Ugrás a kommentre

Timothy Zahn: Thrawn - Ascendancy Trilógia


Whill

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

A 2. rész címe: Thrawn Ascendancy - Greater Good lesz, és 2021. május 4. -én fog megjelenni. A szinopszis:

 

Thrawn legújabb diadala még mindig a vállán nyugszik. Annak ellenére, hogy győzelemre vitte a Chisseket és dicsőséget hozott a Mitth házba, a Chiss Birodalom valódi veszélyét még nem sikerült megszüntetni. Ellenségeik nem küldenek fenyegetéseket, ultimátumokat, vagy tömeges hajókat a Káosz szélére. Fegyvereiket mosoly és nagylelkűség takarja - szabadon felajánlott ajándékok, feltétel nélkül nyújtott szolgáltatások.

 

A Birodalmon keresztül, a látszólag következménytelen események beharangozhatják a Chissek végzetét. Amint a Thrawn és az Expanziós Flotta az ellenséges terv feltárását végzi, rátalálnak egy hűvös igazságra. A titokzatos ellenség ahelyett, hogy megtámadná a chiss fővárosait vagy rablóforrásait, a Chiss Birodalom alapjain csap le, kibővítve a Kilenc uralkodó család és a Negyven Nagy Ház közötti szakadékot. Mivel a rivalizálás és a gyanakvás ellentmondásokat vet a szövetségesek között, minden harcosnak el kell döntenie, hogy mi számít a legfontosabbnak: családja biztonsága vagy maga a Birodalom fennmaradása.

 

Borító:

r/StarWarsLeaks - Star Wars: Thrawn Ascendancy - Greater Good (Book 2) cover reveal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Theory time. Ugye azt tudjuk, hogy a trilógia a Chissek IR-ben betöltött politikai szerepét boncolgatja, és az ellenségeikkel szembeni harcokat. Mi van, ha a trilógia azzal fog zárulni, hogy Thrawn elmegy a Birodalomba? Ezzel tulajdonképpen nem két trilógiát kapnánk, hanem egy 6 részes Thrawn sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Theory time. Ugye azt tudjuk, hogy a trilógia a Chissek IR-ben betöltött politikai szerepét boncolgatja, és az ellenségeikkel szembeni harcokat. Mi van, ha a trilógia azzal fog zárulni, hogy Thrawn elmegy a Birodalomba? Ezzel tulajdonképpen nem két trilógiát kapnánk, hanem egy 6 részes Thrawn sorozatot.

Spoiler

Ha jól tudom, az első részben benne van Thrawn találkozása Anakinnal, szóval az elmélet megalapozott. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval még nem jelent meg egy része sem? A korábbi Thrawn könyvek akkor mind "utózmányok"? :D 

Majd december 9.-én jön. Ez lesz a prequel.:D 

Itt írtam róla röviden: https://starwarsempire.blog.hu/2020/11/25/konyvek_2020_dec

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2020. 10. 29. - 17:48, Bence1997 írta:

A 2. rész címe: Thrawn Ascendancy - Greater Good lesz, és 2021. május 4. -én fog megjelenni. A szinopszis:

 

Thrawn legújabb diadala még mindig a vállán nyugszik. Annak ellenére, hogy győzelemre vitte a Chisseket és dicsőséget hozott a Mitth házba, a Chiss Birodalom valódi veszélyét még nem sikerült megszüntetni. Ellenségeik nem küldenek fenyegetéseket, ultimátumokat, vagy tömeges hajókat a Káosz szélére. Fegyvereiket mosoly és nagylelkűség takarja - szabadon felajánlott ajándékok, feltétel nélkül nyújtott szolgáltatások.

 

A Birodalmon keresztül, a látszólag következménytelen események beharangozhatják a Chissek végzetét. Amint a Thrawn és az Expanziós Flotta az ellenséges terv feltárását végzi, rátalálnak egy hűvös igazságra. A titokzatos ellenség ahelyett, hogy megtámadná a chiss fővárosait vagy rablóforrásait, a Chiss Birodalom alapjain csap le, kibővítve a Kilenc uralkodó család és a Negyven Nagy Ház közötti szakadékot. Mivel a rivalizálás és a gyanakvás ellentmondásokat vet a szövetségesek között, minden harcosnak el kell döntenie, hogy mi számít a legfontosabbnak: családja biztonsága vagy maga a Birodalom fennmaradása.

 

Borító:

r/StarWarsLeaks - Star Wars: Thrawn Ascendancy - Greater Good (Book 2) cover reveal

Előre hozták a megjelenést április 27-re.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a canon-féle Thrawn, mint karakter, nekem sokkal jobban bejön, mint az "erdeti" Legends-féle. Sokkal koherensebbnek és kidogozottabbnak érzem. 

 

A könyv pedig zseniális, már a felénél tartok. Nagyon furcsa egy olyan Sw-könyvet olvasni, ahol eddig egyetlen emberi fajhoz tartozó egyén sem bukkant fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, szabad kezet is kapott, mert a történet nem igazán érinti a főbb SW-os eseményeket. Nekem is fura úgy SW-ként olvasni, hogy tulajdonképpen alig van köze a messzi-messzi galaxishoz. De az tény, hogy a könyv remek, gyorsan elolvastam. Rég nem olvastam a legendákbeli könyveket, amelyekben Thrawn szerepel, de nem igazán emlékszem, hogy markánsan eltérne a "két" karakter egymástól. Persze a korábbi történetek kánonból törlése adhatott Zahnnak annyi mozgásteret, hogy többet tudott alakítani a karakteren. Valószínűleg soha nem lesz egyik Köztársaság barátja sem, de összességében inkább pozitív, mint negatív figura. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan végzek a könyvvel, és szerintem újraolvasom a Szövetségeket, mert konkrétan megkaptuk a Köztársasági szál előzményét és közvetlwn folytatását. A konfliktus a Chissek és a Nikarduniak között nagyon érdekes, egyfajta hidegháborús helyzetet vázolt fel Zahn, ahol a chissek a sajág külpolitikai elveik miatt kb tehetetlenek lennének ha Thrawn nem lenne. A családrendszere az adoptációval szintén zseniális adalék a chissek társadalmához. Plusz érdekesség volt látni, mégha csak rövid ideig is, hogy hogyan viszonyulnak a Chissek a Kisebb Űrhöz. Érdekesek a technológiai eltérések. Zseniális regény, zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam, nekem nagyon tetszett, egy remek felvezető a trilógiához. A Thrawn színvonalát azért nálam nem éri el, de a folytatásainál ez a könyv egyértelműen jobb. Bővebb kritikát a napokban mindenképp írok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.