Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

36 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Azért feltételezem, hogy Greef Karga nem nézte teljesen hülyének a főhőst és a birodalmi kreditet valahol még használják, ha máshol nem, a feketekereskedelemben, csak egyre szűkölő keretek között és nagyon nehéz elpasszolni. Mert ha nem, az olyan lett volna, mintha az egyik balkáni maffiózó a másiknak jugoszláv dénárral akarna fizetni. Azért egy bizonyos súly és hierarchia fölött már ilyen alacsony pitiáner szintre nem megy le az ember. A Céh vezetőjeként Greef pedig bizonyára nem kispályás.

Valószínűleg erről van szó. Mandi csak a jobb fizetőeszközt választotta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy baby yoda körül fog kavarogni ez az évad, és ez fain, nagyon jó lehetőségeket rejt, remélem ki is használták. ;) Picit lassabb tempóval számoltam, de második nézésre már felvettem a ritmust, hehe. Remélem azért belassul itt-ott, ahol lehet és kell is neki... várom a holnapot. Ugyanúgy napközben várható?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napközben lesz elvileg. :) 

 

Egyébként Favreau beszélt a kis manóról.

 

“I wanted to surprise people, and I wanted to—well there are bigger arcs that go through the whole season and the whole throw of the show. So as fun as it is to reveal new characters and surprise them, it also fits into a larger narrative about what’s going on in the galaxy after the revolution, and this is an important character.”

 

Szóval egy átfogó szál lesz, és a kis zöld manónk fontos karakter. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Napközben lesz elvileg. :) 

 

Egyébként Favreau beszélt a kis manóról.

 

“I wanted to surprise people, and I wanted to—well there are bigger arcs that go through the whole season and the whole throw of the show. So as fun as it is to reveal new characters and surprise them, it also fits into a larger narrative about what’s going on in the galaxy after the revolution, and this is an important character.”

 

Szóval egy átfogó szál lesz, és a kis zöld manónk fontos karakter. :P 

Csak nehogy erőérzékeny legyen a mini Yoda, akit a sorozat végén a Mando elvisz a peremvidéken túlra Ahsoka-nak, hogy faragjon belőle Jedit, aki majd az ep ix-ben is feltűnik egy pár másodpercre a végén. 

:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem hiszem, hogy felváltotta, mert az új Köztársaságnak van saját kredite (nagyon fantáziadúsan új köztársasági kredit a neve), egyszerűen csak Greefnél még ilyen valuta volt a birodalmi krediten kívül (talán nemrég járt Mon Calán). Szerintem a Peremvidéken továbbra sem elfogadott a köztársasági kredit, ha a világ nem része a Köztársaságnak. Amúgy meg sok világnak van saját pénze. A Tatooine-on a wupiupi, a Mon Calán a flan, az Első Rendé az aurei, a peggat és a zemid, a cantocoin Cantonicán, a kavin a Cato Neimoidian, stb. Nyilván, ezeket lehet használni és váltani árfolyamnak megfelelően más bolygókon is, mint nálunk a különböző országok valutáját. Az egyetlen probléma itt a birodalmi kredittel van, amit érzésem szerint már csak nagyon-nagyon kevés helyen vagy sehol sem fogadnak el vagy váltanak be. Szóval az, hogy Greef ezzel próbált meg fizetni, szerintem egy nagy átb*szási kísérlet volt a részéről.

Ez is egy jó megoldás. De én bevallom arra gondoltam, hogy az elmúlt 5 év még nem volt elég a Köztársasági kredit általános elfogadásához, de elég volt a Birodalmi kredit elértéktelenedéséhez, így ideiglenesen egy kellően értékálló deviza, a Cala pénz lett a nemzetközi cserealap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy mondjuk a mon calamari váltó nem is annyira intergalaktikus csak mivel a mon calamariak elég jók a hajó építésben, így a fejvadászoknak / mandalóriaknak hasznos pénznem, mert ha valami alkatrészt akarnak venni a hajójukba akkor elcaplatnak a Mon Calára és akkor ezzel ott tudnak fizetni vele. Tehát arra gondolok, hogy mandalórinknak értékes ez a pénz, de pl. valakinek aki az élelmiszer iparban tevékenykedik annak kevésbé, mert neki jobb az olyan pénz ami pl.: egy mezőgazdasági bolygó pénze.

 

szerk.: Az jutott még eszembe, hogy lehet a Coréliának is van valami pénze és az is tökéletesen megfelelt volna a Mandalórinak, csak az nem volt Greefnél vagy errefelé azért a calai váltót használják, mert ez  a bolygó ahhoz van legközelebb.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó, hogy most ezt a pénz dolgot is kibővítették mert ugyan már korábban is emlegették több műben, de most tudatosult bennem, hogy itt fizetőeszközök garmadája van. Nagyon tetszett amit Cupsy írt erről. Kicsit a cserekereskedelemhez hasonlítanám. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Cupsy, ezek nagyon jó meglátások. Az nekem is eszembe jutott, hogy egyes pénznemek értéke, forgalma lehet térségfüggő is a Galaxisban. 

Biztos, hogy térségfüggő, hiszen például a régi Köztársaság dattariját nem fogadták el a peremvidéki Tatooine-on, Watto szerint még csak nem is igazi pénz. Felteszem, azokon a bolygókon, amik nem tagjai a Köztársaságnak, ez továbbra is így van, még mindig értéktelen.

 

14 órával ezelőtt, Donát írta:

De én bevallom arra gondoltam, hogy az elmúlt 5 év még nem volt elég a Köztársasági kredit általános elfogadásához

A Tatooine-on erre ezer év sem volt elég, szóval nem hiszem, hogy itt az idő a tényező. Egyszerűen akárcsak régen, most sem használják a köztársasági pénzt olyan világokon, ami nem része annak, legfalábbis szerintem. Nem kell ezt agyonbonyolítani, azért az SW ennyire nem részletekbe menő. Ráadásul, reális, nálunk sem lehet dollárral fizetni, mert nem vagyunk az USA tagállama. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Biztos, hogy térségfüggő, hiszen például a régi Köztársaság dattariját nem fogadták el a peremvidéki Tatooine-on, Watto szerint még csak nem is igazi pénz. Felteszem, azokon a bolygókon, amik nem tagjai a Köztársaságnak, ez továbbra is így van, még mindig értéktelen.

 

A Tatooine-on erre ezer év sem volt elég, szóval nem hiszem, hogy itt az idő a tényező. Egyszerűen akárcsak régen, most sem használják a köztársasági pénzt olyan világokon, ami nem része annak, legfalábbis szerintem. Nem kell ezt agyonbonyolítani, azért az SW ennyire nem részletekbe menő. Ráadásul, reális, nálunk sem lehet dollárral fizetni, mert nem vagyunk az USA tagállama. :) 

Rossz a példa. Mert bár nem vagyunk az Euro övezet tagjai, nagyon sok helyen elfogadják az eurót, mint fizető eszközt nálunk is. 

  • Zavaros 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Rossz a példa. Mert bár nem vagyunk az Euro övezet tagjai, nagyon sok helyen elfogadják az eurót, mint fizető eszközt nálunk is. 

Ilyenkor nehéz nem azt érezni, hogy te voltaképpen nem is olvasod el rendesen a posztot, mert bár igaz, amit állítasz, de én a dollárral és az USA-val példáztam. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Porg írta:

Lehetett volna az 1. epi címe: Egy maréknyi kreditért. a 2. epi címe pedig: Pár kredittel többért. ;) 

Vagy a sori címe: A Jó, a Rossz és a Yoda-fajú.  HüJék ezek a Lucasfilmes srácok, tudtam én. :))

A második rész kapott címet is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x01 - Chapter 1
6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ilyenkor nehéz nem azt érezni, hogy te voltaképpen nem is olvasod el rendesen a posztot, mert bár igaz, amit állítasz, de én a dollárral és az USA-val példáztam. ;) 

De elolvastam és értem, de rossz példa. Nem konkrétan az USD a rossz példa, hanem a külföldi valuták itthoni elfogadását belekeverni a dologba. Ugye itt van egy köpésre az Euro övezet, aminek akár lehetnénk is tagjai - nem vagyunk, és mégis lehet euróval bonyolítani a tranzakciókat. Szóval van példa ilyenre is és olyanra is. Vagy ott van pl. Montenegro, ami még az EUnak sem a tagja, mégis Eurot használnak, saját elhatározásukból. Szóval ezt a "nem vagyunk a tagjai ezért nem lehet azzal a pénznemmel fizetni = ami miatt az SW reális" dolgot nem erőltetném, csak erre céloztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Ugye itt van egy köpésre az Euro övezet, aminek akár lehetnénk is tagjai - nem vagyunk, és mégis lehet euróval bonyolítani a tranzakciókat.

A példa jó, csak te fel tudtál hozni egy ellenpéldát is. Az az ismeretlen világ simán lehet olyan viszonyban az új Köztársasággal, mint a mi hazánk az USA-val. Attól, hogy egy példára lehet ellenpéldát is hozni, még nem lesz rossz. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az az ismeretlen világ simán lehet olyan viszonyban az új Köztársasággal, mint a mi hazánk az USA-val. Attól, hogy egy példára lehet ellenpéldát is hozni, még nem lesz rossz. ;) 

Nem valószínű, mert, ahogy Ody is írta, egy magyar fejvadász elfogadná a dollárt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Arra akartam célozni, hogy egy galaxis szerte erős fizetőeszközt valószínűleg mindenhol szívesen elfogadnának az alvilági alakok. 

Igen, az biztos, hogy a birodalmi kredit már nem tartozik ebbe a kategóriába. Nekem amúgy az mutatja a cala pénz erejét, hogy egy tök más bolygón simán elfogadja Mando majd simán fizet vele a kovács csajnál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.