Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az eljövendő múlt napjai és a benne lévő időutazás. Eloszlatok egy tévhitet. Azért volt időutazás ebben a filmen, mert az eredeti, híres Days of the Future Past képregénynek is ez volt az alaptémája. És ezt a sztorit dolgozták fel abban a filmben. Semmi köze ahhoz, hogy voltak korábbi X-men filmek. Nem akartak semmit se tisztába tenni a korábbi filmekkel kapcsolatban egyszerűen  csak egy híres X-men sztorit akartak feldolgozni. Esetleg az zavarhatott meg több embert, hogy Az eljövendő múlt napjaiban pár történeti elem ugyanúgy megtalálható, mint a 2000-es évek X-men filmjeiben., illetve több régi színész is ugyanúgy játszik Az eljövendő múltban, mint a korábbi X-men feldolgozásokban.

És nyilván teljesen véletlenül szerepelnek ugyanazok a színészek és karakterek, ugye? Meg teljesen véletlenül kapjuk meg a film zárásaként azt a jelenetsort, ami teljesen egyértelműen utal az X-trilógiára, konkrétan az abban történtekre alapul. Attól, hogy a képregény, amit feldolgoztak, időutazásos sztori volt, még nem zárja ki, hogy köze legyen a korábbi X-filmekhez, teljesen más a két aspektus.

Az egész DotFP filmet úgy reklámozták, hogy összeköti a két szériát/idősíkot/univerzumot, nevezzük akárminek. Minden olyan képekkel volt tele, ahol a régi és az új szereplők szerepeltek egymás mellett, egyértelműen utalva arra, hogy most egy filmben fognak szerepelni az eredeti öregek és fiatalabb énjeik az új színészekkel. Ennek semmi értelme nem lett volna, ha amúgy a régi trilógiának ne lett volna köze az új filmekhez.

27 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az egyik általa hivatkozott nyilatkozatban egy Fox-os és egy Marvel-es fejes is megerősíti: Az X-men: Az elsők című filmnek és folytatásainak semmi köze nincs a korábbi X-men filmekhez, az Elsők nem előzmény film, hanem újraindítás, reboot, egy új univerzum első része.

És ha azt nyilatkozzák, hogy Rozsomáknak valójában nincsenek karmai, azt is elhisszük? Vagy hogy Trask igazából nem volt törpe? Nem tudom kik nyilatkozták, hogy az Elsőknek és a folytatásainak semmi köze nincs a korábbi X-Men filmekhez, de nyilvánvaló baromság, ehhez nem kell túl sokat gondolkodni. Az összefüggések és kapcsolatok még a felületes és laikus nézőknek is kiböki a szemét, nem érdemes túlgondolni és a nagy tájékozottságra hivatkozva próbálni cáfolni a nyilvánvalót.

31 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Elsők és Ellenállás vége. Nem jöttél még rá? X-professzor és Magneto. Nézd meg, hogy mi történt velük az Elsők végén, és hogyan indít Az ellenállás vége eleje.

A bénulásos ellentmondásra gondolsz? Valóban csúnya logikai hiba, de egy ilyen még nem fog eltörölni minden kapcsot a szériák között. Erre mondtam azt, hogy minden film, amiben logikai hibák vannak valójában több univerzumot jelent? Nem, egyszerűen benézték az alkotók. Egyébként pedig léteznek magyarázatok, amikkel in-universe is indokolható a jelenség. Persze elég izzadtságszagúak és nem épp elegánsak, de léteznek. Pont a DotFP-ban is látható egyfajta lehetséges magyarázat alapja.

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Újra eltolták az X-men: Sötét Főnix premierjét!

Kemény, hogy most dobták ki a trailert, utána meg egy ilyen hír. Remélem nem fog ártani a minőségnek.

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Viszont idén nem maradunk elméletileg Fox szuperhős film nélkül, mivel érkezik újra a Deadpool 2., a mozikba méghozzá családbarát kiadásban!!!

Hjajj, ezt a deadpoolos bohóckodást kellett volna teljesen más univerzumba tenni az X-Menektől. A lehető legtávolabb. Önálló filmekként még el lehet rötyögni rajtuk, akinek ez a fajta humor bejön, de egyébként totálisan komolyan vehetetlen és méltatlan az X-Menhez.

1 órával korábban, Bence1997 írta:

A régóta halogatott Gambit film pedig - istenem, meddig készítik ezt a filmet :roll::facepalm: - 2020. március 13. -án érkezik.

Vagy nem lesz belőle semmi, elég hányattatott sorsú egy valami. Nem Cameron rendezi véletlenül? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Elsők és Ellenállás vége. Nem jöttél még rá? X-professzor és Magneto. Nézd meg, hogy mi történt velük az Elsők végén, és hogyan indít Az ellenállás vége eleje.

Nem mostanában láttam a filmeket pláne az ellenállás végét így már nem emlékezem annyira rájuk, ha emlékeznék rájuk hidd el hogy "rájönnék" ;) épp azt akartam elkerülni, hogy meg kelljen néznem, ezért kérdeztem rá. De el ne mond már az istenért se mert nem érdekel.

43 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem az idővonal változott a Days of Future Past hatására, hanem valóban egy új univerzum jött létre.

A alap univerzum Earth-10005, míg a módosított Earth-TRN414.

Sőt, valójában van egy harmadik univerzum is, mivel a Logan film az Earth-17315-ben játszódik. :D 

 

Amúgy a TRN azt jelenti, hogy a Marvel nem adott ennek az univerzumnak hivatalos számot még.

Viszont az új Pókember játék megkapta a hivatalos besorolását, ami az Earth-1048. :D 

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Na, ugye.

Egyébként erre is csak azért nem írtam, már semmi egyet nem értőt, mert ahogy az időutazós topicban is leírtam meguntam ezt az időutazásos témát, gondoljon mindenki amit akar. Nem fogok senkivel vitatkozni.

 

Bezzeg arra senki nem reagált érdemben, amit a Flashel kapcsolatban írtam, mert ha olyan k*rva okosak az emberek akkor mondják már meg, hogy mitől kezelsz valamit csak külön idősíknak míg mást meg teljesen külön univerzumnak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iron Fist: majdnem kihúzták a gyufát, de a végén szépítettek.

 

 

 

 


Colleen Wingnél az Iron Fist? Ez a feminista, gender forradalom meg a LBQT (vagy a t*k*m se tudja hogy nevezik ezeket) manapság oly divatos túlkapásának iskolapéldája, az életben nem volt nála sohasem. Ha csak nála maradt volna akkor kevésbé kulturáltan nyilatkoznék az egészről és még annak is jobban örülnék, ha Davosnál maradt volna teljesen, de az utolsó Dannys jelenettel meg tudom emészteni.
 

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem mostanában láttam a filmeket pláne az ellenállás végét így már nem emlékezem annyira rájuk, ha emlékeznék rájuk hidd el hogy "rájönnék" ;) épp azt akartam elkerülni, hogy meg kelljen néznem, ezért kérdeztem rá. De el ne mond már az istenért se mert nem érdekel.

Gondolom Revan arra gondol, hogy az Ellenállás végében a még gyermek Jean-hez közösen látogat el Magneto és Xavier, míg az Elsőkben elválnak útjaik. Xavier lebénul, míg az Ellenállás végében tud járni. Bár ez nem éppen ellentmondás, mert az Eljövendő...-ben is képes volt járni. De igazából tök mindegy. Ha különálló univerzumokról van szó, akkor nem számít. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, RacerX írta:

Gondolom Revan arra gondol, hogy az Ellenállás végében a még gyermek Jean-hez közösen látogat el Magneto és Xavier, míg az Elsőkben elválnak útjaik. Xavier lebénul, míg az Ellenállás végében tud járni.

A bénulásról már írtam. Az meg, hogy együtt mennek Jeanhez... Attól még, hogy az Elsők végén elválnak útjaik, még hosszú évekkel később egész nyugodtan csinálhatnak dolgokat közösen. Főképp, ha az ilyen horderejű. A Prof. és Magneto kapcsolata soha nem volt a klasszikus értelemben vett ellenségeskedés és nemezis-viszony. Simán beleférhet egy ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Bezzeg arra senki nem reagált érdemben, amit a Flashel kapcsolatban írtam, mert ha olyan k*rva okosak az emberek akkor mondják már meg, hogy mitől kezelsz valamit csak külön idősíknak míg mást meg teljesen külön univerzumnak.

 

 

 

Mert a Marvel az univerzum sémát használja, nem pedig új idővonal létrejöttét. Ha valami megváltozik az idővonalban, akkor létrejön egy úgy univerzum, ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, pb69 írta:

Már miért lenne az?

Akkor kezdem sorolni:

 

Az X1-ben Charles egyértelműen kijelenti, hogy a Cerebrot ő és Erik készítették. A First Class-ban kiderül, hogy az egész Hank műve volt.

 

Az X2-ben Hank még ember, amíg az X3-ban már mutáns. Az X3-ban Hank meglepődik, amikor kiderül, hogy van ellenszer. Ezek alapján Hank valamikor az X2 és X3 között alakult át, és soha nem fejlesztett ki semmilyen gyógymódot. Az Elsőkben Hank már a 60-as években átalakul szőrőssé. A DoFP-ben meg maga fejleszti ki az ellenszert (és ez még az időutazás előtt volt). 

 

Az X3-ban van egy flashback, ahol Charles és Erik együtt mennek el Jeanért valamikor a 70-es években. Az Elsők szerint a kapcsolatuk már a 60-as években megromlott. (Azt, hogy Charles még tudott járni a 70-es években, később kimagyarázták, de ha csak az Elsőket nézzük, akkor ez is ellentmondás lett volna)

 

Az X1-ben Charles azt mondja, hogy Jean, Scott és Ciklon voltak az első tanulói. Az Elsők ezt teljesen semmissé tette.

 

Az X1-ben Scott a késői húszas/korai harmincas éveiben van. Az Elsőkben Alex - Scott testvére - a korai húszas éveiben van. Ez azt jelenti, hogy a 2 testvér között 30-40 év van. Később ugye behozták Scottot is az Elsők idővonalába, de az X1-re így is öregebbnek kellene lennie, mint amennyi.

 

Moira szerepel az X3 stáblista utáni jelenetben (miután Charles átvitte az elméjét egy kómában lévő testbe), mint egy doktor. Moira az Elsőkben teljesen más szerepet tölt be.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Akkor kezdem sorolni:

 

Az X1-ben Charles egyértelműen kijelenti, hogy a Cerebrot ő és Erik készítették. A First Class-ban kiderül, hogy az egész Hank műve volt.

 

Az X2-ben Hank még ember, amíg az X3-ban már mutáns. Az X3-ban Hank meglepődik, amikor kiderül, hogy van ellenszer. Ezek alapján Hank valamikor az X2 és X3 között alakult át, és soha nem fejlesztett ki semmilyen gyógymódot. Az Elsőkben Hank már a 60-as években átalakul szőrőssé. A DoFP-ben meg maga fejleszti ki az ellenszert (és ez még az időutazás előtt volt). 

 

Az X3-ban van egy flashback, ahol Charles és Erik együtt mennek el Jeanért valamikor a 70-es években. Az Elsők szerint a kapcsolatuk már a 60-as években megromlott. (Azt, hogy Charles még tudott járni a 70-es években, később kimagyarázták, de ha csak az Elsőket nézzük, akkor ez is ellentmondás lett volna)

 

Az X1-ben Charles azt mondja, hogy Jean, Scott és Ciklon voltak az első tanulói. Az Elsők ezt teljesen semmissé tette.

 

Az X1-ben Scott a késői húszas/korai harmincas éveiben van. Az Elsőkben Alex - Scott testvére - a korai húszas éveiben van. Ez azt jelenti, hogy a 2 testvér között 30-40 év van. Később ugye behozták Scottot is az Elsők idővonalába, de az X1-re így is öregebbnek kellene lennie, mint amennyi.

 

Moira szerepel az X3 stáblista utáni jelenetben (miután Charles átvitte az elméjét egy kómában lévő testbe), mint egy doktor. Moira az Elsőkben teljesen más szerepet tölt be.

Az Eljövendő múlt napjai elejében ahonnan Logan tudatát visszaküldik az a régi X-men trilógia jövője? Mert ha igen, akkor a fenti feltételek mellett Logan tudata nem is csak időt utazott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem megkönnyiti a dolgot, hogy az első X-men trilógia csupa langyos, semmitmondó filmből áll a First Class és az Eljövendő múlt napjai pedig lazán a legjobb képregényfilmek közt vannak, a Marvel Cinematic Universe filmekből az összeset lazán előzik nálam. Hogy nem egyeznek néhány régi megporosodtt középszerű filmmel az nálam nem probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem megkönnyiti a dolgot, hogy az első X-men trilógia csupa langyos, semmitmondó filmből áll a First Class és az Eljövendő múlt napjai pedig lazán a legjobb képregényfilmek közt vannak, a Marvel Cinematic Universe filmekből az összeset lazán előzik nálam. Hogy nem egyeznek néhány régi megporosodtt középszerű filmmel az nálam nem probléma.

De akkor mondják ki, hogy ez egy reboot, nem? Most így hogy kezelje az ember? Mintha összetartoznának, vagy mintha külön számítanak? Szerintem ez egy franchise halála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az Eljövendő múlt napjai elejében ahonnan Logan tudatát visszaküldik az a régi X-men trilógia jövője? Mert ha igen, akkor a fenti feltételek mellett Logan tudata nem is csak időt utazott.

A legelfogadottabb megegyezés szerint igen. Viszont először a saját múltjába ment vissza, és amikor a tudata visszaérkezett, akkor az Elsők jövőjébe ért vissza. Mondjuk a Dark Phoenix ezt még keresztbe húzhatja

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

A legelfogadottabb megegyezés szerint igen. Viszont először a saját múltjába ment vissza, és amikor a tudata visszaérkezett, akkor az Elsők jövőjébe ért vissza. Mondjuk a Dark Phoenix ezt még keresztbe húzhatja

Csak ez így sántít, mert ahova visszatért a múltba ott már az ő érkezése előtti események is mások, mint abban a múltban aminek a jövőjéből jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Csak ez így sántít, mert ahova visszatért a múltba ott már az ő érkezése előtti események is mások, mint abban a múltban aminek a jövőjéből jött.

Tudom. Eleve én soroltam fel, hogy az Elsők miért nem működik, mint előzmény. Ennek ellenére a többség úgy van vele, hogy a két sorozat egy univerzum, de a DoFP eseményei miatt két idővonal.

Ezzel Revan haverja nem értene egyet, és meg is értem, hogy miért, de ez a legjobban elfogadott álláspont 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

De akkor mondják ki, hogy ez egy reboot, nem? Most így hogy kezelje az ember? Mintha összetartoznának, vagy mintha külön számítanak? Szerintem ez egy franchise halála.

De már ki is mondták. Ezt írtam fentebb, már az X-men: Az elsők bemutatása után azt nyilatkozták, hogy Az elsők sorozata reboot, új univerzum, új feldolgozás. Ezzel gyorsan ki is magyarázták az ellentmondásokat és az Elsők utáni filmeknél sem kellett görcsösen ragaszkondi a régi filmekhez. Tehát nincsenek is ellentmondások, hanem csak más univerzumok illetve más feldolgozások. Csak megzavarja az embereket az, hogy több motívumot, színészt újra bemutattak az Elsők sorozatában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Tudom. Eleve én soroltam fel, hogy az Elsők miért nem működik, mint előzmény. Ennek ellenére a többség úgy van vele, hogy a két sorozat egy univerzum, de a DoFP eseményei miatt két idővonal.

Ezzel Revan haverja nem értene egyet, és meg is értem, hogy miért, de ez a legjobban elfogadott álláspont 

De akkor ahogy fentebb írtam Logan nemcsak időben utazott, hanem az "univerzumok" között is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De már ki is mondták.

Azért a reboot nem feltételezi, hogy az új filmmel minden eddigit eltörölnek. A JJ féle Star Trekek is rebootnak számítanak, és valamilyen szinten újra is kezdték a szériát, de ezt úgy csinálták, hogy közben beilleszthető legyen a ST univerzumba.

 

Az Elsők esetében úgy volt, hogy megpróbálnak egy eredetsztorit csinálni, de megpróbálják úgy, hogy az a maga helyében is megálljon (ne függjön mindenben a korábbi filmektől), és ha jó lesz a film, akkor később arra építkezhessenek (ami meg is történt).

Valami lehet egyszerre előzmény és reboot is. Az igazi reboot, a DoFP lett, mert ott egyértelműen megvan a pont, ahol a 2 idővonalat el lehet különíteni: Ha Trusk meghal, megy minden az X trilógia felé és a DoFP-ben látható apokaliptikus jövő felé, de megmentették, és így megy minden a DoFP-ben látott "happy jövő" felé.

 

De mint mondtam ezzel lehet vitatkozni, mert a Fox hagyott bőven fogódzkodót mindkét álláspont híveinek

 

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De akkor ahogy fentebb írtam Logan nemcsak időben utazott, hanem az "univerzumok" között is.

Mint írtam, elindult az X trilógia jövőjéből, megérkezett a közös múltba, és Trusk megmentésével létrehozta az új idővonalat, ahova később "visszatért". De írtam is, hogy igen, utazott a világok között

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mint írtam, elindult az X trilógia jövőjéből, megérkezett a közös múltba, és Trusk megmentésével létrehozta az új idővonalat, ahova később "visszatért". De írtam is, hogy igen, utazott a világok között

DE NEM lehet a KÖZÖS múlt mivel már Logan érkezése előtti történések is különböznek ergo Logan már alapból nem a saját idővonalának a múltjába ment vissza.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

De akkor mondják ki, hogy ez egy reboot, nem? Most így hogy kezelje az ember? Mintha összetartoznának, vagy mintha külön számítanak? Szerintem ez egy franchise halála.

Halálról szó sincs. Az Eljövendő múlt napjai az egyik legsikeresebb X-men film. Ráadásul azok után hogy a First Class teljesen más korszakban játszódik totál új szinészekkel szerintem nem különösebben nehéz külön kezelni az előző 3 filmtől. Én csak most olvasom Revantól hogy hivatalosan is reboot, ami tök jó de szerintem nyilatkozatok nélkül is kitünően működik a dolog. 

Szerintem újabban ezaz egész világépitősdi túl van értékelve. Pláne úgy hogy a képregények kifejezetten arról hiresek hogy minden szereplőnek már egy rakás különféle módon elmondták a történetét. Csak azért mert a Marvel Studios egy nagy kánonban gondolkodik szerintem nem kéne mindenkinek követnie őket. A James Bond franchise például tök jól elvolt úgy hogy döntő részt tojtak mindenféle kánonra meg következetességre. Vagy hogy a képregényeknél maradjunk: a DC animációs filmeknél például egy időben egy rakás Batman animációs film készült amiknek semmi köze nem volt egymáshoz, teljesen más verzióját mutatták a karaktereknek mégis szuperek voltak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Halálról szó sincs. Az Eljövendő múlt napjai az egyik legsikeresebb X-men film. Ráadásul azok után hogy a First Class teljesen más korszakban játszódik totál új szinészekkel szerintem nem különösebben nehéz külön kezelni az előző 3 filmtől. Én csak most olvasom Revantól hogy hivatalosan is reboot, ami tök jó de szerintem nyilatkozatok nélkül is kitünően működik a dolog. 

Szerintem újabban ezaz egész világépitősdi túl van értékelve. Pláne úgy hogy a képregények kifejezetten arról hiresek hogy minden szereplőnek már egy rakás különféle módon elmondták a történetét. Csak azért mert a Marvel Studios egy nagy kánonban gondolkodik szerintem nem kéne mindenkinek követnie őket. A James Bond franchise például tök jól elvolt úgy hogy döntő részt tojtak mindenféle kánonra meg következetességre. Vagy hogy a képregényeknél maradjunk: a DC animációs filmeknél például egy időben egy rakás Batman animációs film készült amiknek semmi köze nem volt egymáshoz, teljesen más verzióját mutatták a karaktereknek mégis szuperek voltak. 

Mondom, ez rendben is van, csak akkor legyen official, hogy külön kezelendő. Már pedig ha itt emberek vitatkoznak arról, hogy külön kell-e vagy sem, akkor felteszem, ez egy mondat, aminek kérdőjel van a végén, nem egy kijelentés. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Úristen, de jó ,hogy nem nézem az X-ment. A hajam tépném ilyen logikai bukfencektől. :D 

Ha a logikai bukfenceken lazán túllépsz valahogy, akár hivatalos, akár nem a reboot, remek filmeket láthatsz az univerzumban. Bár szerintem a "régi" trilógia egy része is bőven élvezhető kategória, még ha el is marad az újabb filmektől. Amibe a Logan is beleértendő, mert szerintem is jó film volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

DE NEM lehet a KÖZÖS múlt mivel már Logan érkezése előtti történések is különböznek ergo Logan már alapból nem a saját idővonalának a múltjába ment vissza.

Pedig a legelfogadottabb álláspont az, hogy a First Class az ellentmondások ellenére a régi és az új idővonal közös pontja.

Ezért is van az, hogy sokan teljesen külön univerzumnak kezelik az új filmeket a régiktől (és az apokaliptikus jövő a DoFP-ben nem a trilógia jövője, hanem egy teljesen új jövő, amit akkor láttunk először)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az X1-ben Charles egyértelműen kijelenti, hogy a Cerebrot ő és Erik készítették. A First Class-ban kiderül, hogy az egész Hank műve volt.

Igen, ez egy jogos ellentmondás, de önmagában egy ilyen kijelentés aligha cáfol vagy igazol bármit is. Erre mondtam azt, hogy a logikai hibák vagy ellentmondások nem feltétlenül döntik romba egy teljes univerzum egységességét. Pl. a SW-ban is furcsa, hogy Obi-Wan mintha nem ismerné fel R2-t, illetve azt mondja soha nem volt droidja. Ettől még nem beszélünk külön univerzumokról.

9 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az X2-ben Hank még ember, amíg az X3-ban már mutáns. Az X3-ban Hank meglepődik, amikor kiderül, hogy van ellenszer. Ezek alapján Hank valamikor az X2 és X3 között alakult át, és soha nem fejlesztett ki semmilyen gyógymódot. Az Elsőkben Hank már a 60-as években átalakul szőrőssé. A DoFP-ben meg maga fejleszti ki az ellenszert (és ez még az időutazás előtt volt).

Ha jól rémlik, akkor Hank valójában egy olyan szert dolgoz ki, amely ideiglenesen képes elnyomni a mutációt, de ellenszernek semmiképp nem tekinthető. Az X3-ban azt állítják, hogy egy másik mutáns segítségével képesek olyan szert készíteni, amely egyszeri alkalmazással végleg megszünteti a mutációt. Ezen Hank bőven nyugodtan meglepődhet, ezt nem érzem problémának.

9 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az X3-ban van egy flashback, ahol Charles és Erik együtt mennek el Jeanért valamikor a 70-es években. Az Elsők szerint a kapcsolatuk már a 60-as években megromlott. (Azt, hogy Charles még tudott járni a 70-es években, később kimagyarázták, de ha csak az Elsőket nézzük, akkor ez is ellentmondás lett volna)

A bénulást túltárgyaltuk, nem ellentmondás. A másikra pedig már írtam korábban. Attól, hogy Erik és Charles útjai az Elsők végén szétválnak, attól még 10+ évvel később elmehetnek együtt Jeanhez. Már az eredeti trilógiában is úgy volt tálalva a kapcsolatuk, hogy hullámzó volt, de egykor barátok voltak, ekkor és ettől függetlenül is sokat beszéltek egymással. Nekem pl. az sántított inkább, hogy az Elsőkben megismert viszonyuk egyáltalán nem tűnik annak a mélyebb barátságnak, amire az X-trilógia utalt. De ezt pont az oldhatja fel, hogy később még lehettek olyan periódusok, amikor jóban voltak. Pl. az Apokalipszis végén sem haragban válnak el és közösen is dolgoztak egy ideig előtte.

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az X1-ben Charles azt mondja, hogy Jean, Scott és Ciklon voltak az első tanulói. Az Elsők ezt teljesen semmissé tette.

Ezt láthatjuk is az Apokalipszisben. Az Elsőkben Charles nem azt az iskolát indítja el, amit később az X-trilógiában láthattunk. Shaw-t kell megállítani, ehhez pedig segítségre van szükség, Charles-ék ezért toboroznak csapatot, nem pedig azért, hogy iskolát nyissanak. Bizonyos értelemben persze az Elsőkben látott kölykök is a tanítványai voltak, de nem abban az értelemben, ahogyan ő Ciklonékra gondolt később.

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az X1-ben Scott a késői húszas/korai harmincas éveiben van. Az Elsőkben Alex - Scott testvére - a korai húszas éveiben van. Ez azt jelenti, hogy a 2 testvér között 30-40 év van. Később ugye behozták Scottot is az Elsők idővonalába, de az X1-re így is öregebbnek kellene lennie, mint amennyi.

Nem tudom pontosan elhangzott-e mennyi idős Scott, de nálam nem lógott ki úgy a lóláb. Jean is feltűnik az Apokalipszisben és az eredeti trilógiában is, ahogy többen mások is. Nem látom olyan vészesnek a helyzetet, Megint felhozhatnám példának a SW-t, ahol az öreg Kenobi jóval idősebbnek néz ki és viselkedik, mint amennyi valójában. Főleg más szereplőkhöz képest.

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Moira szerepel az X3 stáblista utáni jelenetben (miután Charles átvitte az elméjét egy kómában lévő testbe), mint egy doktor. Moira az Elsőkben teljesen más szerepet tölt be.

Egy Moira szerepelt, ez való igaz. Egyébként, ha ugyanarról a személyről is beszélünk, miért zárná ki egymást a kettő? Évtizedek telnek el a két esemény között, addig sok minden változhat.

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem megkönnyiti a dolgot, hogy az első X-men trilógia csupa langyos, semmitmondó filmből áll a First Class és az Eljövendő múlt napjai pedig lazán a legjobb képregényfilmek közt vannak, a Marvel Cinematic Universe filmekből az összeset lazán előzik nálam. Hogy nem egyeznek néhány régi megporosodtt középszerű filmmel az nálam nem probléma.

Azért ezt így nem merném kijelenteni. Szerintem az eredeti X-trilógia is remek filmekből áll, bár másfajta filmekből, mint az újabbak. Az eredeti filmek sokkal inkább a kapcsolatokra és a mondanivalóra koncentráltak, míg az újabbak sokkal jobban építettek a karakterekre. Én nagyon kedvelem mindkét szériát, de nem jelenteném ki egyértelműen melyik a jobb. Mindkettőnek megvannak az erényei és gyengéi.

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

De már ki is mondták. Ezt írtam fentebb, már az X-men: Az elsők bemutatása után azt nyilatkozták, hogy Az elsők sorozata reboot, új univerzum, új feldolgozás.

Ezzel az a baj, hogy ez az egész DotFP létjogosultságát kérdőjelezi meg. Ha rebootolták volna a szériát, akkor mi a francnak kellett volna egy jövőben nyitó és részben ott játszódó filmet készíteni az eredeti szereplőkkel, hogy közülük valaki visszautazzon a múltba felülírni azt a jövőt, ami igazából az új univerzumban nem is ismert még. Akkor folytathatták volna az új univerzumot, ahogyan akarják. Semmi szükség nem lett volna arra, hogy az eredeti csapattal mutassanak egy olyan jövőt, ami egyébként véletlenül pont passzol az eredeti filmekhez, hogy onnan visszamehessenek megváltoztatni a múltat.

Arról már nem is beszélve, hogy a marketing totálisan arra épült, hogy most a régi jól ismert X-Men szereplők fiatalkori kalandjait ismerhetjük meg. Ugyanazokét a szereplőkért, összekötve a két szériát. Ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, hogy a SW 7. rész igazából egy másik univerzumban játszódik, csak sokakat megtéveszt, hogy szerepelnek benne ugyanazok a karakterek, mint a régi 6 filmben, ill. ugyanazok a színészek is alakítják őket.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

És akkor még nem is beszéltünk a Wolverine filmekről. Azok is totál ellentmondanak a régi X-trilógiának. Ráadásul a Logan sem illet bele semmilyen jövőképbe.

Ez megint barokkos túlzás. El kéne már felejteni a fogalmak és jelzők különböző szintjeinek összemosását. Attól, hogy egy filmben vagy sorozatban vannak ellentmondások és logikai bukfencek, még nem lesznek totálisan ellentmondásosak, vagy nem jelenthetjük ki, hogy nem illenek egymáshoz semmilyen szinten. A Logan pl. jóval később játszódik, mint ahová a korábbi X-Men filmekkel bármikor is eljutottunk. Akármelyik idővonalon elképzelhető, hogy ekkor már így mennek a dolgok. Illik ez a jövőképbe, csak mi nem így képzeltük volna el a jövőt.

Egyébként tudtommal a Logan hivatalosan is része az új X-Men idővonalnak/univerzumnak/akárminek, tehát az újabb filmekhez hivatalosan illeszkedik. Na meg a Deadpool. Az is tök jó, hogy azon senki nem kattog, hogy a Deadpool része az X-Men univerzumnak, bezzeg az eredeti trilógia meg az újabb filmek sehogy nem illeszthetők és tele vannak ellentmondásokkal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, ha nem győztek volna meg arról, hogy az egyes X-men filmek más univerzumok, vagy feldolgozások, akkor is külön kezelném a 2000-es évek X-men filmjeit Az elsők sorozatától. Számomra is így szimpatikus, így nem kell agyalni az ellentmondásokon, egyszerűen csak élvezem a történetet. Egyetértek Bomarr-ral, hogy ez az univerzumépítősdi túl van értékelve manapság. És tényleg jó példa a DC-s animációs sorik meg filmek, ott is számtalan jó sztorit találunk, úgy, hogy nincs nagy összefüggés mindig köztük.

Az X-menből nekem Az elsők sorozata tetszett eddig a legjobban. Az elsők, Az eljövendő múlt napjai, és az Apokalipszis. Mindegyik nagyon fantasztikus lett,  nálam köröket vernek a többi X-men filmre. Így hát nagyon várom a Sötét Főnixet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ezzel az a baj, hogy ez az egész DotFP létjogosultságát kérdőjelezi meg. Ha rebootolták volna a szériát, akkor mi a francnak kellett volna egy jövőben nyitó és részben ott játszódó filmet készíteni az eredeti szereplőkkel, hogy közülük valaki visszautazzon a múltba felülírni azt a jövőt, ami igazából az új univerzumban nem is ismert még. Akkor folytathatták volna az új univerzumot, ahogyan akarják. Semmi szükség nem lett volna arra, hogy az eredeti csapattal mutassanak egy olyan jövőt, ami egyébként véletlenül pont passzol az eredeti filmekhez, hogy onnan visszamehessenek megváltoztatni a múltat.

Ehhez még hozzátenném, hogy a Wolverine, ami egyértelműen az X-men 3: The Last Stand után játszódik és Logan az abban átéltekre emlékszik vissza, úgy ér véget, hogy hősünkre  rátalál Magneto és Charles azzal, hogy nagy-nagy veszély les a mutánsokra, és Wolverine még azon is meglepődik, hogy a prof életben van. Ez egyértelmű felvezetése a Days of Future Pastnek. A Wolverine összeköti a The Last Standet a Days of Future Pasttel, szóval kizárt, hogy az utóbbi filmben látott jövő nem az X-men trilógia jövője. Ellentmondások ide vagy oda, de a DoTP-et úgy alkották meg, hogy a jövőben játszódó jelenetek az eredeti trilógia idősíkján játszódnak.

 

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egy Moira szerepelt, ez való igaz. Egyébként, ha ugyanarról a személyről is beszélünk, miért zárná ki egymást a kettő? Évtizedek telnek el a két esemény között, addig sok minden változhat.

Az még elképzelhető, hogy Moira CIA ügynökből végül orvos lett, ugyanakkor az akkor is ellentmondás marad, hogy a First Class és a Last Stand között semmit sem öregedett. Ez nem egy 70+ éves néni:

latest?cb=20110613063028

 

A többivel viszont egyetértek. A First Class és a Last Stand között 44 év telik el, a szereplők megöregedtek. Sok dolog lezajlik négy évtized alatt, emberek változnak, emlékek fakulnak meg. Persze ez nem ment fel minden ellentmondást, de például a visszaemlékezéseket nálam simán oldja. Az egyetlen nagy ellentmondás, amit én sem tudok bevenni, hogy Wolverine és Sabretooth testvérek. Hogy Logan erre nem emlékszik az X-menben, az oké, de, hogy Victor sem, az durva. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.