Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért beszél az ex-birodalmi góré többes számban a célszemélyről? Többen is lehetnek?

Elképzelhető. Nekem is fura volt, hogy azt mondta: they're 50 years old. Akkor ezek szerint néhány 50 év körüli Yoda poronty garázdálkodik a Galaxisban? :D Bár az is lehet, hogy mindegyik máshol van és a Birodalom egyenként akarja őket felkutatni.

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vajon védték vagy fogva tartották a kis zöld manót azok a Niktok (már ha azok voltak)?

Ez is jó kérdés. Szerintem fogva tartották a gyereket. Valahonnan biztos kicsempészték. Mondjuk a niktok kiknek dolgozhattak? Vagy csak úgy saját maguk elkezdtek elrabolgatni gyerekeket? :hmm:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Minek kell egy birodalmi tudósnak az a lény?

Yoda faja sokáig él. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez az egész kutatás/kísérletezés, amit Pershing doki akar végezni majd a gyereken, az az örök élet keresésére és az Erővel lesz kapcsolatos. Esetleg még az is előfordulhat, hogy Palpi visszatéréséhez is van valamilyen köze ennek az egésznek. :)

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyáltalán ki ő? Remélem nem az Arkiriai királyság legújabb sarja.

Szerintem egy erőhasználó kis gyermek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez is jó kérdés. Szerintem fogva tartották a gyereket. Valahonnan biztos kicsempészték. Mondjuk a niktok kiknek dolgozhattak? Vagy csak úgy saját maguk elkezdtek elrabolgatni gyerekeket? :hmm:

A niktokat ismerve annyi eszük nincs. Szerintem megbízást teljesítettek, vagy valakinek őrizték a porontyot. Igazi vezetőt se láttunk ott. 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Yoda faja sokáig él. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez az egész kutatás/kísérletezés, amit Pershing doki akar végezni majd a gyereken, az az örök élet keresésére és az Erővel lesz kapcsolatos. Esetleg még az is előfordulhat, hogy Palpi visszatéréséhez is van valamilyen köze ennek az egésznek. :)

De Palpi halott. Minek kellene már akkor egy ilyen lény? Egyáltalán honnan tudtak róla, meg azt, hogy hol van? 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem egy erőhasználó kis gyermek.

Nagyon valószínű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno mikor megtudtam hogy egy mandalori fejvadászos sorit akar a Dizni kreálni nagyon szkeptikus voltam. El nem tudtam képzelni miféle potenciál lehet a témaválasztásban. Egyáltalán nem éreztem a sori szükségét. Biztos azért gondoltam úgy mert nem igazán érdekeltek mandaloriék. Később a megjelent anyagok meglesése oldogatni kezdte a jeget és lassan megjött a kedvem a show-hoz.
Délután nekem is megvolt az első rész ami nagyon bejött. Hamar elrepült az a szűk negyven perc. Néztem volna még. Utána a szkepticizmus teljesen eltűnt és optimizmus lépett a helyébe.
Mandikánk nagyon laza plusz badass és a rész többi elemével sincs komolyabb problémám.
Főleg az akciók jöttek be de azért akadtak még kedvemre való dolgok. Ilyenek például a mando röppentyűje, a vízirém kiiktatása, a kovács ügyködése, a hátas betörése, IG, mandi és IG együttműködése és Yoda "rokona".
Az alvilágba való betekintgetést is bírtam annak ellenére hogy a bűnözők világa sose vonzott igazán.
Az utalások egy része nem esett le de itt némelyikre szerencsére fény derült. Az egyik kedvencem az hogy az öreg kérójából felbukkanó karattyoló "szemakármi" szövegelése szinte ugyanaz mint ami a Jabba palotájából 3PO és Artu megérkezésekor előkerülő dumájában is szerepel. Fejvadászunkhoz intézett első mondat "Hájcsubá prinki." (a droidok esetében "Pácsubá prinki. van"), a második  pedig "Májpi gázön.". Valami ilyesmik. Plusz egyforma a két kütyü hangja és hasonló a beszédmódjuk. Ez az utalás lett nekem a nézéskor a legegyértelműbb és legmaradandóbb.
Röviden kellemes csalódás lett ez az eresztés és remélem a többi is hasonló színvonalú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A niktokat ismerve annyi eszük nincs. Szerintem megbízást teljesítettek, vagy valakinek őrizték a porontyot. Igazi vezetőt se láttunk ott. 

Akkor érdekes lesz majd megtudni, hogy ki áll az elrablás mögött. No meg az is érdekes, hogy IG is ugyanúgy megkapta Mandink küldetését, csak éppen a másik opció volt nála terítéken. Bennem már felmerült az, hogy talán egy másik birodalmi tanyán kapott IG-11 küldetést. Lehet 2 birodalmi csoport ellenvéleményen van. :hmm:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De Palpi halott. Minek kellene már akkor egy ilyen lény? Egyáltalán honnan tudtak róla, meg azt, hogy hol van? 

Pont azért kellene számukra egy ilyen lény, hogy tanulmányozzák a kis csöppséget. Megtudni, hogy hogyan képesek ilyen hosszú ideig élni. Az meg hogy honnan tudtak róla? Lehet ráleltek egy adatbázisban, aztán lekövették a gyereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétszer meglestem egymás után, de most még bele belenézek részekbe. Nagyon elkapott a hangulata, a zenéje meg mint az álom! :D Imádom. mikor lesz már péntek?

Fallen Order és Mandalori. Most nagyon jó SW fannak lenni! :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Bence1997 írta:

Akkor érdekes lesz majd megtudni, hogy ki áll az elrablás mögött. No meg az is érdekes, hogy IG is ugyanúgy megkapta Mandink küldetését, csak éppen a másik opció volt nála terítéken. Bennem már felmerült az, hogy talán egy másik birodalmi tanyán kapott IG-11 küldetést. Lehet 2 birodalmi csoport ellenvéleményen van. :hmm:

Lehet egy másik csoport a háttérben. Tudjuk, hogy lesz még egy. :) 

Idézet

Pont azért kellene számukra egy ilyen lény, hogy tanulmányozzák a kis csöppséget. Megtudni, hogy hogyan képesek ilyen hosszú ideig élni. Az meg hogy honnan tudtak róla? Lehet ráleltek egy adatbázisban, aztán lekövették a gyereket.

De ha tanulmányozni akarják ezt a fajt akkor menjenek el a bolygójukra és ott találnak bőséggel. Szerintem más miatt lesz érdekes az 51 éves kicsi. 

 

21 perccel korábban, kudar írta:

a zenéje meg mint az álom! :D Imádom.

Én egyfolytában azt hallgatom már legalább két órája. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A másik, ami érdekes volt így számomra, hogy kilenc évvel ezelőtt Luke szerint 10 000 kreditből még hajót lehetett venni. Itt 5000 kreditből már az üzemanyag költségek is éppen, hogy finanszírozhatóak.

A rajongó/átlag néző különbség magyarázatára ez az észrevételed sem lett volna utolsó példa.  :)

 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Mandi főtopikban olvashatod. Pedroval készítettek egy interjút, ahol bemondta a mandink nevét. Aztán lehet, hogy etetés lesz és a végén kiderül, hogy Chuck Norris bekerült a Star Wars világába. :D

Chuck Norris maga a Mindenható Erő, így már régóta része az SW univerzumnak :D 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Elképzelhető. Nekem is fura volt, hogy azt mondta: they're 50 years old. Akkor ezek szerint néhány 50 év körüli Yoda poronty garázdálkodik a Galaxisban? :D Bár az is lehet, hogy mindegyik máshol van és a Birodalom egyenként akarja őket felkutatni.

Szerintem ha többes számra utalnak akkor sem feltétlen több Yoda porontyra kell gondolni, arra is gondoltam, hogy lehet csak 2-en vannak és igaz, hogy a másik is 50 éves, de más fajból való így akár ő lehetne az is aki gondoskodik a bébiről.

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Angolban a "they"-t egy személyre is használják ha nem akarják a nemét meghatározni. Itt valószinüleg erről van szó.

De az is lehet hogy valóban csak egy nyelvtani fogás áll a háttérben.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De ha tanulmányozni akarják ezt a fajt akkor menjenek el a bolygójukra és ott találnak bőséggel. 

Ki tudja van-e egyáltalán Yoda fajának bolygója, lehet annyira kevesen vannak a galaxisban, hogy rég elhagyta mind a szülőbolygójukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ki tudja van-e egyáltalán Yoda fajának bolygója, lehet annyira kevesen vannak a galaxisban, hogy rég elhagyta mind a szülőbolygójukat.

Na erről még semmit nem tudunk, én is csak találgatok. Remélem tényleg ez lesz a sorozat meghatározó vonala és nem csak mézesmadzag volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem tényleg ez lesz a sorozat meghatározó vonala és nem csak mézesmadzag volt. 

Szerintem az első évadé biztos :) hogy az egész sorozaté, arra azért nem vennék mérget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, RacerX írta:

Még az is lehet hogy az Ismeretlen régióból származik a faja. Így már valahogy az ER-t is képbe hozhatnák. 

Az ismeretlen régiókat jó lenne meghagyni másra. :) Az ER pedig innen időben azért még elég távoli. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na erről még semmit nem tudunk, én is csak találgatok. Remélem tényleg ez lesz a sorozat meghatározó vonala és nem csak mézesmadzag volt. 

Ennek én is nagyon örülnék. :) Yoda hátteréről szinte semmit sem tudok, így közvetve kaphatunk több infót. Ez egy olyan vonal, amiben sok potenciál van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a továbbiakban is hasonlóan nyomorúságos bolygók kerülnek terítékre, mint ahogy ez a tendencia az EP7-től kezdve megvan, akkor ezekhez képest a Tatooine már tényleg egy civilizációs csomópont, bármit is érzett Luke ("Well, if there's a bright center to the universe, you're on the planet that it's farthest from."), korántsem volt igaza. :D Persze mindenki a saját szintjén nyomorog.

 

Jut eszembe, ez a western-style soundtrack nagyon jó, órák óta hallgatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is non-stop hallgattam. A Mando témája kiemelkedő. 

 

A témához ilyen piszkos és elhagyatott világok illenek. :) Az a jeges bolygó az elején mindent vitt, pedig volt már jó pár belőlük.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha a továbbiakban is hasonlóan nyomorúságos bolygók kerülnek terítékre, mint ahogy ez a tendencia az EP7-től kezdve megvan, akkor ezekhez képest a Tatooine már tényleg egy civilizációs csomópont, bármit is érzett Luke

Mondjuk nekem az a városka, ahol Mandónk törzse is héderelt, még egész civilizáltnak tűnt. Nem egy Theed vagy Mos Eisley, de egy Anchorhead szintjét simán hozza. Tuanult vagy Niimát simán veri. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "they're" témáról. Nem vagyok nagy angol fordító, de nem lehet, hogy a koordinátákra vonatkozik? Egy mondattal korábban hangzik el, hogy a számsor utolsó JEGYEIT kapja csak meg. Erre mondja a mandi, hogy a korát. A kliens ilyenkor használja a többesszámot és nekem úgy tűnik mintha a számokra utalna vissza, tehát a kort meghatározó koordináták ötven évesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, csoli1138 írta:

A kliens ilyenkor használja a többesszámot és nekem úgy tűnik mintha a számokra utalna vissza, tehát a kort meghatározó koordináták ötven évesek.

Ennek semmi értelme, hiszen a Mandi a rész végén ki is mondja, hogy a mini-Yoda kora 50 éves, nem a számoké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "they" személyre vonatkozik és ahogy irtam ez akár vonatkozhat egyetlen egy darab személyre, sőt itt szinte biztos erről van szó. Mivel nincs megadva a személy neme ezért a mandi nem is mondhat mást mint "their"-t aminél ugyanez a helyzet. Persze elsősorban ez a két szó többes szám harmadik személyre vonatkozik de angolban ha egy személyről beszélsz akiről nem tudod hogy férfi vagy nő, vagy szimplán nem akarod meghatározni akkor they, illetve tulajdonos szerkezetnél their-t kell használni.

 

Itt vannak online szótárakból a vonatkozó definiciók amik erre a speciális esetre vonatkoznak és példamondatok:

 

they

Used to refer to a person of unspecified gender.

‘ask a friend if they could help’

Forrás: https://www.lexico.com/en/definition/they

 

their

(used with a singular indefinite pronoun or singular noun antecedent in place of the definite masculine his or the definite feminine her):

Someone left their book on the table. It's good for the teacher to have high expectations for their students.)

Forrás: https://www.dictionary.com/browse/their

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy felváltotta, mert az új Köztársaságnak van saját kredite (nagyon fantáziadúsan új köztársasági kredit a neve), egyszerűen csak Greefnél még ilyen valuta volt a birodalmi krediten kívül (talán nemrég járt Mon Calán). Szerintem a Peremvidéken továbbra sem elfogadott a köztársasági kredit, ha a világ nem része a Köztársaságnak. Amúgy meg sok világnak van saját pénze. A Tatooine-on a wupiupi, a Mon Calán a flan, az Első Rendé az aurei, a peggat és a zemid, a cantocoin Cantonicán, a kavin a Cato Neimoidian, stb. Nyilván, ezeket lehet használni és váltani árfolyamnak megfelelően más bolygókon is, mint nálunk a különböző országok valutáját. Az egyetlen probléma itt a birodalmi kredittel van, amit érzésem szerint már csak nagyon-nagyon kevés helyen vagy sehol sem fogadnak el vagy váltanak be. Szóval az, hogy Greef ezzel próbált meg fizetni, szerintem egy nagy átb*szási kísérlet volt a részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mandónknak nagyon kellett a pénz, mert belement abba, hogy csak a váltságdíjak összege felének megfelelő mon calamari váltót kapja a melóért. Először azt hittem, hogy a leszállított befagyasztott testek közül így vissza fog tartani valamennyit.

 

Azért feltételezem, hogy Greef Karga nem nézte teljesen hülyének a főhőst és a birodalmi kreditet valahol még használják, ha máshol nem, a feketekereskedelemben, csak egyre szűkölő keretek között és nagyon nehéz elpasszolni. Mert ha nem, az olyan lett volna, mintha az egyik balkáni maffiózó a másiknak jugoszláv dénárral akarna fizetni. Azért egy bizonyos súly és hierarchia fölött már ilyen alacsony pitiáner szintre nem megy le az ember. A Céh vezetőjeként Greef pedig bizonyára nem kispályás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.