Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezt az univerzumos témát már lezártam. Lásd fentebb mindent leírtam.  Én azokkal értek egyet, akik a több X-men filmes univerzum pártján állnak. Eredetileg is így gondoltam, azóta még jobban meg is győztek, nem változtatom meg az álláspontomat.

 

Azt sajnálom, hogy ennyi X-men film trilógia nem fog megvalósulni. Viszont remélem, hogy a Sötét Főnix jó zárást kap.

 

 

 

 

Elég érdekes logika alapján juthat valaki erre a következtetésre, főleg, hogy ugyea készítők még a castinggal, stáblista utáni jelenetekkel  ill. cameokkal is igyekeznek egyértelműv é tenni, hogy az Fox X-menes filmjei - még a Deadpool is - bizony összefüggő filmfolyamost alkotnak.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/X-Men_(film_series)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Elég érdekes logika alapján juthat valaki erre a következtetésre, főleg, hogy ugyea készítők még a castinggal, stáblista utáni jelenetekkel  ill. cameokkal is igyekeznek egyértelműv é tenni, hogy az Fox X-menes filmjei - még a Deadpool is - bizony összefüggő filmfolyamost alkotnak.

Mint korábban írtam, az a gond, hogy mindkét álláspont mellé vannak érvek, és a Fox-ot meg feleannyira sem érdekli az egész univerzum vs. idővonal vita, mint itt minket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elkezdtem egy (számomra) újabb Pókember-sorozatot, a Spider-Man: Unlimitedet. Az egész sorozat 13 epizódból áll, szóval nem hosszú. Elég érdekes így az első része alapján, nagyon nagy benne a sci-fi töltet, már-már furcsa. De nem is baj, hogy kicsit elrugaszkodnak a New Yorkban tevékenykedő hőstől. Folytatom tovább mindenképp. 

A rajzok, a színek amúgy zseniálisak. Tiszta képregényes hangulatot kelt az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MCU maraton 4. felvonás

 

Agents of S.H.I.E.L.D. 2. évad első 10 rész - Most kezdődik igazán a S.H.I.E.L.D. újjáépítése. Az új szereplők, jót tettek a sorozatnak, és a meglévő szereplőkön is csavartak egyet, csakhogy biztosan senki se legyen a konfort zónájában. Ebben az évadban már nyíltan a Hydra ellen megy a harc, akik sokkal jobban kiépített hálózatokkal bírnak, úgyhogy Philék mindig hátrányból indulnak, ami nem volt megszokott az első évadban. A verseny a városig, jól fel lett építve. A második évad első fele minőségi javulást hozott a sorozatba.

 

Guardians of the Galaxy Vol 2. - A megjelenéssel ellentétben a második rész csak 3 hónappal később veszi fel a fonalat, mint ahol az elsőt befejeztük. A történet itt sincs túlcsavarva, a látvány az előző részben megszokotthoz hasonlítható, a humor talán egy fokkal gyengébb (bár Drax itt is penge, mint mindig), a zene meg továbbra is mesteri. Yondu jó lezárást kapott, a csapathoz hozzácsapódott Mantis, és Nebulával is megbarátkoztak valamennyire, de sokkal több kihatása nincs a többi MCU filmre (még a Földön terjedő Ego palántát sem említik meg többet soha). Kellemes kikapcsolódás, de semmi extra.

 

Daredevil 1. évad - Egy kiváló sorozat. Most volt harmadszorra, hogy végignéztem, és mostanra sem untam meg. Fisk egy igazán maradandó gonosszá vált. A zene, a látvány (főleg 1-2 harcjelenet), a történet, a karakterek, mind kimagaslóan jók. Egyetlen hiányosság (ami az összes Netflixes sorozatra elmondható), hogy a sok-sok távoli New York-ot ábrázoló képek közül, egyiken sem tűnik fel a Bosszúállók tornya (hiába van rajta szinte az összes plakáton). És amit kevés Marvel sorozat mondhat el magáról, az évadzáró kifogástalan.

 

Jessica Jones 1. évad - Egy fokkal gyengébbnek éreztem, mint a Fenegyerek kalandjait. A harcok és a zene sem kimagaslóan jó, illetve sokszor azt éreztem, hogy a Kilgrave-s főtörténetszál nem elég, hogy kitöltsék a 13 epizódot, ezért be kellett hozni Trish zsaru barátját és az IGH-es sztoriszálat. Remélem a második évadban erre építkeznek majd (még nem láttam), mert különben csak időpocséklás volt az egész. végül az évadzárás a végső megoldással elég gyengére sikeredett.

 

Cloak and Dagger 1. évad - Ez volt az első olyan mű, amit még nem láttam korábban egyszer sem, így kiváncsian vártam, hogy egy tini dráma hogy áll majd helyet az MCU keretein belül. A kronológia itt is csalóka, mert a sorozat 2018-ban jött ki, a történet mégis 2015-ben játszódik. A sorozat New Orleans-ban játszódik, és szinte teljesen függetlennek tűnik a többi filmtől/sorozattól. A gyenge kapocsok közé tartozik a Roxxxon szereplése, a Stark ás Rand Vállalatok megemlítése, illetve, hogy az egyik főszereplő megemlíti a Luke Cage-ben szereplő Misty Knight-ot (és a Luke Cage második évadában megemlítik az itt szereplő O'Riley-t). Egyébként a sorozat maga nem rossz, a látvány elég minimalista, a főszereplők jók, de gonoszok terén elég gyenge a felhozatal, a zene sokszor nagyon "nyálas tini drámás", és az évadzárás is kissé gyengére sikerült. Egyszer nézhető, erősebb kezdés, gyengébb befejezés.

 

Agents of S.H.I.E.L.D. 2. évad 11-től 19-ig rész - A folytatás véleményem szerint gyengébbre sikerült, mint az évad eleje...

Spoiler

főleg mivel viszonylag több rész is Sky apjára koncentrál, akit eleve nem érzek túl erős karakternek (magát a színészt sem szívlelem). Az igazi SHIELD sztoriszál is döcögősen indul, ahogy az Inhumans szál eleje is gyenguska...

...de a 17-résztől beindul a történet, és szépen felvezetődik az Ultron Kora.

Spoiler

Van pár kicsi ellentmondás, mert az évad elején Coulson hajlandó emberi életeket áldozni egy Quinjetért, holott később kiderül, hogy az évad eleje óta van egy Helicarriere, amin ott parkol pár Quinjet

 

Avengers Age of Ultron - A második nagy crossover az MCU-ban, és a történet ott veszi fel a fonalat, ahol a Tél katonája, illetve a S.H.I.E.L.D. befejezte. A Bosszúállók próbálják visszaszerezni Loki jogarát a Hydrától. Eközben Tony tartva egy újabb idegen inváziótól megalkotja Ultront a jogart felhasználva. A film erősen kezd, a közepe felé itt-ott megbicsaklik, de a zárás a repülő városban erős lett. Nem egy rossz film, de Whedon ezúttal nem kapta el annyira a fonalat, mint az első részben. A csapatdinamika a buli utáni ökörködést leszámítva nem a legjobb, a mai napig nem tetszik, ahogy összehozták Bannert és Romanoffot, Illetve a Thor féle mellékvágánynak sem volt sok értelme, azt leszámítva, hogy kivonja az egyik legerősebb bosszúállót a szöuli harcból. Ami nagyon hiányzott Coulson jelenléte a helicarrier-ről, de megértem, hogy miért nem akartak magyarázkodni a sorozatban történet eseményekről.

 

Agents of S.H.I.E.L.D. 2. évad utolsó 3 rész -

Spoiler

Egyszerűen lezárják az "igazi S.H.I.E.L.D." illetve a Jaing féle Inhuman sztoriszálat, és megágyaznak a következő évadbeli Maveth történetnek, sok mondanivalóm nincs róla.

Az évad egészében jobb mint az első, mégha a közepén meg is bicsaklik kicsit.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a percben végeztem a Spider-Man: Unlimited című, 13 epizódból álló rajzfilmsorozattal. A sorozat nézése közben arról áradoztam magamban, hogy mennyire jó szuperhősös rajzfilmsorozat, és hogy ilyen jót még életemben nem láttam. És ez igaz is, egészen az utolsó epizódig. Ilyen egy béna, semmilyen, összecsapott befejezést még életemben nem láttam. 

Kár érte, mert egy elég szürrealisztikus, érdekes, izgalmas Póki-sorozat, aminek nagyszerű hangulata van, és tele van jobbnál jobb karakterekkel, mellesleg a történet sem mindennapi. Igazándiból nem sok köze van az alap SM-sztorihoz, de pont ezért tetszett, mert nem a szokásos sztorival kellett megint szembesülnöm, hanem egy erősen sci-fi környezetbe ültetett történettel. 

Zseniális sorozat - lenne, ha az utolsó részt nem cseszték volna így el. :no:

 

Szerk.: közben utánajártam, hogy a sorozat folytatódott volna tovább, de eltörölték a folytatást. Így már azért kevésbé haragszom a vége miatt. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz mindkettőből csak az első évadot láttam (és a maradék pótlása még odébb van), de azok alapján nem hullatok könnyet egyik sorozatért sem. Egyszer nézhető kategória volt mindkettő, de egyikbe sem szerettem bele, és példának okáért, nekem a Punisher jobban bejött

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, elvileg kb. fél éve dolgoztak a 3. évad szkriptjén, de "kreatív nézetkülönbségek" miatt végül elkaszálták. Annyira engem se ráz meg, nem volt különösebben jó sorozat, bár a 2. évadot még én se láttam.

 

Közben megnéztem a Cloak & Dagger 1. évadját, és egyértelműen megtaláltam az MCU sorozatainak eddigi leggyengébb darabját. Ezt a 10 részt el lehetett volna mesélni 4-5-ben is, sokkal érdekesebben. Egy átlag epizód felépítése: 80% "művészieskedés"/karakterépítés/sallang = dögunalom, 20% tényleges cselekmény = bárgyú, lyukakkal teli sztori. Fontos kérdésekre nem kaptunk választ, a karakterek idiótán viselkednek (főleg Tandy), a sztori pedig nem túl érdekes, hogy finom legyek. Az MCU világával gyakorlatilag semmi kapocs (egy-két nevet említettek, ennyi), sokszor el is felejtettem, hogy Marvel sorozatot nézek. Egy pozitívumot találtam: Olivia Holt. :P Mondjuk az gáz, ha egy sorozat ennyi pozitívumot tud felmutatni. Ez sajnos harmatgyenge lett. És állítólag az Inhumans és a Runaways sem jobbak...:cry:   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 07. - 0:18, Nabopolasszar írta:

Mint korábban írtam, az a gond, hogy mindkét álláspont mellé vannak érvek, és a Fox-ot meg feleannyira sem érdekli az egész univerzum vs. idővonal vita, mint itt minket. 

A nyilvánvalóhoz nem szükségesek érvek. Még a szereplőgárda/casting is az egybe tartozásról szól. És ez még a Deadpoolokra is igaz.

 

A Foxnak meg szvsz igaza volt, hogy nem figyeltek görcsösen az apró részletekre, mert az túlzottan megkötötte volna a kezüket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 20. - 19:07, Tarzaan írta:

A Foxnak meg szvsz igaza volt, hogy nem figyeltek görcsösen az apró részletekre, mert az túlzottan megkötötte volna a kezüket.

Nem tudjuk, hogy pontosan mennyire figyeltek. Nyilván minél jobban figyelnek, annál igényesebb munkát tudnak összehozni, különösebben meg nem korlátozzák ezek őket, mert könnyedén feloldható ellentmondások lennének, amikhez nem kell gyökeresen átírni a sztorit. Maradt bent pár csúnya logikai baki, de egyébként én nem érzem ezeket olyan horderejűnek, hogy ennyit kattogjanak rajta. Már lassan az X-eknél is egy tucatnyi filmről beszélünk és van bennük pár ilyen következetlenség, na bumm. Senki és semmi nem tökéletes, ahogy ezek a filmek sem.

A DCU filmjei kis túlzással egyenként, önmagukban tartalmaznak ennyi baromságot, mint az X-Men filmek összesen. Simán beleférhet amúgy, hogy figyeltek a Foxnál a következetességre, csak így is becsúszott pár hiba, közte 1-2 cinkesebbel is. Nem kéne ebből ekkora ügyet csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap összeszedtem magam és úgy döntöttem, hogy megnézem a Bosszúállókat. Annak idején a Vasember 2 után teljesen leálltam a Marvel mozis univerzum filmekkel. Sok problémám volt a karakterekkel, különböző történeti elemekkel, melyekről hallottam. Sokszor elriasztottak az előzetesek, vagy a filmrészletek is. E mellett sok Marvel figura nagyon nem szimpatikus, vagy szimplán teljesen érdektelen volt számomra. Úgy gondoltam, adok egy esélyt a filmnek, hátha mégis meggyőz, hátha másként tekintek ezekre a sztorikra, ha az állítólagos egyik legnépszerűbb filmet megnézem. Úgy érzem ez nem sikerült. Megnézve az egész filmet, inkább megmaradtam a korábbi állapotomban. A szereplők többségét továbbra sem sikerült megkedvelnem. Egyedül Vasember figurája tetszett, a többiek továbbra is idegesítőek, unalmasak, vagy nem szimpatikusak. A sztorit a végére már kifejezetten untam.  A hangulat sem fogott meg. Úgy vélem, hogy nem fogom tovább kínozni magam a további Marvel univerzumos filmekkel, vagy sorozatokkal, mert ha az egyik legnépszerűbbnek tartott filmet egy közepesre tudnám csak értékelni, a többiekkel még rosszabb lenne a helyzet. Mivel csak Vasembert kedvelem, lehet, hogy a Vasember 3.-mal még kivételt teszek. Az Vasember filmekből az első még tetszett.

És a végére egy kis személyes összehasonlítás. A DC mozi univerzum összes filmje- Az acélember, Batman Superman ellen, Az öngyilkos osztag, Wonder Woman, Az Igazság Ligája - sokkal jobban tetszett, mint mondjuk a Bosszúállók első felvonása.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos pár napja végeztem a DD 3.évadával, és azt kell mondanom, hogy zseniálisan jó lett. Az írás és a színészet magasiskoláját mutatták be. Egy pillanatig sem csodálkozom, hogy a LCet vagy az IFet elkaszálták, mert ehhez képest, az "anyasorozatukhoz" képest elbújhatnak Wilson Fisk fenekébe. :D Az első pár rész lassan épült, de az is minőségi dráma és karaterfejlődés volt, viszont ami után jött, az a politikai hatalmi harc, az a sakk játszma amit a Vezér lenyomott, azon tátottam a számat. Olvastam hogy a Drótot vették alapul ennél az évadnál, ami tökéletesen meg is látszott. A karakterek baromi jól ki voltak fejtve, az akciók pedig ahogy minden évadban eszméletlenül látványosak voltak, főleg hogy behozták, Bullseyet - nem hiszem hogy ez spoiler lenne, benne volt a trailerekben. Jót tett az évadnak hogy visszatértek az eredeti felálláshoz, de kíváncsi vagyok hogy mi lesz ezután.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 23. - 14:11, Darth Revan9 írta:

A hangulat sem fogott meg. Úgy vélem, hogy nem fogom tovább kínozni magam a további Marvel univerzumos filmekkel, vagy sorozatokkal, mert ha az egyik legnépszerűbbnek tartott filmet egy közepesre tudnám csak értékelni, a többiekkel még rosszabb lenne a helyzet.

Valószínűleg tényleg arról van szó, hogy a MCU világa nagyon távol áll az ízlésedtől. :)

2018. 10. 23. - 14:11, Darth Revan9 írta:

Mivel csak Vasembert kedvelem, lehet, hogy a Vasember 3.-mal még kivételt teszek.

Szerintem az a film egy nagy kihagyott ziccer, és a leggyengébb a Vasember filmek közül. Tehetsz vele egy próbát, de ha a MCU úgy általában nem jön be, akkor nem tudom megéri-e, mert ez egy kifejezetten gyengébb darab.

2018. 10. 23. - 14:11, Darth Revan9 írta:

És a végére egy kis személyes összehasonlítás. A DC mozi univerzum összes filmje- Az acélember, Batman Superman ellen, Az öngyilkos osztag, Wonder Woman, Az Igazság Ligája - sokkal jobban tetszett, mint mondjuk a Bosszúállók első felvonása.

Én nem ájultam el annyira a Bosszúállóktól, mint sokan, több MCU film is van, ami nekem sokkal jobban bejött. Már akkor is így volt ez, most meg már pláne. Ettől függetlenül a DC-s vetélytársainál egyértelműen jobb, kivétel nélkül, több szempontból is. Legalábbis én így látom. Ha Neked mindegyik jobban tetszett, mint a Bosszúállók, akkor tényleg nagyon nem a Te világod a Marvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kudar írta:

Nos pár napja végeztem a DD 3.évadával, és azt kell mondanom, hogy zseniálisan jó lett. 

Hétvégén végignéztem az egész évadot, és szerintem is remekül sikerült. Zseniális jelenetekkel és epizódokkal van tele az évad. 

Spoiler

Képregény ide vagy oda, örülök, hogy Karen (egyelőre) életben maradt. Ebben az évadban láthattunk a legtöbbet belőle, és több szuper jelenetet kapott a karakter, mint az összes többi megjelenésekor együttvéve. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Valószínűleg tényleg arról van szó, hogy a MCU világa nagyon távol áll az ízlésedtől. :)

Szerintem az a film egy nagy kihagyott ziccer, és a leggyengébb a Vasember filmek közül. Tehetsz vele egy próbát, de ha a MCU úgy általában nem jön be, akkor nem tudom megéri-e, mert ez egy kifejezetten gyengébb darab.

Én nem ájultam el annyira a Bosszúállóktól, mint sokan, több MCU film is van, ami nekem sokkal jobban bejött. Már akkor is így volt ez, most meg már pláne. Ettől függetlenül a DC-s vetélytársainál egyértelműen jobb, kivétel nélkül, több szempontból is. Legalábbis én így látom. Ha Neked mindegyik jobban tetszett, mint a Bosszúállók, akkor tényleg nagyon nem a Te világod a Marvel.

Igen, valószínűleg így van. Legalábbis a közös Marvel univerzum nem az én világom. A Csodálatos Pókember sorozatot és az X-men Az elsők sorozatát imádom. Az Elsőkből most néztem újra a héten kétszer is a harmadik részt, az Apokalipszist, mely személyes kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.