Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Összességében határozottan nem volt rossz az Infinity War, számomra a legjobb Marvel filmek között a helye. Nekem is olyan érzésem volt, hogy most ért be 10 év termése, és az eddigi tudatos építkezés meghozta gyümölcsét. A korábbi filmekre természetesen vannak utalások, építenek rájuk, de a sztori önállóan is teljesen érthető. Amit kell azt megmagyaráznak, amit esetleg nem, az meg kikövetkeztethető. A karakterek mennyiségét is jól kezelték, noha sokaknak csak nyúlfarknyi szerep jutott, ez nem meglepő a szereplőgárda méretét tekintve. A poénokat nem éreztem soknak, nem rombolták a darkos hangulatot, ráadásul most valóban tetszettek is, nem voltak erőltetettek. Thanos egyértelműen az eddigi legjobb, legkidolgozottabb gonosz. Merésznek merész volt a film, viszont a vége kapcsán nálam azért nem működik az etetés,

Spoiler

mert az elpárolgott hősök java részének érkezik a folytatás-filmje, szóval nyilván visszatérnek valahogy. Első tippre az időkő tűnik a leglogikusabbnak, de az elvileg Thanosnál van. Bár felmerült bennem, hogy Strange mégis csak trükközött, mert furcsa, hogy a kő védelmét tartotta a legfontosabbnak, aztán mégis odaadta (feláldozva ezzel milliárdokat), hogy megmentsen egy szinte vadidegent? Nekem ez sántít. A nyitó jelenetről sajnos lecsúsztam, de feltételezem, csak arról maradtam le, hogy Thanos megöli Lokit és megszerzi a követ. A stáblista utáni jelenetnék a kijelzőn lévő jel Captain Marvel utalás akart lenni?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Sky írta:

 

  Spoiler elrejtése

mert az elpárolgott hősök java részének érkezik a folytatás-filmje, szóval nyilván visszatérnek valahogy. Első tippre az időkő tűnik a leglogikusabbnak, de az elvileg Thanosnál van. Bár felmerült bennem, hogy Strange mégis csak trükközött, mert furcsa, hogy a kő védelmét tartotta a legfontosabbnak, aztán mégis odaadta (feláldozva ezzel milliárdokat), hogy megmentsen egy szinte vadidegent? Nekem ez sántít. A nyitó jelenetről sajnos lecsúsztam, de feltételezem, csak arról maradtam le, hogy Thanos megöli Lokit és megszerzi a követ. A stáblista utáni jelenetnék a kijelzőn lévő jel Captain Marvel utalás akart lenni?

 

Spoiler

Strange látta a több millió lehetséges jövőt, és mondta, hogy csak egyetlen egy volt, amiben ők nyertek. Szerintem tudta, hogy csak akkor nyerhetnek, ha odaadja a követ Thanosnak.
A stáblistás jelenet pedig igen, Captain Marvelre volt utalás.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, luke19 írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

Köszi! Közben én is utánanéztem a dolognak, és valóban. :) Viszont így passzolom, mi lesz a "megoldás". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon tisztességes és korrekt tőlük. Hát igen ott igazi verseny van.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak a több mozi miatt lett rekord.

 

Avengers: 4.474/57.599

TFA: 4.134/59.982

Ha az inflációt is nézzük akkor meg nincs rekorddöntés mert a TFA akkor 262-őt hozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Box Office bubusoknak: az Infinity War az első becslések szerint 24 milliót hozott hétfőn. Ez hasonló esés mint amit az első Avengers produkált. Kicsit kevesebb mint a Jurassic World első hétfője (az 25,3 milliót hozott). Az ep.7-től jócskán elmarad, de nagyon más időszak igy nehéz összehasonlitani (az ep.7 az első hétfőn 40,1 milliót hozott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja én is letudtam az új bosszúállós muvit. Idáig nem volt kedvem írni róla. Tetszett is meg nem is. A bosszúállós muvik közül ezt találtam a legjobbnak. Az MCU-s muvik közül nálam az első vaspasis és az első galaxisőrzős muvi után a harmadik helyen áll. A többi részemről majdnem felejtős. Mégis úgy érzem hogy semmit se vesztettem volna ha nem néztem volna meg. A folytatást azért még meglesem mert érdekel hogy mit kavarnak a továbbiakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film amúgy helyrerakta a Pókember Hazatérés azon mellényúlását, hogy a Bosszúállók első részét 2009-re datálta (emlékeztetőül: a film nagy része 2017-ben játszódik, de a film eleji new york-i takarítás a kiírt szöveg alapján 8 évvel korábban történt, azaz 2009-ben). Itt most beigazolódott, hogy a Bosszúállók 1 tényleg 2012-ben játszódott, mert Tony szájából elhangzik, hogy 6 éve, a new york-i csata óta vannak rémálmai

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Box office: 23,4 milliót hozott kedden. Picit jobban esik mint az első Avengers. Ezen a ponton aligha kérdés, hogy az Infinity War lesz a legsikeresebb Marvel film. A keddi eredmény megint kicsit alatta van a Jurassic World eredményének (az 24,3 milliót hozott az első kedden). Az ep.7 pedig a téli időszak miatt továbbra is más tészta (a TFA 37,3 milliót hozott az ötödik napján)

 

The Avengers (2012) öt nap után: 244 millió

Jurassic World öt nap után: 258 millió

Last Jedi öt nap után: 261 millió

Black Panther öt nap után: 263 millió

Infinity War öt nap után: 305 millió

Star Wars ep.7 öt nap után: 325 millió

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 04. 30. - 21:35, Darth Sky írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

2018. 04. 30. - 21:54, luke19 írta:
  Spoiler elrejtése

Strange látta a több millió lehetséges jövőt, és mondta, hogy csak egyetlen egy volt, amiben ők nyertek. Szerintem tudta, hogy csak akkor nyerhetnek, ha odaadja a követ Thanosnak.
A stáblistás jelenet pedig igen, Captain Marvelre volt utalás.

IW vége:

Spoiler

Én is az időkőben látom a megoldást, azzal a kiegészítéssel élnék, hogy Thanos-nak is érdeke a használata, ha azt rohadt nagy baltát nem szeretné a mellkasában a jövőben! ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Olvastam egy elméletet hogy lehet a Hangya és Darázsban lévő technológia lesz majd a megoldás. Azt tudjuk hogy visszahozzák a kvantumvilágból Janet-et és ott az idő egészen máshogy működik. 
Szerintem is lesz egy időutazás. A kiszivárogtatott Avengers 4 lesifotók alapján a 2012-es new york-i csatába megyünk vissza. A kezükön van valami kütyü:

http://marvelmagyarorszag.blog.hu/2018/01/11/bosszuallok-4-furcsa-dolgok-tortennek-a-forgatasi-fotokon

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Dzséjt, te még nem láttad az IW-t?

Nem, ma este megyek megnézni. Sajnos egyrészt időszűkében vagyok, ami nem kedvez a dolognak, plusz a múlt hét folyamán Veszprémben minden előadásra elkelt minden jó hely.

Kicsit gáz is, mert most a héten már tudatosan kerülöm a Facebookot és a Youtube-ot, nehogy spoilerbe fussak. Csak a munka miatt nézek fel rájuk, bár tegnap óta már azt sem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, RacerX írta:
  Spoiler elrejtése

Olvastam egy elméletet hogy lehet a Hangya és Darázsban lévő technológia lesz majd a megoldás. Azt tudjuk hogy visszahozzák a kvantumvilágból Janet-et és ott az idő egészen máshogy működik. 
Szerintem is lesz egy időutazás. A kiszivárogtatott Avengers 4 lesifotók alapján a 2012-es new york-i csatába megyünk vissza. A kezükön van valami kütyü:

http://marvelmagyarorszag.blog.hu/2018/01/11/bosszuallok-4-furcsa-dolgok-tortennek-a-forgatasi-fotokon

 

Ennyiből mondjuk nem ártott volna újranéznem a korábbi filmeket, mert az Ant-Man pont az, amit csak egyszer láttam és már elég homályos. De az IW következő megnézésekor felkészültebb leszek. :) 

 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

 

IW vége:

  Spoiler elrejtése

Én is az időkőben látom a megoldást, azzal a kiegészítéssel élnék, hogy Thanos-nak is érdeke a használata, ha azt rohadt nagy baltát nem szeretné a mellkasában a jövőben! ;)

 

Spoiler

Na igen, egyébként érdekes, hogy Thanos nem csinált buborékokat a fejszéből a valóságkövet használva (lásd Gamora vagy Starlord fegyverei). Gyakorlatilag bármit megtehet most, hogy nála van mind a 6 elemi kő. A kesztyű roncsolódása, majd az azt követő kislány Gamorás jelenet egyébként nem teljesen világos. SW-n kívül ritkán érzek így, de ezt valóban látnom kell még "párszor", hogy minden értelmet nyerjen. :D  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, még a délután folyamán sikerült megnéznem a Black Panthert is (angol felirat nélkül kész élvezet volt a szereplők durva akcentusát hallgatni :D ), úgyhogy nagyjából fél óra múlva úgy ülhetek be az Infinity Warra, hogy elmondhatom: előtte újra végignéztem az összes MCU-filmet és One-Shotot, időrendben. :yeah:Legalább ez a kis jó származott abból, hogy csak ma tudok rá elmenni. És a spoilereket is megúsztam!!!!:psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ennyiből mondjuk nem ártott volna újranéznem a korábbi filmeket, mert az Ant-Man pont az, amit csak egyszer láttam és már elég homályos. De az IW következő megnézésekor felkészültebb leszek. :) 

 

  Spoiler elrejtése

Na igen, egyébként érdekes, hogy Thanos nem csinált buborékokat a fejszéből a valóságkövet használva (lásd Gamora vagy Starlord fegyverei). Gyakorlatilag bármit megtehet most, hogy nála van mind a 6 elemi kő. A kesztyű roncsolódása, majd az azt követő kislány Gamorás jelenet egyébként nem teljesen világos. SW-n kívül ritkán érzek így, de ezt valóban látnom kell még "párszor", hogy minden értelmet nyerjen. :D  

 

Valószinüleg elkésett azzal. Már megtörtént. Komoyabb ezközhöz kell nyúlnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Aranyos ez a kép. )

 

Hát.. én nem vagyok elájulva tőle. Persze, újítottak, mertek eltérni a sablontól, de úgy érzem most már nagyon nem sikerült összefogni a karaktereket egy történetté. Az egyetlen érzelmi téma  (jó ötlet-e a világ megmentéséért megölni azt, akit szeretsz)  a film felénél csontig van rágva, de semmi gond, rágják tovább egész a legvégéig. Ráadásul az egyetlen helyen ahol tényleg ez viszi előbbre a cselekményt, ott nekem nagyon fals volt az egész. 

A feliratoknál jó volt a zene, még úgy is érdemes volt megvárni a végét, hogy a legutolsó jelenetből semmit nem értettem. (Azon túl, hogy régi tradíció szerint, a következő Marvel film első előtti jelenetét láttuk. )

 

Amúgy a szuperhősök mintha egybehangzóan megegyeztek volna, hogy hirtelen tartják magukat a fair play-hez. Komolyan mondom, a Civil war repülőtéri jelenetében jobban megerőltették magukat, mint itt. Loki - most komolyan higgyem el, hogy...? Á, inkább nem, köszi. 

 

Hulk és Banner vitája viszont jó volt. Wakanda nagyszerűen néz ki, még a végén megnézem a Párducot. 

 

 

Egyetértek az előttem szólókkal, Fura doki tényleg megalapozta a következő folytatást. Az ő filmjét is meg kéne néznem egyszer.....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.