Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Mr. Pool-ék új kalandja is várós.

 

 

És 'pool hülyülése közben a Silverado főtémája szól. Szereti a koma a jó westerneket. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Venom: azért ugye nem törték össze a kezüket eme poszter megalkotásában.

Jessica Jones s2: ez most jobban érdekelt, mint a Punisher s1, pedig azt nézem jelenleg. Vagyis éppen nem nézem, mert valahogy három rész után sem fogott meg.

Deadpool 2: imádtam az egyet, annak ellenére, hogy semmi jót nem vártam tőle. A folytatással ugyanez a helyzet. Semmi sem tetszik, amit hallok róla, de ettől még a film tetszhet a végén. A trailer nem fogott meg, az fix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jessica Jones s2: ez most jobban érdekelt, mint a Punisher s1, pedig azt nézem jelenleg. Vagyis éppen nem nézem, mert valahogy három rész után sem fogott meg.

 

A Megtorlóval én is majdnem így vagyok. Két részt láttam belőle a hétvégén és azóta semmi. Holnap talán elkezdem folytatni.

Raan admirális szinkronizálója is benne van. Egyből leesett amikor meghallottam a hangját.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tiszta vicc... több mint 7ezer szavazattal 6.7-en áll a Fekete Párduc imdbn-n.

http://www.imdb.com/title/tt1825683/?ref_=ttrel_rel_tt

Holott még be se lett mutatva. 

Kritikusok ezzel szembe dicsőítik, 98%-án áll RT-n

 

Ezt szerintetek a DC fanok támadásának tudható be? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni a pontok eloszlását:

 

http://www.imdb.com/title/tt1825683/ratings?ref_=tt_ov_rt

 

Láthatóan 1-es pontokkal bombázzák a site-ot. A DC fanok érdekes módon a szőke kékszemmű szuperhősről szóló filmet nem támadták be (a Thor: Ragnarök 8,0 ponton áll és 227 ezer szavazat után kevesebb mint kétszer több 1-es pontja van a Fekete Párducnak amire eddig össz-vissz 7300-an szavaztak). Szerintem itt nem csak Marvel-DC szembenállásról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok minden. Egyrészt Disney-utálat, másrészt ez a film alaposan át van politizálva Amerikában. Az első nagy MCU film tele fekete főszereplőkkel. Ennek nem mindenki örül. Érdekes hogy az imdb-n a kritikákat teljesen letiltották. Bő egy hete még lehetett olvasni pár nem túl szalonképes írást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fekete bőrű színészek, Marvel, Disney... Pffff... Azért a készítők jól beletenyereltek. Ha még egy meleg pár is lenne benne, tuti forradalom törne ki. :) 

Lusta vagyok utána nézni, de vajon a Luke Cage fogadtatása milyen volt? A felállás ugyanez volt abban is. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg vicc ez a pontozós dolog. Személy szerint engem nem érdekel a Fekete Párduc, és inkább a DC felé húzok az utóbbi években. Ami nem érdekel, azzal nem foglalkozok. Felőlem lepontozhatják, vagy akár agyon isteníthetik, az sem érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam szinte az összes Marvel-filmet a Hulktól kezdve a Pókember-trilógián, Amerika Kapitányon át a Thorig, de az X-Men-filmek valahogy sosem tudtak érdekelni, de nemrég úgy döntöttem, megnézem az X-Meneket is. Viszont kicsit "bajban" vagyok a kronológia miatt. Úgy terveztem, hogy megjelenési dátum szerint fogom megtekinteni őket, és már túl is vagyok az első három részen. Azonban közben elgondolkoztam azon, hogy a későbbi részek lehetnek előzmények is, szóval egy kicsit össze vagyok zavarodva, hogy hogyan tovább. Mert gondolom a soron következő Farkas előzmény akar lenni, szóval lehet, hogy azzal kellett volna kezdenem. Tehát valaki el tudná magyarázni, hogyan van az idővonal? Vagy jó az, ha követem a tendenciámat, és megjelenési sorrendben folytatom tovább a szériát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha valaki képes lesz kibogozni az X-men filmek kronológiai sorrendjét, akkor az kapja a következő Nobel díjat :D 

 

Nincs semmi baj a megjelenési sorrenddel, főleg hogy a Days of Future Past egyszerre játszódik a 60-as években és a 2020-as években. A Loganről meg ne is beszéljünk, mert az meg egy teljesen független jövőben játszódik, ahogy az elkövetkező Deadpool is fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones

Az X-Men esetében még annyira nem is vészes a helyzet, ilyen téren van sok rosszabb időutazós sztori. Szóval alapvetően nincs akkora kavarodás, elég jól követhető és érthető az egész. Annyi, hogy sajnos van néhány alkotói hiba, amiből fakadóan adódnak feloldhatatlan következetlenségek. De ilyenből tényleg csak pár létezik. Bár vannak olyanok is, amelyek ugyan nem megmagyarázhatatlanok, viszont a rájuk adható reális magyarázatok többé-kevésbé erőltetettnek hatnak.

 

Linkelek egy videót, amelyben Rozsomákból kiindulva szépen levezetik az idővonalakat, valamint a filmekben látott időutazásokat. Nyilván ez azért spoileres, szóval ha most nem akarod bizonyos téren elrontani a még nem látott filmek adta élményeid, akkor inkább nézd végig az összeset megjelenési sorrendben, majd csak utána ezt a magyarázó videót. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszönöm a válaszokat. :) Akkor folytatom tovább megjelenési sorrendben. 

 

Az nekem új infó, hogy a Logan egy teljesen független jövőben játszódik. Ezt a filmet egyébként láttam tavaly moziban, és ugye szerepelt benne Professor X, aki az X-Men: Az ellenállás vége c. részben elhalálozik. Utóbbi film megtekintése után pedig nem volt kóser, hogy ha ő meghal, akkor hogy térhet vissza a Loganben. Meg már akkor is gyanús volt a dolog, amikor beírtam a Google-ba, hogy "X-Men chronology", és kidobta az összes filmet, kivéve a Logant (viszont a Deadpool ott volt). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes amúgy a stáblistákat is végignézni. Sajnos nem mindegyik filmnél, de jó néhánynál vannak plusz jelenetek. Például az Ellenállás vége stáblistája után is - innen megtudható hogy miként élte túl X Professzor.
De ezeknél a filmeknél van plusz jelenet:
- X-Men: Az ellenállás vége
- X-Men Origins
- X-Men: Az eljövendő múlt napjai
- X-Men: Apokalipszis

Egyébként az általam elképzelt sorrend valahogy így nézne ki:
X-Men: First Class, X-Men: Apokalipszis, X-Men 1-2-3, The Wolverine, Days of The Future Past (egyébként jórészt a First Class és az Apokalipszis közt játszódik), Logan.
Az Origins-t kihagytam. Én azt nem sorolom a "kánonba".
Tudomásom szerint a készülő Dark Phoenix kronológiailag az Apokalipszis után lesz. Az idén érkező Új mutánsokat nem tudom. De szerintem a Logan után lesz.

Spoiler

A Logan abban az alternatív jövőben játszódik ami a Days of Future Past-ben jön létre azzal, hogy Mystique mégsem nyírja ki Trusk-ot.

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, RacerX írta:

 

  Spoiler elrejtése

A Logan abban az alternatív jövőben játszódik ami a Days of Future Past-ben jön létre azzal, hogy Mystique mégsem nyírja ki Trusk-ot.

 

Spoiler

Nem mert a Days of Future Past zárójelenetében (ami 2023-ban játszódik) vannak fiatal tizenéves tanulók, holott a Logan alapján 2004 óta nem születtek új mutánsok (a film 2029-ben játszódik, és Logan mondja Charles-nak, hogy 25 éve nincsenek új mutánsok). Ergo vagy a DoFP zárójelenetében nem mutánsok, hanem egyszerű gyerekek szaladgálnak az iskola folyosóin, vagy a két film más idővonalakon játszódik

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.