Ugrás a kommentre

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith


luke19

Ajánlott hozzászólás

Ma már tényleg megjelent! Holnap elvileg hozza a futár. Elég veretes csomag lesz. Ez, Thrawn 2., Csillagok között, Anakin és Obi, + a Han Solo. Igencsak torlódnak mostanság az olvasni valóim SW, és DC terén is.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyorsan ki is végeztem az első kötetet. A történet még mindig nagyon jó, és így második olvasásra a rajzok is egészen bejöttek. Olvasnám már a második kötetet is magyarul. :D

Amit még hozzátennék, hogy ez már új nyomdánál készült, és szerintem még jobb lett a minőség, mint a korábbi Szukits képregényeknél, amik szintén nagyon pöpecek voltak. Pl. ez ahogy észrevettem más minőségű lapra lett nyomtatva, ez kevésbé gyűjti az ujjlenyomatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Gyorsan ki is végeztem az első kötetet. A történet még mindig nagyon jó, és így második olvasásra a rajzok is egészen bejöttek. Olvasnám már a második kötetet is magyarul. :D

Amit még hozzátennék, hogy ez már új nyomdánál készült, és szerintem még jobb lett a minőség, mint a korábbi Szukits képregényeknél, amik szintén nagyon pöpecek voltak. Pl. ez ahogy észrevettem más minőségű lapra lett nyomtatva, ez kevésbé gyűjti az ujjlenyomatokat.

A második kötet még odébb van. Ha nem változtatnak a sorrenden, akkor tavasszal jön. A Mace Winduval együtt.

A Generál Nyomda már más papírral dolgozik. Szerintem is jobb lett a minőség.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
40 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor úgy néz ki, hogy nagyon jó lesz a sorozat.

Mi az hogy. Ugye korábban egy listát tettem közzé, hogy az eddig megjelent képregények közül melyik hol áll, és a mostani DV az első helyen végzett. Na ez az utolsó számmal még inkább bebetonoztatta magát a dobogó legfelső fokába. Nem tudom, hogy mi vehetné el tőle. De lehet Soule valami nagyon ügyködik. Meglátjuk. :)

 

Amúgy meg az utolsó szám talán elhinthet egy olyan választ a kiválasztottal kapcsolatban, amin régebb óta vitatkozunk. Továbbá, ahogy Soule összehozta a múltat-jelent-jövőt, az példaértékű. Sajnálom, hogy véget ért a széria, de valóban a csúcson végződött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jó. :)

 

OMG!!! :yes: Nem tudok betelni ezzel a zárással! Tkp. lehet, hogy értelmet nyert az, amit Vader mondott Ahsokának a találkozójukkor. De a teória is egyre érdekesebb Anakinnal kapcsolatban. És igen: Let the Past die, kill it if you have to. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgyis be fog kerülni a következő csomagba a második Vader zárása. Most, hogy utána gondoltam már most van annyi jelölt a képregény köteteknél, ami betelítheti a komplett 2019 vége - 2020 vége közötti ciklust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor két kötetes lesz az egész? Húsznál több számra emlékszem. 

A második Darth Vader 2. kötete (7-12. szám) és 3. kötete (13-18. szám + éves különszám) jövőre megjelenik magyarul, ezekre már van szerződés. Ezek a 2018 vége 2019 vége közötti magyar megjelenések részei.

A második Vader sorozat 4., befejező kötete (19-25. szám) majd csak az ezutáni szerződéscsomagba kerülhet be, melyek a 2019 vége - 2020 vége közötti magyar megjelenésekre vonatkoznak majd. Ezekre jövő tavasszal szerződnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első szám 7-8. oldalán érdekes dologra lettem figyelmes. Nyomdai dologról van szó. Egy nagy vonalas átlós gyűrődés található az oldalon. (A 7. oldalon Palpatine fénykardot szorít Vaderhez, a 8. oldalon Mas Amedda dicsőíti a Birodalmat, miközben Sidious Vadernek magyaráz.) Ez a 8. oldalon is látszik. Tudomásomra jutott, hogy több példány is ilyen lett. Sőt, olyan eset is van, amikor szerencsétlen módon ez a lap, mely a 7. és 8. tartalmazza elszakadt. Szerencsére az enyém csak gyűrött.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok.

 

SPOILER!!!!!!!!

Angolul elolvastam a Darth Vader képregényeket...lenne  két kérdésem két különböző részhez:

 

1. DARTH VADER , THE SYING LIGHT 4.

 

2. Darh Vader Annual TECHNOLOGICAL TERROR

 

SPOILER következik, így az olvassa tovább aki már olvasta...

Spoiler

 

1. Kérdésem:  A DARTH VADER , THE SYING LIGHT 4. részének vége érdekelne,  amikor Vader megszerzi a memória kristályt az erőérzékeny gyermekekről Jocastatól, miért semmisíti meg Vader ?

Az Új remény filmben Kenobi azt mondja Luknak, hogy Vader segített levadászni a Jediket, illetve a Lázadók mesében is az Inkvizítorokkal együtt keres még élő Jediket. Hiszen a memória kártyán megvoltak az Összes erőérzékeny gyermekek nevei stb.

Luk, hogy kapcsolódik ehhez?

 

2. A Darh Vader Annual TECHNOLOGICAL TERROR  képregény végével kapcsolatban.  

 

Amikor Vader beszélget Tarkinnal, úgy tűnik mintha Vader nem is tudott volna arról hogy mi a célja a Halálcsillag építésének....kissé nehezen hihető...

A végén pedig Lyra Ersot meglátogatja egy droid.....nekem olyan mintha Vader küldte volna ezt a Droidot figyelmeztetésnek........

Ha így van ez olyan mintha maga Vader okozta volna a Birodalom, de legalábbis a Halál csillag bukását..... 

Kissé zavaros így, mivel  olyan mintha Vader beépített lázadóügynök lenne.....  ezekben a képregényekben mintha Vader tisztára mosás zajlana...vagy valami olyasmi...mi értelme így a Zsivány Egyes végi Hentelésnek?

 

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Média beillesztése

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Technological Terror kapcsán:

A Halálcsillag épitésének a célja sőt egyáltalán a létezése minden birodalmi előtt titok aki nem vesz részt az épitkezésben. Ez egy visszatérő elem az ep.3 és az ep.4 közötti SW művekben (például a Thrawnban is). Vader viszont mint látható a saját szakállára kideritette a dolgot.

A másik: HA Vader küldte a robotot akkor nem azért, hogy a lázadókat segitse hanem hogy Tarkinnak betegyen. Lyra Erso nem lázadó, hanem egy mérnök felesége. A várható következménye a dolognak az lett volna hogy tovább késlekedik az épitkezés. Semmi olyat nem mondott a robot ami segitette volna az űrállomás megsemmisitését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura: Birodalmi gépezet

Charles Soule a Marvel második Darth Vader sorozatában egy nagyszerű, új szériát indított útjának, mely sok olvasó véleménye szerint az elmúlt évek legjobb Star Wars képregényei közé tartozik. Sőt, sokak szerint ez az új Marvel-es éra eddigi legjobbja.

A történet Yanvin előtt 19-ben, nem sokkal A Sith-ek bosszúja után veszi fel a fonalat. Az alapszituáció hasonló, mint James Luceno Sötét Nagyúr című regényében. A lélekben megtört fájdalommal és gyűlölettel teli ifjú Darth Vader keresi a helyét a galaxisban. Még kezdő Sith Nagyúr, csak dühe és gyűlölte hajtja előre. Soule Luceno-hoz hasonlóan nagyon jól meg tudta fogni ezt a témát. Giuseppe Camuncli rajzoló segítségével személetesen ábrázolják Vader cselekedeteit, érzelmeit. Nem látunk bele Vader gondolataiba szövegesen, de a képek ezt helyettesíteni tudják. Elég gyorsan pergő eseménysort kapunk, így megfelelően le is köti a történet az olvasó figyelmét. Erősen érződik, hogy az első 6 szám csak a sorozat eleje. Több dolog csak előrevetítésre kerül. Vader cselekedetiben bebizonyítja, hogy méltó a Sith Sötét Nagyura címre, az olvasóban pedig azt az érzetet kelti, hogy nála nagyobb gonosztevő kevés lehet az univerzumban.

Már az első szám eleje érdekes. Vader dühében miután felkelt az asztaltól megragadja az Erővel Sidioust. Haragos rá is, mert Padmé halott. Palpatine lassan rávezeti, hogy fogadja el a haragot és a fájdalmat, kovácsolja fegyverré. Ezután, megregulázza tanítványát, hogy soha többé ne támadjon rá. Különlegesek ezek a képsorok, hiszen még nem láttunk arra példát, hogy ennyire nyíltan Vader az Uralkodó ellen fordulna. Láthatjuk, ahogy Mas Amedda nyilvánosan égeti el a fénykardokat. A sztori egyik központi témája Vader fénykardjának elkészítése. Az új kánonban a Sith fénykardok kristályai attól lesznek vörösek, hogy a kristályt vérezni kényszerítik. E mellett elveszik egy Jeditől. Vader útnak indul egyedül, hogy keressen egy Jedit és elvegye tőle a fénykardját. A második számban egy klónok által megszállt Jedi űrállomásra, a Brightome-ra hatol be. Vadernek úgy tűnik, mindenáron harcolni van kedve, mert összecsapásba bonyolódik a klónokkal. Miután megtudta amit akart az Ai’dololeem holdja tart, hogy levadássza Kirak Infil’a Jedi-mestert. Kirak mester letette az úgynevezett Barash-esküt, mely arra kötelezi őt, hogy száműzetésben éljen és távol tartsa magát a Rend dolgaitól. Még Anakin felbukkanása előtt vonult száműzetésbe, így nem tud semmit a közben megtörtént dolgokról. Kirak mester nagyon profi harcban, gyorsan ki is üti az ifjú Sith-et. Vader nagy nehezen összeszedi magát, és úgy dönt, cselhez folyamodik. Am’balaarvárosban széttöri a gátat, elvonja Kirak mester figyelmét, így végezni tud vele. Elég kegyetlen húzás volt, hisz számtalan civil is meghalt ott. Az ötödik számban Vader a Mustafarra megy megépíteni a fénykardját. A Sith szentélyben történtek a történet újabb csúcspontjai. Először eljátszadozik az író azzal a gondolattal, ami sokak fejében megfordulhatott. Mi lett volna, ha Anakin elméje kitisztul és rájön milyen szörnyűségeket tett. Ezután pedig végre láthatunk egy Vader-Sidious párbajt is. Nagyon drámaiak és epikusak ezek a képsorok, melyek vízió formájában jelennek meg. Aztán Vader mégis beteljesíti a sorsát. A legjobb képsorok a visszaemlékezős részek, melyek szép katarzis élményt keltenek.



A 6. számban színre lépnek az inkvizítorok, láthatjuk a Főinkvizítort és megtudhatjuk miért árulta el a Jediket. A Vader-Főinkvizítor párbaj volt a sztori másik csúcspontja. Folyt köv. Jocasta Nuval.

Nagyon elégedett voltam az első hat számmal. Sokan kritizálták a rajzokat, nekem viszont maximálisan elnyerte a tetszésemet. Kiváló indítás. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett. Ha marad legalább ez a színvonal, akkor tényleg az egyik legjobb SW-képregénysorozat lehet belőle. 

 

Spoiler

Azt furcsállottam, hogy Palpatine egy combos Erő-villámmal büntette tanítványát. Azt hittem, hogy a villám nem tesz jót a létfenntartó ruhájának, ahogy azt az Ep6 is megerősíti. Persze, nem mindegy az erősség, de az alapján, hogy Vader csontváza láthatóvá vált, szerintem az öreg nem csak egy kis szikrát pattintott oda. :P 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nekem is tetszett. Ha marad legalább ez a színvonal, akkor tényleg az egyik legjobb SW-képregénysorozat lehet belőle. 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Igen, ezen én is meglepődtem. Meg most, hogy Lucas nincs a fedélzeten változtattak Sidious hozzáállásán. 2005-ben még maga Lucas kérte az írókat, hogy ha A Sith-ek bosszúja után játszódik a sztori, akkor Sidious ne vegye komolyan a túlélő Jedik jelentette fenyegetést, és ez a karakterében nyilvánuljon meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.