Ugrás a kommentre

Párhuzamok


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Rog. Ha már a -nak, -nek határozós eseteket magyarul írod, nem lehetne, hogy az idézet szövegeket is magyarul írd le?

Kicsit Barta "Dzsedáj" Zolis érzésem van, aki vegyíti a magyart az angollal.

A szinkron gyakran máshogy fordítja a mondatokat, szóval nem sok értelme lenne magyarul írni.És az hogy nézne már ki hogy "Padme to Anakin"? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkron gyakran máshogy fordítja a mondatokat, szóval nem sok értelme lenne magyarul írni.És az hogy nézne már ki hogy "Padme to Anakin"? :)

 

Mindegy, csak engemet picit zavar, hogy Magyarországon vagyunk és angolul idézgetünk, magyar részhatározó használatával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarországon vagyunk és angolul idézgetünk, magyar részhatározó használatával.

Én miután a HSz-edet olvastam át is írtam őket "x to y" alakba csak Obi arra az alakra vonatkozó mondata arra sarkallt hogy visszaírjam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a magyar szinkronban elvésznek a párhuzamok, szóval értelmét veszti a topic szöveges része. Csak néhány példa:

- Ezt a részét szoktam szerteni.

- Kezdődik a műsor.

 

- Van valami rossz előérzetem.

- Nekem nagyon nem tetszik ez a dolog.

 

- Üdv neked.

- Üdvözletem.

(Bár ez utóbbi még talán el is jut a magyar közönséghez, mint párhuzam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szomorú az, ha magyar létünkre, magyar társaságban angolul csevegünk, idézgetünk, ésatöbbi.

Egy az hogy magyarul lehet hogy nem jönnek ki a párhuzamok, kettő hogy a Star Wars angolul lett megalkota.Ráadásul szerintem jobban is hangzanak angolul az alábbi mondatok.

És én inkább azt vallom hogy ember vagyok, nem magyar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy az hogy magyarul lehet hogy nem jönnek ki a párhuzamok, kettő hogy a Star Wars angolul lett megalkota.Ráadásul szerintem jobban is hangzanak angolul az alábbi mondatok.

És én inkább azt vallom hogy ember vagyok, nem magyar.

 

 

Én meg azt vallom, hogy Magyarotrszágon magyarul beszéljünk.Sokkal szebb a nyelvünk mint a primitív angol.Ha mindenki állandóan angolul beszélne a nyelvünk kihal.

 

Amiatt meg nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen lett a világ.Aki idejön tanuljon meg magyarul.Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Egyszer láttam a Youtube-on a Vader's Redemption v.2 és v.3 videókat. Nagyon jók! Fantasztikusan összekötik a két trilógiát. Ugyebár van az a jelenet a Jedi visszatérben, amikor az Uralkodó erővillámokkal támadja Luke-ot és Vader csak áll mellette és vacilál mit tegyen. Ezekben a videókban emlékképekkel töltik ki azokat a másodperceket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nem tudom, hogy volt-e már ez a szóbeli párhuzam, de most nincs kedvem végigolvasni a topicot. Szóval:

Ep1, mikor a nabooiak betörnek a film végén a hangárba, Padmé elkiáltja magát:

"Get to your ships!"

 

Ep4, mikor a kis csapat a Halálcsillagon csatangol, és belefutnak néhány rohamosztagosba, Han lelövi az egyiket, majd elrohanva visszakiált:

"Get back to the ship!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hátha volt már:

Ep3 elején a sárga szöveg szerint a szeparatista hajó épp menekülni próbál az értékes zsákmányával (a menekülést aztán Anakin szabotálja)

Ep4 elején a sárga szöveg szerint a lázadó hajó épp menekülni próbál az értékes zsákmányával (a menekülést aztán Darth Vader szabotálja)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.