Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Ody, szerinted majdnem minden képregény-film az. :P :evil:

 

Ahogy elnézem, elég vegyesek a kritikák. Úgy fest, hogy akinek tetszett az első, annak a folytatás is bejön, de akinek már az első is megfeküdte a pociját, az ezt sem szereti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez vitathatatlan, ugyanakkor ha ettől csak kicsit is eltérnek, az már nem Deadpool lett volna. (Mondjuk a folytatás szolidabb, mert az már nem R, hanem PG-13 besorolású.)

Én a képregényes Deadpoolt szeretem, és a filmes is bejön, bár nekem baromira hiányzik a két hang a fejéből. Viszont annak ellenére, hogy nagyon kellemesen csalódtam a filmben, jót szórakoztam rajta és sokat nevettem közben, semmi affinitáson sincs arra, hogy még egyszer megnézzem, és a folytatása is hidegen hagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez vitathatatlan, ugyanakkor ha ettől csak kicsit is eltérnek, az már nem Deadpool lett volna. (Mondjuk a folytatás szolidabb, mert az már nem R, hanem PG-13 besorolású.)

Én a képregényes Deadpoolt szeretem, és a filmes is bejön, bár nekem baromira hiányzik a két hang a fejéből. Viszont annak ellenére, hogy nagyon kellemesen csalódtam a filmben, jót szórakoztam rajta és sokat nevettem közben, semmi affinitáson sincs arra, hogy még egyszer megnézzem, és a folytatása is hidegen hagy.

Nem igazán kedvelem a bunkó filmeket, de valahogy a Deadpool mégis bejött. Igaz, csak egyszer láttam, de valahogy sikerült megtalálniuk a megfelelő határt. Nem tolták fullba a kretént. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is komáltam a Deadpool-t. Annyira hogy nem álltam le egy nézésnél. Már háromszor láttam mióta kijött. Van egy olyan érzésem hogy a másodikból egy nézés is elég lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem eleve az erőltetett stílusa nem tetszik. A többi csak "hab" a tortán. 

Deadpool egy ilyen figura. Én pont azért bírom, mert más, mint a többi Marvel-hős. Lazára veszi a figurát, ocsmányul beszél... :D Ettől függetlenül nem ő a kedvenc szuperhősöm (hanem Thor, aki ugyan nem éppen egy eredeti figura, mivel konkrétan a skandináv mitológiából nyúlták, de ettől függetlenül ő a kedvencem, mert szeretem az északi dolgokat :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Deadpool 2-t. Hát ez nagyon pofátlan film. :D Olyan kiszólások vannak az MCU-ra és más egyébre, hogy ezt látni kell. :D
Kábel karaktere nekem nagyon bejött. Remélem az X-Force filmben is hasonlóan jó lesz. :D
Ja és a stáblistást érdemes végignézni! :D
 

Spoiler

A történet nem valami bonyolult. Deadpool nője meghal, majd X-Mennek állt. Kábel azért utazik vissza a jövőből, hogy megölje a trailerben is látott túlsúlyos kis srácot, aki felnőttnék megölte Kábel családját. Ezt próbálják úgy ahogy megakadályozni. DP hisz benne hogy a gyerek megölése nélkül is lehet, Kábel viszont nem.
Az X-Force-ról azt hittem hosszú életű lesz. De nem. Domino és Deadpool kivételével mindenki meghalt az ejtőernyőzés során. Még a Láthatatlan ember is, akit Brad Pitt alakított.
A stáblistás jelenetben Kábel időutazó szerkezetével hülyéskedik még Wade. Többek között megmenti a nőjét (ha ezt komolyan gondolták, akkor szerintem eléggé súlytalanná tették a film cselekményét). Aztán az X-Men Origins idejére utazik vissza, ahol megöli az ottani Deadpoolt. Rozsomák csak néz... :D És végül: Ryan Reynolds olvas egy forgató könyvet, amire mondja hogy ezzel végleg befuthat. Hát a Green Lantern volt az, amire ráloccsant az agyveleje. :D Aki bírja az ilyen alpáriságot, annak ajánlom!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deadpool 2

Iszonyat véres volt, a Kill Bill óta a legtöbb végtag szakadt le emberekről.

Erősen korhatáros volt, túltolt poénok néha, rengeteg filmes utalás , régi klasszikusokra is. DC és más Marvel filmeket is fricskázott. Látványosabb, nagyobb robbanások voltak benne. 

6.5/10

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IW külföldi bevétele (1 136 500 000 USD) a hétvégén lépte át a TFA-ét (1 131 561 399 USD), ezzel 4. az örök ranglistán. A hétvége végére akár beelőzheti a Halálos Iramban 7-et is, de a Titanic másfél milliárdja és az Avatar 2 milliárdja már szinte kizárt, hogy meglesz

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SHIELD

Spoiler

B+!

Nem mellékesen, nem kellett volna legalább egy szót vesztegetni Deke-re? Ok, tényleg eltűnt? Itt volt az egész évadban, aztán se szó, se semmi a végén. Na jó, értem én, hogy nem volt fontos abban a szituációban, amelybe a végén kerültek főhőseink, de azért érdemelt volna egy megemlítést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az IW-t, és szerintem fantasztikusan sikerült. Nekem kifejezetten pozitív csalódás volt, tényleg beért minden, amit eddig építgettek az univerzumban. Az első Bosszúállók egy egész jó film, de én mindig is túlértékeltnek gondoltam. Az Ultron kora számomra egyértelműen csalódás volt. A Polgárháborút most némi csúsztatással ebbe a sorba veszem, mert inkább volt az is Bosszúállók film, mint Amerika Kapitány. Nos, az már kimondottan tetszett. Mégis erős kétségeim voltak az új film kapcsán, de azt kell mondjam, hogy minden kételyemet elűzték.

 

Két nagy félelmem volt a film kapcsán. Az egyik, hogy ennyi szuperhőst, akik ráadásul nemcsak ennyire különböző jellemek, de ennyire más hangulatú filmekből érkeznek, hogyan lehet úgy összerakni egy műbe, hogy az működjön. Megmutatták hogyan lehet, így. Szinte mindenki feltűnik (még régről olyanok is, akikre nem is lehetne számítani), de mindegyikőjüknek megvan a helye, szerepe, mindezt úgy, hogy nem érezzük sem aránytalanak a dolgokat, sem pedig karakteridegenséget. Ez önmagában egy megsüvegelendő alkotói bravúr.

 

A másik pedig, hogy a főgonosz egy jellegtelen sablonos figura lesz, akinek érdemi motivációja nem lesz, csak úgy gonosz és kész. Én soha nem értettem miért kell annyit kattogni a Marvel antagonistáin, szerintem messze nem olyan vészes a helyzet, mint sokan gondolják. Ettől függetlenül el kell ismerni, hogy több olyan Marvel-film is van, aminél ezen a téren komoly hiányérzetünk lehet, aminek ez a gyengéje. És hát most itt egy film, amibe eleve van 400 hős, miért pont itt dolgoznák ki az ellenséget. Pláne úgy, hogy Thanos-nál már a végtelen kövek és hogy ő A Főellenség olyan motívumok, aminél jóval kevesebbel beérte már a stúdió más filmekben az ellenlábas egyediségét tekintve.

Ehhez képest leesett az állam, hogy Thanos mennyire parádésan kidolgozott, egyedi és különleges fazon. Kiforrott motivációi vannak, van eredettörténete, íve van a karakterének, kiindulási alap és végcél stb.. Ráadásul egy olyan tervvel, ami mögött van gondlatiság, aminek mondanivalója is van. Emellett egy érző lény, akinek nemcsak annyiból áll a jelleme, hogy gonosz. Valahol ő is megérthető, ha azonosulni nem is feltétlenül lehet vele, de azért egy érdekes szemléletet és személyiséget mutat fel, amit nem lehet csak úgy félvállról lesöpörni az asztalról.

 

A film humorvilága is rendben van, az arányok jól ellettek találva. Nálam nem minden poén ült, volt amikor úgy éreztem, hogy túltolják, de ez ugye szubjektív. A lényeg, hogy nem mentek el túl komolytalan irányba, mégis maradt könnyedség és lazaság is. A drámát szintén jól adagolták, itt is az arány a legfontosabb és ezt jól belőtték. Ennyi feszültség, komolyság, érzelem és mondanivaló egyik korábbi MCU filmben sem volt.

Spoiler

Ami még nagyon fontos, a halálok. Minden szuperhősfilm gyengéje, hogy érdemben nem kell izgulni a főhősért, mert úgyis túléli. Ha pedig mégis meghal, akkor az kap olyan felvezetést és dramaturgiát, ami miatt meglepő semmiképp nem lesz. Na ebben a filmben elérték, hogy lehessen izgulni a hősökért, mert tényleg elhittem, hogy bármelyik pillanatban bármelyikőjük meghalhat. Ez adott egy olyan bizsergető feszültséget és bizonytalanságot, ami ennél a zsánernél, de úgy általában a filmvilágban nagyon üdítő.

Ahogy úgy általánosságban elmondható, hogy a főhősök sebezhetősége remekül szuperál a filmben. A SW8-ban is az tetszett, hogy a hőseink is esendőek, sokat hibáznak, sokszor félresikerülnek a dolgok. Ez pedig itt is megvan. Nemcsak hogy Thanos jó párszor elkalapálja őket, de az ötleteik jó része is besül. Érezhető az a reménytelenség, hogy akármivel is próbálkoznak, nincs mit tenni, mert nem akar összejönni. Hol a saját hülyeségük, hol Thanos gógyija, hol a kövek ereje, hol a pech, de valami mindig keresztülhúzza az elképzeléseiket.

És szerencsére nincs happy end sem. Nyilván majd az egész oda fog kifutni, de most még nem. Ó, de még mennyire, hogy nem. Olyan irtást végez Thanos, ami példa nélküli, gyakorlatilag egyelőre tökéletesen teljesítette a tervét. Tudjuk, hogy az elporladtak nagy része valamilyen formában úgyis visszatér majd, de ettől függetlenül most meghaltak és ennyi. Nálam ez így is bátor húzás volt és működött. Főleg mert azt hittem, hogy a "nagy öregek" fognak elhullani, nem pedig a frissebb szereplők, de pont fordítva történt.

 

És akkor ehhez jönnek az olyan finomságok, mint pl. Thanos érzelmei, a visszatekintések a múltba, az asgaardiak teljes pusztulása, Stark családi drámája, Marvel Kapitány vagy épp Vörös Koponya feltűnése. De nekem az is megindító volt, ahogyan Wanda és Vízió kapcsolatát bemutatták. A "csak Téged érezlek" motívum és párhuzam talán kicsit negédes, de nálam most nagyon ült és finom megoldásnak éreztem. Pókember elmúlása szintén ilyen momentum volt, kiváló jelenet.

 

Ha mindenképp hibákat is fel akarok róni, akkor a néha nálam neccesen működő humor mellett talán azt tudnám mondani, hogy tényleg kár volt előre bejelenteni a jövőbeli filmeket. Nyilván egy-egy karakter sokféleképp visszatérhet a vászonra, nem kell ehhez feltétlenül "feltámadniuk" az IW után, de azért tagadhatatlanul elvett az elporladós jelenetek éléből. Engem annyira nem zavart, de csak jobb lett volna, ha teljesen vakon lennénk.

Ezen kívül pedig az a jelenet szerintem nagyon félrement, amikor Űrlord nem bír magával és nekiáll pofozni az épp szedált Thanos-t. A Hulk-Banner civakodást is eléggé untam már, noha az alapötlet amúgy remek. Elég lett volna belőle kevesebb, illetve jöhetett volna több Natasha-Banner interakció. De lehet majd legközelebb, elvégre Hulk tuti visszatér (tényleg Hulkként is), illetve az Özvegy is megmaradt. Aztán jöhet még Hangya, Darázs, Sólyomszem, jó lesz ez.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat hónapos jegelés után a héten letudtam "Pánisör" első szezonját. Kicsit sajnálom hogy a második rész megszakítottam mert néhány után jól felpörög.
A "Gyedpúl" második része is megvolt. Jobban bejött mint vártam. Egyszer biztos meglesem még. Aztán meglátom lesz-e később kedvem hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deadpool 2

Az első részhez hasonlóan ez is nagyon tetszett. Voltak olyan jelenetek, melyeknél szakadtam a röhögéstől, könnybe lábadt a szemem a nevetéstől. Főleg

Deadpool lábnövesztős jeleneténél, vagy amikor elintézték Buldózert. A kedvencem még a végén az időutazós jelenetek, Amikor Deadpool megmentette a barátnőjét, Vanessát és Petert, a bajszost.

 

Most mi a helyzet a Deadpool 3-mal és a tervezett X-Force filmmel? Ellentmondó infókat olvastam róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most mi a helyzet a Deadpool 3-mal és a tervezett X-Force filmmel? Ellentmondó infókat olvastam róluk.

Elvileg most októbertől szeretnék forgatni, de a Fox felvásárlása még sok mindent felboríthat, úgyhogy nem lepődök meg rajta, hogy semmi konkrétumot nem osztanának meg ezekkel kapcsolatban mostanában

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 20. - 8:42, MissKarrde írta:

SHIELD

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Tegnap este én is eljutottam oda, hogy lezárjam a SHIELD aktuális évadát. Nekem tetszett, bár érezhető volt, hogy alapvetően sorozatzárónak készült

Spoiler

Szerintem Fitz szálát nem hagyták volna nyitva, ha elkaszálják a sorozatot, vagy halott marad, vagy nem hal meg.

Deke nem említése nekem is feltűnt, de aztán belegondoltam, hogy nem csak helye, értelme sem lett volna, hiszen nem tudhatják, mi lett vele. Azt mondta, amint a csapat felszáll, ő lelép valahová, akárhová. Ezután nem tudhatja senki, hová lett és nyilván Fitz elvesztése és Coulson elkerülhetetlennek tűnő halála árnyékában senki nem fog olyan embert keresni, aki talán már nem is létezik.

Amúgy szerintem nem tűnt el, hiszen ha így lenne, akkor Fitznek, mármint az elhalálozottnak is el kellett volna tűnnie, hiszen Fitz már sosem fog felébredni a jövőben. Vagy megtalálja a csapat, vagy az idők végezetéig az űrben fog keringeni. Akárhogy is, nem ébred fel a jövőben, ahonnét nem jön vissza, hogy meghaljon. De mivel a Marvelben alternatív világok vannak (az MCU is egy a sok közül), így csak kreáltak egy alternatívát, aminek a jövőből visszatért Deke ugyanúgy a része, mint a jövőből visszatért Fitz és a csapat többi tagja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.