Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A vége nagyon wtf.

Valaki tudja, IG milyen jobbágytörvényről makog?

Nagyon hangulatosra sikerült. Egyedül az nem tetszett, mikor a végén főhősünket semmilyen fedezék nem védi, mégsem kap be egy találatot sem. Hamár kicsit komolyabb hangvételű sorozatot gyártanak, azt elvárhatná az ember, hogy a karakterek ne rendelkezzenek már ekkora plotshield-ekkel itt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak szerintem hasonlított Lando-ra a fickó? 

Mintha lenne egy baki. Amikor a Mandit és "Lando" - t mutatják, ott hevernek az asztalon a nyomkövetők, meg a birodalmi kredit(???) is. Utána veszi elő "Lando" a krediteket és rakja az asztalra. Vagy ezt benéztem? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yubyub:

Egy pillanat! Biztos, hogy bölcső? Biztos, hogy csecsemő? Cuki és szemtelenül fiatalos Yodához képest. De ne tévesszen meg senkit az elhelyezése. Kicsi, persze, de lehet, hogy nem bölcső, hanem védőkapszula. Hisz 50 éves és vérdíj van rajta... Ha csecsemő lenne nem lenne egyedül... Na mindegy. Meg fogjuk tudni. 

A holiday special rajzfilm jelenetre való utalás is tetszett! Ennyi bőven belefért!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, cyrano írta:

Mintha lenne egy baki. Amikor a Mandit és "Lando" - t mutatják, ott hevernek az asztalon a nyomkövetők, meg a birodalmi kredit(???) is. Utána veszi elő "Lando" a krediteket és rakja az asztalra. Vagy ezt benéztem? 

Valóban. Egy vágási hiba.

 

Közben több kérdésem is támadt. Tudja valaki, milyen bolygókat látogattunk meg?

A nyomkövetők hogy működnek? Biológiai minta alapján?

A kovács jelenetben elhangzott írtás milyen eseményre utal?

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez eddig nagyon kevés. Ha nem SW címszó alatt futna, akkor semmilyen felhajtás nem lenne körülötte.

 

A látvány az jó volt, a zene is bejött, de ez első merítésnek elég vékony. Ha hosszabb lett volna és kiderül valami, vagy látszik hogy halad valami felé akkor talán volna miről beszélni, de így sajnos csak egy setup teaser. Vagy mondhatjuk azt is hogy egy SW enciklopédia első pár oldala a fejvadászokról, sztori és karakterek nélkül (illetve csak karakter felütésekkel). Az egészet az ismert látvány adta el, a mandaloriai páncél, az SW droidok, a birodalmiak, Yoda faja, a szénbe fagyasztott csókák. Tömény fanservice.

 

Mintha a SW vidámparkban a mandaloriai részlegben mennél szobáról szobára.

 

A kérdés az, hogy miért csak 30 perc a pilot, de nekem az jött le, hogy ez nem egy bevezető rész volt, hanem egy kibővített reklámspot, és direkt (magyarázatként) készült volna 30 percesre, hogy azt lehessen mondani ha valakinek nem tetszik benne valami vagy hiányol belőle valamit, hogy "mit vártok emberek, ez csak 30 perc volt". Ha 1 órás vagy hosszabb lenne (mint más pilotok), akkor nincs mese, az már egy összerakott, teljes dolog, és azt már önmagában is lehet értékelni.

 

Arra készült, hogy legyen hírverés és tutira leüljön mindenki megnézni a következőt is.

Majd meglátjuk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Mestal írta:

Szerintem ez eddig nagyon kevés. Ha nem SW címszó alatt futna, akkor semmilyen felhajtás nem lenne körülötte.

Ez csak bevezetés volt. Hangulatteremtés. Nyilván azért lett ilyen rövid, mert így tudták lezárni, ahogy lezárták.

Ennek a résznek egyedül ennyi feladata volt. Teremtett egy alaphelyzetet, és a végén úgy zárult, hogy utalt a bonyodalomra, amit a második részben fognak kibontani.

Egy sorozat esetében megtehetik, hogy az egyes pilléreket ilyen sokáig nyújtják, pont ez a jó benne. De időhúzást nem érzékeltem.

A hozzáállásoddal azt ajánlom, várj, és nézd meg egyben. Neked úgy jobban fog tetszeni, ha egybe kapod meg az összes szerkezeti elemet.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Tudja valaki, milyen bolygókat látogattunk meg?

Én egyelőre csak azt tudom, hogy a rész végén lévő helyszín neve Arvala-7. A jeges bolygó és az, ahol a megbízást kapta még nem ismert, vagy legalábbis nem tudok róla. :)

20 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

A nyomkövetők hogy működnek? Biológiai minta alapján?

Ez tényleg jó kérdés. Lehet minta is, az is lehet, hogy mindenkinél születéskor vesznek egy mintát, amely később jól jön, ha valaki elveszik. :) De ez valóban érdekes, majd meglátjuk, hogy mit mondanak erre Pabloék. :D

20 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

A kovács jelenetben elhangzott írtás milyen eseményre utal?

Nekem 2 tippem van:

1. A jedik kiirtására. Ez kb. majdnem 30 éve történt.

2. Lehetett valamilyen irtás a mandik között is. Talán Mandalore ostromára utalnak ezzel vagy még régebbre? :hmm:

szerk.: közben azt olvastam wookien, hogy maga a Birodalom csinált valamit a mandikkal, ahol végül szereztek beskart. De most visszakerült a Törzshöz, amely roppantul érdekes. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

A hozzáállásoddal azt ajánlom, várj, és nézd meg egyben. Neked úgy jobban fog tetszeni, ha egybe kapod meg az összes szerkezeti elemet.

Akkor te valamit félreértesz. 30 perc után nincs hozzállásom a sorozat tartalmához, mert nincs mihez hozzáállni. (egyenlőre) nincs sztori csak nagyközeli és vágóképek. Képzelj el filmet ami mondjuk egy pizzafutárról szól. Az első 30 percben bemutatják hogy Bronxban motorozik és hordja a pizzákat. Látod Bronxot, a városrészt, látod a motort, látod a Pizza Hut-os dzsekijét, meg ahogy profi módon kettesével ugrál a lépcsőn hogy felérjen a másodikra. Ez alapján hogy tudnál egy filmet értékelni? És ez nem egy negatív minősítés. Pont ez a lényeg hogy az eddig látottak alapján csak a setupot lehet megitélni, meg azon filózni, hogy miért 30 perc a pilot. Mert lehetett volna 60 vagy 80 perc is, vagy akár 10 perc is. Annyit tudtam megállapítani, hogy szép, hangulatos, dizájnos a setup, jó a zene. A kérdés nem az, hogy mi a benyomás a filmről, mert ez eddig csak egy insta szelfi. Én azt próbáltam megfejteni hogy miért 30 perces volt a pilot. És ha felvetődik egy ilyen kérdés, az szerintem nem hozzáállás kérdése.

Mint mondtam: meglátjuk. Lehet ez a sori nonpluszultra is meg felejtős is. Majd kiderül mennyire jön be ez a darabolási módszer...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértünk, hogy ennyiből nem lehet következtetést levonni. Nekem viszont az jött le, hogy te le akarsz. Ezért írtam, hogy ha egyben néznéd meg, vagy legalább csak az első hármat, nagyobb rálátásod lenne. Mert ez tényleg csak egy sztori nélküli fejvadászok mindennapjai. De nem is a sztori volt most a lényeg, hanem a hangulat.

A rövidséget azzal magyaráznám, hogy nem akarták ezt a hangulatfestést tovább nyújtani, viszont akartak egy erős zárást is, ahelyet, hogy belevágtak volna magába a sztoriba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

Szerintem ez eddig nagyon kevés. Ha nem SW címszó alatt futna, akkor semmilyen felhajtás nem lenne körülötte.

:? 

1 órával korábban, Mestal írta:

A látvány az jó volt, a zene is bejött, de ez első merítésnek elég vékony. Ha hosszabb lett volna és kiderül valami, vagy látszik hogy halad valami felé akkor talán volna miről beszélni, de így sajnos csak egy setup teaser.

Az egész gerince a Yoda fajának kis képviselője volt, aki önmagában elég érdekes ahhoz, hogy tovább nézzük. 

1 órával korábban, Mestal írta:

Vagy mondhatjuk azt is hogy egy SW enciklopédia első pár oldala a fejvadászokról, sztori és karakterek nélkül (illetve csak karakter felütésekkel). Az egészet az ismert látvány adta el, a mandaloriai páncél, az SW droidok, a birodalmiak, Yoda faja, a szénbe fagyasztott csókák. Tömény fanservice.

És? :) Nem tudom ebben mi a probléma. Bevezetés. Ha van sapka az a baj, ha nincs sapka meg az. Itt már voltak olyanok akik szerint ilyennek kellett volna lennie a 7-8-nak. Jöttél Te aki szerint ez vékony és "fanservice". Köszönöm! :) 

1 órával korábban, Mestal írta:

Mintha a SW vidámparkban a mandaloriai részlegben mennél szobáról szobára.

Ezt nem lehet értelmezni. Mit jelent? 

1 órával korábban, Mestal írta:

A kérdés az, hogy miért csak 30 perc a pilot, de nekem az jött le, hogy ez nem egy bevezető rész volt, hanem egy kibővített reklámspot, és direkt (magyarázatként) készült volna 30 percesre, hogy azt lehessen mondani ha valakinek nem tetszik benne valami vagy hiányol belőle valamit, hogy "mit vártok emberek, ez csak 30 perc volt". Ha 1 órás vagy hosszabb lenne (mint más pilotok), akkor nincs mese, az már egy összerakott, teljes dolog, és azt már önmagában is lehet értékelni.

Ezzel se tudom mi a baj. Pénteken jön a folytatás. 

1 órával korábban, Mestal írta:

Arra készült, hogy legyen hírverés és tutira leüljön mindenki megnézni a következőt is.

Majd meglátjuk...

Még jó, hogy nem arra készült, hogy elriassza a nézőt. :D 

 

Alig írtál öt szót a lényegről (vagy még annyit se), végig a körítéssel foglalkozol, hogy ez így miért rossz. Amúgy igazad van, ez kb. 7-8 órás sori első harminc perce. Ez alapján nem tudom mit vártál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reménykedtem benne, hogy ez a rész után az emberek leszállnak végre a Mandalóri valójában Boba Fett témáról.

Hiszen láttuk a gyerekkorát, meg a szüleit. Szóval mindenki egyetért benne, hogy ő nem Boba...igaz? :D 

Persze az internet népe megint alkotott, és jött a teória, miszerint ez Boba Fett, aki Jango gyerekkori emlékeit látja. :facepalm:

Egyes emberek nem tudják mikor kell feladni egy teóriát.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Odyval. Ez egy 38 perces expozé a főhősről és az egész cselekményt beindító küldetésről. Mindezt SW kompatibilis hangulatban, zenével, és SW kompatibilis elemekkel fűszerezve, egy olyan érában, amiből mozgóképes alkotást még nem láttunk. Mi kell még?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hittem volna, hogy ennyire így lesz, mert én nem vagyok oda nagyon az SW alvilágáért, de nagyon tetszett! :)

Akkor kezdett igazán érdekelni, amikor előkerültek a hajón a befagyasztott áldozatok, aztán már nem számított milyen késő van. Wilde fogalmazta meg jól az apróságokat, ami miatt minden pillanat jó volt, de a csúcs az tényleg a pici Yoda lett. :D Nagyon néztem volna tovább, pedig mindjárt 1 óra, és holnap dolgozom. 

Ja, és a zene is remek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy észrevétel: a mandi páncélkovács mellvértje (akárcsak a főhősnek) vöröses és a sityakját szarvak díszítik. Ez a kettő jellemző volt Maul mandijaira is.

mandalorian-super-commando_detail-png.13

Vajon véletlen, vagy a páncélkovács egykor Maul párti volt?

IG-11 meg ugyanúgy pörög-forog, mint az IG-86-osok a TCW-ben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl vagyok az első megnézésen, de mivel ez online videomegosztón keresztül történt, majd mindenképp megnézem még egyszer egy letöltött verzióban HD-ban is. A költségvetés nagyságának ismerete ellenére is féltem, hogy fapados hatása lesz, és hát ez az érzésem... szerencsére teljesen alaptalan volt! :) Nagyon jók voltak a CGi karakterek és a jelmezesek is, talán kicsit a droidos sikló az elején, az volt picit fura, de annyi baj legyen. Az OT fanok is a gatyájukba cseppenhettek szvsz ugyanis ha ez nem egy piszkos western akkor semmi sem az. Nekem van egy IG-88 figurám és tök jó volt látni, hogy ugyanolyan a fegyverek (vagy legalább is nagyon hasonlóak) voltak ennél az IG modellnél is. Főhősünk mandalori a javából, keveset beszél, de odacsap csúnyán ha kell. Kíváncsian várom, ahogy majd fény derül a sorozat folyamán, miért hiányos a páncélzata. A zene kicsit lehetne SW-sebb így első hallásra, de lehet még alakul. Tetszett, hogy bőven van benne a régi fajokból. Érdekes, hogy a levadászandó célpontok be vannak nyomkövetőzve, így azért lényegesebben könnyebb a meló, remélem erre is lesz majd valami magyarázat. Végén meg meg a "kis Yoda"... hát az kész. Vajon Erő érzékeny :o ? Mit akarhat tőle a doki, kísérletezni? :hmm:még pár percet remélem sikerül nyújtani a részeken, jó lenne ha 40 fölé menne. Kíváncsian várom a folytatást.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bevezetés. Ha van sapka az a baj, ha nincs sapka meg az. Itt már voltak olyanok akik szerint ilyennek kellett volna lennie a 7-8-nak. Jöttél Te aki szerint ez vékony és "fanservice". Köszönöm! :) Ezzel se tudom mi a baj. Pénteken jön a folytatás.  Alig írtál öt szót a lényegről (vagy még annyit se), végig a körítéssel foglalkozol, hogy ez így miért rossz. Amúgy igazad van, ez kb. 7-8 órás sori első harminc perce. Ez alapján nem tudom mit vártál. 

Ody, ez most mire jó?

Lassítsunk már egy kicsit. A Mandaloriant tegyük most félre pár percre (illetve ne csak azt értsük ide), és beszéljünk arról hogy milyen vélemény legitim itt.

 

Elvileg mindenki a sajátját mondja el, de sokszor nem a koherens tartalom és az indoklás a lényeg, hanem hogy mennyire egyezik valakinek a véleményével. Pedig ha valamire azt mondja apa, hogy hülye vagy fiam, ne gyújtsd fel a lakást azzal az öngyújtóval amivel a függöny alatt játszol, attól még nem utálja sem a tüzet, sem a függönyt, sem a fiát. Csak nem akar egy leégett lakást és egy összeégett kölköt. Egy gyerek persze azt gondolja hogy apa rossz és gonosz, mert Ő tudja hogy a lángok szépek de még az is előfordulhat hogy a tűz után nem lesz mivel játszani.

 

Sokszor érzem azt, hogy véleménytől, érvektől függetlenül egy ember vagy komment attól függően van egyáltalán meghallgatva hogy mennyire egyezik itt a piromániás lurkók véleményével. Van akit ezért lenéztek, hülyének néztek vagy konstans támadtok. Én pl. nem csesztetlek titeket hogy legyen más a véleményetek erről vagy arról, csak elmondom a véleményem, és rendszerint alaposan meg is indoklom. Soha nem mondtam hogy ezzel a véleménnyel egyet kell értenetek.

 

Többször (már nem is számolom) arra hivatkoztok, hogy valaminek az elején vagy menet közben nem lehet véleményt alkotni, miközben ti egyfolytában véleményt alkottok. Itt a MENET KÖZBENI pozitív visszacsatolások legitimek, viszont ha valami (valaki szerint) nem áll össze megfelelően az a vélemény egy kalap sz*r. Ha nem derült volna ki, én csupán úgy próbálom szemlélni az összes új Star Warst mint egy átlagnéző. Nem a Mandalorianról beszélek, hanem általában. Egy random új SW filmről, sorozat epizódról, stb. Egy egyszerű mozinéző számára nem biztos hogy ugyanaz a behúzó, gyomorremegtető erő mint nektek, mert Ő nem fanatikus rajongó, vagy nincs intravénásan hozzákötve a SW lore-hoz, neki lehet nem okoz spontán orgazmust egy csillogó mandaloriai páncél, meg egy cooloskodó arctalan figura, aki egy kováccsal egy lemezt rátetet a vállára, hogy aztán találjon a 30 perc végén egy zöld manócsecsemőt.

 

Én csupán azzal a gondolattal babráltam, hogy attól függetlenül hogy nyilván ebből még bármi kisülhet, a Disneynek vajon mi járhatott a fejében amikor csak 30 percre szabta a pilotot, és abba nem tett semmi mást csak setup teasert. A fanatikus rajongókat nyilván be fogja húzni ezzel, ez nem kérdés, de vajon ez a szerkezeti struktúra működik az átlagnézőkön is? Szerintem ez egy legitim felvetés, és nem azt vártam hogy emiatt a földbe leszek döngölve, hanem egy legitim érvelést kapok rá válaszul. Amit (ha olyan) akár készséggel elfogadhatok.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakran egy sorozat pilotja dupla hosszú, hogy ne csak kérdőjelek maradjanak utána, itt nem éltek ezzel a lehetőséggel, maradtak a kérdőjelek.

Ez az oldal meg a Star Wars szeretetéről szól, a kritikus hangvétel nem feltétlenül támogatott funkció... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Mestal Egyfelől érthetőek a gondolataid, meglátásaid és lejön, hogy intelligens ember vagy. De a hozzáállásodat mi sem példázza jobban, mint, hogy végig 30 percesnek nevezed az epizódot, holott a matematika szabályai szerint 40 percesnek kellene nevezni ha már kerekítgetünk. Ebben nincs jóindulat. Fanservice? Az. De én fan vagyok. És szeretem ha kiszolgálnak. Nekem eddig jó. Nagyon tetszett amit láttam. Egy kezdet. van még 7 rész, hogy kikerekedjen egy egész történet.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, csoli1138 írta:

a hozzáállásodat mi sem példázza jobban, mint, hogy végig 30 percesnek nevezed az epizódot, holott a matematika szabályai szerint 40 percesnek kellene nevezni ha már kerekítgetünk. Ebben nincs jóindulat.

Konkrétan 35 perc 43 másodperc mozgókép van a filmben. Nem rosszindulatból írtam a 30 percet, valamiért erre emlékeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel már az előttem szólóak véleményeztek, így nem nagyon szeretnék ismételgetni semmit.

Egy rövid véleményt azért tolok.

Igazából este jutottam arra hogy megnézzem (plusz addigra találtam magyar felirattal is) ès semmit nem csalódtam, de úgy tényleg.

A dialógusok, a felbukkantó karakterek, a helyszínek részletgazdagsága, a néhol el-el "dobott" poénok, amik igazából jól estek mert az utóbbi jó félévben csak Marvel fanatikussàgomat éltem ki ès jól esett egy kis másfajta vicc.

(Gondolok itt arra mikor a Mandalori meg az IG-11 rànéz a fegyverre :D )

Ami felettébb nagyon tetszett a zene.

Szépen elosztva volt minden ès jól megvolt mégis keverve.

Western téma - egy kis mai szóla is itt ott felbukkant - ugyanakkor éreztem azt az SW érzést (de inkább ilyen Solo-s feelingje volt).

Egy szóval várom a pénteket :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestal ertheto amit irsz,de szerintem itt a lenyeg nem a torteneten volt,hanem az, hogy a hangulata magaval ragadjon.

A vegen jott a kis Yoda is ami meg tobb embert arra sarkaljon hogy tovabb nezze.

Egy elso resznek jo volt szerintem,ez volt a feladata.

Nyilvanvalo hogy a kovetkezo reszekben lesz az erdemi dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Revanshist írta:

Ami felettébb nagyon tetszett a zene.

Egyetértek, a pilot leginkább eltalált része a zene volt. Valaki korábban azt írta, hogy a zene nem jött be neki, pedig pont ez a legerősebb az egészben. Utáljatok ha akartok, de szerintem az end credit adta meg az igazi hangulatot a vintage concept artokkal és a westernes soundtrackkel. Remélem ez a folytatásban is átjön majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Mestal írta:

Egyetértek, a pilot leginkább eltalált része a zene volt. Valaki korábban azt írta, hogy a zene nem jött be neki, pedig pont ez a legerősebb az egészben. Utáljatok ha akartok, de szerintem az end credit adta meg az igazi hangulatot a vintage concept artokkal és a westernes soundtrackkel. Remélem ez a folytatásban is átjön majd.

Elolvastam azt a majdnem 90 hozzászólást ebben a topicban (vagy többet), és láttam ezt a kis előbbi szóváltást :D

Mindenkinek joga van véleményt fogalmazni és nyilvánosságra hozni, itt is.

Szóval én azt is elfogadom ha valakinek nem tetszett kicsit sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az end credit is nagyon tetszett! De jó képek és tényleg nagyon jó zene!

Amúgy a buja féreg nyárson, míg a másik nézi, komolyan drámailag hatott rám. Láthatólag értelmes lény, nagyon sajnáltam, aki "várt a sorára". Perverz egy jelenet, de ezzel együtt bejött. Néha meg kell hökkeni, na.

A Blurg-ök nekem nagy kedvenceim, asszem már írtam is, hogy a 'Harc az Endor bolygón' óta! Jó volt látni Őket újra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Yubyub:

Egy pillanat! Biztos, hogy bölcső? Biztos, hogy csecsemő? Cuki és szemtelenül fiatalos Yodához képest. De ne tévesszen meg senkit az elhelyezése. Kicsi, persze, de lehet, hogy nem bölcső, hanem védőkapszula. Hisz 50 éves és vérdíj van rajta... Ha csecsemő lenne nem lenne egyedül... Na mindegy. Meg fogjuk tudni. 

Szerintem ha értelmes felnőtt lenne, akkor másképp reagálta volna le hogy leakarják lőni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.