Ugrás a kommentre

Charles Soule: Star Wars (2020)


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Most, hogy végre kezembe vehettem a képregényt, én is elolvastam az első hat számot. Ez a sorozat erősebben indított, mint a Jason Aaron-féle 2015-ös. Magasabbak a tétek, és több szálon fut a cselekmény. Han hiányozni fog, remélem Lando képes lesz betölteni az űrt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én örülök, hogy Han mentes ez a korszak. Érdekesebb így a felállás.

Lando karaktere most nagyon izgalmas lesz, hiszen elég nagy szerepe volt abban, hogy a lázadók ilyen nehéz helyzetbe kerültek. Leia se nagyon bízik meg benne. A Jedi Visszatérben már tábornok, szóval nagyot kell villantania ebben a sorozatban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Charles Soule megejtett 1-2 információt a képregény jövőjéről:

 

- A 19-20. szám Luke Skywalkerre fog fókuszálni

- A 21. szám Shara Bey karakteréről fog szólni

- A SW 22-24. egy három részes nagyszabású történet lesz, amely pár szálat lezár és bevezet bennünket majd a 25. számba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kijött a legújabb, 19. szám. Nagyon élveztem. Szerintem nagyon erős lett és mennyi visszacsatolás Charles Soule Vader sorozatára vagy éppen a 2015-ös SW sorozat 2. történetére. Mondjuk a vége fura volt nekem,

Spoiler

milyen érdekes, pont Yoda holokronját találja meg Luke. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Újabb remek olvasmánnyal örvendeztetett meg Soule. Nagyon tetszett a történet, ahogy Luke tanulását követhetjük nyomon. Ami nagyon érdekes volt, az nem csak hogy egy nagy HR karakter jelenik meg a történetben, hanem hogy

Spoiler

Darth "freakin" Bane ismert volt a jedik számára! Ez csak nekem új infó? Azt még elhiszem, hogy Yoda valahogyan megtudta ezt az infót, de Elzar azt mondta, hogy 800 év telt el számára Darth Bane sith nagyúr legyőzése óta. LOOOL :o

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 minutes ago, Bence1997 said:

Újabb remek olvasmánnyal örvendeztetett meg Soule. Nagyon tetszett a történet, ahogy Luke tanulását követhetjük nyomon. Ami nagyon érdekes volt, az nem csak hogy egy nagy HR karakter jelenik meg a történetben, hanem hogy

  Hide contents

Darth "freakin" Bane ismert volt a jedik számára! Ez csak nekem új infó? Azt még elhiszem, hogy Yoda valahogyan megtudta ezt az infót, de Elzar azt mondta, hogy 800 év telt el számára Darth Bane sith nagyúr legyőzése óta. LOOOL :o

 

Hogy mi?

Spoiler

Nem tudom hányadik számot olvasod, én még csak a 18-ast olvastam, de nem lehet hogy a Jedik csak azt hitték, hogy legyőzték Banet aki valahogy túlélte az összecsapást?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Hogy mi?

  Spoiler elrejtése

Nem tudom hányadik számot olvasod, én még csak a 18-ast olvastam, de nem lehet hogy a Jedik csak azt hitték, hogy legyőzték Banet aki valahogy túlélte az összecsapást?

 

A legújabb, 20. számot olvastam. :)

Spoiler

"But this is what the Order was for me. A golden age. About eight centuries after we ended the rule of sith lord Darth Bane." --> ezt mondja Elzar Luke-nak. Na most simán eltudom képzelni, hogy Bane valóban a Sith Birodalom irányítója volt, de legyőzték, viszont megalkotta a Kettő Szabályát, ami nyílt volt a jediknek - hiszen Yoda a kettő szabályának megalkotójaként hivatkozott Bane-re a Moribandon és az első epizódban is kettő szabályáról pusmogtak Winduval - de elbukott és a tanítványa - Zannah vagy akárki - titokban továbbvitte az egészet. Ezt tudnám elképzelni, mint lehetséges történéseket.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 hónappal később...

A jövő hónapban érkező 25. szám 4 történetet fog elmesélni.

 

- Lesz egy Obi-wan&Anakin történet, amely a 2016-os minit folytatja.

o9hpyket09691.png?width=605&format=png&a

 

 

- A 2017-es Darth Vader széria is folytatódik. :)

tgbwtuet09691.png?width=610&format=png&a

 

 

- Charles a Kylo történetet is folytatja, úgy néz ki, az ifjú Solo visszatér a Craitre.

vt84auet09691.png?width=610&format=png&a

 

 

- Végezetül Poe története is folytatódik, az alábbi kép ha minden igaz Snap temetése, ergo a sztori az EpIX után fog játszódni. :)

bwvwsoet09691.png?width=600&format=png&a

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Star Wars #25 - korrekt munka Souletól, a 4 történet mindegyik korábbi munkáját viszontlátja, kivétel a Lando miniszéria.

 

- Az Obi-wan & Anakin, valamint a Darth Vader történet egymás ellentétpárjai voltak, remek kis leckéket tanított a két mester tanítványuknak. :)

- Kylo Ren története az EpVIII-IX között foglal helyet, van benne 1-2 érdekesség, pl.

Spoiler

Ossus szétbombázása, mégha csak parancsot közvetítettek, tudjuk, miképp lesz vége Luke akadémiájának

de ezen kívül szódával elment kategória.

- Poe Dameronos történet: Snap temetésén kívül semmi se történt. Csak az lett közölve, hogy majd vajon milyen kalandok is várnak majd rájuk.

 

3/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Poe Dameronos történet: Snap temetésén kívül semmi se történt. Csak az lett közölve, hogy majd vajon milyen kalandok is várnak majd rájuk.

Poe kihagyta a Wexley beszédéből a Starkillert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A sors ösvénye (#1-6)

 

Jóval ambiciózusabban kezdett, mint anno a 2015-ös széria. Luke belső vívódásai nagyon jól voltak ábrázolva. Azért megdöbbentő, hogy mennyire nem tud semmit a Galaxis viselt dolgairól, lásd a jedik sorsát a klónháború után. A SW univerzumban valahogy elég nehéz információhoz jutni, ez már korábban is feltűnt. Verla szomorú sorsa megérintett, és találtam abban igazságot, hogy ha az Erő nem lenne, a Galaxis talán egy békésebb hely lenne. Persze az, hogy az Erő számára mindenki csak eszköz, kifordított logikának érzem. Végső soron minden jedi, sith vagy erőhasználó saját sorsának kovácsa. Persze érthető a végletekig megkeseredett Verla álláspontja.

 

A sorozat nagy erénye Lando karakterének kibontása. Tetszettek a közös Luke-Lando jelenetek, amelyeket a filmekben nem láthattunk (ezért is tűnt elsőre furának az EP9 nézése közben, hogy évekkel korábban ők ketten indultak megtalálni Ochi-t). Itt viszont most kapunk "hálaistennek" párbeszédeket, és Lando jellemfejlődését is láthatjuk, ahogy majd szép lassan beintegrálódik a Lázadásba és készen kapjuk az EP6-os tábornokot. Itt még az elején járunk.

 

Meglepett, hogy szinte rögtön visszatérünk Felhővárosba, de Lando ötletes módon tört borsot a Birodalom orra alá. Reméljük az idő rövidsége miatt a bespiniek valódi elnyomatására már nem kerül sor a Birodalom részéről. Továbbra is kérdés, hogy került a fénykard Kanatához? Most láthattuk, hogy egy ugnaught megtalálta. Leia időleges befagyasztása, mint ötlet, nem igazán nyerte el a tetszésemet. Kérdéses, hogy a Főinkvizitor most mi is volt? Egy Vader csapdájába került Erőszellem? Vagy egy sötét oldali jelenés? Elég keserű sors az övé, de nem sajnálom egy percet sem. A Zahra nevű birodalmi érdekes főgonosz lesz, ha jól sejtem.

 

Tetszettek a High Republicos utalások (csillagfény hadművelet, Tempes)

 

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Nute Gunray said:

Egy Vader csapdájába került Erőszellem? Vagy egy sötét oldali jelenés?

Én e kettő közül az előbbit tartom logikusnak, ugyanis ha csak egy sötét oldali jelenés lett volna, akkor Vader feleslegesen büntette volna meg a kudarcáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én e kettő közül az előbbit tartom logikusnak, ugyanis ha csak egy sötét oldali jelenés lett volna, akkor Vader feleslegesen büntette volna meg a kudarcáért.

Ezen én is gondolkodom egy ideje már :D

Nem lehet hogy ehhez annak a sárgás gyanta szerű anyaghoz lehet köze, amit láthattunk a Kenobi sorozatban az Inkvizítor erődbe?

Csak mert a Rebelsben is láthatjuk Luminarat, aki ugyanilyen anyagba van benne már mumifikálódva, mégis felhasználja a Birodalom, és visszanézve a jelenetet olyan, mintha lennének érzései a kivetülésnek. Plusz a Vader Immortal VR játék legvégén is ilyen sárgás gyanta szerű anyag előtt térdel Vader amiben látszik Padmé, és a Bright Start felhasználva ebből az anyagból kezd manifesztálódni a nő alakja is.

Kíváncsi vagyok lesz-e még szerepe a Főinkvizítornak ebbe a sztoriba, és kiderül-e valami hogyan "tért" vissza :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most mindegyik fő sorozatnál - Star Wars, Darth Vader, Doktor Aphra, Fejvadászok - a borítón a Fejvadászok háborúja felirat fog díszelegni, ezt megtévesztő lehet. De ezek a gyűjteményes kötetek továbbra is, a saját sorozatuk füzeteit tartalmazzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
11 hours ago, Darth Revan9 said:

https://www.szukits.hu/star-wars-fejvadaszok-haboruja-star-wars-sorozat

Előrendelhető a második Star Wars sor harmadik kötete. Ez már 6190-es alapáron.

Úristen:o. Ha megveszem ezeket akkor azt másodkézből fogom tenni.d

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.