Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Hát azért nem tudom, eddig elég erősnek tűnik

 

Már a Black Panther is előrendelési rekordokat döntögetett, és hol van a BP a Bosszúállóktól. Az első teaser is a legtöbbet megtekintett előzetes lett pár nap alatt. Egyedül az szól ellene, hogy májusban nagyobb a konkurencia, mint a TFA-nek volt decemberben

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

De ez  még csak a story első fele lesz, igaz?

Elvileg nem. A Russo-fivérek úgy írták meg, hogy egymással ugyan összefüggő, de két önálló, egymástól - a rendezők szava szerint - nagyon különböző sztori lesz, ezért is vetették el az Infinity War Part I-II. címet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam, hogy egymással összefüggő. ;) Mivel Untitled Infinity War Sequelként hivatkoznak rá, nyilvánvalóan lesz kapcsolat. Mondjuk én a címben kételkedem még, Saldana nyilatkozata óta 600-szor megváltoztathatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Már a Black Panther is előrendelési rekordokat döntögetett, és hol van a BP a Bosszúállóktól.

A Black Panthert odaát a fekete főhős miatt óriási filmes mérföldkőként kezelték. Eddig két Bosszúállók film volt és egyik se esett olyan jól hétről hétre mint a Black Panther. Láthatóan megszólította azokat is akiket alapból annyira nem érdekel a képregényhős téma. Emellett érdemes figyelembe venni hogy még nem tudjuk a kritikai fogadtatást. Ha a sok szereplő miatt például nem igazán klappol a film akkor egyáltalán nem biztos hogy az Infinity War annyira szétnyeri magát. Egyelőre az biztos hogy brutál erős lesz a nyitóhétvégéje. Ott a rekord nagyjából biztositva van, de ami utána jön az még teljesen bizonytalan. Attól még nagyon messze vagyunk hogy a TFA legyőzését tutira vegyük. De természetesen benne van a pakliban. A Black Pantherst mindenesetre ne becsüljük le: már többet hozott mint a második Avengers film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Elvileg nem. A Russo-fivérek úgy írták meg, hogy egymással ugyan összefüggő, de két önálló, egymástól - a rendezők szava szerint - nagyon különböző sztori lesz, ezért is vetették el az Infinity War Part I-II. címet.

Oh, akkor itt lemaradtam. Így máris jobban érdekel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3/18/2018 - 10:47, Dzséjt írta:

Ezért írtam, hogy egymással összefüggő. ;) Mivel Untitled Infinity War Sequelként hivatkoznak rá, nyilvánvalóan lesz kapcsolat. Mondjuk én a címben kételkedem még, Saldana nyilatkozata óta 600-szor megváltoztathatták.

Dzséjt, esetleg az Infinity War előtt nem akarsz írni egy kis szösszenetet, hogy pontosan hol áll az univerzum a sztorival? :D Nagy fogódzó lenne, mert én pl. nem láttam minden filmet, de szeretném majd átlátni, hogy pontosan hol is vagyunk az IW előtt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Dzséjt, esetleg az Infinity War előtt nem akarsz írni egy kis szösszenetet, hogy pontosan hol áll az univerzum a sztorival? :D Nagy fogódzó lenne, mert én pl. nem láttam minden filmet, de szeretném majd átlátni, hogy pontosan hol is vagyunk az IW előtt. :) 

Oké, van egy jó hírem. Négy óra alatt írtam egy szép, méretes összefoglalót, amibe mindent belevettem, amit fontosnak éreztem.

A rossz hír az, hogy amikor ráböktem a Válasz Küldése gombra, az egész elveszett. Kiadott valami hibaüzenetet, és utána már csak a szöveg felét tudtam visszanyerni. Szóval most azon túl, hogy szét vet az ideg, mert több órám ment el a francba, a kedvem is megroppant. Ma már ne fogom újra begépelni, majd holnap megcsinálom újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Oké, van egy jó hírem. Négy óra alatt írtam egy szép, méretes összefoglalót, amibe mindent belevettem, amit fontosnak éreztem.

A rossz hír az, hogy amikor ráböktem a Válasz Küldése gombra, az egész elveszett. Kiadott valami hibaüzenetet, és utána már csak a szöveg felét tudtam visszanyerni. Szóval most azon túl, hogy szét vet az ideg, mert több órám ment el a francba, a kedvem is megroppant. Ma már ne fogom újra begépelni, majd holnap megcsinálom újra.

:o Egyfelől köszi, másfelől ez nem jó hír. :)

Harmadrészt ha beírod az én kedvemért, az nagyon rendes tőled, bevallom, azt hittem, hogy készülsz esetleg valami cikkel majd a film előtt és nekem az is megteszi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Oké, van egy jó hírem. Négy óra alatt írtam egy szép, méretes összefoglalót, amibe mindent belevettem, amit fontosnak éreztem.

A rossz hír az, hogy amikor ráböktem a Válasz Küldése gombra, az egész elveszett. Kiadott valami hibaüzenetet, és utána már csak a szöveg felét tudtam visszanyerni. Szóval most azon túl, hogy szét vet az ideg, mert több órám ment el a francba, a kedvem is megroppant. Ma már ne fogom újra begépelni, majd holnap megcsinálom újra.

Azt hittem, hogy az ilyen nagyobb lélegzetvételű írásokat először Wordben írod meg, és onnan másolod át

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Donát írta:

:o Egyfelől köszi, másfelől ez nem jó hír. :)

Harmadrészt ha beírod az én kedvemért, az nagyon rendes tőled, bevallom, azt hittem, hogy készülsz esetleg valami cikkel majd a film előtt és nekem az is megteszi. :) 

Gondoltam cikkre, de amilyen manapság az írói kedvem, úgy az a cikk majd az MCU 32. részére készül el (csak nézd meg a blogomon, miről írtam utoljára kritikát). Ha valami nagyobb lélegzetvételűre vágyom filmes témában, mostanában általában ide írom meg.

30 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Azt hittem, hogy az ilyen nagyobb lélegzetvételű írásokat először Wordben írod meg, és onnan másolod át

A régi motornál úgy csináltam, de ez az új elkényelmesített. Menti az irományokat, ott folytathatom, ahol abbahagytam. Ez volt az első eset, hogy ekkora veszteség ért... Hogy bármekkora veszteség ért posztban. És szerintem a wiki a hibás. Átmásoltam onnan néhány dolgot (neveket), de elég hülyén működik a wiki mostanában (pl.: ha kijelölök egy szövegrészt, és lecsapom a CTRL+C-t, nem másolja a szöveget, hanem eltűnik a kijelölés, és csak második nekifutásra másol). Szerintem az lehetett a ludas, mert pont egy ilyen átmásolt névnél szakadt meg a folyam. De a megmaradt felet már elmentette Wordben, szóval csak a másik felét kell újra megírnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerika Kapitány: Kizökkent idő

 

Marvel-képregénygyűjtemény #4

 

Kicsikét kusza volt a sztorija ennek a képregénynek, de összességében nagyon izgalmas, élvezhető és szórakoztató mű. Az a lényeg, hogy Kapit 50 év után is rémálmok gyötrik a háborús halottak és a barátja, Bucky miatt, tehát PTSD-vel küzd. 

Spoiler

A kötet első fejezete/része egy meghökkentő cliffhangerrel ér véget, mert Bucky megöli Vörös Koponyát, ami elég merész, de jó húzás volt Ed Brubaker író részéről. Buckyt egy bizonyos Lukin tábornok bérelte fel, aki bosszút akart állni a Koponyán, amiért az a II. világháborúban lerombolta egy szuperfegyverrel azt az orosz települést, ahol Lukin élt. A Tél Katonája emellett meggyilkolja az alkoholistává vált, depressziós Nomádot, aki az ő "halálát" követően volt Amerika Kapitány segédje. 

Vörös Koponya - még halála előtt - az uralma alá akarja hajtani a világot, és egy sor bombát helyez el New Yorkban, Londonban és Párizsban. Rogerséknek ezt sikerül lenyomozni, és versenyt kell futniuk az idővel, hogy hatástalanítsák a bombákat. Azt is kiderítik, hogy Bucky áll a gyilkosság egész mögött, ezért utána erednek. 

A kötet azzal végződik, hogy Bucky felrobbant egy pokolgépet New Yorkban.

 

A folytatás március 29-én jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.