Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
24 perccel korábban, Bence1997 írta:

Rian egy pillanatra elgondolkodott azon, hogy Yoda helyett Anakin tűnjön fel. Végül letett erről a szándékáról.

Csak úgy annál a fás jelenetnél valóban nem működött volna Anakin szelleme. Yoda oda ebben a formában sokkal jobban illett.

Nyilván ahhoz, hogy Anakin bmikor is mentorszerepben meg tudjon jelenni, ahhoz szükség lett volna ennek előkészítésére. Én továbbra is a ST egyik legnagyobb kihagyott ziccerének tartom, hogy Anakin Erőszelleme kimaradt. Azt pedig kifejezetten aggályosnak látom, hogy Anakin pozitív színezettel egyetlen egyszer tűnt fel a teljes trilógiában, de így is csak a 9 végén, amikor a hangját halljuk. Ehhez képest nemcsak pozitív színben nem tűnik fel többet, de kifejezetten negatív felhanggal hozzák szóba többször is. Lásd Leia és Han beszélgetése a 7-ben, a maszk szerepe a 7-8-ban, Kylo vágyai vagy Snoke motivációs hivatkozásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, pb69 írta:

Azt pedig kifejezetten aggályosnak látom, hogy Anakin pozitív színezettel egyetlen egyszer tűnt fel a teljes trilógiában, de így is csak a 9 végén, amikor a hangját halljuk. Ehhez képest nemcsak pozitív színben nem tűnik fel többet, de kifejezetten negatív felhanggal hozzák szóba többször is. Lásd Leia és Han beszélgetése a 7-ben, a maszk szerepe a 7-8-ban, Kylo vágyai vagy Snoke motivációs hivatkozásai.

Azért szerintem ebben nagy szerepe van annak, hogy többet élt és tett Darth Vaderként, mint Anakin Skywalkerként. A gyermekei is Darth Vadert, az eltorzult, gonosz embert ismerték meg, nem a jó Anakin Skywalkert (az ep7-re Palpatine-t leszámítva talán nem is él már olyan, aki még ismerte a Jedi lovagot). Leiát az apuka megkínozta és részt vett az otthona, a szülei és barátai elpusztításában. Később ugyanez a drága papa megkínozta és egy széntömbbe fagyasztotta a pasiját. És valószínűleg Luke-nak sem az a legszebb emléke az apjáról, amikor az egy suhintással kettévágta a mentorát, vagy amikor egy másik suhintással levágta a kezét - viszont mindkettő a legélénkebb lehet. Han pedig a már fent jelzett okokból szintén nem szívlelheti az apósát. Bennek is okkal nem meséltek róla soha.

A Galaxisban pedig szerintem még többen emlékeznek Vaderre, mint Anakinra, aki meg mégis, az nem tud szabadulni attól, hogy Anakin volt Darth Vader. Szerintem nagyon is reális, hogy senki vagy csak nagyon-nagyon kevesen említik pozitív kontextusban - pláne annak tükrében, hogy Luke, Leia és Han még a megtérését is eltitkolták. Darth Vader emléke sokkal élénkebb, erőteljesebb és fájdalmasabb, mint Anakiné, ami a múltba is veszett időközben, hiszen a Birodalom szorgosan dolgozott azon, hogy a Jedi Rendet az emlékezetekből is kiirtsa.

 

Az első beszélgetés Luke és Anakin között pedig semmiképpen sem történhetett volna meg az ep7-8-9-ben, mivel az azt jelentené, hogy 30 év alatt Anakinnak még holtában sem volt bátorsága a fia elé állni. Viszont az első beszélgetés nélkül minden más találkozó nagyon kontextus nélküli lenne. Az első beszélgetés meg szerintem nagyon hosszú volt, így én jelenleg azt tudom elképzelni, hogy ha azt valaha is megkapjuk, az egy könyvben lesz, ahol van hely ezt kibontani, és ahol a gondolatokkal is foglalkozhat az alkotó. Mert ennek az első beszélgetésnek a gondolati oldala legalább olyan fontos, mint a kimondott szavak, mindkét fél számára, ha pedig Leiát is bevonják, akkor mindhármuk számára. Bár én valamiért mindig úgy képzeltem, hogy Leia sohasem beszélt Anakinnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért szerintem ebben nagy szerepe van annak, hogy többet élt és tett Darth Vaderként, mint Anakin Skywalkerként. A gyermekei is Darth Vadert, az eltorzult, gonosz embert ismerték meg, nem a jó Anakin Skywalkert (az ep7-re Palpatine-t leszámítva talán nem is él már olyan, aki még ismerte a Jedi lovagot). Leiát az apuka megkínozta és részt vett az otthona, a szülei és barátai elpusztításában. Később ugyanez a drága papa megkínozta és egy széntömbbe fagyasztotta a pasiját. És valószínűleg Luke-nak sem az a legszebb emléke az apjáról, amikor az egy suhintással kettévágta a mentorát, vagy amikor egy másik suhintással levágta a kezét - viszont mindkettő a legélénkebb lehet. Han pedig a már fent jelzett okokból szintén nem szívlelheti az apósát. Bennek is okkal nem meséltek róla soha.

A Galaxisban pedig szerintem még többen emlékeznek Vaderre, mint Anakinra, aki meg mégis, az nem tud szabadulni attól, hogy Anakin volt Darth Vader. Szerintem nagyon is reális, hogy senki vagy csak nagyon-nagyon kevesen említik pozitív kontextusban - pláne annak tükrében, hogy Luke, Leia és Han még a megtérését is eltitkolták. Darth Vader emléke sokkal élénkebb, erőteljesebb és fájdalmasabb, mint Anakiné, ami a múltba is veszett időközben, hiszen a Birodalom szorgosan dolgozott azon, hogy a Jedi Rendet az emlékezetekből is kiirtsa.

Igen, ezzel egyet tudok érteni. Ezért is gondoltam volna, hogy Anakinnak leginkább Erőszellemként kellett volna megjelennie, ahol igazából ő tudja megerősíteni magáról azt a nézőnek, hogy igen, ő egy jó útra tért karakter, aki az Erőből aktívan segíti a világos oldalt és az azért küzdőket. Bennem hagyott hiányérzetet, hogy Anakin továbbra is egyértelműen negatív figuraként szerepel. Azt megértem, hogy a karakterekben ez így csapódott le, sőt ez egy tök jó ellenpólust is adhatott volna annak, hogy mi viszont már egy megtért Anakint látunk legalább egyszer feltűnni.

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az első beszélgetés Luke és Anakin között pedig semmiképpen sem történhetett volna meg az ep7-8-9-ben, mivel az azt jelentené, hogy 30 év alatt Anakinnak még holtában sem volt bátorsága a fia elé állni. Viszont az első beszélgetés nélkül minden más találkozó nagyon kontextus nélküli lenne. Az első beszélgetés meg szerintem nagyon hosszú volt, így én jelenleg azt tudom elképzelni, hogy ha azt valaha is megkapjuk, az egy könyvben lesz, ahol van hely ezt kibontani, és ahol a gondolatokkal is foglalkozhat az alkotó. Mert ennek az első beszélgetésnek a gondolati oldala legalább olyan fontos, mint a kimondott szavak, mindkét fél számára, ha pedig Leiát is bevonják, akkor mindhármuk számára. Bár én valamiért mindig úgy képzeltem, hogy Leia sohasem beszélt Anakinnal.

Igen, ez mondjuk így jogos, egyet tudok érteni vele.

 

De nem feltétlenül kellett volna az első beszélgetésnek a ST-ban történni, csak ne pont Yoda helyett tűnjön fel, abban a jelenetben, oda a zöld bölcs jedi mester, aki egykor képezte Luke-ot, jobban illett. De voltak pl. olyan kirohanásai Luke-nak, ami után akár belefért volna.

Pl. amikor látványosan kikelt a jedik ellen, hogy minden mozzanatuk csak kudarc volt. Mennyire jól ülhetett volna, ha Anakin elmondja, hogy ő is anno mekkorát csalódott a Rendben, de azóta belátta, hogy sok dologban igazuk volt. Vagy amikor Ben kapcsán került szóba, hogy akkora volt benne a sötétség, hogy Luke-nak úgy érezte lépnie kell, később meg Rey-t nem akarja tanítani, mert fél, hogy őt is elragadja a sötétség. Anakin emlékeztethette volna Luke-ot, hogy egyrészt a sötét oldalról is van visszaút, ne írja le Bent, ne akarja mindenáron lebeszélni Rey-t, hogy megmentse az unokáját. Másrészt akár arról is ejthetett volna pár szót, hogy a az ignorálás sosem jó megoldás, fel kell vállalni a dolgokat, aktívan segíteni a másikat, nem elutasítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Pl. amikor látványosan kikelt a jedik ellen, hogy minden mozzanatuk csak kudarc volt. Mennyire jól ülhetett volna, ha Anakin elmondja, hogy ő is anno mekkorát csalódott a Rendben, de azóta belátta, hogy sok dologban igazuk volt. Vagy amikor Ben kapcsán került szóba, hogy akkora volt benne a sötétség, hogy Luke-nak úgy érezte lépnie kell, később meg Rey-t nem akarja tanítani, mert fél, hogy őt is elragadja a sötétség. Anakin emlékeztethette volna Luke-ot, hogy egyrészt a sötét oldalról is van visszaút, ne írja le Bent, ne akarja mindenáron lebeszélni Rey-t, hogy megmentse az unokáját. Másrészt akár arról is ejthetett volna pár szót, hogy a az ignorálás sosem jó megoldás, fel kell vállalni a dolgokat, aktívan segíteni a másikat, nem elutasítani.

Viszont ezek is olyan dolgok, amiknek már évekkel azelőtt kellett volna megtörténnie. Luke nem két napja érkezett meg, nem két napja tért le a Jedik feltámasztásának útjáról. Persze bele lehetett volna vinni egy Luke-Anakin beszélgetést, nekem is valószínűleg nagyon tetszett volna, de akkor is, maradt volna bennem egy nagy űr, mert én az első beszélgetésükre vagyok kíváncsi. Ott tudnak olyan témákról beszélni, amiről se Luke, se a néző nem tud. Abból derülne ki igazán, hogyan viszonyul Anakin ahhoz, amit tett.

És szerintem ezért is kerülték még el eddig a készítők. Ez egy nagyon komoly és sok szempontból komplex dolog. Darth Vader bűnei hatalmasak, és visszahozni Anakint a megváltása után kemény kérdéseket vet fel, amit meg kell válaszolnia az alkotónak. Ha Luke hallgat egy akkora (ex-)szörnyeteg tanácsára, mint Anakin, előtte szeretném tudni, hogy egyáltalán hogy jutottunk el oda, hogy meghallgatja ezt a tömegmészárost. Nem irigylem azt az írót, aki ezzel fog foglalkozni. Én tuti nem vállalnám be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont ezek is olyan dolgok, amiknek már évekkel azelőtt kellett volna megtörténnie. Luke nem két napja érkezett meg, nem két napja tért le a Jedik feltámasztásának útjáról.

Ez igaz, viszont Luke a megcsömörlése után elvágta magát az Erőtől. Nem tudom pontosan mikor, de emiatt szerintem az magyarázható, hogy nem mindenről tudtak mindenről beszélni az apjával. Szerintem Luke-ban sok konkrét tévképzet és fájdalom csak akkor fogalmazódott meg a jedik vagy Ben kapcsán, amikor már nem volt aktív kapcsolata az Erővel.

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Persze bele lehetett volna vinni egy Luke-Anakin beszélgetést, nekem is valószínűleg nagyon tetszett volna, de akkor is, maradt volna bennem egy nagy űr, mert én az első beszélgetésükre vagyok kíváncsi.

Ezzel maximálisan egyetértek. Én is arra vagyok a leginkább kíváncsi, de abban is egyetértek, hogy annak nem itt volt a helye. Ugyanakkor én nagyon örültem volna egy nem első beszélgetésnek és Anakin jelenésnek is. :) 

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Darth Vader bűnei hatalmasak, és visszahozni Anakint a megváltása után kemény kérdéseket vet fel, amit meg kell válaszolnia az alkotónak. Ha Luke hallgat egy akkora (ex-)szörnyeteg tanácsára, mint Anakin, előtte szeretném tudni, hogy egyáltalán hogy jutottunk el oda, hogy meghallgatja ezt a tömegmészárost.

Szerintem ezt azért be lehetett volna illeszteni úgy a filmekbe, hogy azt az ominózus első nagy beszélgetést, ill. annak lecsengését majd később kapjuk meg. Vannak azért így is hatalmas lyukak, amik a két éra közt tátonganak, nem ez lett volna a kellemetlen.

 

Ráadásul erre pl. akár reflektálhatott is volna a film azzal, amikor Rey és Ben beszélnek eleinte az Erőn keresztül. Természetesen a készítési sorrend miatt ez olyan reflektálás lett volna, ami ugye utólag áll össze, amikor megkapjuk az első Anakin-Luke beszélgetést. Erre még mindig ott az esély amúgy. Kíváncsi leszek nekik milyen lesz az első olyan beszélgetésük, amiben szóba kerülnek Anakin rémtettei is.

Bár ebből a szempontból én még sokkal inkább kíváncsi lennék Yoda, de legfőképp Obi-Wan első beszélgetésére a megtért Anakinnal. Mert ugyan Luke is megélt fájdalmakat Vader kapcsán, de nála még pl. Leia is többet szenvedett az apja miatt. A kézlevágás persze kemény fájdalom, de Leia lelkileg jobban próbára volt téve. Utólag is jobban megszívta a múltja miatt, ami árnyként kísérte. De az igazán szörnyűséges és legaljasabb gaztettei Vadernek még akkor történtek, amikor Luke pici volt, szerintem nem is igazán tud ezekről. Pl. a gyerekek lemészárlásáról. Ilyen értelemben pedig Obi-Wan pl. sokkal nagyobb traumákat szenvedett el Anakin miatt, mint Luke. Ráadásul ő tud is minden egyes múltbéli cselekedetéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Ez igaz, viszont Luke a megcsömörlése után elvágta magát az Erőtől. Nem tudom pontosan mikor, de emiatt szerintem az magyarázható, hogy nem mindenről tudtak mindenről beszélni az apjával. Szerintem Luke-ban sok konkrét tévképzet és fájdalom csak akkor fogalmazódott meg a jedik vagy Ben kapcsán, amikor már nem volt aktív kapcsolata az Erővel.

Ez igaz, de itt azért nagy kérdés, mikor vágta el magát. Ugyanakkor ez tényleg lehetne rá magyarázat.

 

4 perccel korábban, pb69 írta:

Vannak azért így is hatalmas lyukak, amik a két éra közt tátonganak, nem ez lett volna a kellemetlen.

Viszont nekem ez lett volna az egyetlen fájó lyuk és nagy csalódás.

 

6 perccel korábban, pb69 írta:

Bár ebből a szempontból én még sokkal inkább kíváncsi lennék Yoda, de legfőképp Obi-Wan első beszélgetésére a megtért Anakinnal.

Ezek is érdekesek lehetnek, de szerintem ezt sosem fogjuk megtapasztalni, mivel egy ilyen "beszélgetés" valószínűleg az Erő honában, egy másfajta létsíkon, téren és időn kívül történt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezek is érdekesek lehetnek, de szerintem ezt sosem fogjuk megtapasztalni, mivel egy ilyen "beszélgetés" valószínűleg az Erő honában, egy másfajta létsíkon, téren és időn kívül történt meg.

Van az a könyv, ami ilyen Erőben történő beszélgetéseket, érzéseket is tartalmaz, nem? Vagy az komolytalanabb hangvételű annál, hogy ilyen mélységű témát öllejen fel egy hasonló mű? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, pb69 írta:

Van az a könyv, ami ilyen Erőben történő beszélgetéseket, érzéseket is tartalmaz, nem?

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen könyv. A 40. évfordulóra kiadott Bizonyos szemszögből... című novelláskötetben ugyan Qui-Gon szemszögéből élhetjük át, ahogy manifesztálódik, és azt is olvashatjuk, mit élt át Obi-Wan, amikor Vader nyakon vágta, de effektíve két Erőszellem közti kommunikációra az én tudomásom szerint nem volt precedens könyvben sem. Persze lehet, hogy csak én nem tudok róla, aztán mégis van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Matt Savage - "This was our final approved design for the Canto Bight police blasters. Far more clean and designed then our normal Star Wars blaster as they belong to an opulent society. As always, Prop Master Jamie Wilkinson likes to design modular weapons giving everyone more options."

 

 

02.jpg

 

01.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 5 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

A minap néztem egy 2012-es vámpírfilmet a Byzantiumot és amikor a szereplők elmentek egy titokzatos szigetre feltünt, hogy nekem az a remetelak elég ismerős. Nem véletlen: ezt is Skellig szigeten forgatták, mint a sequelnél Ahch-To-t. Épp csak egy másik remetelaknál forgattak.

 

qcmWwvR.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 10 hónappal később...

Mert a magyar Disney Pluson a magyar verzió képanyaga érhető el.

 

Egyébként ennél szerintem is lehetne "okosabb" a szolgáltatás, a 21. században ezt megoldani nem nagy kunszt. Javítsatok ki ha tévedek, de úgy hallottam vannak más szolgáltatók, akik ezt meg tudták oldani

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Mert a magyar Disney Pluson a magyar verzió képanyaga érhető el.

 

Egyébként ennél szerintem is lehetne "okosabb" a szolgáltatás, a 21. században ezt megoldani nem nagy kunszt. Javítsatok ki ha tévedek, de úgy hallottam vannak más szolgáltatók, akik ezt meg tudták oldani

Érdekes. A moziban és DVDn tuti úgy volt hogy ha angolul néztem akkor angol volt a szöveg, ha magyarul akkor pedig magyar. 

 

Amúgy a TFA nyitó szövege meg angol. Milyen zöldségeket beszéltek ti itt? :lol:

 

image.png

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor helyesbítek:

 

Összevissza vannak feltöltve ezek, ami még rosszabb :lol: de az tuti, hogy mindenhez csak egyfajta képsáv van fenn. Vagy ha több, akkor én a többit még nem tudtam elővarázsolni.

 

Az ep9-ből pl. egy olyan verzió van fenn még mindig, aminek hiányzik az elejéről a Lucasfilm logo és a Réges-rég... felirat, konkrétan a beúszó szöveggel indul a film.

 

Szerk: ezt is tegye át légyszi valaki :lol:

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.