Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Ide jöhetnek az érdekességek

 

Kezdeném is Gareth Edwars szereplésével, aki azután, hogy útjára engedte a Tantive IV-et, most a Crait bolygón lévő lázadó bázist védelmezte hősiesen :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a "Rule the Galaxy together"-t sikerült úgy lefordítani a szinkronban, hogy "Állj át az én oldalamra és RENDET teszünk a galaxisban." :lol: 

 

--------------------------

Úgy látom itthon ennek a filmnek se lesz jó a fogadtatása. :lol: 

 

Bár nem túl reprezentatív, de szinte az összes komment anyázza az új filmet a cikk alatt. "Jól" indul:

http://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/32210/news/ujabb-elmelet-szuletett-snoke-valodi-kiletet-illetoen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért nem mindenki. :) Ráadásul osztja is őket a srác. Zalus egyébként elég korrekt kritikát írt.

Én nem értem komolyan az embereket. Kaptunk egy tök jó filmet, és özönlenek a negatív magyar vélemények facebookon. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Képzeld mi lenne ha ők imádnák, téged viszont kiverne a viz az egésztől. A mostani helyzet azért mégiscsak jobb :) A film tágabb fogadtatása kapcsán -tehát ami túlmutat ezen a fórumon- szerintem egyetlen dolog érdekes: lesz-e elég néző. Ha sok pénzt hoz akkor szerintem túl sok értelme nincs rágódni azon hogy számunkra ismeretlen emberek mit gondolnak a filmről. 

 

Chris Taylor egyébként elég jól beletrafált a jóslatával. Ő azt mondta a múlt heti premier után, hogy a kritikusok imádni fogják a filmet és 90 százalék fölött lesz a Rotten mutatója (ez bejött), a rajongókat viszont meg fogja osztani és néhányan egyenesen utálni fogják (ez is bejött), illetve szerinte az átlag néző, tehát a közönség túlnyomó része imádni fogja (hogy ez igaz-e az a következő hetekben derül ki, amikor a bevétel-esésekből láttjuk majd hogy milyen a film szájhagyománya).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Bomarr írta:

Donát: Képzeld mi lenne ha ők imádnák, téged viszont kiverne a viz az egésztől. A mostani helyzet azért mégiscsak jobb :) A film tágabb fogadtatása kapcsán -tehát ami túlmutat ezen a fórumon- szerintem egyetlen dolog érdekes: lesz-e elég néző. Ha sok pénzt hoz akkor szerintem túl sok értelme nincs rágódni azon hogy számunkra ismeretlen emberek mit gondolnak a filmről. 

Igen, annál mindenképp jobb. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Elvileg a "Rule the Galaxy together"-t sikerült úgy lefordítani a szinkronban, hogy "Állj át az én oldalamra és RENDET teszünk a galaxisban." :lol: 

 Itt egyértelmű, hogy a fordító a Ren lovagokra utalt a Rendet kifejezéssel, csak olvasni kell a sorok között. Ez egy elrejtett utalás volt, hogy nem felejtettük el őket, még visszatérnek... nem tudom ezt, hogy nem vetted észre! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán kissé a vesszőparipám, de én továbbra is hiányolom a klasszikus SW-fajokat. Ez főleg a Canto Bight jelenetsorban volt szembeöltő, ahol megannyi, addig sosem látott ocsmány lényszerűség jött szembe. Érzésem szerint a prequel ezt jobban kezelte, ahol a koherencia jegyében a sok-sok új lény mellett a régi fajok is kellő arányban képviseltették magukat. 

 

Persze, hozzá kell tenni, ez korántsem nagy negatívum, a film értékéből nálam szinte semmit nem von le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Rian szerint benne van a filmben, az "I have a bad feeling about this" :o

 

 

Na de hol? :P

Én szinkronosan néztem, és ott volt olyan mondat amiről éreztem, hogy az angolban ez szokott lenni. Valahol a film első egy harmadában, ennél pontosabban sajnos nem emlékszem, de majd a következő nézésnél figyelek rá. ☺️

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Talán kissé a vesszőparipám, de én továbbra is hiányolom a klasszikus SW-fajokat. Ez főleg a Canto Bight jelenetsorban volt szembeöltő, ahol megannyi, addig sosem látott ocsmány lényszerűség jött szembe. Érzésem szerint a prequel ezt jobban kezelte, ahol a koherencia jegyében a sok-sok új lény mellett a régi fajok is kellő arányban képviseltették magukat. 

 

Persze, hozzá kell tenni, ez korántsem nagy negatívum, a film értékéből nálam szinte semmit nem von le.

Szerencsére voltak ismerős fajok is. Plusz szerintem jó dolog, hogy ezzel is szemléltetik a Galaxis sokszínűségét. Újabb és újabb fajok felbukkanásával. Jó dolognak tartom, hogy nem ugyanaz a 10-20 faj tűnik fel minden bolygón.

 

Egyébként lehet, hogy csak bennem merült fel, de kíváncsi vagyok, mi történt Poe társaival (az egykori Fekete-osztaggal). Snapet és Jest pl. kifejezetten hiányoltam a filmből. Bár az egyik felrobbanó pilóta kísértetiesen hasonlított Snapre, sajnos nem tudtam jobban megfigyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként lehet, hogy csak bennem merült fel, de kíváncsi vagyok, mi történt Poe társaival (az egykori Fekete-osztaggal). Snapet és Jest pl. kifejezetten hiányoltam a filmből. Bár az egyik felrobbanó pilóta kísértetiesen hasonlított Snapre, sajnos nem tudtam jobban megfigyelni.

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy meghaltak a hangár felrobbanásakor (ugyan off-screen, de a Saga szempontjából náluk ez nem számít, mert jelentéktelen szereplők). Mondjuk akkor Tallie Lintrát sajnáltam. Végre itt egy tökös női pilóta, erre puff, egy hangárban ölik meg. :( :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Talán kissé a vesszőparipám, de én továbbra is hiányolom a klasszikus SW-fajokat. Ez főleg a Canto Bight jelenetsorban volt szembeöltő, ahol megannyi, addig sosem látott ocsmány lényszerűség jött szembe. Érzésem szerint a prequel ezt jobban kezelte, ahol a koherencia jegyében a sok-sok új lény mellett a régi fajok is kellő arányban képviseltették magukat. 

 

Persze, hozzá kell tenni, ez korántsem nagy negatívum, a film értékéből nálam szinte semmit nem von le.

Annyi minden történik a filmben, hogy ez most fel sem tűnt szemben a 7-el ahol kifejezetten nehezményeztem ezt, csak a kommenteket másik topikban és ezt olvasva jöttem rá, hogy valóban így van. Most fura mód nem zavar így sem, hogy már tudok róla, de este újrázás lehet ez változni fog

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a 1138 hiányzott nagyon, de a bad feelinget sem találtam meg. 

Canto Bight-on volt valaki abból a fajból mint Plo Koon. Legalábbis egy pillanatra úgy tűnt. 

 

Az fura volt, hogy én csak másodszorra vettem észre a seprűt a végén, de amikor harmadszorra néztem, többen felszisszentek a terem túlfelében, úgyhogy nekik elsőre leesett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. nézésre is lemaradtam annyira magával ragadott Kylo és Rey harca, valaki esetleg látta Kylo mikor veszi vissza a kardját? Ugye amikor felébred a robbanás után, már flottul az övén ficeg, de nem rémlik, hogy valamikor felvette volna vagy magához húzta volna.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút nem tűnik fel a szinkronban, hogy mást mond Poe, szóval semmi nem jön át belőle. Feliratosan legalább látni a különbséget, aztán aki tud angolul, az variálhatja a jelentését :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.