Ugrás a kommentre

Hux tábornok, a fanatikus szolga


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt egy remek példa arra, mennyire konzisztensek a filmek a könyvekkel.

 

A film nagy részében Peavey százados Hux mellett van.

 

latest?cb=20180105050714

 

Róla azt kell tudni, hogy Hux apjának kortársa, és abszolút nincs jó véleménnyel az ifjabbik Hux-ról. A képes útmutató szerint elég profi ahhoz, hogy titokban tartsa megvetését.

Ehhez teszi hozzá a film a maga adagját akkor, amikor Snoke hívja Hux-ot. Mellette áll Peavey és úgy forgatja a szemét, hogy abban minden megvetés és utálat benne van. :D Zseniális. 12:16-tól érdemes nézni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pillanatra eljátszottam a gondolattal,hogy mi lett volna ha,amikor Kylo fekszik ájultan és Hux elnátszik a gondolattal hogy nem is pisztoly van az övén hanem fénykard,kicsit olyan lenne mint Palpatine,titokban ő is tanítványa Snokenak.Hát kár hogy nem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Egyben nézve a VII-VIII-at, Hux reakciója szenzációs akkor amikor az Ellenálló flotta lelép. :D Főleg annak fényében, hogy a Starkillernél is aggódott. Itt totálisan látszódott, hogy előre becsokizott Snoke haragjától. A kettő együtt már sok volt. A legfőbb vezér reakciója is inkább ennek a két blamának szólt. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor Huxnak nagy szerencséje, hogy tudta követni az ellenállók flottáját. Így nem volt teljes a kudarca. Máskülönben lehet, hogy nem távozik olyan elégedett és fölényes pofával Hux trónterméből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg alapvetően az is neki köszönhető, hogy felfedezték az Ellenálló d'qari bázisát, hiszen az ep7-ben is ő követtette vissza Wexley-t. Nem volt hülye a csávó, így azért érthető, hogy Snoke maga mellett tartotta. Csak a fanatizmusa és az arroganciája súlyosan korlátozta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hogy az nem lett teljes, nem rajta múlott.

 

Mondjuk ha nem 3 TIE vadászt küld ki rájuk, miután lekövette az Ellenálló flottát a hiperűrön keresztül (ami nem az ő érdeme, hanem azé, aki feltalálta és kifejlesztette a technológiát), hanem mondjuk 1000-et (a Supremacyban azért gondolom csak volt annyi, sőt... ) igen gyorsan végzett volna a dologgal.

Az meg a röhej kategória, ahogy a film elején Poe átveri. 

Úgyhogy sajnálom, de a TLJ Huxból számomra egy dilletáns barmot csinált. A TFA-ban sem láttam semmi jelét a zsenialitásának. Azért az nem nagy hadvezéri teljesítmény, hogy jó sok fényév távolságból megnyomok egy gombot, és szétlövetek egy rendszert. 

Az eredményességét nem vitatom, a hozzáértését már annál inkább (a kettő a való életben sem jár mindig együtt... Lehetne pár politikust felhozni példának pl.) 

Majdnem elpusztította teljesen az Ellenállást, ezt akár eredménynek is nevezhetnénk, de azért valljuk be: ebben a helyzetben az volt a csoda, hogy nem pusztította el teljesen. Ehhez elég komoly hozzá nem értés kell, hogy a legjobb és legnagyobb haderővel képtelen vagy egy pár száz fős társaságot (akiknek még az üzemanyaga is fogyóban) eltüntetni. 

 

Úgyhogy nem, számomra semmi nem menti fel Huxot a dilettanizmus alól, sajnálom ;) a TFA-ban se volt nagy szám, örülök, hogy a TLJ konzekvensen még erre rátett egy lapáttal. 

 

Ha pedig így is ő a legjobb az ER-nél... Hát akkor sok jövőt nem jósolok nekik :D

Kylo az évek alatt remélem jobb hadvezérré válik. 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

Mondjuk ha nem 3 TIE vadászt küld ki rájuk, miután lekövette az Ellenálló flottát a hiperűrön keresztül (ami nem az ő érdeme, hanem azé, aki feltalálta és kifejlesztette a technológiát), hanem mondjuk 1000-et (a Supremacyban azért gondolom csak volt annyi, sőt... ) igen gyorsan végzett volna a dologgal.

Pedig a filmből az jön le, hogy nem. Miután kiért az Ellenállás a lőtávolból már nem tudták fedezni a TIE-okat. Ez elhangzik a filmben és láthatjuk azt is, hogy Kylon kívül mind a két kisérő ment a levesbe. Persze ki lehetett volna küldeni ezer vadászt is, csak ugye annak mi értelme lett volna ha a fele elveszik? Drága az erőforrás minek pazarolni? De ha már itt tartunk, sokkal értelmetlenebb volt az ere teljében lévő Birodalomtól, hogy a mega-szuper fegyveren csak egy tucat TIE-t küldött ki a lázadók ellen. Miért nem tolt oda több százat és semmisítik meg Luke-ékat? Ezt csak az összehasonlítás végett hoztam fel.

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az meg a röhej kategória, ahogy a film elején Poe átveri. 

Az tényleg röhejes. Itt látszott, hogy Hux korántsem az a lángész figura, akire esetleg az EPVII-ből következtethettünk volna.

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Úgyhogy sajnálom, de a TLJ Huxból számomra egy dilletáns barmot csinált.

Számomra nem csinált dilletánst, de igen erősen árnyalta a karaktert. :D 

 

48 perccel korábban, Donát írta:

 Itt igazából nem az a munkája zseniális Huxnak, hogy szétlő néhány fontos bolygót, hanem az az előzetes munka, amivel megépítették a fegyvert. 

Plusz, hogy kiképeztek egy hadsereget a vezetése alatt. Amint láttuk sokkal hatékonyabbak mint a régi rohamosztagosok, szóval én ezt is a számlájára írom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mondjuk ha nem 3 TIE vadászt küld ki rájuk, miután lekövette az Ellenálló flottát a hiperűrön keresztül (ami nem az ő érdeme, hanem azé, aki feltalálta és kifejlesztette a technológiát), hanem mondjuk 1000-et (a Supremacyban azért gondolom csak volt annyi, sőt... ) igen gyorsan végzett volna a dologgal.

Ja, miért nem mindjárt annak az érdeme, aki feltalálta a hiperhajtóművet. :roll: Annak az érdeme, aki parancsot adott a követésre, ez pedig nyilván a d'qari akciót vezető Hux volt. Ahogy eleve az ő parancsára követték vissza Wexley-t a D'qarra. Ne beszéljünk már olyan marhaságokat, hogy egy siker érdeme azé, aki valószínűleg már nem is él. :facepalm:

A TIE vadászok kiküldése meg abszolút felesleges volt, nemhogy ezeré, háromé is. Eleve, a TIE vadászok nem hadihajók elpusztítására lettek kitalálva, hanem arra, hogy vadászokat irtsanak. Amiből látványosan egy sem volt az űrben, mert az a négy (nem három volt ;) ) gyönyörűen bezúzta az Ellenállás összes vadászgépét. A hadihajókat meg lövették rendesen az ellenük épített hadihajókkal. Mire az Ellenállás feleszmélt, egyet már be is daráltak. Hux mindössze egy ponton hibázott abban az üldözésben: amikor a Raddus hiperűrsebességre akart váltani, azonnal lövetni kellett volna. Meg talán a flotta felvehetett volna valami lazább formációt. Legalábbis a Supremacy mögött haladók eltűnhettek volna onnan.

 

Azt meg már csak csendben jegyzem meg, hogy abszolult kizárt, hogy egyszerre felszálljon a Supermacy összes TIE vadásza. Eleve olyan zsúfolttá válna a légtér, hogy már egymást akadályoznák. Másrészt, ez hatalmas mennyiségű pazarlás lenne üzemanyagterén, és kizárt, hogy minden pilóta szolgálatban volt egyazon időben. Ráadásul most komolyan, tudod mennyi ideig tartana ennyi TIE felszállása? Több órába!

Legfeljebb a szolgálatban lévő pilótákat lehetett volna kiküldeni a készenlétben lévő TIE-okkal. Felteszem, ez legalább egy század egy ilyen méretű hajónál. De teljesen felesleges. A TIE vadászok nem hadihajók ellen épültek, vadászok ellen. Vadászok meg nem maradtak az ellenség oldalán. Ráadásul már az ep4 tisztázta, hogy rövidtávú gépek, szóval egy ilyen üldözéses meccsre eleve hasztalanok.

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Majdnem elpusztította teljesen az Ellenállást, ezt akár eredménynek is nevezhetnénk, de azért valljuk be: ebben a helyzetben az volt a csoda, hogy nem pusztította el teljesen.

Ami megtörtént volna, ha Kylo Ren fővezér hallgat rá, és nem állítja le a lépegetőket (és keni falhoz Huxot), hogy mindenki azt nézze, ahogy őt megalázza az ott sem lévő Luke Skywalker, míg az ellenállás maradéka kisétál a bázisról. Akárhogy is nézzük, a craiti kudarc Kylo Ren és nem Hux kudarca.

 

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Egyetértek. Hux érdeme, hogy javasolta Snoke-nak, hogy ha már építtettek egy óriási fegyvert ugyan használják is már és lőjék szét a Köztársaságot. Jó javaslat volt, de azért akit érdekelt ez a harc (Snoke-ot és Kylot szemlátomást nem érdekelte, Luke annál inkább) és össze tudja adni hogy 2+2=4 az azért látja, hogy a fegyvert használni kell. Itt igazából nem az a munkája zseniális Huxnak, hogy szétlő néhány fontos bolygót, hanem az az előzetes munka, amivel megépítették a fegyvert. 

Szerintem ez a javaslat jóval többről szólt, minthogy használjunk egy fegyvert. Arról szólt, hogy itt az ideje az inváziónak. Lehet kezdeni a Köztársaság megszállását. Elkezdődhet a háború. És mivel Hux a Főparancsnokság tagja, ennél fogva a hadsereg egyik vezetője, nyilván volt része a Köztársaság megtámadásának tervének kidolgozásában is. Ez nem 2+2. Ez az, hogy javasolta: kivitelezésre kész a terv, amivel bevehetnek egy EGÉSZ galaxist. Hajrá! Bízott benne, hogy amit ő és a fiúk a katonai vezetésben kitaláltak, az működni fog. A Csillagpusztító bázis, az inváziós terv, a Hux által kiképzett rohamosztagos légiók (akik egyértelműen sokkal jobbak, mint a birodalmi rohamosztagosok), stb. Aki azt hiszi, hogy egy ilyen javaslatot megtenni egyszerű, és felmérni azt, hogy egyáltalán érdemes-e abban a pillanatban megtenni, az nem kíván gógyit, az tévedésben van.

 

Igen, Huxnak vannak komoly defektjei. Leginkább a kisebbségi komplexusa, meg az, hogy vakhitű a szerencsétlen. Felsülése Poe-val szemben bizarr és megalázó. Ugyanakkor mégis csak felelős egy galaktikus invázió kidolgozásáért, az Első Rend hadseregének vezetéséért, a rohamosztagosok kiképzéséért és még pár dologért.

 

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ehhez elég komoly hozzá nem értés kell, hogy a legjobb és legnagyobb haderővel képtelen vagy egy pár száz fős társaságot (akiknek még az üzemanyaga is fogyóban) eltüntetni. 

Akkor Palpatine a Galaxis legnagyobb balf*sza, hiszen 20 év alatt sem tudta a komplett Első Galaktikus Birodalommal elpusztítani a lázadást. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, miért nem mindjárt annak az érdeme, aki feltalálta a hiperhajtóművet. :roll: Annak az érdeme, aki parancsot adott a követésre, ez pedig nyilván a d'qari akciót vezető Hux volt. Ahogy eleve az ő parancsára követték vissza Wexley-t a D'qarra. Ne beszéljünk már olyan marhaságokat, hogy egy siker érdeme azé, aki valószínűleg már nem is él. :facepalm:

 

Attól még, hogy rásütöd mindenféle indoklás nélkül, hogy marhaság, amit írtam, nem lesz az. Nekem mérnökként igencsak rosszul esne, ha mindenki csak azt az embert dicsérné, aki használja azt, amit én tettem lehetővé.  Most ne az legyen már a nagy érdem, hogy itt van ez az egyedülálló csúcstechnológia a hajón, és rájövök, hogy használni kéne, hogy elkapjuk őket :lol: Erre bárki képes lett volna. (Na jó, Snoke nem, mert neki meg látszólag fogalma se volt róla hogy a SAJÁT hajóján létezik ilyen, ez is mutatja mennyire is érdekelte őt ez az egész...)

 

35 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt meg már csak csendben jegyzem meg, hogy abszolult kizárt, hogy egyszerre felszálljon a Supermacy összes TIE vadásza. Eleve olyan zsúfolttá válna a légtér, hogy már egymást akadályoznák. Másrészt, ez hatalmas mennyiségű pazarlás lenne üzemanyagterén, és kizárt, hogy minden pilóta szolgálatban volt egyazon időben. Ráadásul most komolyan, tudod mennyi ideig tartana ennyi TIE felszállása? Több órába!

Ehhez képest a RO-ban csak úgy özönlöttek kifele a TIE-ok a hangárokból százszámra ;) Nem telt egy órába, de még 5 percbe sem.

 

Ok, akkor tegyük fel, hogy teljesen használhatatlanok a TIE-ok. Még mindig ott vannak a bombázók, amik nagyobb hajók ellen lettek kitalálva. A RO-ban is azok bénították meg a csillagrombolót. Az meg, hogy nem tudjuk őket fedezni, rossz kifogás, mert az Ellenállók minden energiájukat a pajzsokra koncentrálták. Tehát a lövegeikre nem sok jut. Vagy, ha a bombázók miatt a lövegeikre koncentrálják, a pajzsra nem jut, az meg a távolról lövöldöző Supremacynak jó. Win-win szituáció

Az üzemanyag meg ne legyen kifogás, amikor az egyetlen alakulatot akarjuk elpusztítani, amelyik még komolyabban küzd ellenünk. 

 

Az a lehetőség is ott lett volna, hogy egy csillagrombolót a hiperűrön keresztül eléjük ugrasztanak. Vagy a galaxis másik részéből, vagy a többi üldöző csillagromboló közül. Ha jól emlékszem, ez is fel lett itt korábban hozva, aztán valami olyasmi lett rá az erősen izzadtságszagú magyarázat, hogy "Minek? Hiszen előbb utóbb úgyis elfogyott volna az üzemanyag és akkor annyi nekik. Teljesen fölösleges lett volna plusz erőforrásokat igénybe venni". Hát nem, nem lett volna felesleges, mint azt a végeredmény is mutatja. Mellesleg, miért ne érne meg az plusz erőforrásokat, hogy az utolsó ellenségünket egyszer s mindenkorra eltüntessük a térképről?

 

Számos jobb megoldás kínálkozott volna Huxnak ahelyett, hogy arra vár, hogy elfogyjon az üzemanyaguk. Ő beszari módon mégse élt ezekkel, inkább azt az utat választotta, aminek elvileg a legkisebb volt a kockázata. Aztán végül is ezzel járt a legrosszabbul. Az tagadhatatlan, hogy így is majdnem győztek, és hogy a "majdnem"-ből miért nem lett "teljesen", az valóban Kylo miatt történt a végén. DE, ha már jóval korábban jobb döntéseket hoz, akkor el se jutunk addig a pontig, hogy Kylo döntései keresztbe tegyenek az akciónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Attól még, hogy rásütöd mindenféle indoklás nélkül, hogy marhaság, amit írtam, nem lesz az. Nekem mérnökként igencsak rosszul esne, ha mindenki csak azt az embert dicsérné, aki használja azt, amit én tettem lehetővé.  Most ne az legyen már a nagy érdem, hogy itt van ez az egyedülálló csúcstechnológia a hajón, és rájövök, hogy használni kéne, hogy elkapjuk őket :lol: Erre bárki képes lett volna. (Na jó, Snoke nem, mert neki meg látszólag fogalma se volt róla hogy a SAJÁT hajóján létezik ilyen, ez is mutatja mennyire is érdekelte őt ez az egész...)

Nem érdekelne, ha azt sem tudod, hogy használták vagy már rég halott vagy. Van érdeme annak a mérnöknek vagy mérnököknek, az az érdeme, hogy feltalálták. De jó eséllyel rég nem élnek, hiszen a technológiát a Birodalom idején találták fel. A feltalálás nagyszerű és elvitathatatlan érdeme a feltalálóé, nem ezt tartom marhaságnak. Hanem azt, hogy egy eszköz szakszerű és jó időben történő használatát olyan emberek érdemének írod, akik talán nem is élnek.

Mert szerintem mindketten egyetértünk abban, hogy hiába az eszköz, ha inkompetens a felhasználó. Te magad írtad, Snoke nem is tudott erről. Ha rajta múlik, az Ellenállás megpattan D'qarról. Az Első Rend legfőbb vezére helyett Huxnak volt meg ahhoz az esze, hogy akkor és ott helyesen használja a rendelkezésére álló eszközt. Az, hogy az eszköz a rendelkezésére állt, az egyrészt a feltaláló érdeme, valóban, ezt el nem vitatnám tőle, de rajta kívül azé is, aki összerakta a Supermacy-t, meg még valószínűleg több ezer emberé. De a célt, amire építették, végül Hux gyors gondolkodásának köszönhetően érte el. Ha későn ad parancsot, vagy eleve el is felejti, hogy van ilyen (mint Snoke), akkor mit ér a mérnök találmánya?

A mérnök érdeme a feltalálás, a helyes használat érdeme, legyen szó bármily csekélységről (egy kalapácsot is lehet rosszul használni) a felhasználóé. Ha a gép műszaki hiba miatt nem működik, az a mérnök sara. Ha amiatt nem működik, mert rosszul használják, az meg megint a felhasználóé.

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Ehhez képest a RO-ban csak úgy özönlöttek kifele a TIE-ok a hangárokból százszámra ;) Nem telt egy órába, de még 5 percbe sem.

Annyira tudtam, hogy ezt bedobod, hogy kész válaszom van rá. :) Alapvetően nem tudjuk, mennyi ideig tartott a scarifi csata, így kijelenteni, hogy öt percbe sem telt, merészség. Mert egy biztos: nem azonnal szálltak fel. Miért? Mert nem számítottak támadásra, pláne nem ilyen léptékűre, így valószínűleg csak néhány pilóta volt szolgálatba. A Kék osztag java átjutott a pajzson, letarolták az AT-ATC-ket, a Vörös osztag már megtisztította az állomás felszínének nagyját a légvédelmi ütegektől a bombázóknak, Barion Raner szétlőtte a Persecutor pajzsgenerátorát és az Arany-osztag is végigtarolta a kapuállomás felszínét, mire a TIE-ok nagyját mozgósították. Egészen addig csak pár keringet odakint (ezek lehettek az azonnal mozgósítható készenléti gépek).

Szóval tuti, hogy eltelt egy igen combos idő, mire a készenléti gépeken túl minden más TIE-t képesek voltak mozgósítani. Megjegyzem, ha a filmben real-time látunk minden eseményt (tehát teszem azt, a felszíni és űrbéli jelenetek egymás után következnek, nem pedig egymással párhuzamosan zajlanak), akkor a flotta megérkezésétől a TIE-ok nagyobb részének mozgósításáig 7 perc telt el, szóval de, 5 percbe biztos telt. :P Ugyanakkor a kapuállomáson és a Supremacy-n távolról sincs jelen ugyanaz a TIE mennyiség, ami fontos különbség. A kapuállomásból szerintem 100 TIE sem rajzott elő, ellenben egyetértek azzal, hogy a Supremacy-n ezer is lehet. (Pontos adat sajnos egyik esetben sincs.)

 

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Ok, akkor tegyük fel, hogy teljesen használhatatlanok a TIE-ok. Még mindig ott vannak a bombázók, amik nagyobb hajók ellen lettek kitalálva. A RO-ban is azok bénították meg a csillagrombolót. Az meg, hogy nem tudjuk őket fedezni, rossz kifogás, mert az Ellenállók minden energiájukat a pajzsokra koncentrálták. Tehát a lövegeikre nem sok jut. Vagy, ha a bombázók miatt a lövegeikre koncentrálják, a pajzsra nem jut, az meg a távolról lövöldöző Supremacynak jó. Win-win szituáció

Az üzemanyag meg ne legyen kifogás, amikor az egyetlen alakulatot akarjuk elpusztítani, amelyik még komolyabban küzd ellenünk. 

A bombázók bevetése valóban jó ötlet lett volna, egész pontosan vadászbombázóké. Mert a sima bombázók nem rombolók ellen vannak. Az Y-szárnyú vadászbombázó. De egyelőre nem tudni, van-e az Első Rendnek vadászbombázója (a Birodalomnak nem volt, bár ez nem releváns).  Amiből kiküldhettek volna többet, az a TIE/fo. Ugyanakkor továbbra is azt mondom, hogy ez felesleges pocsékolás lett volna. Nem úgy állítom ezt, mint a végeredményt ismerő néző, hanem úgy, mintha én akkor és ott lettem volna és nem tudom, hogy egy nap múlva a Raddus belevágódik a Supremacy-be.

Mint írtam, az Első Rend inváziót hajt végre. Ekkor igenis fontos minden. Az utolsó csepp üzemanyagtól az embereken át a legnagyobb rombolókig. És most már az ep8, a Solo és a Rebels is elég jól tisztázta, hogy az üzemanyag még a Star Warsban is véges. Minek pazarolni a vadászokat, a pilótákat és az üzemanyagot, ha rombolókkal lövetve ugyanaz az eredmény érhető el? Ha Holdo nem lesz önfeláldozó vagy Hux időben kapcsol, sikerre megy ez a kis üldözéses meccs.

Már az pazarlás, hogy ebben az akcióban részt vett a Supremacy és egy tucat Resurgent. Bőven elég lett volna az egész akcióra vagy csak a Supremacy, vagy csak 3-5 Resurgent (a Raddus benga hajó, az ellen azért nem árt az erő). Az is pazarlás volt, hogy tovább lövették a hajókat. Elég lett volna a nyomukban loholni, aztán amikor kifogy az üzemanyag, szitává lőni őket. Szóval én Hux helyében két dolgot csináltam volna másképp: elzavartam volna a Supremacy-t és a Resurgentek javát a fenébe, biztos lehetett volna nekik jobb elfoglaltságot találni. Aztán beszüntettem volna a tüzelést. Minden mást így csináltam volna.

Nem, rosszúl mondom, egyvalamit másképp csináltam még volna. Egy század TIE-t én tényleg kiküldtem volna, és valószínűleg felesleges emberveszteségeket szenvedek el. Kylo manőverének hála mindössze három TIE és pilótája veszett kárba. Az én taktikám valószínűleg közel egy századnyi TIE-ba került volna.

 

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Az a lehetőség is ott lett volna, hogy egy csillagrombolót a hiperűrön keresztül eléjük ugrasztanak. Vagy a galaxis másik részéből, vagy a többi üldöző csillagromboló közül. Ha jól emlékszem, ez is fel lett itt korábban hozva, aztán valami olyasmi lett rá az erősen izzadtságszagú magyarázat, hogy "Minek? Hiszen előbb utóbb úgyis elfogyott volna az üzemanyag és akkor annyi nekik. Teljesen fölösleges lett volna plusz erőforrásokat igénybe venni". Hát nem, nem lett volna felesleges, mint azt a végeredmény is mutatja. Mellesleg, miért ne érne meg az plusz erőforrásokat, hogy az utolsó ellenségünket egyszer s mindenkorra eltüntessük a térképről?

Igen, azt hiszem, én dobtam fel, hogy minek. Meg azt is, hogy nem biztos, hogy lehetséges pár kilométeren belül hiperűr-ugrást végezni. A legkisebb ilyen ugrás is, amit láttunk, parszekekre szólt (ezt konkrétan a Solóban láttuk). Mivel a hipertérbe lépést fénysebességre gyorsulás előzi meg, szerintem nem is lehetséges. De ez csak tipp.

Azt meg írtam már többször is, legutóbb éppen ma, hogy egy invázióban nem lehet csak úgy elrángatni hajókat. Egyedül a Supremacy körül lévő Resurgenteket lehetett volna erre használni, de azok meg ott voltak, nem máshol. És egyáltalán nem az Ellenállás volt az utolsó ellenségük. Még az Első Rend is tisztában volt ezzel. A Köztársaságnak maradtak haderői, Leia ezeket a szövetségeseket hívta a film végén. Ha el is pusztítják trükközéssel az Ellenállást, akkor is maradtak volna ellenségeik.

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Ő beszari módon mégse élt ezekkel, inkább azt az utat választotta, aminek elvileg a legkisebb volt a kockázata.

Attól, hogy a legkisebb kockázatot választod, még nem leszel besz*ri. Pláne, ha az a legkisebb kockázat az akkori tudásod alapján is ugyanazt a sikert hozza, mint bármilyen más, nagyobb kockázat. Nem tudhatott arról előre, hogy az Ellenállás belefogja vezetni fénysebességgel az utolsó hajóját. Hux nem jós. :) 

Azt meg végképp nem jelenthetjük ki, hogy ha kiereszt TIE vadászokat, akkor eleve nem jutnak el a Craitig. Mert ha TIE vadászokat eresztenek ki, a Raddus pajzsai akkor is kitartanak (mert ha a TIE vadászok felszállnak, a Supremacy-nek be kell szüntetni a légvédelmi tüzet, nehogy a sajátjaikat kaszálják le), és lefuthatják a rombolókat, viszont a nagy kavalkádban lehet, hogy Ren nem tud berepülni a hangárba. Akkor felszállnak az Ellenállás vadászgépei, és tudjuk, milyen arányban fogynak a TIE-ok az X-szárnyúakkal és az A-szárnyúakkal szemben.

Egyáltalán nem garantált, hogy a TIE vadászok bevetése nagy számban nem ugyanezt az eredményt hozta volna. Lehet, hogy gyorsabban leszámoltak volna az Ellenállással, lehet még rosszabbul is járnak. Elvégre Poe akár be is röppenhetett volna a Supremacy hangárjába és ott elengedhetett volna pár torpedót. Vagy ő is eljuthatott volna a hídig. Vagy Snoke tróntermét is lebombázhatta volna. Ezek is benne vannak a pakliban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az is pazarlás volt, hogy tovább lövették a hajókat. Elég lett volna a nyomukban loholni, aztán amikor kifogy az üzemanyag, szitává lőni őket. Szóval én Hux helyében két dolgot csináltam volna másképp: elzavartam volna a Supremacy-t és a Resurgentek javát a fenébe, biztos lehetett volna nekik jobb elfoglaltságot találni. Aztán beszüntettem volna a tüzelést. Minden mást így csináltam volna.

Ha nem löveti őket hátulról nem kell energia a hátsó pajzsba és akkor több tolóerőt tudnak nyomni a fény alatti hajtóműbe ergo le tudtak volna szakadni, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az a lehetőség is ott lett volna, hogy egy csillagrombolót a hiperűrön keresztül eléjük ugrasztanak. Vagy a galaxis másik részéből, vagy a többi üldöző csillagromboló közül.

Ezt már sok helyen olvastam. Főleg ezekkel a mikro ugrás baromságokkal karöltve. Ebben az esetben a Raddus is ugrik egy mikrot. Aztán így elugrálnak a film végéig. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

Ha nem löveti őket hátulról nem kell energia a hátsó pajzsba és akkor több tolóerőt tudnak nyomni a fény alatti hajtóműbe ergo le tudtak volna szakadni, nem?

Ez sem kizárt. De lehet, hogy abból a távolságból már eleve nem kellett minden energiát a pajzsba pumpálni. Amit eddig a látottak alapján leszűrhetünk, az az, hogy ezek a hajók csak közelről halálosak igazán. A TCW-ben, az ep3-ban, a Rebelsben, a Rogue One-ban és az ep6-ban is akkor tudtak igazán kárt tenni egymásban, amikor közel repültek egymáshoz. Ebből szerintem az következik, hogy a hajók lövedékeinek ereje a megtett távolsággal egyenesen arányosan csökken. Ebben van is ráció. Egy szilárd lövedéknél a lőtávolságot az határozza meg, hogy a ráható erők ellenében milyen gyorsan veszti el a lendületét. Magyarán: hány méteren belül pottyan a földre, ha vízszintesen lövik ki.

A Star Warsban viszont ionizált plazmát használnak, amit energiamező tart össze. E mező ereje a kilövés után folyamatosan csökken, vagyis a forró plazma, ami kárt okoz, elszivárog, így gyengül a lövedék. Szóval szerintem a Raddusnak csak addig kellett maxon tartani a pajzsot, amíg a Supremacy hathatós lőtávolságán belül voltak. Utána már lejjebb lehetett csavarni. Lekapcsolni persze nem, mert a tényleges lőtávból nem jutottak ki, szóval pajzsok nélkül valószínűleg még kárt okozott volna a találat, de maxon talán már nem kellett tartani.

De lényegében mindegy. Ha le is tudtak volna szakadni, a nagyobb hajtóerő gyorsabb üzemanyagfogyást eredményezett volna, úgyhogy az Ellenállás így sem lett volna kint a vízből.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Simán elképzelhető. Főleg úgy, hogy a Phasma regény alapján,

Spoiler

Armitage-nek arról is tudomása volt, hogy Phasmának köze volt az apja, Brendol Hux halálához, mégis szemet hunyt felette, sőt, még díjazta is.

 

Bár a Phasma képregény alapján,

Spoiler

akik tudtak a nő stiklijéről az Első Rendnél, azok holtan végezték, így nem maradt hírmondó. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.