Ugrás a kommentre

7x03 - On the Wings of Keeradaks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3. rész - On the Wings of Keeradaks / Keeradakok szárnyain

 

epguide703.jpg

 

Írta: Brent Friedman, Matt Michnovetz

Rendezte: Bosco Ng

 

Helyszín: Skako Minor

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Wat Tambor - Matthew Wood

Rex százados - Dee Bradley Baker

Echo - Dee Bradley Baker

Crosshair - Dee Bradley Baker

Tech - Dee Bradley Baker

Hunter - Dee Bradley Baker

Wrecker - Dee Bradley Baker

 

Történet

A Bad Batch, Rex és Anakin szorult helyzetbe került. Bár Echót sikerül megtalálniuk és kimenteniük a Techno Unió karmaiból, a szeparatista bázisról már nem olyan könnyű kijutni, mint ahogy azt remélték.

 

Előzetes

 

Érdekességek

 

- A Techno Unió számos módosítással látta el Echót, köztük egy csatlakozó kiegészítővel. A karjához rögzítve, Echo a szerkezetet használva nyitja ki a szellőzőnyílást.
- A megsemmisítő egy új Techno Uniós technológia gyilkos darabja, amely ebben a részben tűnik fel először.
- A siklórepülő D-szárnyú droidok egyedi variánsai a Techno Unió által használt klasszikus harci droidoknak.
- Az octuptarra droidok új, repülő változatai ebben az epizódban szerepelnek először. A hagyományos változat első feltűnése a Star Wars: A Sith-ek bosszújában volt.
- Wrecker magasságtól való félelme, amelyet az évad első részében alapoztak meg, most a gyakorlatban is megnyilvánul, amikor a klónoknak át kell kelniük egy szakadék feletti vékony csövön.
- Dee Bradley Baker szinkronszínész minden klónt ellátott egy melléknévvel, hogy fejben el tudja különíteni az eltérő személyiségeket és hangokat. A mellékneve Rexhez: "megbízható."
- Matthew Wood a Skywalker Soundtól, aki Wat Tambor megszólaltatója volt a Star Wars: A klónok háborúja korábbi részeiben, visszatért a szerephez a Disney+-on látható utolsó évadra. Ám nem ez az egyetlen szerepe az epizódban...
- Wood a szeparatista droidoknak csakugyan kölcsönözte a hangját, köztük az új, D-szárnyú biztonsági droidoknak.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Droid csatlakozó aljzat

 

2.jpg

Hődetonátor

 

3.jpg

Tech és Echo a szellőzőcsatornában

 

4.jpg

Megsemmisítő droid

 

5.jpg

Purkoll város tornyának hűtőközpontja I

 

6.jpg

Purkoll város tornyának hűtőközpontja II

 

7.jpg

Keeradaks-ok repülése

 

8.jpg

Purkol város tornyának központi terme

 

9.jpg

A városi torony szervizfolyosója

 

10.jpg

A torony egyik tartógerendája

 

11.jpg

A poletec falu elleni támadás

 

12.jpg

A poletec falu 

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon látványos rész volt, de a végét nagyon baljósnak éreztem. Echo roncs képe és az, hogy egy újabb ártatlan népet rángatták bele a háborúba nagyon sötét.  Ráadásul annak az embernek szavaztak bizalmat, aki pár hónap múlva Darth Vader lesz. 
A Techno Unió gyomorforgató szervezet, Tambor megérdemelte volna, hogy már most felforduljon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal, hogy visszatért Echo és Rex, illetve Anakin társaságában megint együtt harcoltak nagyon a régi TCW hangulatot idézte meg nálam. Jó volt Echot újra látni az "övéi között" és olyan állapotban, hogyha nem is 100%-osan tudott részt venni a küzdelmekben, de azért így is harcképes volt (nem hiába ARC osztagos). Az a decimator droid veszélyes kis ellenfél volt, még ha nem is volt túl sok jelenete az epizódban, azért tetszett és ötletes megoldásnak gondoltam. Az külön jó volt ebben a szekvenciában, hogy Echo mentette meg őket, ráadásul azt használta fel Tamborék ellen, ami azzal járt együtt, hogy ilyenné tették. A menekülés a keerdakokkal is abszolút a régi TCW-s időket hozta. Igazán őrült ötlet volt, hogy a D-wing droidok szárnyra kapnak és a levegőben való üldözés és lövöldözés veszi kezdetét, miközben a klónok a keerdakok hátán lovagolnak... majd Anakin megszólal, hogy hogyan lehet kormányozni őket? :D

 

Az, hogy egy újabb bolygó semleges lakóira szabadították rá a háborút tényleg sajnálatos, tekintve, hogy már nincs is olyan sok a háború végéig (bár utána a birodalmi érában sem számíthatnak feltétlenül sok jóra). Ezzel együtt itt is láthattuk, hogy az őslakosok felveszik a kesztyűt egy komolyabb hadsereggel szemben is (a filmekben a gunganektől az ewokokig láthattunk már erre hasonló példákat). Echo kiszólása Anakin felé, hogy mindig felvág nagyon nosztalgikus volt és hát Anakin tényleg nem aprózta el a lépegető droid kiiktatását. A Bad Batchet is jó volt látni most egy nyíltszíni komolyabb összecsapásban, jól kijött a különböző harcstílusuk, ahogy különböző módokon próbálták meg felvenni a harcot a rengeteg droid katonával. Egyébként én Wat Tambor szereplésének is örülök abból a szempontból, hogy emlékszem az Ep. II első megtekintésekor azt gondoltam, hogy milyen badass ez a figura azzal a fura öltözetével és arra számítottam, hogy aztán később többet is megtudhatunk róla... aztán, ha jól emlékszem az első évados Ryloth történetszál óta nem nagyon volt fókuszban.

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nagyon látványos rész volt, de a végét nagyon baljósnak éreztem. Echo roncs képe és az, hogy egy újabb ártatlan népet rángatták bele a háborúba nagyon sötét.  Ráadásul annak az embernek szavaztak bizalmat, aki pár hónap múlva Darth Vader lesz. 

Nálam ez a klónokkal, ezzel az egész konfliktussal és egyben a sorozattal kapcsolatban általánosságban fennáll egy ilyen kellemetlen érzés, hogy közeledve a III. részhez (itt a 7. évadban most már tényleg nagyon közel járunk hozzá) a klónok és Anakin/Vader hová fog eljutni és félretéve azt a sok hősies küzdelmet, amit úgymond a jó ügy érdekében hajtottak végre mennyire fedi el a későbbi tetteiknek a baljós árnya. Másrészt a klónok azt a rengeteg szörnyűséget öntudatlanul, mintegy programozásra fogják elkövetni (ebben nem is térnek el annyira a nagy ellenségüktől a "konzervektől") és az a sok klón akit megismertünk, megszerettünk itt a sorozatban - akár most a Bad Batch alakulat is - mivé fog válni akaratán kívül ebben a bábjátékban... talán ez a klónok legnagyobb drámája, ami még túl is mutat azon az embertelenségen, amit itt Echo-val tettek a Techno Unio ügynökei. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint egy szuper rész, bár a 3 közül itt eléggé mellément a dolog. Értem ez alatt persze azt, hogy míg az előző kettőnél voltak korrigálások, picivel hosszabb részeket is kaptunk, itt éppen a fordítottja történt. Ilyen rövid részt még nem tapasztaltam TCW nézés alatt. Talán a Brothers című rész volt ilyen rövid, bár ott is megvolt a 20 perc. Itt nagyon hiányzott az a kivágott rész, ahol Tambor és Anakin beszélgetnek és Tambor bemutatja a Pusztító erejét azzal, hogy egy helyi lakost behoznak a droidok, a gép pedig rááll minden "villámjával", amely végül porrá zúzza az élőlényt. Tkp. hasonló eszköz, mint a Defoliátor, amely ugyancsak a szerves lényeket ölte meg. Bár kérdés, hogy Tamborék mennyire szerves lények, mert akkor a félkész változatban őket is megkellett volna sütnie a gépnek. :hmm:

 

Meg csak nekem fura a narrálás alatt mostmár harmadjára, hogy néha bevillannak képek? Olyan fura a hatása...

 

A menekülés tetszett, az ajtónyitásnál, meg amikor az egyik D-wing droid bekukucskált, kicsit a Ragyogás című film jutott eszembe, a "Here's Johnny" dologgal. Nem tudom miért, nekem mókás volt. :D

A másik érdekes dolog pedig a hídnál volt. Amikor a D-wingek elkezdtek szárnyalni, már vártam a "They fly now? They fly now!" felkiáltást... félig-meddig meg is kaptam. :P

 

A rész eleji bölcsesség régen a semlegességgel volt kapcsolatban, itt viszont a túlélésről volt szó, amely remekül kapcsolódik több okból is a részhez: egyrészt itt voltak nekünk az őshonos faj tagjai, akiknek túl kellett élniük a szakadárok támadását. Pech, hogy a köztársaság elhozta hozzájuk a háborút. Még pechesebbek, mert mivel már az Outer Rim Siege tart, így csak hetekre, talán pár hónapra vagyunk a háború végétől és a Sötét idők kezdetétől, amikor a Birodalom átgázol mindenen. :(

A bölcsesség másik, a részhez kapcsolódó pontja maga Echo: azzal, hogy túlélte ezt az egészet, megadatott számára az esély, hogy éljen. Bár a rész vége ebből a szempontból nem éppen kecsegtető...

 

És ha már a rész vége. A falu megvédése nagyon rendben volt. Mindenkinek megadatott a lehetőség a ragyogásra. Anakin lépegető elleni támadása maga volt a gyönyör. Remek mozifilmes kikacsintás volt. ;) Rexék is megtették a dolgukat, Wrecker úgytűnik ha fél is a magasban, szereti dobálni az embereket. :P

Az elején lévő jelenetet azért se értem, hogy miért vágták ki, mert ha a brutalitás miatt, azt nehezen hiszem el: ebben a részben is voltak durva jelenetek, gondoljunk csak arra, amikor a lépegetők megölték a lakókat a lövéseikkel. Vagy amikor az egyik B-wing droid a szemünk láttára lő le egy Poletecet. :(

 

A végén lévő beszélgetés megint kicsit meg lett csavarva. Az új jelenetsorban Rex oldaláról hozzá lett rakva az, hogy hamarabb is jött volna, továbbá az eredeti rész azzal végződött volna, hogy Echo meg se szólal, hanem elindul a hajó felé. Itt viszont elég baljóslatúan visszaszól, hogy: "yeah... just like old times..." Ez nem vetít túl jó fényt a későbbiekre nézve. Érthető ez a belepiszkálás, hiszen ez az utolsó évad. Jajj, de kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek a szálnak a vége. Szvsz. más véget szánnak ennek a történetnek, mivel utolsó évad, így a befejezés szinte teljesen el fog ütni a korábbiaktól, legalábbis az eddigi változtatások ezt vetíthetik előre. Mi lesz Echo sorsa? Titokban a szepiknek dolgozik? Vagy esetleg amikor a Techo Unió dolgaiba nézegetett, esetleg talált valamit? Talán a 66 -os parancs kérdés még előkerül? Rex még nem szedte ki a chipet a fejéből, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor kerül erre lehetőség. Jövőhéten történetszál-záró, izgalmas dolgok lesznek, alig várom!

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

A menekülés a keerdakokkal is abszolút a régi TCW-s időket hozta. Igazán őrült ötlet volt, hogy a D-wing droidok szárnyra kapnak és a levegőben való üldözés és lövöldözés veszi kezdetét, miközben a klónok a keerdakok hátán lovagolnak... majd Anakin megszólal, hogy hogyan lehet kormányozni őket? :D

Az valóban nagyon jó poén volt. Hát na, Anakint se az eszéért szeretjük. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, pörgős akciókkal és látványos csetepatékkal. Úgy érzem az Utapau-szál annak idején erősebb volt (annak félkész epizódjait még láttam), de Echo és főleg Wat Tambor vagy a Skako miatt egyáltalán nem sajnálom, hogy inkább a Bad Batch készült el teljes formájában. Én mindig szerettem a különböző szakadár szereplőket, így Wilde-hoz hasonlóan nekem is jó volt látni ennyi idő után Tambort, ha már a TCW a legtöbb szeparatista vezetőt (pl. San Hill vagy Shu Mai) mindvégig hanyagolta. A repülő D-Wingekről a geonosisiak jutottak eszembe, talán ők szolgáltatták a mintát. Az EP9-es "they fly now" nekem is azonnal eszembe jutott.

 

Bármilyen hangzatos is volt Rex szónoklata, azért ők mégiscsak elhozták a háborút a Skako Minorra, az őslakosok számára szerintem oly mindegy, hogy a Techno Unió semleges vagy az egyik fél mellett elkötelezett hadviselő fél egy a poletecek számára érdektelen és távoli (?) háborúban. Rex hideg háborús logikával azt mondta, hogy ha Tambor oldalt választott, akkor nekik is kell, ami Rex szempontjából érthető (ő a háború "gyermeke", számára soha nem létezett más alternatíva), a poletecek számára viszont nem annyira... A droidok rendesen megtizedelik őket (ezt azért jó volt látni, hogy nem egyoldalú a küzdelem), miközben a klónok persze megússzák emberveszteség nélkül, akik aztán le is lépnek. Mi a garancia arra, hogy a Techno Unió nem indít a következő napokban büntetőhadjáratot ellenük, amikor már nem lesz ott sem Anakin, sem a klónok? Legjobb esetben is ezúttal a poletecek bujdokolhatnak és még a Köztársaság melletti kiállásuk sem fog érni semmit. Persze Tambor ki is mondja hogy "The Techno Union owns everything on this planet, including the primitives" (most nem vagyok biztos, hogy ez a teljes, elkészült változatba végül bekerült), így ennélfogva a képlet nyilván bonyolult, harcuk így egyfajta rabszolgafelkelésnek is felfogható, de úgy érzem Rex-ék csak felhasználták őket segítségül, hogy Echo megmenekülhessen, utána a sorsuk le van ejtve.

 

Az utolsó mondat, de még Echo arckifejezése is balsejtelmes volt, szerintem is. A folytatásra nagyon kíváncsi leszek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz itt még meglepi az uzolsó felvonásban. Ahogy többen is írtátok előttem, igen baljóslatú volt az utolsó párbeszéd, illetve Echo tekintete. 

Maga a rész teljesen jó volt. Hiányérzetem sem volt vele kapcsolatban. 

Ami még feltűnt, a Bad Bach úgy tűnik, elfogadta Rexet vezetőnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis akció dús rész volt, amelyben igazán az dominált amire már Ti is rávilágítottatok. Viszont a bennszülöttek maguk is elnyomottak, így nem hinném, hogy túlságosan bele lehetett rángatni őket egy olyan háborúba, amiben már azáltal benne vannak, hogy a Skakon élnek. Azért lett volna jó a kivágott jelenet, mert megmutatja, hogy a poleteceknek is  érdekükben állt felkelni Wat Tambor uralma ellen. Anakin lépegetős akciója a TCW mozifilmet juttatta eszembe, amelyben szintén ilyen lépegetőket aprított a Christophsis-on.

 

Echo meglehetős jó bőrben volt ahhoz képest, ahogy lejött a "szalagról". Mind mentálisan mind fizikálisan elég jól bírta a menetet. Rosszabbra emlékeztem. A rész vége szerintem is baljós volt, kíváncsi vagyok mit csavarnak majd rajta. Utána az Ahsokás szállal indul be a komoly buli. :D 

 

21 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Meg csak nekem fura a narrálás alatt mostmár harmadjára, hogy néha bevillannak képek? Olyan fura a hatása...

Az első rész óta így van, ez egy frappáns újítás. :) Az SW-re nem voltak jellemzők ezek az úsztatott képek, de szerintem itt jól néz ki, még inkább filmszerűvé varázsolja az epizódokat.

 

@Dzséjt! Írsz majd történet leírásokat? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is tetszetős volt, bár az előző kettő talán egy porgnyival jobban tetszett. :) 

 

Ezúttal túlnyomórészt az akción és a látványon volt a hangsúly, míg a cselekmény gyakorlatilag összefoglalható egy mondatban. De nincs ezzel gond, ilyen is kell! Ezúttal kissé szembeötlőbb volt a droidok bénasága. Azt a jelenetet jobban is kivitelezhették volna, amikor cső tetején menekülni próbáló csapatot mindkét oldalról körülvették a droidok. Érthetetlen, hogy miért nem lőttek rájuk folyamatosan, mindkét irányból. Wrecker gyakorlatilag védtelen volt. Vagy, hogy alapból miért nem váltottak repülő üzemmódra, és vették körül az ellenséget. Ráadásul a levegőből többen tudtak volna lőni rájuk, nem csak egy-egy gép mindkét oldalról. Ez egy dolog, de később a Tech mögött álló droid még volt olyan rendes, és megvárta, hogy a klón kitaláljon egy tervet a menekülésre. :D (Fura volt, hogy az acklay-ek hangját használták fel). Később, a faluban is voltak érdekességek, amikor a droidok direkt körülvették Huntert, hogy aztán az késsel kiiktathassa őket. Szóval, ezúttal akadtak szembeötlőbb plot armor megoldások, de ennél több negatívumot nem tudok írni.

 

Azt azért még sajnálom, hogy kivágták a Megsemmisítő droid demonstrációját, mert még fenyegetőbb töltetet adott volna a jelenetnek. Ráadásul, nem brutálisabb, mint a sorozatban korábban látott dolgok közül jó néhány. Elképzelhető, hogy a Disney találta túl "durvának", úgyhogy ez van. Bár anno is kivágtak a 3. évadból egy szintén "durva" jelenetet, amikor Ventress az Erővel a kardjába húzott egy klónt, majd lesmárolta. Pedig technikailag nem volt nekrofília, fénykarddal leszúrt klónokat meg korábban is láttunk már. :P Viszont még mindig szerencsésebb a helyzet, mint a magyar fronton, ahol pl. azt RTL klub ítélte túl durvának/agresszívnek a Jedi Crash rész elején Anakin droidaprítását, ezért kiollózták. Visszatérve a jelen rész kivágott jelenetére, ez tipikusan az a helyzet, hogy "amiről nem tudok, az nem fáj". Ha nem tudtam volna, hogy van ilyen jelenet, fel se merült volna bennem, hogy hiányzik a részből, mivel így is működik a dráma. A Megsemmisítő egyébként ötletes újdonság volt. Kíváncsi lettem volna rá, mi történik akkor, ha Anakin bevárja, és ahogy kinyílik az ajtó, kettévágja a droidot. De gondolom, nem akart kockáztatni a Jedi. Wrecker eredeti terve is érdekelt volna a teremből való kijutáshoz. Miután már csak ő maradt odalent, igencsak meglepődött azon, hogy a Jedi a levegőbe emelte az Erővel. 

 

Jók voltak a mozifilmes utalások is. Egyrészt az alattuk repkedó keeradakokra ráugró társaság kapcsán azonnal beugrott Anakin és Ahsoka mozifilmes kalandja a Teth-en, ahol hasonló módszerrel menekültek el Ventress elől a can-cellek hátán. Másrészt ott voltak, az octuptarra droidok. Már vártam, mikor mondja Anakin a klónoknak, hogy "Fallow me." Igaz, jatpack nélkül nehéz lett volna. :P A csata összességében jó és látványos volt, mellyel a Jedik újabb szövetségest nyertek maguknak. Kár, hogy nem sokra mennek majd vele. :( 

 

Echo kapcsán nekem is baljós előérzetem támadt, a végén elég fura tekintete volt. Lehet, hogy Tambor csinált vele valamit azon kívül, hogy "olvasott" a fejében? Elvégre hozzáfért az agyához, és a kibernetikai módosítások kapcsán már láthattuk korábban (Rebels, Lando lépregény), hogy képes teljesen megváltoztatni adott személyiséget. Viszont Echo eddig teljesen normálisnak tűnt, és hozta a régi formáját. Kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a dologgal, és mi lesz a klón sorsa. Az is lehet, hogy a Techno Unió felfedezte a chipet, és képes idejekorán aktiválni? Az lenne kemény, ha Anakinnak kellene megölnie önvédelemből. Tambor kapcsán arra vagyok kíváncsi, hogy miként akarja "kárpótolni" a befektetését.

 

Összességében jó rész volt, eddig elégedett vagyok ezzel a szállal. Kíváncsi vagyok, mit hoz a lezárás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 06. - 21:50, Bence1997 írta:

Amikor a D-wingek elkezdtek szárnyalni, már vártam a "They fly now? They fly now!" felkiáltást... félig-meddig meg is kaptam.

Arra én is fel voltam készülve. :D 

89565784_2981868885186164_68774341807880

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Unkar robotjai

Miről maradtam le? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Unkar robotjai a velociraptorokra hasonlítanak. 

guardians of the galaxy GIF

 

Amúgy nekem is eszembe jutott ez. Mindenesetre érdekes adalék a szakadárok hadierejéhez. Kíváncsi vagyok, hogy ezek a D-wing droidok a frontvonalon is aktívak voltak, vagy szigorúan a Techo Unió alá tartoztak. Bár a TCW Adventures áprilisi számai előbbit igazolják.

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Azt a jelenetet jobban is kivitelezhették volna, amikor cső tetején menekülni próbáló csapatot mindkét oldalról körülvették a droidok. Érthetetlen, hogy miért nem lőttek rájuk folyamatosan, mindkét irányból. Wrecker gyakorlatilag védtelen volt. Vagy, hogy alapból miért nem váltottak repülő üzemmódra, és vették körül az ellenséget. Ráadásul a levegőből többen tudtak volna lőni rájuk, nem csak egy-egy gép mindkét oldalról. Ez egy dolog, de később a Tech mögött álló droid még volt olyan rendes, és megvárta, hogy a klón kitaláljon egy tervet a menekülésre.

Na igen, az nekem is feltűnt. Szép libasorban érkeztek a droidok, de egyikük se kezdett el lőni. :D Mondjuk már az előző részben is vicces volt, amikor két D-wing droid közrezárta Anakint és tkp. az egyik tüzelt míg a másik addig nézelődött, amíg Anakinnak volt ideje megfordulni. :lol:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Fura volt, hogy az acklay-ek hangját használták fel

Lehet távoli rokonok. :D

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Azt azért még sajnálom, hogy kivágták a Megsemmisítő droid demonstrációját, mert még fenyegetőbb töltetet adott volna a jelenetnek. Ráadásul, nem brutálisabb, mint a sorozatban korábban látott dolgok közül jó néhány. Elképzelhető, hogy a Disney találta túl "durvának", úgyhogy ez van.

Nem hinném, hogy a Disney van e mögött. Sam Witwer szerint a Disney szabad kezet adott Filoninak. Szóval érzésem szerint kalapos barátunk volt a hunyó. Elképzelhető, hogy a dinamikusság miatt vágta ki az egészet a fenébe. Ő mondta még korábban, hogy a Mandi megtanította erre-arra, így valószínűleg arra törekedett, hogy ne legyen üresjárat egyik részben sem. Mondjuk nyugodtan bentmaradhatott volna, de értem a törlésének miértjét. :)

1 órával korábban, Darth Sky írta:

A Megsemmisítő egyébként ötletes újdonság volt. Kíváncsi lettem volna rá, mi történik akkor, ha Anakin bevárja, és ahogy kinyílik az ajtó, kettévágja a droidot.

Hát, ha Anakin bevárta volna a Megsemmisítőt, akkor pápá Kiválasztott. Ha már az egyik hullám ráállt volna Anakinra, az összes többi odavonzódott volna és Anakint por formájában vitték volna el. De lehet még az egész művelet előtt kettévágta volna.

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Wrecker eredeti terve is érdekelt volna a teremből való kijutáshoz. Miután már csak ő maradt odalent, igencsak meglepődött azon, hogy a Jedi a levegőbe emelte az Erővel. 

2 opciót tudok elképzelni: az első, hogy feláldozza magát. Ez nem igen vallana rá. A másik lehetőség, hogy kiront a teremből, elpusztítva a Megsemmisítőt és a droidokat aprítva valahogy kijutna, bár valószínűleg így is holtan végezte volna. Pláne, hogy a Megsemmisítő ellen nem sokat tudott volna tenni.

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Echo kapcsán nekem is baljós előérzetem támadt, a végén elég fura tekintete volt. Lehet, hogy Tambor csinált vele valamit azon kívül, hogy "olvasott" a fejében? Elvégre hozzáfért az agyához, és a kibernetikai módosítások kapcsán már láthattuk korábban (Rebels, Lando lépregény), hogy képes teljesen megváltoztatni adott személyiséget. Viszont Echo eddig teljesen normálisnak tűnt, és hozta a régi formáját. Kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a dologgal, és mi lesz a klón sorsa. Az is lehet, hogy a Techno Unió felfedezte a chipet, és képes idejekorán aktiválni?

Az durva lenne. Nekem van egy olyan sejtésem, hogy mivel voltak változtatások ebben a történetszálban, így Echo egyfajta segítség lesz majd Rexnek. Itt a chip körüli rejtélyt értem. Eddig ugye Rex még nem vette ki a chipet - a félkész változatban már ha jól tudom látszódott a nyoma - és könnyen elképzelhető, hogy Echo tud adni a barátjának egy olyan nyomot, amin keresztül Rex eljut ahhoz a következtetéshez, amit korábban Fives is mondogatott. És ezáltal kiszedi a chipet az agyából. :)

Mondjuk Tambor mondata is érdekes. Könnyen elképzelhető, hogy tudnak a chipről és ezt értik "kárpótlás" alatt. Echo sorsa mindenképpen érdekes lesz. Ugye a félkészben volt egy valami, itt viszont érzésem szerint megcsavarják a lezárást is, mivel utolsó évad. Érdekes lesz nagyon. A Bad Batch is reménykedek benne, hogy valamikor viszontlátjuk még őket. :)

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Arra én is fel voltam készülve. :D

Boyega komolyan mondom rendesen beleéli magát az ilyen helyzetekbe. :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Miről maradtam le? :D 

Wat-ot akartam írni természetesen. ;) 

 

Bence egyébként jól írja: minden ami a részben van vagy nincs,  az Filonin múlt. :) 

 

Echo pedig szerintem is a chipre célozgatott a végén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 06. - 21:50, Bence1997 írta:

Érthető ez a belepiszkálás, hiszen ez az utolsó évad. Jajj, de kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek a szálnak a vége. Szvsz. más véget szánnak ennek a történetnek, mivel utolsó évad, így a befejezés szinte teljesen el fog ütni a korábbiaktól, legalábbis az eddigi változtatások ezt vetíthetik előre.

Arra már nem emlékszem, hogy régen volt-e ez konkretizálva, hogy ez a történetszál az utolsó évadban lett volna e, vagy anno nem úgy készültek, hogy ez a záróévadban lesz bemutatva, vagy még a bónusz tartalomként kiadott kvázi 6. évad része lett volna?

2020. 03. 07. - 11:53, Nute Gunray írta:

Bármilyen hangzatos is volt Rex szónoklata, azért ők mégiscsak elhozták a háborút a Skako Minorra, az őslakosok számára szerintem oly mindegy, hogy a Techno Unió semleges vagy az egyik fél mellett elkötelezett hadviselő fél egy a poletecek számára érdektelen és távoli (?) háborúban. Rex hideg háborús logikával azt mondta, hogy ha Tambor oldalt választott, akkor nekik is kell, ami Rex szempontjából érthető (ő a háború "gyermeke", számára soha nem létezett más alternatíva), a poletecek számára viszont nem annyira...

Igen, ráadásul itt nem is kellett volna oldalt választani az őslakosoknak, legalábbis nem abból következően, hogy Tambor nem feltétlenül semleges, hanem elkötelezte magát az egyik oldalon... ebből nem következett volna automatikusan, hogy akkor nekik is ezt kell tenniük. Továbbá ugye nem is igazi választási dilemmában voltak, mivel már a küszöbén álltak egy esetleges támadásnak, ahol ők is automatikusan célponttá váltak.
Rex-nek az a retorikai fogása, hogy Echot úgy mutatta be, mint annak a példáját, hogy mit tehet a Techno Unio egy emberrel szintén kissé fals, de annál érzelmesebb és magával ragadóbb meggyőzési stratégiának bizonyult. Jól mutatta be Tamborék embertelenségét és egy ilyen eset megeshetett volna az egyik őslakossal is (legalábbis etikai szempontok nem akadályozták volna meg a rémtettek elkövetését), de azért Echo helyzete elég speciális volt és az túlzás lenne állítani, hogy a TU mindekit így felhasznált volna és mondjak a leigázott fajokra is ez az eljárás várna és ettől kellene rettegniük és ezért fegyvert ragadni és belekeverni magukat egy olyan konfliktusba, amit valószínüleg nem is értenek, mivel annyira messze van tőlük a Köztársaság és a Szenátus, illetve a nagypolitikai játszmák világa.

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az is lehet, hogy a Techno Unió felfedezte a chipet, és képes idejekorán aktiválni? Az lenne kemény, ha Anakinnak kellene megölnie önvédelemből. Tambor kapcsán arra vagyok kíváncsi, hogy miként akarja "kárpótolni" a befektetését.

Ez nem lenne rossz ötlet és szerintem is ahhoz lesz köze Tambor kárpótlásának, hogy Echoval fognak csinálni valamit (olyan túl könnyen is szabadult ki és utána nemsokkal már poénkodott is és úgy tűnt, hogy a körülményekhez képest egész jó állapotban van), de annak nem feltétlenül örülnék, hogyha a chip ilyen felhasználásához lenne köze. Nagyjából hasonlót láthattunk már Fives történetszálában is (bár ott nem konkrétan Anakin ölte meg), mondjuk az meg egyfelől egy ilyen visszatérő motívum lenne, hogy az egykori harcostársak mind a ketten hasonlóan távoznának az élők sorából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az epizód, a kivágott jelenetet továbbra se értem, de mindegy :D Örülök, hogy ezúttal nem A hét szamuráj újabb feldolgozását kellett megnézni, tartottam ettől kicsit, amikor a faluba menekültek :D

 

A végén Echo baljós arca és a baljós zene kíváncsivá tett, vajon milyen fordulatot tartogat az utolsó rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Wilde írta:

Rex-nek az a retorikai fogása, hogy Echot úgy mutatta be, mint annak a példáját, hogy mit tehet a Techno Unio egy emberrel szintén kissé fals, de annál érzelmesebb és magával ragadóbb meggyőzési stratégiának bizonyult. Jól mutatta be Tamborék embertelenségét és egy ilyen eset megeshetett volna az egyik őslakossal is (legalábbis etikai szempontok nem akadályozták volna meg a rémtettek elkövetését), de azért Echo helyzete elég speciális volt és az túlzás lenne állítani, hogy a TU mindekit így felhasznált volna és mondjak a leigázott fajokra is ez az eljárás várna és ettől kellene rettegniük és ezért fegyvert ragadni és belekeverni magukat egy olyan konfliktusba, amit valószínüleg nem is értenek, mivel annyira messze van tőlük a Köztársaság és a Szenátus, illetve a nagypolitikai játszmák világa.

A kivágott jelenet pedig pont arról szólt, hogy Wat Tambor egy őslakost porlasztott el a levegőbe... Szóval igenis ki voltak téve a Techno Unió kénye-kedvének, ezért szerintem jó Rex példája.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kivágott jelenet pedig pont arról szólt, hogy Wat Tambor egy őslakost porlasztott el a levegőbe... Szóval igenis ki voltak téve a Techno Unió kénye-kedvének, ezért szerintem jó Rex példája.

De a kivágott jelenet és úgy általánosságban az eredeti nyers változat úgy tudom már nem része a kánonnak, vagy legalábbis én arra következtetnék abból, hogy az idővonalból is kivették, így azok a jelenetek itt meg sem történtek. Rex ráadásul konkrétan Echot és az ő átalakítását állítja eléjük példának, ez az eljárás pedig az őslakosokat ebben a formájában semmiképp nem fenyegetné. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire kánon a kivágott jelenet, lehet, hogy semennyire. :)

 

Echo példája azért eklatáns, mert a terror ott lebeg felettük és ezt bizonyítja az eljárás amit szerencsétlenen elvégeztek. Persze az egész borulhat ha a Techno Unió nem terrorizálja őket. Erre a kivágott jelenet adott volna választ. Így viszont maradtak kétségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Arra már nem emlékszem, hogy régen volt-e ez konkretizálva, hogy ez a történetszál az utolsó évadban lett volna e, vagy anno nem úgy készültek, hogy ez a záróévadban lesz bemutatva, vagy még a bónusz tartalomként kiadott kvázi 6. évad része lett volna?

Ez eredetileg a 7. évad nyitánya lett volna. 8 évadot akartak Filoniék, a bónusz tartalom volt a 6. évad, és ahhoz még a fejvadászok/Utapau történetszálak illetve az Ahsoka történetszál lett volna ott még, de utóbbit ugye kisebb-nagyobb változásokkal, de most megkapjuk. Azért is érdekes ez a történet, mert ugye lett volna egy Yoda/Kasshyyyk történet, ahol a BB visszatért volna. Talán képregény/regény formában megkapunk 1-2 történetet. de Matt Martin állítása szerint a közeljövőben ne számítsunk TCW tartalmakra a záró évadon és az IDW képregények mellett.

27 perccel korábban, Wilde írta:

De a kivágott jelenet és úgy általánosságban az eredeti nyers változat úgy tudom már nem része a kánonnak, vagy legalábbis én arra következtetnék abból, hogy az idővonalból is kivették, így azok a jelenetek itt meg sem történtek.

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudom mennyire kánon a kivágott jelenet, lehet, hogy semennyire. :)

Szerintem az a jelenet már nem kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az durva lenne. Nekem van egy olyan sejtésem, hogy mivel voltak változtatások ebben a történetszálban, így Echo egyfajta segítség lesz majd Rexnek. Itt a chip körüli rejtélyt értem. Eddig ugye Rex még nem vette ki a chipet - a félkész változatban már ha jól tudom látszódott a nyoma - és könnyen elképzelhető, hogy Echo tud adni a barátjának egy olyan nyomot, amin keresztül Rex eljut ahhoz a következtetéshez, amit korábban Fives is mondogatott. És ezáltal kiszedi a chipet az agyából. :)

Mondjuk Tambor mondata is érdekes. Könnyen elképzelhető, hogy tudnak a chipről és ezt értik "kárpótlás" alatt. Echo sorsa mindenképpen érdekes lesz. Ugye a félkészben volt egy valami, itt viszont érzésem szerint megcsavarják a lezárást is, mivel utolsó évad. Érdekes lesz nagyon. A Bad Batch is reménykedek benne, hogy valamikor viszontlátjuk még őket. :)

Én is valami hasonlóra gondoltam. :) Remélem, Echo kapcsán visszatér minden "a régi kerékvágásba". Egyszer már láttunk tőle hősies önfeláldozást, ronda ügy lenne, ha még egyszer ilyen helyzetbe kerülne. Persze benne van a pakliban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 08. - 19:56, Ody Mandrell írta:

Nem tudom mennyire kánon a kivágott jelenet, lehet, hogy semennyire. :)

 

Echo példája azért eklatáns, mert a terror ott lebeg felettük és ezt bizonyítja az eljárás amit szerencsétlenen elvégeztek. Persze az egész borulhat ha a Techno Unió nem terrorizálja őket. Erre a kivágott jelenet adott volna választ. Így viszont maradtak kétségek.

Szerintem azért nem kánon, mert akkor ennek a fegyver első bevetése előtt kellett volna megtörténnie, amit az epizódban nem láttunk, de nem utal semmi arra, hogy akár offscreen történt volna valami ilyesmi. Az egyébként tényleg sajnálatos, hogy ez a jelenet kikerült így a végső változatból, mert hozzáadott volna az őslakosok motivációjához, anélkül eléggé úgy érződik, hogy leginkább belerángatták őket a konfliktusba... ami persze egy újabb rétegét adja a sorozat és a háború drámájának, szóval így is van benne ami értékelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.