Ugrás a kommentre

Az Erő-kapcsolódás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A film egyik legmisztikusabb eleme Rey és Kylo Erő-kapcsolata, amit Snoke gerjesztett. Ez még hagyján, de a legfelsőbb vezér halála után is megmaradt ez a dolog közöttük. Plusz még ha hozzáveszem, hogy már fizikai kapcsolat is volt ezen a "hídon" keresztül, akkor az egy rakat kérdést felvet.

 

Elvileg most ők a legnagyobb ellenségekké váltak. Ha fizikailag meg tudnak jelenni egymás terében, akár kárt is tehetnének egymásban. Mondjuk Kylo álmában megölné Rey-t. Persze ez nem valószínű, csak érzékeltetés a helyzet súlyosságára nézve. Ráadásul így mindig tudhatja Kylo, hogy merre van Rey és viszont. Érdekes lesz látni merre halad majd ez a kapcsolat közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy jött le, hogy azt azért nem tudják, ki merre jár. Kylo egyértelműen kijelentette, hogy nem látja Rey környezetét, majd amikor Rey nem válaszol a kérdésre, azt is kikövetkezteti, hogy Rey sem látja. Ugyanakkor amikor megérintik egymást, akkor Kylo is Luke-ra néz. Kérdés persze az, hogy ott már Kylo belépett Rey környezetébe, és ezért érzékelte, vagy csak Luke az Erő segítségével képes volt belépni a kapcsolatba. Mivel ő is látta Kylót, szerintem az utóbbi.

Az biztos, hogy nem tudják követni egymást, hiszen Kylo nem tudta, hol van Luke. Ha nyomon tudná követni Reyt, ezt is tudta volna.

 

A másik, hogy a film végén nekem az az érzésem támadt, hogy Rey elvágta a kettejük közti kapcsolatot. Lemondott Renről, és ezért megszakította ezt az Erő-szálat. Számomra legalábbis most ezt jelképezi, ahogy Rey bezárja maga után a Falcont, miközben Kylo nézi. Azt üzeni: eljátszottad a lehetőséged, többet nem barátkozunk, ne keress, de nem is tudnál. Persze ezt az ep9 még simán cáfolhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem úgy jött le, hogy azt azért nem tudják, ki merre jár. Kylo egyértelműen kijelentette, hogy nem látja Rey környezetét, majd amikor Rey nem válaszol a kérdésre, azt is kikövetkezteti, hogy Rey sem látja. Ugyanakkor amikor megérintik egymást, akkor Kylo is Luke-ra néz. Kérdés persze az, hogy ott már Kylo belépett Rey környezetébe, és ezért érzékelte, vagy csak Luke az Erő segítségével képes volt belépni a kapcsolatba. Mivel ő is látta Kylót, szerintem az utóbbi.

Az biztos, hogy nem tudják követni egymást, hiszen Kylo nem tudta, hol van Luke. Ha nyomon tudná követni Reyt, ezt is tudta volna.

 

A másik, hogy a film végén nekem az az érzésem támadt, hogy Rey elvágta a kettejük közti kapcsolatot. Lemondott Renről, és ezért megszakította ezt az Erő-szálat. Számomra legalábbis most ezt jelképezi, ahogy Rey bezárja maga után a Falcont, miközben Kylo nézi. Azt üzeni: eljátszottad a lehetőséged, többet nem barátkozunk, ne keress, de nem is tudnál. Persze ezt az ep9 még simán cáfolhatja.

Bennem is volt egy ilyen érzés, és lenne is értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egészben az volt az érdekes, hogy miután Luke újra kapcsolatba lépett az Erővel, egyből megérezte, hogy Rey kunyhójában valami történik. Amikor belépett egymással szemben ültek. Lehet csak illúzió is, de az érintés a nagy dolog és az, hogy a két helyszín hatással van rájuk. Emlékszel amikor Kylo vizes lett a Rey-el történő beszélgetés során. 

 

A kapcsolat bezárásra nem is gondoltam, ez is egy lehetőség. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amúgy Kylo ugyanolyan Erőkivetülés volt az Ahch-Tón, mint Luke a Craiten, illetve Rey is így jelenhetett meg előtte. Kylo mondja is Reynek, hogy ezt nem csinálhatod te, mert belehalnál. És Luke bele is halt! Most vagy Snoke volt akkora májer az Erőben, hogy képes volt egymásnak kivetíteni a két szereplőt (akkor viszont tényleg durván tud), vagy a kapcsolat volt olyan erős Rey és Kylo között, hogy a két Erőhasználó akaratlanul is létrehozta a projekciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem amúgy Kylo ugyanolyan Erőkivetülés volt az Ahch-Tón, mint Luke a Craiten, illetve Rey is így jelenhetett meg előtte. Kylo mondja is Reynek, hogy ezt nem csinálhatod te, mert belehalnál. És Luke bele is halt! Most vagy Snoke volt akkora májer az Erőben, hogy képes volt egymásnak kivetíteni a két szereplőt (akkor viszont tényleg durván tud), vagy a kapcsolat volt olyan erős Rey és Kylo között, hogy a két Erőhasználó akaratlanul is létrehozta a projekciót.

Írtam az értékelések topicban, hogy első alkalommal Kylo megjegyzi, hogy "Ez más, mint eddig". Nem tudom, mire gondolhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film nézése közben nekem is eszembe jutott. Bár egész pontosan azt mondja: "ez valami más". Szerintem arra gondol, hogy ez nem egy "szokványos" Erőkapcsolat. Ugye olyat már láttunk, hogy az Erőhasználók képesek egymással kommunikálni nagy távolságról is (amikor az Executoron Vader a Falconon lévő Luke-hoz beszél). Valami komolyabb, ami nem is csak fejben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film nézése közben nekem is eszembe jutott. Bár egész pontosan azt mondja: "ez valami más". Szerintem arra gondol, hogy ez nem egy "szokványos" Erőkapcsolat. Ugye olyat már láttunk, hogy az Erőhasználók képesek egymással kommunikálni nagy távolságról is (amikor az Executoron Vader a Falconon lévő Luke-hoz beszél). Valami komolyabb, ami nem is csak fejben van.

Nekem az volt a gondolatom, hogy Snoke anno hasonló módon fertőzte meg, de akkor nem látta őt tisztán, vagy látta a környezetét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Számomra továbbra is az anyagi kapcsolódás az ami különlegessé teszi ezt a kapcsolatot. Ez idővel mélyülhetne addig, hogy egyszerűen átlépnek egymás terébe?

Még anno osztottál meg spoileres információkat, melyek jó része végül nem volt benne a filmben. Ott volt egy olyan bekezdés, hogy Rey belép az Erőbe. Lehet tényleg megtörténik majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Számomra továbbra is az anyagi kapcsolódás az ami különlegessé teszi ezt a kapcsolatot. Ez idővel mélyülhetne addig, hogy egyszerűen átlépnek egymás terébe?

Úgy érted, áttranszportálnak? Mert az nem tetszene. De ha úgy, ahogy az Ahch-Tón megjelent Kylo, úgy tetszik. Ugyanakkor kérdés, hogy ezt Ahch-Tón kívül és Snoke nélkül képesek-e megismételni. Kylo szava és Luke esete eléggé azt mutatja, hogy ha így kivetítik magukat, az számukra halálos, legalábbis hosszú távon mindenképpen.

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem az volt a gondolatom, hogy Snoke anno hasonló módon fertőzte meg, de akkor nem látta őt tisztán, vagy látta a környezetét is.

Ez is tetszetős gondolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem az volt a gondolatom, hogy Snoke anno hasonló módon fertőzte meg, de akkor nem látta őt tisztán, vagy látta a környezetét is.

Eddig ez eszembe se jutott! Remek meglátás! Ez megmagyarázná, hogy hogy tudott a közelébe férközni annak ellenére, hogy Ben nagyrészt a jedi képzésen vett részt Luke mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, RacerX írta:

Még anno osztottál meg spoileres információkat, melyek jó része végül nem volt benne a filmben. Ott volt egy olyan bekezdés, hogy Rey belép az Erőbe. Lehet tényleg megtörténik majd. 

Az kitaláció volt főleg. 

 

Egyébként az tetszik, hogy azért limitálták ezt a képességet, szóval nagyon ritka esetben és csak a legnagyobbak képesek rá. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig rácsodálkozok mennyire jól van felépítve ez a vonal. Az első "találkozás", ahogy Rey egyből rá lő, majd leszidja, vádolja Kylo-t. Aztán ez minden egyes jelenettel szelídül, míg a végén nem marad más csak a tudat, hogy Kylo megmenthető. De ahogy eddig eljutunk az nagyon szép rendezői manőver.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke Craiti megjelenése és Kylo Ahch-to jelenése más. Luke ruháján pl nem jelent meg semmi miután rommá lőttek körülötte mindent.Semmi kristálypor.(a gesztus csak Kylo idegesítése miatt volt)
Kylonak meg már a második találkozásnál vizes lett az arca. Így jobban belegondolva ezt a részlet lehet túlzás volt,hiszen enélkül is eléggé érezhetően mély és különleges volt ez a kapcsolat Rey és Kylo közt. Viszont így ez utóbbi kapcsolat erősebbnek tűnik mint Luke-é.
Bár két egymásra intenzíven reagáló ember gondolatait összekötni az Erőben vagy úgy megjelenni az Erő segítségével,hogy azt mindenki lássa,inkább utóbbi a tett.

Luke viszont már szimplán az Erőn keresztül látta meg Kylot a tűz mellett Rey kezét fogva,mivel akkor már úgy emlékszek ismét kapcsolódott hozzá. Mert pl visszafelé ez nem működött,amikor Rey szétlőtte a kőkunyhó falát,kirohant és tovább beszélt Kylohoz majd kijött Luke és kérdezte a lányt mi történt a kunyhóval. Egyrészt ugye az öreg nem érzékelte a kapcsolatukat,másrészt Kylo se látta meg Luke-ot amikor Rey ránézett.Pedig Kylonak is mozdult a feje mikor látta h a lány ránéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Kósza ötlet, de Snoke nem azért tudta összekapcsolni Kylot és Reyt mert ők ketten már korábban is összekapcsolódtak ilyen formán? Igaz akkor egy helyiségben voltak, de attól még az lehetett alap, amelyre aztán Snoke építhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem így volt. Ők már kapcsolódtak egymáshoz a Csillagpusztítón, Snoke csak felismerte ezt és ráerősített. Hogy Snoke nélkül is volt kapcsolat azt szerintem jól jelzi, hogy a halála után is fennmaradt az. Snoke ilyen formán inkább erősítőként szolgált, semmint megteremtőként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz, hogy visszatér-e majd közöttük ez a dolog, illetve lesz-e több? Mert láttuk, hogy fizikailag is lehet hatással egymásra a két világ (Kylon a vízcseppek, és az érintésük). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vízcsepp az nekem amúgy nagyon fura. Igazándiból nem igazán értem, ezzel mi volt Johnson szándéka. Mert azért az kicsit már meredek, hogy a vízcseppek áttranszportáltak fényéveket.

Ha csak nem azok is afféle kivetülések voltak, ami valahogy átcsapott az Erőn és tartósan ott maradt. De nem valódi víz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ezzel a testi érintésnek akart megágyazni. Annak, hogy a két világ hatással van egymásra, összekapcsolódhat fizikailag is. 

Erről a sorról eszembe jutott, hogy ez akkor teleportálás (még ha csak egy vízcseppről is van szó), ami hogyan illik az SW-be, aztán eszembe jutott, hogy volt már ilyen. Ahsoka és Ezra is úgyszólván elteleportált a világok közötti térbe. Ide persze csak kapukon át lehetett betérni, de ki tudhatja, hogy az Erőnek nincsenek olyan rejtett terei, amelyek között lehetséges a fizikai átkötés. Elvégre valahogy a szellemek is közlekednek a normál térben bolygók között. Lehet, hogy immár energiából állnak, de az energiának is el kell jutnia A-ból B-be. Ráadásul ők még valóságokon és időn át is jöhetnek-mehetnek a maguk módján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasgattam itt! Van még egy alapvető különbség a Luke projekciója, és a Kylo/Rey egymás közti "projektálása" közt.

Az utóbbiról mindketten tudták, hogy nem valóságos. "Képzetlenül önerőből" tudták, hogy nem az, és hogy csak egymás projekciói által léptek interakcióba.

Viszont Luke-ét Kylo bekajálta. Pedig vannak infói a bolygóközi projekciókról, ahogy írtátok is. (..."-abba belehalnál"..) Mégis azonnal szőrőstül bőröstül megette.

És hát ugye Luke nem csak, hogy nem erőhasználóknak is tapasztalható volt(Leia és az ellenállók), ami már nagy különbség lenne magában is, de még 3PO számára is "valóság volt".

Tehát Luke projekciója, erősebb, vagy legalábbis nagyon más természetű.

Viszont fizikai vonzata meg nincs. (Legalább is nem tudom milyen érzetet kelthetett Leiában a homlokra adott csók, illetve a kockák átadása és tapintása.) Lehet, hogy Leia innetől tudta, mi a helyzet, azért nem hisztizett végig a nagykapunál..

A másiknak meg van: Kylo vizes kesztyűje erre egyértelmű bizonyíték..

A kettő nem ugyanaz a trükk, nem is ugyanaz a lényege, hasonlítanak és ezért én sem bánnám, ha lenne némi folytatása, hogy tisztuljon, valóban kérdéses, hogy  lesz-e még ilyen, azon sem csodálkozom majd, ha nem.

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha csak nem azok is afféle kivetülések voltak, ami valahogy átcsapott az Erőn és tartósan ott maradt. De nem valódi víz.

Szerintem kb. az a helyzet, mint a film végén a kockákkal, azok is valósnak hatottak, aztán eltűntek a kezéből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, MissKarrde írta:

Szerintem kb. az a helyzet, mint a film végén a kockákkal, azok is valósnak hatottak, aztán eltűntek a kezéből. 

Igen, én is azokra gondoltam. Szerintem is olyasfélék lehettek, csak itt nem láttuk eltűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármi legyen is fent említett "titok" megoldása: Johnson valami különlegeset dobott be, valami nagyon színvonalasat, baromi izgalmas volt a filmben és remélem hosszú távon is kezdenek ezzel valamit, mert sok lehetőség van benne. Az egész SW egyik legnagyobb misztikus találmánya ez a kapcsolódás és Luke kivetülése. Bravo, Rian! A TLJ fikázók mit várnak, milyen újdonságot, milyen meglepőt, milyen univerzum tágítót, milyen szellemiséget és misztikumot, ha ez nem frankó? Hm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.