Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Iqvi írta:

aki már biztoy nem yoda, @Dzséjt és @Yoda József:P

:P:) 

Amúgy ez érdekes. Yoda azt mondja az ep5-ben 900 évesen, hogy 800 éve tanítja a Jediket, vagyis 100 évesen vette magához az első padawanját. Tekintve, hogy ez a csöppség 50 éves, Yoda bitang fiatal lehetett. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

:P:) 

Amúgy ez érdekes. Yoda azt mondja az ep5-ben 900 évesen, hogy 800 éve tanítja a Jediket, vagyis 100 évesen vette magához az első padawanját. Tekintve, hogy ez a csöppség 50 éves, Yoda bitang fiatal lehetett. :) 

Lehet hogy ezután hirtelen megugrik a fejlődés a fajában, aztán meg extrémen lelassul az öregedés, így élhetnek olyan sokáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Lehet hogy ezután hirtelen megugrik a fejlődés a fajában, aztán meg extrémen lelassul az öregedés, így élhetnek olyan sokáig.

Itt van némi ellentmondás: akár milyen fiatalos, 50 év élettapasztalata van, akkor miért lakik egy bölcsőben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, gafz írta:

Itt van némi ellentmondás: akár milyen fiatalos, 50 év élettapasztalata van, akkor miért lakik egy bölcsőben?

Szerintem itt valami olyasmi lehet, hogy az életciklus elején sokáig tart ez a "csecsemő" fázis (hasraütés szerűen 100 évig) és aztán egyenletesen öregszik, persze nem a mi léptékünkben mérve.

 

Egyébként Yoda-n, meg Yaddle-n kívűl volt még ilyen fajú kánon karakter? (Még a végén kiderül, hogy Yodáék kavartak ketten ott a Jedi Templom egyik sötét szobájában... együtt meditáltak, aztán ez lett belőle - tekintve, hogy a kicsi a Baljós Árnyak előtt született, akkor még mindkét hegyesfülű megvolt.) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, gafz írta:

Itt van némi ellentmondás: akár milyen fiatalos, 50 év élettapasztalata van, akkor miért lakik egy bölcsőben?

A zsiráfok miután megszületnek pár perc és már tudnak is rohanni. Az emberi csecsemő meg sokáig még a saját fejét se birja el nem hogy futkározna. Ráadásul mivel az emberi agy nagyon komplex a születés után nincs rögtön "kész": mire a neuronok megfelelően összekapcsolódnak addig elkell telnie némi időnek. Na most ha ez egy olyan faj ami az embernél is sokkal kompexebb központi idegrendszerrel bir, ráadásul piszok sokáig él, akkor előfordulhat hogy sokat kell várni mire végre normálisan kifejlődik. Ezesetben 50 évesen még úgy tünik csak csecsemő korban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős volt ez az első rész! Bár Filoni rendezése meg-meg bicsaklott, látszott az egész rendezésen, hogy korábban 20 perc hosszú animációs sorozatokon edződött rendezőről van szó, kicsit gyors volt az egész, és kapkodós. Ennek ellenére a képi világ, a hangulat,a zene, mind telitalálat, pont ezt a fajta mocskosságot, és kicsit a Firefly-t idéző Űrwestern  feelingre számítottam. A csavar a legvégén őszintén szólva engem nagyon meglepett, kifejezetten olyan irányba viheti ez  el a sorozatot, amire én pl. egyáltalán nem számítottam. Kíváncsi vagyok később milyen ehhez hasonló meglepetéssekkel rukkol elő a sorozat. Leginkább a főszereplő karakterének múltja érdekel most, valamint hogy kicsit jobban beleássuk magunkat a Mandalóriai kultúrába, hierarchiába. Mindig a Mandalóriaiak voltak az egyik kedvenc népcsoportom a messzi-messzi galaxisban, érdekel hogy a történelmük, hogy zajlodik tovább a kánonban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Adrián írta:

@Yoda József A nevedből kérdezem és tudom, hogy szereted Snoke-ot. A Cassian Andor sorozatban örülnél, egy Baby Snoke-nak? :D

Ne keress a kérdésben logikát, ez csak az én agymenésem.

Persze :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Gladosfreeman írta:

Lehet tudni, hogy a következő epizód milyen hosszú lesz? Ugyanilyen hosszú mint ez, vagy az már rendesen egy óra hosszás lesz?

Elvileg hosszabb lesz. Én úgy tudom, hogy 1 órásak lesznek a részek, aztán kitudja, lehet átlag 40 perces epizódokat kapunk. :)

 

A nyitány nekem nagyon adta. A hangulat, a látvány, az effektek, mind nagyon odatett. Filoni jó munkát végzett.

A mandalore tábor nekem nagyon tetszett. Érdekes volt, hogy a mandink a pecsétjét sokra tartja. Vajon milyen múltja lehet? Árvából lett mandi, ez érdekes háttérsztorit sejtet, remélem az évad erre is kitér részletesen.

A végén lévő harc nagyon baba volt. IG itt remekül működött, az ő és a Mandi közti párbeszéd briliáns volt. Ami nekem kicsit fura volt első nézéskor, az a blurgg meglovaglása volt, de aztán második nézésre az is leesett. Kuiil karakterét amúgy nagyon csípáztam: I have SPOKEN! :D

A Yoda baba aranyos lett, valahonnan ismerős volt nekem. Az mondjuk érdekes volt, hogy egyrészt IG-11 is megkapta a célszemély megtalálását, azonban két végletet kaptunk: míg Mandi pajtásunknak le kell szállítania a kis gyereket - valszeg a tudós kísérleteket akar végeztetni, gondolom valami az Erővel kapcsolatos dolog van itt a háttérben - addig IG -nak likvidálnia kell a kis Yodát. Hmmm, érdekes lesz a dinamika ezek után. Valszeg IG visszatér és nem lesz boldog. Na és a fejvadász tagság is egy érdekes dolog. Nagyon kíváncsi vagyok mind a fejvadászok és mind a Mandaloriak rendszerére. Izgalmas témák, amikkel szvsz. foglalkozni is fog a sorozat. Csak így tovább. Tetszett, várom a pénteket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy nap ez a mai. Gyakorlatilag az első percben beszippantott ez a 38 perc szösszenet. Ha így folytatódik, nem lesz okunk panaszra. 

A mandalóri kovács sisakja, a piszkos rohamosztagosok, a mini "Yoda", a fejvadász droid mind melengette a lelkem. Igazi fun service volt ez a rész. Írtátok, hogy OT filingje van. Nekem nem ezt hozta, hanem a TCW-hangulatot illetve egy pici Solo is volt benne. 

Angol felirattal néztem, mert hallás után kevés vagyok, felirattal nagyjából a 75%-át értettem. Várom a magyar lokalizációt, remélem minél hamarabb itt lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

-WC a Star Warsban! Hát ez aztán olyan univerzum bővítés amire tényleg nem számítottam :D

Nem ez volt az a sorsfordító csavar, amiről beszéltek korábban? :D Nagyon vicces volt és jól tükrözte a sorozat szemléletét is: ez most belemegy szépen a posványba annak minden bűzével együtt.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És miért kell a Birodalom maradékát képviselő helyi frakciónak élve? Pláne, egy doktornak?

Lehet pont az a kulcs, hogy ez a faj baromi sokáig él, és nagyon ritkaság számba megy a galaxisban, így tanulmányozni egyet tanulságos lehet a galaxis kevésbé hosszú éltű lakói számára is.

 

Nekem roppant mód bejött egyébként az egész. A zene, Nick Nolte karaktere, a végén az IG-11-es harc. Az, ahogy behozták a mandalore-i szálat és ezt a speciális fémet, amivel a szemünk láttára fejlődik a főhős. Mint valami szerepjáték. Amúgy ugyanezt éreztem, mikor az elején a célpont közli, hogy örök hála (de a pénzt persze nem adná oda), szinte láttam magam előtt az opciókat a KOTOR-ból:

1. Örömömre szolgált segíteni - 10 világos oldali pont

2. Add ide a pénzt és talán nem öllek meg - 5 sötét oldali pont

3. Örülök, hogy örülsz, de mész bujaféreg mellé a nyársra - 10 sötét oldali pont

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Nem ez volt az a sorsfordító csavar, amiről beszéltek korábban? :D

Ha jól tudom, akkor a Rebelsben már szerepelt ez a csodás technológia, igaz ott nem láttuk ily csodás módon, de Wedge kiengedte a gőzt. :D

 

Amúgy most egy tipp a részemről: mi van, ha ez a Yoda baba és Yoda fajának az élettartama ez az egész valahogy kapcsolódik majd Palpi visszatértéhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett! Fantasztikus élmény volt. Ezt nevezem annak a szintnek, amit a Star Wars filmekkel tökéletesen egyenrangúnak tudok tekinteni.

Imádtam a zenét, ami egyáltalán nem volt John Williamses, de ez nem jelenti azt, hogy nem is volt Star Warsos, ilyen Star Wars zene is létezhet.

Ahogy a nabooi vadászgép és az X-szárnyú is lehet Star Warsors, úgy John Williams és Ludwig Göransson muzsikája és egyaránt megférhet egymás mellett a galaxisban.

 

A 36 perc játékidő tényleg nem túl sok és ezzel aránytalanul viszont sok dolog történt a részben. 

Ha a rövidebb játékidő kell a filmes szintű látványhoz, akkor legyen. Illetve várjuk még ki, hogy más tapasztaltabb rendező, hogy hozza össze, de első rendezésként nincs ok a szégyenre.

 

Yoda baba... ennél aranyosabb lény nem létezhet. :hehe:

Vajon bábú volt vagy CGI? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amugy ezt a fajta folytatast kellett volna eroltetni a kulon allo 3 filmre is.

A galaxis szazara szakadt a birodalom bukasa utan,a kisebb nepek keresik a helyuket,fejvadaszok,rohamosztagosok akik beallnak mashova zsoldosnak. 
Partok akik kiakarnak torni a birodalom bukasat felhasznalva stb.
Ez tenylegesen folytatas lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.