Ugrás a kommentre

Charles Soule: Star Wars (2020)


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

Az új év első napján elstartolt az új Star Wars sorozat, Charles Soule és Jesus Saiz keze alatt. A történet a Birodalom Visszavág és a Jedi vissszatér között játszódik, főszerepben a nagy trió hősei, csak Han Solo helyett Lando Clarissiannal. Az első szám már olvasható. 

 

https://readcomiconline.to/Comic/Star-Wars-2020/Issue-1?id=165685

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Na az új szám is érdekes volt. A rajzokra nincs panasz, azok szépek. A High Republic éra pedig egyre biztosabb lábakon áll, a sok utalás miatt. De volt ebben a füzetben prequel utalás is, mert a Tatooine-i weequay kalózok használtak egy Arc vadászt, ami a clone wars érájára volt jellemző. A füzet végi csukjás alakra nagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Charles Soule: Star Wars (2020)
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

A sorozat 5. része csak július 15. -én fog érkezni!

 

(Aki követi ezt a szériát - én még nem kezdtem bele sajnos, de ami késik, az nem múlik :P - az megtudná mondani, hogy mi az első történetszál címe közbe rátaláltam. :D)

 

6 szám lesz a Vol. 1 tartalma, ami eredetileg július 21. -én jelent volna meg. Mivel a történetszál eredetileg májusban zárult volna, így ha három hónappal eltoljuk a Vol. 1 megjelenését, akkor az 2020. októbere. Ezekszerint hozzánk leghamarabb 2021. tavaszán érkezik. Jól gondolom? :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

6 szám lesz a Vol. 1 tartalma, ami eredetileg július 21. -én jelent volna meg. Mivel a történetszál eredetileg májusban zárult volna, így ha három hónappal eltoljuk a Vol. 1 megjelenését, akkor az 2020. októbere. Ezekszerint hozzánk leghamarabb 2021. tavaszán érkezik. Jól gondolom? :D

Attól függ, hogy eljutunk-e addig a Birodalom Visszavágig. Ugye a Star Wars-ból még hátra van a 12. és 13., viszont a 13.-hoz az Empire Ascendant miatt vég kell mennie előbb a Doctor Aphrának (6. és 7. rész van még hátra), illetve a Han Solo: Imperial Cadet-nek és a Target Vader-nek. Jelenlegi tempó alapján én inkább nyárral számolnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Whill írta:

Attól függ, hogy eljutunk-e addig a Birodalom Visszavágig. Ugye a Star Wars-ból még hátra van a 12. és 13., viszont a 13.-hoz az Empire Ascendant miatt vég kell mennie előbb a Doctor Aphrának (6. és 7. rész van még hátra), illetve a Han Solo: Imperial Cadet-nek és a Target Vader-nek. Jelenlegi tempó alapján én inkább nyárral számolnék.

Ja, tényleg, azokról el is feledkeztem. :D

Na várjá... a SW 12. az lesz a Greg Pak féle lezárás? Vagy az a Shu-toruni lesz? Mert a szukitsnál a Shu-toruni van írva jövő hónapra. És az a 11. kötet, míg ezen kívül lesz még egy, amely a 12. Vagy valamit rosszul tudok? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ja, tényleg, azokról el is feledkeztem. :D

Na várjá... a SW 12. az lesz a Greg Pak féle lezárás? Vagy az a Shu-toruni lesz? Mert a szukitsnál a Shu-toruni van írva jövő hónapra. És az a 11. kötet, míg ezen kívül lesz még egy, amely a 12. Vagy valamit rosszul tudok? :D

A Shu-Torun a 11. Az utolsó szál a Rebels and Rogues két kötetre van szedve, mivel a 13.-ba bekerült az Empire Ascendant is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A sorozat 5. része csak július 15. -én fog érkezni!

 

(Aki követi ezt a szériát - én még nem kezdtem bele sajnos, de ami késik, az nem múlik :P - az megtudná mondani, hogy mi az első történetszál címe közbe rátaláltam. :D)

 

6 szám lesz a Vol. 1 tartalma, ami eredetileg július 21. -én jelent volna meg. Mivel a történetszál eredetileg májusban zárult volna, így ha három hónappal eltoljuk a Vol. 1 megjelenését, akkor az 2020. októbere. Ezekszerint hozzánk leghamarabb 2021. tavaszán érkezik. Jól gondolom? :D

De lehet,  hogy még tovább tolják a második SW első kötetének megjelenését Amerikában. És nem feltétlenül biztos, hogy gyorsan kijön nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
18 perccel korábban, Whill írta:

Nem örülök neki, a 2015-ös sorozatnak se tett jót az állandó rajzolóváltás. Jobb lenne, ha egy író/rajzoló páros vinné végig az egészet.

Ott max Larroca rajzai és Greg Pak sztorija volt kicsit rosszabb az alap szintnél. Itt remélem sokáig marad Soule, aki azért már nagy név az SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Lehet, hogy olyan sok füzetet terveznek, hogy nem tudják megoldani a hosszabb ideig történő együttműködést a rajzolók és írók között.

Lehet, hiszen az első Star Wars is kb 40 számig ment míg eltelt egy év. Lehet itt is kb annyi lesz. De remélem Soule megmarad állandó írónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az 5.szám is, hasonlóan a többihez nagyon jó lett, ami csak tovább erősíti nálam Charles Soule-ról alkotott pozitív véleményem. A látomásban szereplő rejtélyes alak kilétére is fény derül, aki szintén Soule egy korábbi, a rajongói körökben nagy tetszésre szert tett sorozatából van. Láthatjuk, hogy Vader mit csinál a galaxisban, így a 2015-ben elindult Vader és Star Wars sorozatokhoz hasonlóan itt is szorosan kapcsolódnak az események. A végén lévő cliffhanger miatt a folytatás nagyon várós.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Star Wars 6

Spoiler

A füzet remekül viszi tovább a megkezdett sztorit, a történet teljesen Luke centrikus. Érdekes volt Verla és Luke viszonyának alakulása, a Higj Republic korából származó Jedi Templom nagyon jó helyszín volt. De ami ott várt arra nem voltam felkészülve, hár Verla mondja, hogy amikor meglátogatta a helyet úgy érezte, hogy valami sötét oldali dolog ,,őrzi", de a Főinkvizítorra, ebven a formában semmiképp nem számítottam, olyan volt mint egy szellem, aki pont abban a pillanatban úszta meg a halált amikor már félúton volt felé.:o Remélem lesz majd erre valami magyarázat, mert ez így durva inkonzisztencia a Rebelssel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kapcsolat a Star Wars 6 és a Knights of the Old Republic 2 között:

Spoiler

Amikor Verla beszélt az Erőről, olyan volt, mintha már megint Kreia prédikálását hallgattam volna, a KotOR 2-ből. :D

 

A különbség az, hogy a kánon hangsúlyozza, hogy szemben Kreia nézeteivel, egy személy igenis eldöntheti, hogy ráhangolódik-e az Erő akaratára vagy pedig elutasítja azt.

 

Most már értem, amikor Lucas azt mondta: "Az Erő irányít személyeket, de mégis van szabad akaratunk. Van egy sorsunk, ha követni szeretnénk."

 

Ez előtte eléggé ellentmondásosnak tűnt.

 

Egyébként az is feltűnt, hogy nyilván Verlával ágyaznak meg Luke későbbi TLJ-s nézeteinek. Itt jön rá a fiú, hogy a jedik nem voltak olyan patyolat tiszták, mint amilyennek az idős Ben Kenobi beállította őket.

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Most már elég sok szám megjelent ebből a sorozatból. Aki olvassa, milyen véleménnyel van róla? Jobb, mint a 2015-ös? Én megvárom a magyar kiadást, nem szeretek neten képregényt olvasni. 

 

Remélem valahogy bele lesz szőve Dash Rendar és Xizor herceg a történetbe. Ők az 5. és 6. rész közötti korszak emblematikus alakjai voltak a legendákban (Shadows of the Empire), és a közelmúltban kanonizálva lettek enciklopédiákban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Most már elég sok szám megjelent ebből a sorozatból. Aki olvassa, milyen véleménnyel van róla? Jobb, mint a 2015-ös? Én megvárom a magyar kiadást, nem szeretek neten képregényt olvasni. 

 

Remélem valahogy bele lesz szőve Dash Rendar és Xizor herceg a történetbe. Ők az 5. és 6. rész közötti korszak emblematikus alakjai voltak a legendákban (Shadows of the Empire), és a közelmúltban kanonizálva lettek enciklopédiákban.

Soule ról van szó, az Aaron féle sorozatnál jobb, de még a legfrisebb számokat nem volt időm elolvasni az új sorozatokból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
9 perccel korábban, Iqvi írta:

Off de jó volna még látni őket a most futó Star Wars-ban is. Nem tudom te hogy gondolod.

Itt jó lesz megbeszélni:

Örülnék neki, ha visszatérnének. Mondjuk nem tudom, hogy pont ebbe az időszakba hogyan férnének bele, viszont szívesen újralátnám őket. Mi történt velük a Habini incidens óta? Remélem egyszer választ kapunk rá. De az előzményüket is örömmel fogadnám, reménykedek benne, hogy a Bad Batch kapcsán erre kitérnek, persze, ha érintik a rohamosztagosokat is, amit nagyon remélem, hogy érintenek. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár most annyira nem követem a futó sorozatokat, de csak jól meg kéne írni a sztorijukat. Az tuti hogy kijutottak a Hubinról. 

8 perccel korábban, Bence1997 írta:

De az előzményüket is örömmel fogadnám, reménykedek benne, hogy a Bad Batch kapcsán erre kitérnek, persze, ha érintik a rohamosztagosokat is, amit nagyon remélem, hogy érintenek. :)

Nem volna rossz, legalább láthatnánk az első őrmesterüket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Bár most annyira nem követem a futó sorozatokat, de csak jól meg kéne írni a sztorijukat. Az tuti hogy kijutottak a Hubinról. 

Somehow, the SCAR Squadron has returned. :D (bocs, nem bírtam kihagyni :P)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na utolértem a sorozatot. Ma ledaráltam az utolsó történetszálat. Így 12 szám alatt voltak érdekes dolgok, de most ugye jön egy crossover, amely ha minden igaz, 6 számot kivesz a képletből, így az eddigi sztori csak novemberben, a 19. számmal fog folytatódni. És úgy tűnik, hogy még rengeteg történetet eltudnak majd mesélni, ugyanis alig haladtunk valamit a történetben. Az első szál rögtön az Ep5 után veszi kezdetét, a 7-8. szám egy kis háttértudást ad az egyik gonosznak, továbbá megágyazza őt az egyik főhősünk ellenségének, az Operation Starlight történet pedig kvázi a közvetlen folytatása a Will of Tarkin -nak egy igen érdekes végeredménnyel, bár a legutolsó számot valahogy untam, kb. semmi se történt, egyedül a végén kaptunk egy "infót", amely nagy valószínűséggel a War of the Bounty Hunters crossoverbe fog belevezetni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most nézem az első számot. Zahra szerint, ha megölik Leiát, akkor azzal véget vetnek a lázadásnak. De ebben az időben még nem Leia a legfőbb vezető. Ott van Mon Mothma, Ackbar. Már A Birodalom visszavág után ekkora a jelentősége Leiának?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.