Ugrás a kommentre

Bestooni Ochi


Ajánlott hozzászólás

Annyira misztikus ez a karakter, hogy szerintem megér egy külön topikot. 

 

Azt tudjuk róla, hogy sith ereklyevadász volt, aki kapcsolatban állt szektásokkal is. Viszont azt homály fedi miként állt kapcsolatban Palpatine-al. A filmből tudjuk, hogy a sith nagyúr parancsára ölte meg Rey szüleit. Tehát valamilyen kommunikációs kapcsolatnak lennie kellett köztük, de azt kétlem, hogy személyesen járt volna az Exegolon. Ugyanis egyik útkereső se volt nála. Valószínű a tőrt is szerezte valahonnan és nem ő véste rá a koordinátákat. Nem is lett volna ésszerű.

 

A hajója pedig külön szenzáció: egy annyira feltűnő helyen parkoló járművet évtizedek alatt se loptak el. Pedig amint láttuk nem kellett sok a beindításához. 

 

(Mellékzöngeként az is kiderült, hogy Luke érezte a növekvő sötétséget - Palpatine-t, ezért is nyomozott az ügyben. Gondolom ez még Ben átállása előtt volt.)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről az apróságról megfeledkeztem. :D De akkor még mindig adja magát a kérdés, hogy miként jutott oda útkeresők nélkül?

Na ez jó kérdés. Viszont megtalálta Palpatine útkeresőjét, aminek a kordinátáit rávéste a tőrre amivel megölte Rey szüleit, de magát az útkeresőt nem vitte el. Vaderéről meg nemhiszem, hogy tudott volna. Lehet, hogy Palpi a fején lévő implantátumba valahogy feltöltötte a koordinátákat, és azon keresztül kommunikált valahogy az öreggel.

 

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha megvannak a megfelelő információk akkor oda lehet jutni útkereső nélkül is. Landonak és a vele érkező flottának se kellett útkereső.

De nekik Poék nem továbbküldték a Reytől származó adatokat?

 

 

@Ody Mandrell: Most olvastam wookin, hogy a csávónak csak simán Ochi a neve. A Bestooni a származására utal.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha megvannak a megfelelő információk akkor oda lehet jutni útkereső nélkül is. Landonak és a vele érkező flottának se kellett útkereső.

Lehet, hogy a szektásoktól tudta meg. Amúgy az tökre tetszett, hogy Ochi részegen fecsegett az útkeresőkről, és ez jutott Lando tudomására. :D 

 

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Na ez jó kérdés. Viszont megtalálta Palpatine útkeresőjét, aminek a kordinátáit rávéste a tőrre amivel megölte Rey szüleit, de magát az útkeresőt nem vitte el.

És mi van ha azt a tőrt is csak egy talált sith ereklye amikore Ochi vadászott? Semmi nem bizonyítja, hogy ő véste rá a koordinátákat.

2 perccel korábban, Iqvi írta:

De nekik Poék nem továbbküldték a Reytől származó adatokat?

De igen, és épp ez a lényeg. Nem kell az útkereső mert már tudják az útvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a tőrt az endori csata után csinálták, mert a koordináták a Kef Birre mutat, a penge formája pedig a Halálcsillag II ottani roncsának egy részét követi. Szerintem a pengét Yupe Tashu vagy az Üresség Akolitáinak valamelyik szakija készítette, mert ezekkel Ochi kapcsolatban állt. Azt is tudjuk, hogy Tashu megengedte, hogy Sith cuccokban kajtasson, sőt Ochi a Birodalom egyik ereklyevadásza volt. Mindez azt jelenti, hogy a Sith szektások belső bizalmi körébe tartozott, vagyis valószínűleg gyorsan beavatták az exegoli titkokba. De ehhez el kellett oda jutnia.

Mivel Exegolt ekkortájt a Sith legfontosabb titkaként kellett kezelni, nem lehetett csak úgy nyíltan megmondani, merre van. Ezért, akárcsak anno a Lázadók, ők is titkokat rejtő eszközökkel és rejtett dolgokkal dolgoztak. Szerintem Tashu vagy valamelyik pribékje az Üresség Akolitái bandából adta oda Ochinak a tőrt, hogy azáltal eljusson a Kef Birre, ott használja az Útkeresőt és eljusson Exegolra. Utánna - miután beavatták - visszavitte az Útkeresőt, hogy később mások is használhassák, akik méltók lesznek rá az Üresség Akolitái közül, míg ő már szabadon jöhetett-mehetett, hiszen a navikomputerében ott volt az odajutás mikéntjének módja.

Az egész hercehurca pedig nem csak megkönnyíti a titok megőrzését, de egyben jó kis próbatétel is, hiszen egyrészt, el kell tudni olvasni a tőrre vésett jeleket, márpedig nagyon úgy áll a helyzet, hogy aki ezekben az időkben képes elolvasni a Sith nyelvet, annak komoly köze van a Sith-ekhez. Másrészt, a roncsban lévő széfhez eljutni sem egyszerű mutatvány.

Ochi meg, mivel a belső körbe tartozott, továbbra is magánál tartotta a tőrt, hogy, ha arra méltó jelöltet talál, őt is próba elé állítsa és eljutassa az Exegolra, ahol bővülhet az Örök Sith lelkes családja. Ez persze azt is feltételezi, hogy több tőr is létezett, ugyanilyen céllal, és többen is viseltek ilyet titokban (tippre az Üresség Akolitáit kommandírozó egyének, mint Yupe Tashu). A pech az volt, hogy Ochi részegen pofázott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Most olvastam wookin, hogy a csávónak csak simán Ochi a neve. A Bestooni a származására utal.

-Mi a neved?

- Ochi.
- Ochi kicsoda?
- Ochi... Skywalker. :D 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

És mi van ha azt a tőrt is csak egy talált sith ereklye amikore Ochi vadászott?

Az én olvasatomban az ereklye, az valami nagyon régit, ősit jelent, a HCS meg csak 30 pár évvel azelőtt zuhant le, szóval lehet az a tőr ereklye, de a véseteket tuti Ochi csinálta.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

A pech az volt, hogy Ochi részegen pofázott.

Na ez az. Mit láttak Ochi-ban amiért ennyire beavatták? Azért aki részegen kikotyog ilyen dolgokat az nem egy lángelme. 

 

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az én olvasatomban az ereklye, az valami nagyon régit, ősit jelent, a HCS meg csak 30 pár évvel azelőtt zuhant le, szóval lehet az a tőr ereklye, de a véseteket tuti Ochi csinálta.

Nekem Dzséjt teóriája jobban tetszik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na ez az. Mit láttak Ochi-ban amiért ennyire beavatták? Azért aki részegen kikotyog ilyen dolgokat az nem egy lángelme. 

Attól, hogy valaki óvatlan, még lehet lángelme, ez a kettő nem jár kéz a kézben, lásd magát a főmuftit, Palpatine-t. Lángelme volt, mégis, az endori csatát óvatlanság miatt bukta el. És azért ő konspirált Ochinál sokkal nagyobb balfékekkel is. Amúgy szerintem a színtiszta vak hite miatt kerülhetett a belső körbe. Az enciklopédia alapján ez az ürge rendíthetetlen elkötelezettje volt a Sith-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az biztos, hogy a tőrt az endori csata után csinálták, mert a koordináták a Kef Birre mutat, a penge formája pedig a Halálcsillag II ottani roncsának egy részét követi. Szerintem a pengét Yupe Tashu vagy az Üresség Akolitáinak valamelyik szakija készítette, mert ezekkel Ochi kapcsolatban állt. Azt is tudjuk, hogy Tashu megengedte, hogy Sith cuccokban kajtasson, sőt Ochi a Birodalom egyik ereklyevadásza volt. Mindez azt jelenti, hogy a Sith szektások belső bizalmi körébe tartozott, vagyis valószínűleg gyorsan beavatták az exegoli titkokba. De ehhez el kellett oda jutnia.

Mivel Exegolt ekkortájt a Sith legfontosabb titkaként kellett kezelni, nem lehetett csak úgy nyíltan megmondani, merre van. Ezért, akárcsak anno a Lázadók, ők is titkokat rejtő eszközökkel és rejtett dolgokkal dolgoztak. Szerintem Tashu vagy valamelyik pribékje az Üresség Akolitái bandából adta oda Ochinak a tőrt, hogy azáltal eljusson a Kef Birre, ott használja az Útkeresőt és eljusson Exegolra. Utánna - miután beavatták - visszavitte az Útkeresőt, hogy később mások is használhassák, akik méltók lesznek rá az Üresség Akolitái közül, míg ő már szabadon jöhetett-mehetett, hiszen a navikomputerében ott volt az odajutás mikéntjének módja.

Az egész hercehurca pedig nem csak megkönnyíti a titok megőrzését, de egyben jó kis próbatétel is, hiszen egyrészt, el kell tudni olvasni a tőrre vésett jeleket, márpedig nagyon úgy áll a helyzet, hogy aki ezekben az időkben képes elolvasni a Sith nyelvet, annak komoly köze van a Sith-ekhez. Másrészt, a roncsban lévő széfhez eljutni sem egyszerű mutatvány.

Ochi meg, mivel a belső körbe tartozott, továbbra is magánál tartotta a tőrt, hogy, ha arra méltó jelöltet talál, őt is próba elé állítsa és eljutassa az Exegolra, ahol bővülhet az Örök Sith lelkes családja. Ez persze azt is feltételezi, hogy több tőr is létezett, ugyanilyen céllal, és többen is viseltek ilyet titokban (tippre az Üresség Akolitáit kommandírozó egyének, mint Yupe Tashu). A pech az volt, hogy Ochi részegen pofázott.

Nem rossz, csak az nem tetszik, hogy a birodalmi széf így nem lenne érintetlen a roncs lezuhanása óta. Sokkal jobban tetszik az a gondolat, hogy Reyen és Benen kívül az Uralkodó halála óta nem járt ott senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ajtónyitás is gyanús. Mikor Rey odament a trónterembe az ajtó ami az Útkeresőt rejtette magától kinyílt. Mindenféle vezérlés és energia nélkül. Nem hinném hogy a robbanás után bármi ami elektromos működött volna, hisz szétszakadtak a vezetékek. A filmnézés közben arra gondoltam hogy Erőérzékenyeknek nyílik ki. De ha Ochi elvitte és vissza is vitte akkor neki is kinyílt. Az meg érdekes lenne ha az ajtó mindenféle jöttmentnek kinyílna, mégiscsak egy nagy Sith-titok van ott(nem is annyira) elrejtve.

 

Apropó, aki nemrég látta az EP6-ot az látta a trónteremben ezt az ajtót? Én nem emlékszem ott ajtóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Apropó, aki nemrég látta az EP6-ot az látta a trónteremben ezt az ajtót? Én nem emlékszem ott ajtóra.

Amikor először láttam a filmet, én is ezen gondolkoztam. Vissza is néztem az adott jeleneteket. De a TROS-ban úgy tűnt hogy egy rejtett panel alól bukkan fel az ajtó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Apropó, aki nemrég látta az EP6-ot az látta a trónteremben ezt az ajtót? Én nem emlékszem ott ajtóra.

Talán Dzséjt vagy Ody mondta korábban, hogy újranézte, de azt a sarkát a teremnek sose mutatták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 31. - 8:58, Donát írta:

Nem rossz, csak az nem tetszik, hogy a birodalmi széf így nem lenne érintetlen a roncs lezuhanása óta. Sokkal jobban tetszik az a gondolat, hogy Reyen és Benen kívül az Uralkodó halála óta nem járt ott senki.

Igen ez nekem se tetszik. Egyáltalán miért rakta volna vissza Ochi? Ereklyevadász lévén inkább elrakja. Szerintem más módon jutott el az Exegolra. 

 

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Talán Dzséjt vagy Ody mondta korábban, hogy újranézte, de azt a sarkát a teremnek sose mutatták. 

Dzséjt mondta, én még nem láttam a ROTJ-t azóta, hogy az új film kijött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep6-ban egy snittben látható az az oldal, de Luke félig kitakarja, így nem lehet rendesen kivenni, de @Yoda József jól látta, lényegében a fal nyílik ki az ep9-ben, vagyis maga az ajtó rejtve van. Az tényleg fura, hogy a roncson működik valami, de én úgy képzelem, hogy direkt olyan mechanikus ajtót terveztek oda, ami áram nélkül is üzemel. Hogy mire reagál, az jó kérdés. Az Erő kézenfekvő megoldás lehet, de akkor az ep6-ban Luke, Vader és Palpatine jelenlétében állandóan mocorgott volna az az ajtó. :) Lehet valami más is kell, például a tőr. Ugyanakkor az is lehet, hogy mivel az egész kóceráj romokban van, az ajtó is sérült, és bizonyos időközönként kinyílik és becsukódik. Elvégre szerintem senki sem számolt azzal, hogy végül egy roncs-darabban fog kikötni a kamra, a felrobbanással járó extrém hatásokat aligha vették figyelembe a tervezésnél.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen ez nekem se tetszik. Egyáltalán miért rakta volna vissza Ochi? Ereklyevadász lévén inkább elrakja.

Az, hogy valaki erekjevadász, még nem jelenti azt, hogy mindent zsebrevág, ami poros. :) Ha Palpatine-tól parancsot kapott, hogy tegye vissza oda, ahol találta, akkor a Sith-ben vakon hívő Ochi milliméter pontosan oda fogja visszatenni, ahol találta. És írtam egy lehetőséget arra, hogy miért tehette oda vissza: hogy az Örök Sith következő jelöltje is megtalálja ott, ahol lennie kell (és ahol viszonylagosan biztonságban van), kiállja a megszerzéséért a próbát és eljusson az Exegolra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Az ep6-ban egy snittben látható az az oldal, de Luke félig kitakarja, így nem lehet rendesen kivenni, de @Yoda József jól látta, lényegében a fal nyílik ki az ep9-ben

Szerintem összekevertél valakivel :) vagy akkor nem emlékszem, mit és mikor írtam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem összekevertél valakivel :) vagy akkor nem emlékszem, mit és mikor írtam :D

@RacerX-re gondolt. :)

 

Nem lehet, hogy Ochi még gyerekként került az Exegolra és eleve az ottani Sith szekta tagja volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát Nem valószínű. Ochi-nak társa is volt korábban, egy bizonyos Yupe Tashu aki régen birodalmi tanácsadó volt. Egyszerűen mániákus sith imádó volt, aki azt hitte, hogy tetteit a sötét oldal irányítja, habár ő maga nem volt Erő-érzékeny. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Donát Nem valószínű. Ochi-nak társa is volt korábban, egy bizonyos Yupe Tashu aki régen birodalmi tanácsadó volt. Egyszerűen mániákus sith imádó volt, aki azt hitte, hogy tetteit a sötét oldal irányítja, habár ő maga nem volt Erő-érzékeny. 

Ettől még lehetne. Pl Tashu ráakadt valahol Ochira, aki meg elnavigálta az Exegolra, ami az ő otthona és közösen összehozták Palpi feltámasztását a szektával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.