Ugrás a kommentre

Star Wars: Bizonyos szemszögből


Hogy tetszett a könyv?  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

@Ody Mandrell nem hiszem. Szerintem valamiféle utalás. Vagy a novelláskötetből valakire (nem olvastam minden novellát, így nem tudom), vagy valamilyen egyébb kánon, esetleg legends karakterre. Vagy az író saját életéből valakire.

Gondolkozzunk, ki szereti a versenydroidokat.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem értem már bocsánat. :) 

 

Aki beszél a droiddal a végén az pont olyanokat mond mint amiket TK-421. A kérdésem lényege nem arra vonatkozott, hogy ki ihlette az írót, hanem hogy a történetben kit látott az utolsó másodpercekben a droid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Megőrülök, ha Tarkin-ból meleg karaktert csinálnak. Most olvastam el A végső dobás c. Han-Lando könyvet, ott meg kiderült, hogy az egyik szereplő transzgender (ez nekem nem tűnt fel, de az eredetiben a "they" névmást alkalmazzák rá). 

Nem értem az összefüggést. A they-t nem a transzgenderekre szokták alkalmazni. A transzgenderek általában a választott nemüknek megfelelő névmást részesitik előnyben. A they az csak egy nem nélküli névmás. Takarhat sok mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, hogy csak egy random személy, aki valamiért fontos lehetett az irónak, és hirtelen elvesztett, a Halálcsillag felrobbanásához hasonlóan.

Ha megvan a holtteste, 421-es biztos nem lehetett, de valakinek kell lennie, mert amúgy meg minek szerepelt volna a végén.

Én csak a lehetséges okokat írtam, miért rakna be egy random karaktert a költő.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem értem az összefüggést. A they-t nem a transzgenderekre szokták alkalmazni. A transzgenderek általában a választott nemüknek megfelelő névmást részesitik előnyben. A they az csak egy nem nélküli névmás. Takarhat sok mindent.

Non-binary. Ennek mi a magyar megfelelője?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Arra gondoltam, hogy csak egy random személy, aki valamiért fontos lehetett az irónak, és hirtelen elvesztett, a Halálcsillag felrobbanásához hasonlóan.

Ha megvan a holtteste, 421-es biztos nem lehetett, de valakinek kell lennie, mert amúgy meg minek szerepelt volna a végén.

Én csak a lehetséges okokat írtam, miért rakna be egy random karaktert a költő.

Az alfa tiszt mondja a droidnak előtte, hogy megölték TK-421-est. Ezt ugye 1977 óta tudjuk, hisz benne volt az Új Reményben. :) Az a baj, hogy akit a végén elvileg lát a droid az pont úgy beszél mint TK-421.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet csak én akarom belelátni, és a droid áramkörei megzavarodtak, és valóban képzeli.

Az üzenete ilyen esetben, az, hogy minden egyszerű élőlény is érez. Így is van értelme. Lehet csak így:lol2:

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már úgy is megy a topic akkor egy pár szót írok a könyvről. :) Nem sok mindent tudtam a könyvről, mielőtt olvastam volna, azt igen, hogy egy novella gyűjtemény, viszont azt nem, hogy ezen novellákat mind az EP 4 köré fűzték, ezzel tulajdonképp nem is lenne problémám, de valamelyik részével túl sokat foglalkoznak, pl. amikor a kantin jelenetet már 5x-re olvasom, még ha más szemszögből is az kicsit már meh kategória volt nálam. Vannak gyengébb és kifejezetten jó sztorik is benne, pl. az Obi-Wan halála köré font story az nálam mindent vitt, hasonlóan jó az mikor Qui-gonnal beszélget illetve a Yodás történet is. Az a story amely arról szól, hogy a Yavinon harcoló egyik lázadó, hagy egy üzenetet a gyermekének, arra az esetre ha Ő meghal nagyon szomorú és a végével tud még egyet facsarni az ember szívén :( 
Találtam ellentmondásokat két novella között, az egyik amikor a bith zenész meséli a memoárjait és valami olyasmit mond, hogy ledobta Greedo elé a hangszerét mire az elesett benne, ezt sehol máshol nem említik, pedig ahogy már írtam azt a részt eléggé körbejárták. Ebbe még mondjuk bele lehet magyarázni, hogy a zenész szépít a dolgon az életrajzi könyv kedvéért. A másik észrevételem TK-421-hez kapcsolódik, az alpha prioritású személy azt mondja a droidnak, hogy a behatolók megölték TK-421-t és elvitték a ruháit is, egy későbbi sztoriban, amely egy rohamosztagos a saját szemszögéből mesél, azt állítja, hogy látja TK-421-t a páncélja hátán átégetett lyukkal.

A Lando által játszott játékban pedig nem látom a logikát egyáltalán, ezt leszámítva egész jó a története.

A váltakozó minőségű novelllácskákat átlagolva egy közepesre értékelem az egész könyvet.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 14. - 13:38, Bomarr írta:

-A birodalmi kiskatonák szinte mind pikkelnek a Birodalomra. Nagyon megerőltető lett volna egy olyan bakáról is irni, aki esetleg szereti a Birodalmat? Azért az érdekesebb lett volna.

Épp most olvastam a Gikszer címűt és az pont egy igazi Birodalomhoz hű csótány rohamosztagosról szólt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az Egy új reményessel pont az a gond, hogy 40 sztori volt a könyvben. És ez úgy néz ki, hogy túl sok. Nem tudtak egy sztorit rendesen körüljárni.

Illetve a novellák minősége is nagyon csapongó volt. 5-ös skálán egytől ötig volt ott minden. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Még két fejezet van belőle, így elmondhatom, hogy lassan három éve olvasom... Szerintem ez mindent elmond. Arra jó volt ez a könyv, hogy rájöjjek: az antológia nem biztos, hogy az én műfajom. Továbbá az se szerencsés, ha szinte minden ANH-s történésnek illetve mellékkarakternek írnak valamilyen háttérsztorit. Nem mondom, volt pár érdekes és drámai, de a legtöbbjük teljesen felesleges és unalmas. Beru néni és az értelmes Dianoga volt a mélypont, hogy csak kettőt említsek. 

 

5/2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én sem olvastam még végig.

Az alapötlet jónak tűnhetett, miszerint a 40. évfordulót egy 40 novellát tartalmazó antológiával köszöntsék, de nem kellett volna a 40 darabszámot erőltetni, ha nem jött össze elég érdekes sztori, jó írók tollából. Elég lett volna az a tíz (most csak nagyságrendet mondok), ami igazán érdekesre sikerült, és azokat lehetett volna kicsit bővebb lére ereszteni. Lehet, akkor jobban jártunk volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 01. 13. - 21:49, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez mindent elmond. Arra jó volt ez a könyv, hogy rájöjjek: az antológia nem biztos, hogy az én műfajom.

Az antológia mint műfaj tud nagyon jó lenni. Egyszerüen ez egy rossz könyv :D Némelyik iró úgy tűnik tojt bele, elhülyéskedték. A nem emberi karakterek -még az állatok is- meg nagyon emberiek lettek. És érdektelenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A nem emberi karakterek -még az állatok is- meg nagyon emberiek lettek. És érdektelenek.

Pl. az egyik buckalakó POV-karakter, aki a Galaxis dolgaival is tisztában volt. Hihetetlenül kiábrándító volt.

 

Ennek ellenére azért nekem nem olyan rossz a véleményem a könyvről. A történetek nagy része élvezhető volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ennek ellenére azért nekem nem olyan rossz a véleményem a könyvről. A történetek nagy része élvezhető volt.

Legfőképp azok voltak jók, amik az Alderaan tragédiája köré épültek. 

 

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Pl. az egyik buckalakó POV-karakter, aki a Galaxis dolgaival is tisztában volt. Hihetetlenül kiábrándító volt.

Jaj, kár volt felhoznod. :facepalm: 

 

Amúgy anno Dzséjt ajánlására kezdtem bele mert dicsérte. Járna neki egy szeneslapát ezért...visszahívom Zééé-t. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.