.8 a következő díjakat nyerte el: 

Legjobb kosztüm

Legjobb vizuális effektek

Legjobb színésznő (Daisy Ridley)

Legjobb rendező (Rian Johnson)

és végül (dobpergés) Legjobb film

 

Daisy a díjával:

an143839469london-england-.jpg?w968h681

 

Daisy mellett több másik stábtag is kint volt (Mark is). De Rian nem volt úgyhogy ő a Twitteren örömködött.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Felőlem egy pizsamában is átvehette volna a díjat. Örülök hogy volt egy jó napjuk, ahol őket ünnepelték.

Nem kötekvés, de ahol megjelennek ünneplik őket, és szerintem elég sok jó napjuk lehet mostanság. Soraidból mintha azt sugallnád, hogy a negatív hangok keseríthetik az életüket. Szerintem azok csak a net hasábjain hangosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy Daisy-t mint a legjobb szinésznőt az ep.8-at meg mint a legjobb filmet ünneplik minden csak nem hétköznapi. Nem gondolom hogy a készitők életét bármi különösebben keseritené csak annyi, hogy ez a dijátadó minden bizonnyal speciális volt nekik. Mindenki szereti ha egy nagyobb csoport -ezesetben az Empire olvasói- elismeri a munkáját méghozzá úgy hogy más szintén igényes alkotások fölé emeli. Ilyesmi pedig az ep.8-al most történik először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még hozzátenném, hogy szerintem ez valahol nagyobb elismerés, mint az Oscar szobrocska, aminek évről évre csökken a jelentősége és a nívója. Itt a "közönség" szavaz, akik megnézik és a szavazatok alapján szeretik a filmet. Én nagyon örülök, hogy így is elismerték Ridley-t és a filmet. De örülök a kosztümnek is, mert szerintem baromi jók a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.