Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

58 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Nézd, én nem ismerem az eredeti képregényeket, rajzfilmeket. Durvábbat mondok, nem is érdekelnek! 

Pedig érdemes bepróbálkozni velük, szenzációsak - mind a képregények, mind a rajzfilmsorozatok. Rajzfilmsorozatok közül leginkább a '90-es évekbelieket tudom ajánlani, meg a 2003-as, 13 epizódból álló animációs minisorozatot, illetve a 2012-es változat se rossz, bár az kicsit elvont (ezt fejeztem be nemrég, írtam is róla rövid véleményt fentebb). Van a Spectacular Spider-Man is, csak pár másodpercet láttam belőle, de az valami borzasztó. Több sorozatról meg nem tudok. :) 

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

Egy pillanatig sem akartam a könyvet visszakapni szóról szóra, mert TUDOM, hogy az egyik könyv, a másik meg film. Rengeteg művet nem is lehet szó szerint visszaadni mozgóképen. Ezt el kell fogadni és tudni kell helyén kezelni!

Oké, nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy olyan változtatások voltak a Homecomingban, amik egyszerűen nevetségesek voltak. Például Flash Thompson karakterének totális eltorzítása, stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre kevesebb időm van az egyébként is követett sorozataimat nézni... évadokkal vagyok lemaradva szinte mindegyikkel, filmekre is egyre kevesebb idő jut, a SOLO-t is csak 1x láttam moziban (a szokásos 5 helyett SW film esetén, és nem azért mert nem tetszett - de, nagyon tetszett - hanem mert nem volt idő többre). MARVEL képregények és rajzfilm sorozatok pedig fájó, de nem érdekelnek, időm meg pláne nincs rájuk! Így nálam nem szempont, hogy mi van az eredeti történetben a filmben látotthoz képest, így nem tud zavarni sem. MARVEL-ből nekem bőségesen elegendő annyi, amit az MCU ad számomra, többre nincs szükségem, azt, amit az MCU-tól kapok viszont eléggé kedvelem és szeretem. 

A Homecoming jó volt szerintem minden szempontból. Tom Holland nem csak működött, hanem talán a legjobb Pókember volt eddig. Hiába szeretem Raimi filmjeit, akkor is ez a véleményem. És hiába tartom tehetséges színésznek Andrew Garfield-ot, a Homecomingot megelőző két Póki film nevezett főszereplővel nálam nem érte el az ingerküszöböt sem, de meglehet, hogy képregényhűbb volt, mint az új, ezt nem tudom (lévén nem ismerem a képregényt) ... nálam mégsem működött. 

Persze ez ízlés dologa, na meg elfogadásé... ha valaki hajlandó elfogadni, hogy az alkotói szabadság nevében művészi megfontolásból váltotatnak az alapanyagon és ebből kikerekedik valami új, ami igenis jó, annak ellenére is, hogy eltér az eredetitől, akkor hidd el, hogy az az ember, aki ennek meglátására és elfogadására képes az nem rontja el a saját szórakozását! 

Mert itt a Saga fórumon főleg a Star Wars filmek kapcsán már többször is előjött az a téma - és mélységesen egyetértek vele - hogy a negtív vélemények okozói (pl a TLJ ilyen szintű megosztottságát) igenis maguk a rajongók, mert vaskaloposak és nem képesek elfogadni mást, csak és kizárólag a saját elképzelésket, és ha valami nem felel meg az ő szájuk ízének képesek MINDENRE! ... nem feltétlen jó értelemben! 

És igen, kimondom, hogy az SW leganyobb ellenségei pont ezek a "rajongók"! Akiknek 'tönkre lett vágva a gyerekkora' LOL!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Mert itt a Saga fórumon főleg a Star Wars filmek kapcsán már többször is előjött a a téma - és mélységesen egyetértek vele - hogy a negtív vélemények okozói igenis maguk a rajongók, mert vaskaloposak és nem képesek elfogadni mást, csak és kizárólag a saját elképzelésket, és ha valami nem felel meg az ő szájuk ízének képesek MINDENRE! ... nem feltétlen jó értelemben! 

Hogy tudod összehozni azt a bravúrt, hogy minden hsz-ed erre fut ki? :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, az ezt megelőző nem erre futott ki, mint ahogy termédek másik sem, így már bukik az, hogy MINDEN hsz-em erre fut ki. Egyszerűen csak itt adta magát az elfogadás és a rugalmas hozzáállás a vaskalapossággal szemben. Ennyi a történet! 

 

Csak még annyit OFF-ban, hogy napi szinten olvasom a fórumot. Többször is megesik, hogy ez a téma vagy direktben vagy érintőlegesen és hosszú hsz-ek erről szólnak. Nem veszek bennük részt, mert biztos megkapnám a magamét, ahogy most is - meg ahogy Odytól is szoktam - hogy én bizony az ég világon semmi másról nem tudok beszélni, csak erről, ami nettó marhaság és nem igaz. Igen, visszatérő téma, ezt nem tagadom le, de hogy kizárólag csak erről írnék azért álljon már meg a menet... ezt kikérem magamnak. Egyre inkább csak olvasom a fórumot és nem írok, mert valamelyikőtöktől megkapom a fejbe döngölést és bizony van, hogy alaptalanul ... és így nincs sok kedve írni is az embernek.

Apropó a "kedvenc témám" mostanában Dzséjt-től olvastam - és nem is olyan ritkán - hogy milyenek is az igazi SW rajongók. Félreértés ne essék, nem akarom bántani ezért Dzséjt-et, mai napig imádom olvasni a hsz-eit, de ő ezért nem kap, kizárólag én. Mindig én, és csakis én. Aszem egy darabig tényleg inkább olvasó üzemmódban maradok!

Elnézést, hogy szóltam... nem írok többet!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Riddick Ez a baj. Megsértődsz. Alig-alig írsz az sw-hez bővebben, az pedig kétségtelen tény, hogy jobban érdekel mit gondolnak máshol az SW-ről, mint kellene. Nincs időd. Az ilyen vitákra van? :) Most is nem egy érdekes téma fut a fórumon, amihez hozzá lehet szólni. A Dzséjtes példa azért rossz mert ő naponta ír vagy 20 hozzászólást, ezekből alig pár foglalkozik ezzel, és legutóbb is csak azért merült fel mert Yoda József felhozta. Amúgy nem ez a fő irányvonal amin mozog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a CGI nem a legerősebb de azért várós! :)

 

Na jó minél többet nézem - és többször megnéztem - annál jobban tetszik. :D Venom egy állat. Jól érted hogy like a turd in the wind? :D XD

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ant-Man and the Wasp

 

Amennyire nem tetszett az első rész, ez legalább annyira tetszett! Nem gondoltam volna, hogy a második epizód sokkal jobban fog tetszeni. 

Ebben a részben valahogy sikerült eltalálniuk a megfelelő humormennyiséget (az óriáshangyánál a hasamat fogtam a nevetéstől :D), és sokkal jobb szereplőket találtak - az előző felvonásban nagyon béna volt a gonosz, mintha valami lebutított Wilson Fisk lett volna. Ez a megtört, érzelmileg labilis néger csajszi viszont fényévekkel jobb, egyedibb volt. És ezúttal a mexikói ürge se idegesített, sőt, kifejezetten jópofa volt, ahogy a munkatársai is. Ja, és az akciójelenetek is nagyot ütöttek!

Paul Ruddot viszont továbbra is szegény ember Ben Affleckjének tartom. Bár nem volt rossz a szerepben, de én Ben Affleckként jobban megbarátkoztam volna Ant-Mannel. 

 

Ant-Man 1: 10/4

Ant-Man 2: 10/8

 

Szerk.: Ja, és a stáblistás jelenet mindent vitt!!!! :rock:Nem is tudom, mikor láttam utoljára ilyen zsír stáblistás jelenetet. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, RacerX írta:

Mármint gondolom az első jelenet. :D Az tényleg fontos. A második jelenetnél majdnem hangosan káromkodtam.

Ja, hogy volt még egy? :o Fene egye meg... Én akkor ezek szerint az első láttam csak, amely ugye

Spoiler

a Végtelen Háborúban látott Thanos-féle pusztítással kapcsolatos.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, caseyjones írta:

Ja, hogy volt még egy?

Igen, a legvégén volt még egy, de nem maradtál le semmiről.
 

Spoiler

Itt is a csettintés után vagyunk, Scott házában. A tévében adásszünet, kint pánik. Az óriás hangya meg nyugodtan dobol. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2018. 07. 30. - 19:12, caseyjones írta:

Azon akadtam ki legfőképp, hogy Flash Thompson egy szerencsétlen, dagadt, ugyanakkor okos, mondhati stréber kölyök volt - ráadásul indiai. Holott ő igazából ennek pont az ellentettje. Nem beszélve May néniről, Peter elhízott cimborájáról vagy a Peternek tetsző fekete lányról, akinek az apja fehér!

Nem vagyok rasszista egyáltalán, még ha ez is süt a kommentemből, de ezek szerintem elég zavaróak voltak a filmben. 

2018. 08. 06. - 11:25, caseyjones írta:

Ez a megtört, érzelmileg labilis néger csajszi viszont fényévekkel jobb, egyedibb volt. És ezúttal a mexikói ürge se idegesített, sőt, kifejezetten jópofa volt, ahogy a munkatársai is.

Valóban süt a rasszizmus a posztjaidból. Véletlenül sem tudnád a nem fehér embereket néven nevezni (pedig nincs bonyolult nevük: Liz, Ava/Ghost, Luis), helyette koherensen a származásuk vagy a bőrszínük alapján hivatkozol rájuk, ami meglehetősen rasszista. Az meg nem tudom, miért meglepő, hogy fehér apának és fekete anyának sötétebb bőrű gyereke van. A valóságban is így megy ám. Nézd meg David Bowie és Iman lányát, Alexandria Zahra Jonest, nem kifejezetten hófehérke. Vagy ott vannak Robert De Niro és Grace Hightower gyerekei, Elliot és Helen De Niro, szintén sötét bőrűek. Szóval miért is kell felkiáltójelesen kiemelni, hogy Liz apja fehér? Amúgy Ava apja is az volt. ;) Szomorú, hogy ezek a legfontosabb kiemelendő és általad kiemelten zavaró dolgok egy filmben... :( 

 

Amúgy Flash a Spider-Man: Homecomingban baromira nem volt elhízott. Ez honnan jött? A változást én személy szerint megértem és kultiválom, nekem pont az tetszik, hogy nem a húsz évvel ezelőtt is kínosan sablonos "szőke, kék szemű focista szépfiú b*szogatja a vézna, béna geeket" felállás volt, hanem a zaklató is geek lett. Hozzáteszem, hogy nem indiai. A Flash-t alakító színész Kaliforniában született, a szülei pedig a közép-amerikai Guatemalából származnak, ami földrajzi ismereteim szerint pöppet messze van Indiától.

 

May néninél meg kifejezetten díjazom, hogy a nőről végre elhiszem, hogy egy tinédzser nagynénje, nem pedig a nagyanyja. Egy tizenévesnek ne egy hatvan meg hetven éves nő legyen a nagynénje.

 

Mindezek ellenére nekem sem a kedvencem a Spider-Man: Homecoming az MCU sorában, de messze a legjobb Pókember-film, az említett Spider-Man 3-nál meg filmként is ezerszer jobb, mert az egy kalap sz*r. Kiakadsz itt azon, hogy Flash "indiai", meg Liznek fehér apukája van, de az nem zavar, hogy Venomból Raimi egy mozgó szurkot csinált, és ennyi? Köze nincs Venomhoz. Szerintem ez nagyobb probléma a filmmel, mint az, hogy a kevésbé fontos mellékszereplők nem vették át a képregények sablonos és/vagy irreális elemeit.

 

 

Ant-Man and the Wasp: tegnap előtt én is sort kerítettem rá. Húztam, mert az Ant-Man nagyon nem tetszett, rettenetesen unalmasnak találtam. Szerintem egy Iron-Man Light, nagyjából azon a nyomvonalon haladva, idegesítő karakterekkel és ritka unalmas főgenyával. Szóval nem kapkodtam el a moziba rohanást, de végül kellemesen csalódtam. A humor most sokkal jobban működött, mint az előző részben, a szereplőket is jobban mozgatták, bár Luis még mindig idegesítő, és sok esetben volt feleslegesen jelen. Viszont Scott, Hope és Pym nagyon jól működtek együtt.

A film legnagyobb gyenge pontjának Bill Fostert jelölném meg, sajnos nagyon kiszámítható karakter.

Spoiler

Azonnal meg lehet mondani, hogy ő áll Szellem mögött, és azt is, hogy a végén megpróbálja Avat lebeszélni az ámokfutásáról. Az egyetlen, ami meglepett, hogy nem halt meg, pedig azt hittem, hogy Szellem végül megöli.

Legnagyobb erénye pedig Szellem, aki újfent egy olyan gonosz, aki igazából annyira nem gonosz, csak földhöz ragadt és átérezhető céljai miatt (meg akar gyógyulni) képes bűntényt elkövetni. Hasonló, mint a fenti vita tárgyának, a Spider-Man: Homecomingnak a főellensége, Tooms. Szintén bejövős, ahogy az akciójelenetekbe beleszőtték a méretváltozást. Ez már az Ant-Manben is tetszett, de itt rendesen rápakoltak egy lapáttal, hiszen már nem csak Hangya, de akár kocsik is összemennek, ami baromi jó (és sokszor vicces) jelenetet szült.

A vége viszont ütött.

Spoiler

Sejtettem, hogy a végén előkerül a csettintés, és biztos voltam abban is, hogy Pym és Janet megy a levesbe, de Hope-ra nem számítottam. Mondjuk ez elég jó motivációs tényező lehet a Hangyának (bár én a lányát hamvasztottam volna el).

Viszont az, hogy a kvantumvilágban maradt, nem nagy rejtély, hiszen már láttuk, hogy onnan ki tud jönni kapu nélkül is.

Összességében kellemesen csalódtam az Ant-Man and the Waspban, jobb film lett, mint hittem, sokkal jobb az Ant-Mannél. De a Hangya továbbra sem lesz a kedvencem, viszont most érdekel, hogyan csatlakozik be a Bosszúállók 4-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Én valahol megértem casey álláspontját, és persze ki lehet karikírozni arra, hogy ő rasszista lenne, vaaagy csak simán meghallani, amit mondani akart.

Legalábbis én úgy látom, hogy totál elmentek ezek a filmek, sorozatok a PC irányába. Felőlem lehet annyi afro amerikai, stb stb - úgy látom itt már le se lehet írni, hogy fekete - a filmben amennyit csak elbír, ha az eredeti mű is azt kívánta meg. Szóval igen, Flash legyen szőke kékszemű, ahogy az eredeti műben szerettem/utáltam és Mary Jane legyen vörös szeplős, ahogy annó imádtam.

És persze ezek csak apróságok, egyáltalán nem veszik el a filmélményt, mert nekem kifejezetten tetszett a HC, de azért furcsa.

(Ui. Dzséjt, ha te nem tudod a karakter vagy színész nevét - nem jut hirtelen eszedbe :S - akkor hogy írod körbe?) :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Valóban süt a rasszizmus a posztjaidból. Véletlenül sem tudnád a nem fehér embereket néven nevezni (pedig nincs bonyolult nevük: Liz, Ava/Ghost, Luis), helyette koherensen a származásuk vagy a bőrszínük alapján hivatkozol rájuk, ami meglehetősen rasszista. Az meg nem tudom, miért meglepő, hogy fehér apának és fekete anyának sötétebb bőrű gyereke van. A valóságban is így megy ám. Nézd meg David Bowie és Iman lányát, Alexandria Zahra Jonest, nem kifejezetten hófehérke. Vagy ott vannak Robert De Niro és Grace Hightower gyerekei, Elliot és Helen De Niro, szintén sötét bőrűek. Szóval miért is kell felkiáltójelesen kiemelni, hogy Liz apja fehér? Amúgy Ava apja is az volt. ;) Szomorú, hogy ezek a legfontosabb kiemelendő és általad kiemelten zavaró dolgok egy filmben... :( 

Valahol igazad van, viszont szerintem egy filmen rengeteget dobhat/ronthat (a Homecoming esetében utóbbi) az, hogy milyen színészek játszanak el egy-egy szerepet. A fehér apa-fekete anya-sötét bőrű gyerek felállást meg nem azért írtam, mert meglepő (tudom, hogy van ilyen a való életben is), hanem azért, mert nekem olyan érzésem volt, mintha ezt ki akarták volna a hangsúlyozni a készítők. Mintha leültek volna, és megbeszélték volna, hogy "na, akkor Peter Parker kiszemeltje legyen fekete, a szülei meg különböző rasszokból származzanak". Nem tudom, ezzel mi volt a cél?

Flash-sel kapcsolatban pedig tévedtem, tényleg nem indiai származású, hanem dél-amerikai. Ez nálam viszont semmit se változtat azon, hogy elrontották a karakterét, és most nem a bőrszínére célzok, hanem a jellemére, viselkedésére stb. Inkább megnéztem volna a szokásos, szőke, focista szépfiút a filmben, aki bántalmazza a geeket.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

May néninél meg kifejezetten díjazom, hogy a nőről végre elhiszem, hogy egy tinédzser nagynénje, nem pedig a nagyanyja. Egy tizenévesnek ne egy hatvan meg hetven éves nő legyen a nagynénje.

 

Az, hogy egy tinédzser nagynénje tényleg egy tinédzser nagynénjének nézzen ki, nem volt rossz elgondolás egyáltalán. De a megvalósítás nem tetszett. May nénit a 2017-es Pókember-filmben egyszerűen nem tudtam komolyan venni; az ő karakterével is az a bajom, hogy rossz irányba alakították át. A Sam Raimi-féle Póki-alkotásokban tényleg kissé öreg volt May, de például a TASM-ben tökéletesen eltalálták a nagynéni életkorát és a karakterhez igazán passzoló színésznőt (Sally Field) - bár Sally Field 66 éves volt a TASM forgatásakor, de Peter nagynénjeként szerintem simán letagadhatott volna legalább 14-16 évet.

 

 

És egyébként a Homecominggal kapcsolatban nem feltétlenül a bőrszínek miatt voltam kiakadva, hanem amiatt, hogy mennyire eltért az eredeti sztoritól, a képregényektől - és ez önmagában még egyáltalán nem probléma, hiszen az általam nemrég befejezett Ultimate Spider-Man c. sorozat is totál eltért a képregényektől. A két Póki-adaptáció (Homecoming, USP) között az a különbség, hogy míg a filmben (Homecoming) - szerintem - rossz irányban történtek a változtatások, addig a rajzfilmben (USP) jó irányban. 

Másrészt Tom Holland sem jött be hálószövőként. Igazán egyik Spidey (Maguire, Garfield, Holland) sem jött igazán, de a három közül számomra Garfield volt a legbelevalóbb. 

 

Ja, és azt is megjegyezném, hogy például a fekete Nick Furyvel nekem semmi bajom sincs - ha már a rasszok szóba kerültek. Pedig a képregényekben (legalábbis azokban, amelyeket én olvastam) ő ízig-vérig fehér volt. A filmben viszont fekete, és engem kcsit sem zavart, talán még jobb is volt. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, kudar írta:

(Ui. Dzséjt, ha te nem tudod a karakter vagy színész nevét - nem jut hirtelen eszedbe :S - akkor hogy írod körbe?) :)

Nem tart semeddig felütni az imdb-t és ott megkeresni akár telefonon is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 11. - 10:14, caseyjones írta:

Flash-sel kapcsolatban pedig tévedtem, tényleg nem indiai származású, hanem dél-amerikai. Ez nálam viszont semmit se változtat azon, hogy elrontották a karakterét, és most nem a bőrszínére célzok, hanem a jellemére, viselkedésére stb. Inkább megnéztem volna a szokásos, szőke, focista szépfiút a filmben, aki bántalmazza a geeket.

De miért jobb újra és újra megnézni ugyanazt más színésszel? Nekem ez nem fér a fejembe. Jó, nekem sem ez lesz a kedvenc Flash változatom (eleve utálom Flash-t, szóval hót mindegy, ki irritál :) ), de miért jobb harmadszor is megnézni a filmekben már tényleg rohadtul kínos szépfiú kontra geek felállást? Nem mintha így sokat változott volna a dolog, csupán a szemét geek vs. cuki geekre lett cserélve a dolog, de a többi ugyanaz: Pókember nem törli fel Flash-sel a padlót, mert ő ilyen jó ember. Az lenne az igazi, ha Parker az ereje megszerzése után a sz*rt is kiverné Flash-ből. Vagy felkapja a grabancánál fogva és közli, hogy "én vagyok Pókember". Na, az tényleg eltérés lenne, valódi eltérés. :D 

Mert ez, ami most van, se May, se Flash, se senki részéről nem nagy változás. A kor, rassz vagy kinézet ezeknél a karaktereknél nem számítanak, mert csak sablonkarakterek sablon szerepkörrel, bárki behelyettesíthető a helyükre. Éppen ezért nem beszélhetünk iránybeli változásról sem, mert nincs ilyen. May néni még mindig szellemi iránymutató Parker számára, Flash meg az őt b*sztató köcsög. Ennyi, nincs változás. Hogy most Flash is geek és nem kaukázusi, vagy May néni fiatalabb és dögös fél-mexikói MILF, az nem számít. Érdektelen, mert ezek csak küllemi változások, amik semmit nem adnak. Mondhatni, akit csak ez érdekel, az felszínesen ítéli meg a dolgokat.

A képregényekhez képest igazi érdemi változás az a Spider-Man: Homecomingban az az, hogy Stark aktív szerepet vállalt Pókember életében, sőt ő vette fel Ben bácsi szerepét. Valamint az, hogy bár Parker Stark oldalán harcolt a polgárháborúban, a filmes MCU szuperhősök közül Parker az egyetlen, aki nem fedte fel a valódi kilétét (ezzel és azzal, hogy továbbra is Pókemberként ténykedik felügyelet nélkül, megszegi a Szokóviai Egyezményt). Ezek a lényegi változások, nem az, hogy Flash geek vagy May dögös.

 

2018. 08. 11. - 10:14, caseyjones írta:

egy filmen rengeteget dobhat/ronthat (a Homecoming esetében utóbbi) az, hogy milyen színészek játszanak el egy-egy szerepet.

Ezzel száz százalékosan egyetértek, ugyanakkor a néző ugyanúgy képes saját magának elrontani a karaktert. Te például ragaszkodsz az uncsi és sablonos megoldások követéséhez, mondhatni képregényhűbb változatot akarsz. De miért jó az, amit egyszer már láttál? Sőt ez esetben többször is? Az ismétlés a bukás apja. ;) Amúgy, ha már változtatások, mi a véleményed a Doctor Strange-ről? Az Ancien One és a Mordo sokkal jelentősebb változásokon estek át, amik már a történetben betöltött szerepüket is érinti. Mert hát a képregényekben Mordo Dormamu szolgája, Kaecilius pedig az ő segítője, a filmben viszont Mordo Dormamunak és Keciliusnak is ellensége és nagyon nem tűnik erdélyi nemesnek.

 

2018. 08. 11. - 10:14, caseyjones írta:

A fehér apa-fekete anya-sötét bőrű gyerek felállást meg nem azért írtam, mert meglepő (tudom, hogy van ilyen a való életben is), hanem azért, mert nekem olyan érzésem volt, mintha ezt ki akarták volna a hangsúlyozni a készítők. Mintha leültek volna, és megbeszélték volna, hogy "na, akkor Peter Parker kiszemeltje legyen fekete, a szülei meg különböző rasszokból származzanak". Nem tudom, ezzel mi volt a cél?

Lehet, hogy így volt, lehet, hogy nem. Én nem hiszem, de egy biztos: nem tudhatjuk. Na már most, miért rontasz el magadnak egy filmet egy saját magad által gyártott elmélet miatt?

Eleve nem érzem, hogy hangsúlyozva lenne. Hangsúlyozva akkor lenne, ha erre építenének, úton útfélen kimondanák (nézd meg a Bad Boys 2-t vagy a Nemzetbiztonság Bt.-t, na ott a képedbe nyomják az egészet). De őszintén szólva, nekem még csak fel sem tűnt. Ahogy most az Ant-Man and the Waspban sem. Csak visszakeresve esett le, hogy Liz és Ava apja is fehér. Bár Ava apja annyira nem fontos, hogy akár egy elefánt is játszhatta volna, az sem lenne emlékezetesebb. :) 

 

2018. 08. 11. - 10:14, caseyjones írta:

A Sam Raimi-féle Póki-alkotásokban tényleg kissé öreg volt May, de például a TASM-ben tökéletesen eltalálták a nagynéni életkorát és a karakterhez igazán passzoló színésznőt (Sally Field) - bár Sally Field 66 éves volt a TASM forgatásakor, de Peter nagynénjeként szerintem simán letagadhatott volna legalább 14-16 évet.

Nekem már a trailereknél az volt az első gondolatom, hogy Parkernek megint nagymamája van nagynéni helyett. Field jó választás volt (jobb, mint elődje), de én végig tudtam, hogy a nagymamámmal egyidős, és akármilyen fiatalos, ez nem segített rajta. Ő is egy nagymamát játszott, nem egy nagynénit.

2018. 08. 11. - 10:10, kudar írta:

(Ui. Dzséjt, ha te nem tudod a karakter vagy színész nevét - nem jut hirtelen eszedbe :S - akkor hogy írod körbe?) :)

Ahogy Sky is írta, nem tart semeddig sem az iMDB-re felmenni. De a google is a barátod. Nekem sem jutott eszembe, hogy mi volt Szellem valódi neve. Úgyhogy ahelyett, hogy körbeírtam volna (ami amúgy nem nehéz: a főgonosz csaj, a főgenya, a főg*ci, a falon átszaladó csajszi, vagy csak szimplán Szellem, stb.), egész tíz másodpercet rászántam az életemből arra, hogy bepötyögjem a Google-be, hogy "Ant-Man ghost". Az első találat második sorában ott a neve. ;) Sőt tíz újabb másodpercet arra is rá tudtam szánni, hogy megnézzem, Luis nevét hogyan írják helyesen.

 

2018. 08. 11. - 10:10, kudar írta:

Felőlem lehet annyi afro amerikai, stb stb - úgy látom itt már le se lehet írni, hogy fekete

Le lehet írni, hogy fekete, mert az - azért ne melodrámázzunk már... De azért na, szembeötlő, ha valaki több ízben is, több karakternél is a bőrszínre vagy a származásra megy rá, plusz kiemelten foglalkozik negatív kritikaként a bőrszínnel. "Ráadásul indiai", "fekete lányról, akinek az apja fehér!" - még felkiáltójel is van. Most komolyan, kinek nem jön az át, hogy itt bujtatott rasszizmus is lehet? (A rasszizmustól mindenféle formában undorodom, szóval ezért komolyan harapok.) Ezért is érdekel Casey véleménye az Ancient One-ról, ami tibeti öregemberből lett fehér angol nő. Alapvetően díjazom, hogy kicserélték a sablonfigurát, de azt már kevésbé, hogy ez totál céltalan. Plusz Tilda Swinton játszotta, akinek látványával engem a világból ki lehetne kergetni. :) 

2018. 08. 11. - 10:10, kudar írta:

Szóval igen, Flash legyen szőke kékszemű, ahogy az eredeti műben szerettem/utáltam és Mary Jane legyen vörös szeplős, ahogy annó imádtam.

Flash a Raimi-féle Spider-Manben sem volt szőke és kék szemű. Ő sem jött be?

Az MCU-ban Mary Jane meg még fel sem tűnt. Mondjuk MJ az a karakter, aki ha sohasem kerül bele az MCU-ba, akkor újabb piros pontot srájbolok fel nekik. :) 

Viszont az sem tetszene, ha Michelle Jones átvenni Mary Jane szerepét. Az MJ becenév jó poén volt, de maradjon meg ezen a szinten. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ahogy Sky is írta, nem tart semeddig sem az iMDB-re felmenni.

Khm-khm... :D

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Sőt tíz újabb másodpercet arra is rá tudtam szánni, hogy megnézzem, Luis nevét hogyan írják helyesen.

Még tíz és még a Keselyű nevét is sikerül rendesen :evil: :D egy "e" kimaradt "Toomes" a becsületes neve :)

 

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont az sem tetszene, ha Michelle Jones átvenni Mary Jane szerepét. Az MJ becenév jó poén volt, de maradjon meg ezen a szinten. 

Pedig szerintem Ő lesz MJ az az MJ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

De miért jobb újra és újra megnézni ugyanazt más színésszel? Nekem ez nem fér a fejembe. Jó, nekem sem ez lesz a kedvenc Flash változatom (eleve utálom Flash-t, szóval hót mindegy, ki irritál :) ), de miért jobb harmadszor is megnézni a filmekben már tényleg rohadtul kínos szépfiú kontra geek felállást?

Talán nem kellene újat csinálni ha már csak úgy lehet, hogy lecseréljük a karaktert egy másmilyenre. Mert ha jól értem az a baj, hogy Flash eredetileg fehér volt de most más rasszból való? Nekem is probléma lenne, ha Luke Skywalkert egyszer csak egy fekete fickó játszaná el, és nem azért mert fekete, hanem mert Luke egyszerűen nem fekete. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem is probléma lenne, ha Luke Skywalkert egyszer csak egy fekete fickó játszaná el, és nem azért mert fekete, hanem mert Luke egyszerűen nem fekete. :D 

Marvel és DC esetében szerintem más a helyzet, mindkét univerzum szerves részét képezik nagyon régóta a párhuzamos univerzumok így simán belefér, hogy az egyikben ilyen egy karakter a másikban amolyan.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ja hogy a kettő keresztezi egymást? :o Minden szuperhősből van két verzió? :D 

Kereszteződés alatt mit értesz? Amúgy van DC vs. Marvel képregény szóval ha úgy vesszük azok is keresztezik egymást igen. Nem csak 2 :D Mind a Marvelnél mind a DC-nél több föld van.

 

DC:   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_DC_Multiverse_worlds

 

Marvel: http://marvel.wikia.com/wiki/Multiverse/Universe_Listing

 

Valamelyikben nem Peter Parkert csípi meg a Pók, valamelyikben Thomas Wayne éli túl a rablást nem pedig a fia.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.