Ugrás a kommentre

Bestooni Ochi


Ajánlott hozzászólás

2020. 10. 27. - 20:51, Ody Mandrell írta:

Ochi mióta rohadt a kígyó üregében? 

Nem tudni biztosan, csak következtetni lehet Rey szüleinek a megöléséből és abból, hogy Luke és Lando együtt keresték, vagyis Luke önkéntes száműzetése előtt kellett Ochinak meghalnia. Szóval a halála legkorábban 14 évvel a hullája előkerülése előtt nyelte el a föld, de 7 évvel azelőtt már biztos halott volt. Szóval a halála YCsU 21 és YCsU 28 közé tehető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval a halála legkorábban 14 évvel a hullája előkerülése előtt nyelte el a föld, de 7 évvel azelőtt már biztos halott volt. Szóval a halála YCsU 21 és YCsU 28 közé tehető.

Huhhh ez nekem elég zavaros, bocsi. :D Főleg az első fele. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Huhhh ez nekem elég zavaros, bocsi. :D Főleg az első fele. :para:

Tehát akkor:

A yavini csata után 21 évvel ölte meg Ochi Rey szüleit (14 évvel az exegoli csata előtt), tehát csak ezután halhatott meg.

Luke a yavini csata után 28 évvel vonult száműzetésbe (7 évvel az exegoli csata előtt), vagyis onnantól már nem kereshette Ochit Landóval, tehát ez előtt Ochinak már meg kellett halnia.

Vagyis Ochi valamikor YU 21 és YU 28 között halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom öszintén engem nagyon összezavar hogy az ST érában is a yavini csatát adjuk meg kiindulópontnak. Állandóan le kell vonni 4 évet(EP4-6 közti idő). Mert szerintem sokkal logikusabb lenne ennek az érának az endori csatát adni nullpontnak. Sokkal jobban és gyorsabban lehetne számolni.

Az EP 30 évvel játszódik az endori csata után. Ez tök jó. De például @Dzséjt fenti irásában látható számokból le kell vonni 4 évet.

Tehát az endori csata után 17 évvel ölte meg Ochi Rey szüleit. Így egyből vágjuk hogy 13 évvel járunk az ep7 eseményei elött.

Különben van valami részletes idővonal az ST érából? Nem tartom magam hülyének, dátumokban is jó vagyok, de az ST éra iszonyú katyvasz hogy mi történt, mikor és mi után jött mi.

Pl a fenti adatok honnan derülnek ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Engem is zavar amúgy, most ehhez a poszthoz is matematikáznom kellett, hogy mennyivel Exegol előtt. A matek meg baromira nem az erősségem. Szerintem amúgy a legjobb kiindulópont a naboo-i csata lehetne, mert ahhoz az összes folytatáshoz csak hozzá kéne adni, és nem kéne kivonni.

Viszont az SW-n belül van két másik időszámítás is, a lothali (LY) és a hosniani (C.R.C.). Mind a kettő ugyanazt a számítást használja, csak az előbbiben 3277-ben volt, az utóbbiban meg 7977-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2020. 02. 01. - 12:49, Dzséjt írta:

Az tényleg fura, hogy a roncson működik valami, de én úgy képzelem, hogy direkt olyan mechanikus ajtót terveztek oda, ami áram nélkül is üzemel. Hogy mire reagál, az jó kérdés.

Szerintem Palpatine-ra reagál. Az ő vérének kinyílik. 

 

Ami pedig a tőrt illeti, a regényben tisztázzák, hogy a rajta lévő koordináták azt a helyet jelölik, ahova állni kell a holdon ahhoz, hogy meglásd a bejáratot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ami pedig a tőrt illeti, a regényben tisztázzák, hogy a rajta lévő koordináták azt a helyet jelölik, ahova állni kell a holdon ahhoz, hogy meglásd a bejáratot.

Ezt szerintem a film is tisztázta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 30. - 20:39, Dzséjt írta:

OFF

Engem is zavar amúgy, most ehhez a poszthoz is matematikáznom kellett, hogy mennyivel Exegol előtt. A matek meg baromira nem az erősségem. Szerintem amúgy a legjobb kiindulópont a naboo-i csata lehetne, mert ahhoz az összes folytatáshoz csak hozzá kéne adni, és nem kéne kivonni.

Viszont az SW-n belül van két másik időszámítás is, a lothali (LY) és a hosniani (C.R.C.). Mind a kettő ugyanazt a számítást használja, csak az előbbiben 3277-ben volt, az utóbbiban meg 7977-ben.

Ahhoz képest nagyon szépen levezetted Ochi halálának intervallumát. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Ha csak a filmet nézzük akkor tényleg olyan mintha a bolygó koordinátái lennének csak a tőrön. De a könyv kiegészítése logikusabbá teszi.

Film közben én sem gondoltam bele ebbe komolyabban, de azért eléggé valószínűtlen lenne másképp, hogy pont oda mennek, ahonnan a tőr tud segíteni, hogy lássák, amit látni kell. :)

Jó, hogy a könyv ezt egyértelműsíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem nem esett le. Én azt hittem, hogy a bolygó koordinátái. 

Elsőre nekem sem, sőt másodikra sem. Bennem akkor realizálódott ez, amikor először láttam itthon magyar szinkron és felirat nélkül. C-3PO elmondja a kooridinátákat és hozzáteszi, hogy "egy holdon az Endor-rendszerben. A déli partról. Csak ez a tőr mondja el." Bár kicsit rébuszokban van, de a kiemelt részek hallatán akkor összeállt a kép (gondolom a koordináták a messzi-messzi galaxis lakóinak többet mondanak, mint nekünk, az még beszédesebb lehetett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Most olvasom a 3. Darth Vader képregény sorozatot, ebben feltűnik Ochi, hát nem teljesen így képzeltem el... azt hittem, hogy "menőbb/coolabb arc" ha már Palpi ilyen szintű feladattal bízza meg, mint Rey és szülei levadászása. Persze lehet, hogy később fejlődött, mert a regény még EP 6 előtt játszódik, de jelen pillanatban még komikusnak is mondanám a figurát :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szó volt róla a képregén topikjában. :) És igen, most inkább komikus figura. Legalább azt megtudtuk, hogy vakult meg. :D 

Jó, hogy szólsz erről lemaradtam (eddig azt se tudtam amúgy, hogy vak), pedig nincs 10 perce, hogy olvastam a 11-ik számot :D nem is figyeltem azt hittem valamelyik munkást érte a szerencsétlenség, meg az utsó oldalon is Vaderre koncentráltam, meg az alatta levőkre, így nem tűnt fel a felső sarokban, hogy be van kötve a szeme :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Persze lehet, hogy később fejlődött, mert a regény még EP 6 előtt játszódik, de jelen pillanatban még komikusnak is mondanám a figurát :D 

Abból kiindulva, hogy Lando és Luke azért kezdte el őt keresni, mert egy kocsmában részegen elújságolta mindenkinek, hogy ismeri egy Sith páncélterem helyét, szerintem sokat azért nem fejlődött. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.