Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem az a film egy nagy kihagyott ziccer, és a leggyengébb a Vasember filmek közül. Tehetsz vele egy próbát, de ha a MCU úgy általában nem jön be, akkor nem tudom megéri-e, mert ez egy kifejezetten gyengébb darab.

Tényleg nagyon érdekes, ahogy egyénenként mennyire eltérő lehet az emberek szemében egy-egy termék (film) megítélése. A Vasember filmek közül tudni illik nekem a 3. rész az abszolút kedvencem. Az első szerintem túlértékelt (nem rossz, de én nem látom benne azt az elképesztő WOW-faktort, amit oly sokan). A második rész szimplán érdektelen volt számomra... na de a 3! Azon minden alkalommal mikor megnézem jól szórakozom, pozitív értelemben! Szóval én erősen ajánlom Darth Revan9-nak megnézésre! ;)

 

-----

 

Darth Revan9

 

Érdekes ez egyébknt... tényleg nagyon durván egyénileg más és más mindenkinek az ízlése. A közmegállapodás az X-Men Apoklaipszisről az, hogy "rettenetesen borzalmas" én ezzel nem értek egyet, simán nézhető, de számomra sem kiemelkedő... az Elsők kifejezetten tetszett nekem is, valamint az Eljövendő múlt napjait is szerettem, de ezek a filmek számomra sehol sincsenek az MCU filmekhez képest. A nem MCU-s Pókemberek közül pedig a Raimi féle trilóga jött be... azt nagyon szerettem.

DC filmek? Hmm... szódával. Mondjuk most a Shazam-ot eléggé várom, de csak Zakariás miatt :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 22. - 9:55, pb69 írta:

A DCU filmjei kis túlzással egyenként, önmagukban tartalmaznak ennyi baromságot, mint az X-Men filmek összesen.

Azért ez egy erős csúsztatás. :) A Suicide Squadot érzem egyedül kissé problémásnak (mondjuk Harley Quinn szépített azon is). Azt sem azért, mert hemzseg a logikai bakiktól, hanem szimplán gyenge film. A többi DCEU mozi messze nem olyan rossz (nyilván, közel sem hibátlanok), mint ahogy a "nagyközönség" megpróbálja beállítani. Érzésem szerint kb. ugyanúgy divat lett fikázni, mint a Disney-éra SW termékeit. Ami az egyik esetben jó/elfogadható (SW-OT; Marvel), az a másiknál ultra gáz/logikátlan/sz*r (SW-PT és SW-ST; DC).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Tényleg nagyon érdekes, ahogy egyénenként mennyire eltérő lehet az emberek szemében egy-egy termék (film) megítélése. A Vasember filmek közül tudni illik nekem a 3. rész az abszolút kedvencem. Az első szerintem túlértékelt (nem rossz, de én nem látom benne azt az elképesztő WOW-faktort, amit oly sokan). A második rész szimplán érdektelen volt számomra... na de a 3! Azon minden alkalommal mikor megnézem jól szórakozom, pozitív értelemben! Szóval én erősen ajánlom Darth Revan9-nak megnézésre! ;)

 

-----

 

Darth Revan9

 

Érdekes ez egyébknt... tényleg nagyon durván egyénileg más és más mindenkinek az ízlése. A közmegállapodás az X-Men Apoklaipszisről az, hogy "rettenetesen borzalmas" én ezzel nem értek egyet, simán nézhető, de számomra sem kiemelkedő... az Elsők kifejezetten tetszett nekem is, valamint az Eljövendő múlt napjait is szerettem, de ezek a filmek számomra sehol sincsenek az MCU filmekhez képest. A nem MCU-s Pókemberek közül pedig a Raimi féle trilóga jött be... azt nagyon szerettem.

DC filmek? Hmm... szódával. Mondjuk most a Shazam-ot eléggé várom, de csak Zakariás miatt :)

Igen, tényleg nagyon érdekes. Hatalmasak a különbségek a vélemények között. Ezért is gondolom úgy, hogy az egyénnek elsősorban a saját ízlését, véleményét kell szem előtt tartani. Hiába utálják sokan az Apokalipszist, nekem akkor is a kedvenc Marvel filmem, amit még jó sokszor újra és újra meg fogok nézni.

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azért ez egy erős csúsztatás. :) A Suicide Squadot érzem egyedül kissé problémásnak (mondjuk Harley Quinn szépített azon is). Azt sem azért, mert hemzseg a logikai bakiktól, hanem szimplán gyenge film. A többi DCEU mozi messze nem olyan rossz (nyilván, közel sem hibátlanok), mint ahogy a "nagyközönség" megpróbálja beállítani. Érzésem szerint kb. ugyanúgy divat lett fikázni, mint a Disney-éra SW termékeit. Ami az egyik esetben jó/elfogadható (SW-OT; Marvel), az a másiknál ultra gáz/logikátlan/sz*r (SW-PT és SW-ST; DC).

Igen, én is így gondolom. A nagy fikázó kultusz nekem se tetszik. Sokszor kifejezetten irritál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Rog írta:

Én úgy haladok vele ahogy a feliratok jönnek. Három részhez már van (legalábbis annyihoz találtam) és azokat már letudtam. Nagyon adja. :cool:

Sajnos még mindig csak 3 epizódhoz van felirat. Ahogy jönnek a magyar feliratok, úgy nézem újra az évadot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

A Vasember filmek közül tudni illik nekem a 3. rész az abszolút kedvencem.

Spoiler

Nagyon jól indít, megvan a maga tanulságos üzenete is, de sajnos a mandarinos fordulat ugyan üt, de nálam kiüti az egész lényegét. Onnantól már semmi eredeti ötlet nincs, csak sablonos megoldások. Ez az egyik gondom. Meg persze a "csináljunk szuperhőst Pepperből, majd mégse" vonal is szörnyen bazári.

A másik pedig az, hogy Vasember karakterét gyakorlatilag kiherélik azzal, hogy most már kismillió önálló páncél van, ami röpköd össze-vissza. Egész egyszerűen már nincs meg mögötte (benne) a személy, a karakter. Arról nem is beszélve, hogy a végén mindet elpusztítják, persze legközelebb megint van belőle egy egész hadsereg. Annak a nagy tűzijátéknak a végén pont az lett volna az értelme, hogy a Vasember megszűnik létezni. Erre erősít rá az is, hogy Tony mellkasából eltávolítják a szilánkokat. Ez mind szép és jó is lenne, ha nem sütnék el már a rész végén, hogy Vasember még úgyis visszatér. Ez így értelmetlenné teszi a film zárását és mondanivalóját.

14 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

A közmegállapodás az X-Men Apoklaipszisről az, hogy "rettenetesen borzalmas" én ezzel nem értek egyet, simán nézhető, de számomra sem kiemelkedő...

Ezzel én is hasonlóképp vagyok, szerintem az Apokalipszis egy jó film. Egyetlen komolyabb bajom az vele, hogy Magnetot megint megtáncoltatják az oldalak között, ráadásul tökéletesen feleslegesen. De egyébként rendben van.

14 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

A nem MCU-s Pókemberek közül pedig a Raimi féle trilóga jött be... azt nagyon szerettem.

Az első Póki film szerintem a legjobb, az nekem jól összeállt. A 2-3 már nem jött be. A Csodálatos széria szerintem botrányosan gyenge, az MCU-s változat pedig szódával elmegy. Utóbbival az a bajom, hogy MCU-filmnek tök jó, de Pókembertől baromi messze áll. Van a pókösztön és a hálóvetés, de ezen kívül semmi köze Pókemberhez, egy új hősként sokkal jobban működne.

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azért ez egy erős csúsztatás. :) A Suicide Squadot érzem egyedül kissé problémásnak (mondjuk Harley Quinn szépített azon is). Azt sem azért, mert hemzseg a logikai bakiktól, hanem szimplán gyenge film. A többi DCEU mozi messze nem olyan rossz (nyilván, közel sem hibátlanok), mint ahogy a "nagyközönség" megpróbálja beállítani.

Számomra nem az. A SS-nak már az alapfelvetése nagyon bugyuta, ezen pedig nem javít később sem maga a film. Harley Quinn is csak annyiból szépségtapasz, hogy Margot Robbie brutálisan dögös benne, de ezt azért ne hozzuk már fel, mint előny. Az Acélember csak bántóan semmilyen, a BvS a parádés felütés után egyre botrányosabb lesz, a végére pedig a szánalmak csúcsát súrolja. A WW egy kliséhalmaz 0 tartalommal, a JL pedig megalapozatlan (főleg a karakterek terén) és sekélyes.

Nyilván nem arról van szó, hogy nézhetetlenek lennének, de ennyi pénzből és ilyen alapokon nem is lehet gyakorlatilag totál fos filmet csinálni. A DCEU-val az a gondom, hogy amennyire egy ilyen világra és ennyi pénzre alapozva lehet rossz filmet csinálni, annyira lényegében rosszak is lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, pb69 írta:

legközelebb megint van belőle egy egész hadsereg.

Nincsen több páncélhadsereg ezután. Az Iron Legio az Age of Ultronban robotokból áll, nem páncélokból. ;) 

 

14 perccel korábban, pb69 írta:

végén pont az lett volna az értelme, hogy a Vasember megszűnik létezni

Akkor ezt jól félreértetted, mert pont az a lényeg, hogy a Vasember nem a páncél, hanem a húsvér Tony Stark. A páncél, ahogy az Iron Man 2-ben mondja, csak egy protézis. Páncélt akármennyit gyárthat, de azok önmagukban, vagy éppen más emberen semmit sem érnek, mert ő a Vasember.

 

Amúgy az Iron Man filmek közül nekem is a harmadik a kedvencem, sőt nekem még az MCU-filmek közül is az egyik nagy kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nincsen több páncélhadsereg ezután. Az Iron Legio az Age of Ultronban robotokból áll, nem páncélokból. ;)

Ez jogos. Mondjuk nem ez volt a mondandó lényege. Ugyanúgy értelmetlen a 3 végi parádé, tekintve, hogy vajmi kevés dolog változik utána, miközben az egész olyan hatást kelt, mintha itt valami nagy fordulat lenne a Tony=Vasember kérdéskörben.

54 perccel korábban, Dzséjt írta:

Akkor ezt jól félreértetted, mert pont az a lényeg, hogy a Vasember nem a páncél, hanem a húsvér Tony Stark. A páncél, ahogy az Iron Man 2-ben mondja, csak egy protézis. Páncélt akármennyit gyárthat, de azok önmagukban, vagy éppen más emberen semmit sem érnek, mert ő a Vasember.

Jó, hát ezt előtte és utána is lényegében többször cáfolták a filmek. Ahogy a páncélok semmit nem érnek Tony nélkül (ami azért erős túlzás), legalább annyira nem ér Tony semmit a páncélok nélkül. Persze, ő egy vagány milliomos playboy és egy remek mérnök, ezt tudjuk. De az éles bevetéseken Vasember van, kell a páncél, mert különben olyan, mint Banner Hulk nélkül. Meg persze ő sem tud a páncél nélkül boldogulni. Komoly karakterfejlődése van, de az pont nem a 3 kapcsán jön elő. A 3-ban látott dolgok semmit nem változtatnak rajta, pont ezért lesznek utána gondok Pepperrel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másodikból és a harmadikból nekem egy-egy teljes nézés simán elég volt. Hébe-hóba azért megesik hogy beléjük nézegetek ha véletlenül valamelyik adón elkapom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Sajnos még mindig csak 3 epizódhoz van felirat. Ahogy jönnek a magyar feliratok, úgy nézem újra az évadot. 

 

No a negyedik is megvolt. Itt-ott angol szöveges ugyan a felirat amivel néztem de nekem megfelelt.
Amúgy nagyon ütős rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi akkor majd azon lesegetem hogy mi a helyzet felirat fronton. Eddig az opensubtitles.org-ról szedtem őket de ott az eddigiek közül csak a második és a harmadik részhez valóak ezüstösek.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Rog írta:

 

No a negyedik is megvolt. Itt-ott angol szöveges ugyan a felirat amivel néztem de nekem megfelelt.
Amúgy nagyon ütős rész. :D

Az volt :) Na de még csak bemelegítünk :D Jönnek még olyan epizódok/jelenetek, hogy na :)

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én a Silver féle fordítással szoktam nézni, azzal eddig még nem volt gond

 

 

http://subirat.net/profile/Silver

Itt fel is lehet iratkozni, ha megjelenik egy újabb felirat. Legalább nem kell sasolni, megkapod rögtön mailben, hogy van új felirat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasember 3. Jó lett, nekem tetszett. Nem lesz a kedvenc Marvel filmem, de sokkal jobbnak éreztem, mint a Vasember 2-t. Az első rész színvonalát nagyjából eléri. Most per pillantat nem tudnám eldönteni, hogy az első vagy a harmadik Vasebmer lett jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is a Vasember 3 a kedvenc a 3 közül, elsősorban mert karácsony körül játszódik ami nálam az év fénypontja, másodszor mert a Guy Pearce által játszott gonosz tényleg a vegytiszta rohadék és nagyon jó mikor végén elkenik a száját. Persz a kedvencet úgy kell érteni hogy az tetszik a legjobban ,de minden részt egyszer láttam csak. Illetve ha épp kajálok(szinte csak akor nézek tv-t), akkor annak örülök ha a harmadik rész megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Vasember 3. Jó lett, nekem tetszett. Nem lesz a kedvenc Marvel filmem, de sokkal jobbnak éreztem, mint a Vasember 2-t.

Nagyjából én is így vagyok vele. Az 1. résznek jobb a története, viszont akad néhány sztorielem, ami a 3.-ban tetszik jobban. A 2. rész szerintem is alulmúlja a trilógia többi darabját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A másik, amit jövőhétre terveztem, az a Netflix marveles sorozatai. Mivel a LC és az IF kasza lett és nagyon én se rajongok azért, hogy folytassam előbbit - a LC első évadából 1 részt láttam csak - így inkább belekezdek a Defendersbe, utána pedig jöhet a JJ 2. és a DD 3. évadja. Utóbbira vagyok már nagyon kíváncsi. :)

 

Az IF ugyan nem lett nagyon jó sorozat (ugyanakkor messze nem olyan vészes, mint azt egyesek mondják), de sztori szempontjából talán érdemes lenne bepróbálkoznod. Ha jól emlékszem, akkor az IF sztorija vezeti fel igazából a Defenderst

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 02. - 16:10, RacerX írta:

Az eredeti tervek szerint ma mutatták volna be az Ihumans című filmet. Helyett inkább sorozat lett belőle, ami szerintem a valaha készült leggyengébb MCU alkotás lett sorozatok terén.

A hétvégén volt alkalmam belepillantani, hát kösz, de kösz nem. Az a pár másodperc is rettenetes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 22. - 9:55, pb69 írta:

Nem tudjuk, hogy pontosan mennyire figyeltek. Nyilván minél jobban figyelnek, annál igényesebb munkát tudnak összehozni, különösebben meg nem korlátozzák ezek őket, mert könnyedén feloldható ellentmondások lennének, amikhez nem kell gyökeresen átírni a sztorit. Maradt bent pár csúnya logikai baki, de egyébként én nem érzem ezeket olyan horderejűnek, hogy ennyit kattogjanak rajta. Már lassan az X-eknél is egy tucatnyi filmről beszélünk és van bennük pár ilyen következetlenség, na bumm. Senki és semmi nem tökéletes, ahogy ezek a filmek sem.

A DCU filmjei kis túlzással egyenként, önmagukban tartalmaznak ennyi baromságot, mint az X-Men filmek összesen. Simán beleférhet amúgy, hogy figyeltek a Foxnál a következetességre, csak így is becsúszott pár hiba, közte 1-2 cinkesebbel is. Nem kéne ebből ekkora ügyet csinálni.

Na igen, az új DCEU-s filmekhez képest még a Macskanő is egy magaslat.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére felkészítettetek a legrosszabbra az Inhumans kapcsán, így szörnyűbbre számítottam. Persze gyenge eresztés, tele röhejes baromsággal, és kétségtelenül az MCU egyik leggyengébb darabja, de én pl. a Cloak & Daggeren jobban unatkoztam. Mondjuk itt is sok az időhúzás (a 8 részből kb. 4-5 tömény időhúzás, amikor a szereplők csak egymást keresik), de a C&D-el ellentétben legalább lehet rajta röhögni, annyira ostoba. Pár sörrel talán még élvezhető egyfajta paródiaként. :D 

 

Hála az égnek, mától már az Agents of S.H.I.E.L.D. 4. évadát folytatom, ami segíthet kiheverni a fent említett borzalmakat. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.