Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Végre sikerült újranéznem. Zseniális nyitánya a sorozatnak. 1 év távlatából nézve is ugyanúgy lenyűgözött, mint elsőre. Lélegző atmoszférája van minden egyes jelenetnek, és fantasztikusan egészíti ki a zene. Szépen elkezd behozni később fontos karaktereket és jól vegyíti a lassú, beszélgetősebb részeket az akcióval. Az erőd bevétele az ágyú megkaparintásával nagyon leleményes, ahogy a droid vissza-visszatérő szlogenje az önmegsemmisítéssel is szellemes. Újra elkapott a sorozat hangulata. :yeah: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Azért sok szempontból kemény ennek a résznek a nyitása. Elvégre a három jómadár egy kocsma közepén akart felkoncolni egy értelmes lényt, a szerveit eladni, a pézsmáját meg a jelek szerint, megették volna. Aztán az első betévedőnek is szó nélkül nekiesnek, és miután mindhármat kinyírták - egyet félbe vágtak -, még a felfordulásért sem fizet senki, de túl sok figyelmet sem fordítanak a véres valóságra. Ehhez képest a Mos Eisley-i kocsma a kultúra melegágya. :) 

 

Amúgy még mindig azt mondom, hogy ez egy marha jó nyitás. Nem mutat sokat, de a hangulatból nagyot villant, és alaposan megalapozza azt, hogy a Star Wars eme szeglete nem fehér lovagokról, jószívű csirkefogókról és sötét nagyurakról fog szólni, hanem olyan alakokról, akik komiszak, morcosak, plazmát esznek, lézersugarat hugyoznak és kétezer méterről ledurrantják egy mynock szárnyát. Imádom minden pillanatát, de a kedvencem az eleje. Remek karakterképet fest Mandóról, és tudván, hogy innen hová jut... Ha belegondolok, hogy itt még külsejében is csak hasonlít későbbi önmagára, míg a többi. Ejha!

 

És ez csak Mando, de Nevarro is mennyire más. Piszkos, szürke, a kocsmában olyan alakok, akikbe még Dr. Evazan és Ponda Baba sem merne belekötni, mert ezek a figurák valószínűleg még fel sem kelnek, amíg csak 12 naprendszerben vannak halálra ítélve. Na, innen hová jutunk... És talán a sorozaton át az alkotók is így mutatják be, hogy azért az új Köztársaság alatt jobb volt az élet, mint a Birodalom idején. Az első évadban még a "birodalmi érás" Nevarrót látjuk, a másodikban már azt, amivé válhatott a Köztársaság regnálása alatt. Jó, ez nem a Szenátuson múlott, de azért mégis beszédes, hogy itt egy bolygó anélkül változhat meg pozitív irányba, hogy megjelenne a főváros fölött egy Imperial osztályú csillagromboló. Sőt mint később láthatjuk, azért a Köztársaság sem marad távol.

 

De a Birodalom kipusztulását is jól mutatja, hogy milyen szakadtak a rohamosztagosok. Oké, az évad vége felé kiderül, hogy azért van itt más is, de ez is jelképes. Egy szó mint száz, szerintem marha jó a The Mandalorian nyitánya, amit a későbbi részek, de főleg a második évad még fel is javít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 25. - 12:10, Ody Mandrell írta:

a dokk munkás sityakos figura

Az amúgy feltűnt valakinek már, hogy ennek a csávónak robot keze van? :o Én ebben a percben vettem észre, pedig hát nem mai epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az amúgy feltűnt valakinek már, hogy ennek a csávónak robot keze van? :o Én ebben a percben vettem észre, pedig hát nem mai epizód.

Én is csak most, ahogy rá zoomoltam, vettem észre!:o

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
2019. 11. 12. - 19:44, Donát írta:

Lehet pont az a kulcs, hogy ez a faj baromi sokáig él, és nagyon ritkaság számba megy a galaxisban, így tanulmányozni egyet tanulságos lehet a galaxis kevésbé hosszú éltű lakói számára is.

 

Nekem roppant mód bejött egyébként az egész. A zene, Nick Nolte karaktere, a végén az IG-11-es harc. Az, ahogy behozták a mandalore-i szálat és ezt a speciális fémet, amivel a szemünk láttára fejlődik a főhős.

Még egész visszafogott voltam az első megtekintéskor. :D

 

Most így, sokadjára újranézve még inkább odáig vagyok a nyitó epizódért. Tökéletesen adagolt vagányság, humor, látvány, akció és rejtély. A zene, a hangulat kb 100/100-as, nagyon eltalálták a nyitányt. Ráadásul érdekes mellékkaraktereket is behoztak pl. a kliens, Parshing, Greef Karga, Kuill vagy IG-11 akiről ekkor még nem tudjuk, de később is visszaköszön. 3. évad hiányában jöhet egy újranézős kör az 1-2. évadból. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap néztem meg az első részt újra az ep9 és az ep2 között. Baromi hangulatos, és főleg annak tükrében értékelődött fel bennem nagyon ez az epizód, hogy már tudom, hogyan ér véget az "assettel" a közös kaland.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2020. 11. 24. - 12:03, Donát írta:

Végre sikerült újranéznem. Zseniális nyitánya a sorozatnak. 1 év távlatából nézve is ugyanúgy lenyűgözött, mint elsőre. Lélegző atmoszférája van minden egyes jelenetnek, és fantasztikusan egészíti ki a zene. Szépen elkezd behozni később fontos karaktereket és jól vegyíti a lassú, beszélgetősebb részeket az akcióval. Az erőd bevétele az ágyú megkaparintásával nagyon leleményes, ahogy a droid vissza-visszatérő szlogenje az önmegsemmisítéssel is szellemes. Újra elkapott a sorozat hangulata. :yeah: 

No én most pontosan ugyanezt éltem át. :D 

Ritka jó indítása egy későbbi sikeres sorozatnak! Nem zsúfolt, nem hosszú, mégis bevezet több fontos szereplőt, akik kulcsszerepet töltenek be majd később, s apróságokon keresztül már itt megtudunk egy csomó fontos dolgot Mando-ról (talált gyerek, nem veheti le a sisakját, nagyon visszafogott érzelmek terén, ő az egyik legjobb fejvadász), és a végén ma már biztos vagyok benne, hogy akkor sem ölte volna meg a kis lényt, akinek a megszerzésével megbízták, ha kifejezetten halva akarták volna. Egy hányatott sorsú gyerek az túlságosan személyesen érinti, s talán ez az egyetlen dolog, ami felülírhatja a megbízást még egy ilyen profinál is, mint ő. Ez benne van abban az apró mozdulatban, ahogy felé nyújtja a kezét abban a szép snittben. :) 

No és a hangulat, a látvány, valamint a rendkívül jó zene, ami azóta klasszikussá vált! Ez a sorozat már az első részével jött, látott és győzött. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Pildi írta:

és a végén ma már biztos vagyok benne, hogy akkor sem ölte volna meg a kis lényt, akinek a megszerzésével megbízták, ha kifejezetten halva akarták volna. Egy hányatott sorsú gyerek az túlságosan személyesen érinti, s talán ez az egyetlen dolog, ami felülírhatja a megbízást még egy ilyen profinál is, mint ő.

De ezt itt még nem tudta. :) Kis törékeny lény volt, ez foghatta meg elsőre Groguban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ezt itt még nem tudta. :) Kis törékeny lény volt, ez foghatta meg elsőre Groguban. 

Tudni nem tudta, de ezt feltételezte. :) A droid mondta is neki, hogy egyes lényeknél másként van az öregedés, ezért nem számít, hogy 50 éves, s az hogy egy bölcsőben találja, kicsi is, gyámoltalan is, már könnyen vezet arra a gondolatra, hogy gyerek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy átfutott ez is az agyán abban a két percben amikor először látta. :D Fogalma se volt mire számítson, meg mi az ott, csak azt látta, hogy védtelen és érezte, hogy nem szabad bántani. Egy robot ilyenekre nem képes, ezért sose haragudtam IG-re amiatt mert ki akarta nyírni Grogut. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2019. 11. 13. - 1:28, Dzséjt írta:

Egy észrevétel: a mandi páncélkovács mellvértje (akárcsak a főhősnek) vöröses és a sityakját szarvak díszítik. Ez a kettő jellemző volt Maul mandijaira is.

mandalorian-super-commando_detail-png.13

Vajon véletlen, vagy a páncélkovács egykor Maul párti volt?

IG-11 meg ugyanúgy pörög-forog, mint az IG-86-osok a TCW-ben. :) 

Valakinek már az első részben feltűnt. :D

 

Nagyon hangulatos visszaolvasni az első rész utáni kommenteket. Nem is sejtettük mi van még ránk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
2021. 02. 19. - 23:38, Dzséjt írta:

Amúgy még mindig azt mondom, hogy ez egy marha jó nyitás. Nem mutat sokat, de a hangulatból nagyot villant, és alaposan megalapozza azt, hogy a Star Wars eme szeglete nem fehér lovagokról, jószívű csirkefogókról és sötét nagyurakról fog szólni, hanem olyan alakokról, akik komiszak, morcosak, plazmát esznek, lézersugarat hugyoznak és kétezer méterről ledurrantják egy mynock szárnyát.

Nekem mindig az ugrik be a kezdésnél, hogy ez a Jedi visszatér folytatása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.