Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Ez most az Apokalipszis  után a negyedik "újkeletü" X-Men film? Annak a folytatása? Hol van ez időrendben? Mert az összes ismert mutáns benne van. Sajnos Wolverine nincs.

Az Apokalipszis után és az első X-Men film előtt fog játszódni a '90-es években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első három X-Men muvi jön be igazán az X szériából. Azokat többször is láttam. Az eddigi fiatal mutánsozósak egyelőre csak egy nézést kaptak. Az elsős után úgy éreztem máskor is előveszem de mégse lett hozzá újra kedvem. Ez a főnixes is kap egy nézést. Aztán majd elválik hogy a többi fiatalos sorsára jut-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, RacerX írta:

Az Apokalipszis után és az első X-Men film előtt fog játszódni a '90-es években.

Az Elsők univerzumában játszódik. Az Elsők által elindított széria 4. része, az Apokalipszis közvetlen folytatása. Viszont semmilyen szinten nincs köze az X-men: A kívülállók című filmehez (ez a legelső X-men film 2000-ből). A kívülállók sorozata egy teljesen másik X-men univerzum. Épp a napokban beszéltem Marvel szakértő ismerősömmel erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs más univerzum, csak más idővonal ahogy Cupsy is írta. A Days of The Future Past felülírta mindent. Azzal hogy Mystique nem ölte meg Trasket, nagyjából semmissé tette az X:1-2-3 és a Wolverine történéseit.
Ez nagyjából bemutatja hogy mi hogy történt:
QbyNmu4.jpg

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De van más univerzum. Több X-men filmes univerzum van. Az ismerősöm elég nagy Marvel szaktekintély, én hiszek neki. Elég részletesen kifejtette.

A kívülállókkal elindított filmek X-men: A kívülállók, X-men 2, X-men: Az ellenállás vége. Ez képez egy univerzumot.

Az Elsők sorozatánál más az eset. Ott két idővonal van. Egy alap és egy megváltoztatott. Az eljövendő múlt napjai  az Elsők univerzumának alap és megváltoztatott idejét egyaránt bemutatja. Az eljövendő múlt napjai elején lévő jövő, melyből Rozsomák elindul az Elsők univerzumának alap jövője, mely a film során megváltozik. Az eljövendő múlt napjaiban történtek miatt bekövetkezik a változás, mely az Elsők univerzumának megváltoztatott jövőjét ábrázolja.

Sőt, a Logan egy harmadik, külön univerzumot képez.

A fentebbi ábra is szóba került, de az ismerősöm szerint az egy totál baromság, amit ábrázol. Csak valakik bele akarják magyarázni erőltetetten, hogy a régi és az új filmek egy univerzumot képeznek. Szerinte már azon elbukik a dolog, hogy az Elsők vége üti Az ellenállás vége elejét teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

De van más univerzum. Több X-men filmes univerzum van. Az ismerősöm elég nagy Marvel szaktekintély, én hiszek neki. Elég részletesen kifejtette.

A kívülállókkal elindított filmek X-men: A kívülállók, X-men 2, X-men: Az ellenállás vége. Ez képez egy univerzumot.

Az Elsők sorozatánál más az eset. Ott két idővonal van. Egy alap és egy megváltoztatott. Az eljövendő múlt napjai  az Elsők univerzumának alap és megváltoztatott idejét egyaránt bemutatja. Az eljövendő múlt napjai elején lévő jövő, melyből Rozsomák elindul az Elsők univerzumának alap jövője, mely a film során megváltozik. Az eljövendő múlt napjaiban történtek miatt bekövetkezik a változás, mely az Elsők univerzumának megváltoztatott jövőjét ábrázolja.

Sőt, a Logan egy harmadik, külön univerzumot képez.

A fentebbi ábra is szóba került, de az ismerősöm szerint az egy totál baromság, amit ábrázol. Csak valakik bele akarják magyarázni erőltetetten, hogy a régi és az új filmek egy univerzumot képeznek. Szerinte már azon elbukik a dolog, hogy az Elsők vége üti Az ellenállás vége elejét teljesen.

Hát nemtudom van-e valami papírjuk róla, hogy ők Marvel "szaktekintélyek", mert ha nincs akkor állítom vagyok én is akkora. 

Jól fogalmazták: SZERINTÜK a fentebbi papír hiányában ugyanannyit ér a szavuk, mint RacerX-é vagy az enyém persze ettől függetlenül annak hiszel akinek akarsz. 

Az én meglátásom szerint az, hogy valami külön univerzum vagy csak eltérő idővonal a különbségekben lévő nagyság határozza meg. 

Az X-men filmek eltérő idővonalak, tökmindegy hogy nézzük, akár úgy ahogy neked mondták, akár a RacerX által linkelt képen lévő idővonalon van (én ezt preferálom). És hogy miért mondom ezt, azért mert a különböző filmek történései csupán a karakterek döntései/tettei következtében alakulnak másképp egyik vagy másik filmben, a karakterek, maga az egész világ ugyanaz.

Szemben pl. a MCU és az X-men az két külön Univerzum és nem csak azért, mert más stúdió csinálta őket hanem, mert alapvető magát a világot meghatározó különbségek vannak benne, amik nem azért vannak, mert Jóskapista balra ment jobb helyett stb.  Legékesebb példája Higanyszál, az MCU-ban kísérletek útján nyerte a képességeit és lényegesen korlátozottabbak az X-men filmek Higanyszálának képességeinél akinek veleszületett az adottsága. Előbbi nem tud elugrani pár golyó elől míg utóbbi kiürít egy egész kastélyt egy robbanás alatt.

 

 

Mivel üti az Elsők vége Az ellenállás vége elejét?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az idővonal változott a Days of Future Past hatására, hanem valóban egy új univerzum jött létre.

A alap univerzum Earth-10005, míg a módosított Earth-TRN414.

Sőt, valójában van egy harmadik univerzum is, mivel a Logan film az Earth-17315-ben játszódik. :D 

 

Amúgy a TRN azt jelenti, hogy a Marvel nem adott ennek az univerzumnak hivatalos számot még.

Viszont az új Pókember játék megkapta a hivatalos besorolását, ami az Earth-1048. :D 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-men univerzummal az a baj, hogy a rajongókat sokkal jobban érdekli a kontinuitás, mint a készítőket, akik sokszor csak simán csokiztak a korábbi filmekre. Akármennyire is szeretem a First Class-t, szinte teljesen összeegyeztethetetlen az azt megelőző filmekkel. Az Eljövendő múlt napja megpróbálta összehangolni a múlt és a jelen X-men filmjeit, de ez is csak félsiker lett, aztán hagyták is az egészet a fenébe (a Logan már látványosan sz*rik mindenre, ami előtte volt, csak azért, hogy elmesélhessen egy jó történetet).

 

Ilyen szempontból kár is azon vitatkozni, hogy mennyire egységesek/összeegyeztethetőek, hisz a készítéskor sem ez volt a cél

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem látom miért ne lehetne egy univerzumként kezelni az X-Men jelenlegi filmjei által leírt világot. Kisebb ellentmondások ugyan vannak benne, de ez sok esetben egy-egy adott filmre is elmondható. Most akkor minden olyan film, amiben ellentmondás van, az valójában ezek mentén szétszakad több univerzumra? :)

5 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Akármennyire is szeretem a First Class-t, szinte teljesen összeegyeztethetetlen az azt megelőző filmekkel.

Már miért lenne az?

5 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

a Logan már látványosan sz*rik mindenre, ami előtte volt, csak azért, hogy elmesélhessen egy jó történetet

Miért tojna mindenre látványosan, ami előtte történt? Amúgy sok mindent el lehet mondani a Loganről, de hogy egy jó történetet mesélne el, az szerintem nagyon erőteljesen vitatható. A film sztorija olyan szinten semmilyen, primitív és sablonos, hogy csoda, hogy egyáltalán ki lehetett hozni belőle egy jó alkotást.

 

Az, hogy létrejött-e új univerzum az időutazással, leginkább attól függ mit tekintünk külön univerzumnak, hogyan definiáljuk a fogalmat. A lényeg az, hogy az X-Men trilógia és az újabb filmek összetartoznak, most hogy egy univerzumként vagy valami más gyűjtőfogalomba helyezve, az már mindegy. Valamilyen szinten a trilógia eseményeit eltörölték, de attól még ugyanúgy az újabb filmeknek is szerves része.

Miért? Leginkább azért, mert Rozsi nem ment volna vissza az időben és változtatott volna a múlton, ha az eredeti X-trilógia nincsen. Ahhoz, hogy előálljon az a helyzet, ami megteremtette Rozsinak a visszautazás (és ezzel az új vonal megteremtésének) lehetőségét, szükség volt azokra az előzményekre, amiket láthattunk az első 3 filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idősíkok vs. univerzumok: Pont a konkurenciával kell itt példálóznom ebben a topicban, de ott van a Flash sorozat, van a Föld-1 meg meg mellette végtelen sok, Flash el is látogatott már nem is egybe, ugyanakkor az időben is képes utazni sőt jó szokásához híven nem is egyszer elbarmolta az idővonalat azzal, hogy valamit megváltoztatott a múltban, de amikor visszatért akkor is ugyanúgy a Föld-1-re tért vissza nem pedig egy másik univerzumba, szóval akkor most mi határozza meg azt, hogy egy múltban megmásított esemény új alternatív idővonalat hoz-e létre vagy egy teljesen új Univerzumot? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra eltolták az X-men: Sötét Főnix premierjét! Elsőként ugye idén novemberben debütált volna a film, amit elcsúsztattak 2019. februárjáig. Most viszont kiderült, hogy egyrészt a Robert Rodríguez által rendezett Alita: Battle Angel c. filmet rakták át az X-men helyére, a "tízesek" pedig 2019. június 7. -én fognak érkezni a mozikba.

Ez több okból áll: egyrészt, 24 óra alatt mindössze csak 9 millióan látták az új X-men előzetesét és az utóforgatások is úgy állhatnak, hogy februárig nem biztos, hogy elkészül a film.

 

Viszont idén nem maradunk elméletileg Fox szuperhős film nélkül, mivel érkezik újra a Deadpool 2., a mozikba méghozzá családbarát kiadásban!!! :lol:

 

A régóta halogatott Gambit film pedig - istenem, meddig készítik ezt a filmet :roll::facepalm: - 2020. március 13. -án érkezik. Ezek egyáltalán hallottak a Disney-Fox üzletről??? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát nemtudom van-e valami papírjuk róla, hogy ők Marvel "szaktekintélyek", mert ha nincs akkor állítom vagyok én is akkora. 

Jól fogalmazták: SZERINTÜK a fentebbi papír hiányában ugyanannyit ér a szavuk, mint RacerX-é vagy az enyém persze ettől függetlenül annak hiszel akinek akarsz. 

Az én meglátásom szerint az, hogy valami külön univerzum vagy csak eltérő idővonal a különbségekben lévő nagyság határozza meg. 

Az X-men filmek eltérő idővonalak, tökmindegy hogy nézzük, akár úgy ahogy neked mondták, akár a RacerX által linkelt képen lévő idővonalon van (én ezt preferálom). És hogy miért mondom ezt, azért mert a különböző filmek történései csupán a karakterek döntései/tettei következtében alakulnak másképp egyik vagy másik filmben, a karakterek, maga az egész világ ugyanaz.

Szemben pl. a MCU és az X-men az két külön Univerzum és nem csak azért, mert más stúdió csinálta őket hanem, mert alapvető magát a világot meghatározó különbségek vannak benne, amik nem azért vannak, mert Jóskapista balra ment jobb helyett stb.  Legékesebb példája Higanyszál, az MCU-ban kísérletek útján nyerte a képességeit és lényegesen korlátozottabbak az X-men filmek Higanyszálának képességeinél akinek veleszületett az adottsága. Előbbi nem tud elugrani pár golyó elől míg utóbbi kiürít egy egész kastélyt egy robbanás alatt.

 

 

Mivel üti az Elsők vége Az ellenállás vége elejét?

A lényeg az, hogy az ismerősöm kívülről betéve tud mindent a Marvel-ről. Filmekről, képregényekről.... stb. Teljesen mértékben hiszek neki, mert milliószor jobban ért nálam a dolognál. Ráadásul nyilatkozatokkal is alá tudta támasztani. Az egyik általa hivatkozott nyilatkozatban egy Fox-os és egy Marvel-es fejes is megerősíti: Az X-men: Az elsők című filmnek és folytatásainak semmi köze nincs a korábbi X-men filmekhez, az Elsők nem előzmény film, hanem újraindítás, reboot, egy új univerzum első része.

Elsők és Ellenállás vége. Nem jöttél még rá? X-professzor és Magneto. Nézd meg, hogy mi történt velük az Elsők végén, és hogyan indít Az ellenállás vége eleje.

19 órával ezelőtt, Dei írta:

Nem az idővonal változott a Days of Future Past hatására, hanem valóban egy új univerzum jött létre.

A alap univerzum Earth-10005, míg a módosított Earth-TRN414.

Sőt, valójában van egy harmadik univerzum is, mivel a Logan film az Earth-17315-ben játszódik. :D 

 

Amúgy a TRN azt jelenti, hogy a Marvel nem adott ennek az univerzumnak hivatalos számot még.

Viszont az új Pókember játék megkapta a hivatalos besorolását, ami az Earth-1048. :D 

 Na, ugye.

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

Én nem látom miért ne lehetne egy univerzumként kezelni az X-Men jelenlegi filmjei által leírt világot. Kisebb ellentmondások ugyan vannak benne, de ez sok esetben egy-egy adott filmre is elmondható. Most akkor minden olyan film, amiben ellentmondás van, az valójában ezek mentén szétszakad több univerzumra? :)

Már miért lenne az?

Miért tojna mindenre látványosan, ami előtte történt? Amúgy sok mindent el lehet mondani a Loganről, de hogy egy jó történetet mesélne el, az szerintem nagyon erőteljesen vitatható. A film sztorija olyan szinten semmilyen, primitív és sablonos, hogy csoda, hogy egyáltalán ki lehetett hozni belőle egy jó alkotást.

 

Az, hogy létrejött-e új univerzum az időutazással, leginkább attól függ mit tekintünk külön univerzumnak, hogyan definiáljuk a fogalmat. A lényeg az, hogy az X-Men trilógia és az újabb filmek összetartoznak, most hogy egy univerzumként vagy valami más gyűjtőfogalomba helyezve, az már mindegy. Valamilyen szinten a trilógia eseményeit eltörölték, de attól még ugyanúgy az újabb filmeknek is szerves része.

Miért? Leginkább azért, mert Rozsi nem ment volna vissza az időben és változtatott volna a múlton, ha az eredeti X-trilógia nincsen. Ahhoz, hogy előálljon az a helyzet, ami megteremtette Rozsinak a visszautazás (és ezzel az új vonal megteremtésének) lehetőségét, szükség volt azokra az előzményekre, amiket láthattunk az első 3 filmben.

A Logan-hez. Mondjuk nekem ennél a filmnél személy szerint tök mindegy, hogy melyikhez tartozik, vagy nem tartozik, annyira nem szeretem ezt a filmet, hogy nálam nem is létezik. Én már a tudatomban kukába dobtam.

Az eljövendő múlt napjai és a benne lévő időutazás. Eloszlatok egy tévhitet. Azért volt időutazás ebben a filmen, mert az eredeti, híres Days of the Future Past képregénynek is ez volt az alaptémája. És ezt a sztorit dolgozták fel abban a filmben. Semmi köze ahhoz, hogy voltak korábbi X-men filmek. Nem akartak semmit se tisztába tenni a korábbi filmekkel kapcsolatban egyszerűen  csak egy híres X-men sztorit akartak feldolgozni. Esetleg az zavarhatott meg több embert, hogy Az eljövendő múlt napjaiban pár történeti elem ugyanúgy megtalálható, mint a 2000-es évek X-men filmjeiben., illetve több régi színész is ugyanúgy játszik Az eljövendő múltban, mint a korábbi X-men feldolgozásokban.

13 perccel korábban, Bence1997 írta:

Újra eltolták az X-men: Sötét Főnix premierjét! Elsőként ugye idén novemberben debütált volna a film, amit elcsúsztattak 2019. februárjáig. Most viszont kiderült, hogy egyrészt a Robert Rodríguez által rendezett Alita: Battle Angel c. filmet rakták át az X-men helyére, a "tízesek" pedig 2019. június 7. -én fognak érkezni a mozikba.

Ez több okból áll: egyrészt, 24 óra alatt mindössze csak 9 millióan látták az új X-men előzetesét és az utóforgatások is úgy állhatnak, hogy februárig nem biztos, hogy elkészül a film.

 

Viszont idén nem maradunk elméletileg Fox szuperhős film nélkül, mivel érkezik újra a Deadpool 2., a mozikba méghozzá családbarát kiadásban!!! :lol:

 

A régóta halogatott Gambit film pedig - istenem, meddig készítik ezt a filmet :roll::facepalm: - 2020. március 13. -án érkezik. Ezek egyáltalán hallottak a Disney-Fox üzletről??? :hmm:

Na, ez rossz hír. Még tovább kell várni. Pedig a Sötét Főnix az egyik film, amit legjobban várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.