Ugrás a kommentre

Cavan Scott: High Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Megvolt az 1-5 szám, ami kiváló volt! Sokkal naturalisztikusabb az ábrázolás mód mint a későbbi képregényeknél.

Tetszett, hogy a Jedik mennyire impulzívak, veszekednek ha kell egymással is, és hevesek. 

 

A 6.-ik számot lehet, hogy csak a két regény után fogom elolvasni, hisz időrendben azok után következik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A 6.-ik számot lehet, hogy csak a két regény után fogom elolvasni, hisz időrendben azok után következik. 

Pontosabban a történet inkább a The Rising Storm eseményeivel párhuzamosan játszódik. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megvolt az 1-5 szám, ami kiváló volt! Sokkal naturalisztikusabb az ábrázolás mód mint a későbbi képregényeknél.

Amikor írtad, hogy a drengireket szivesen látnád képregényben már sejtettem hogy tetszeni fog :) Szerintem nagyon szuperül elkapták hogy mennyire horrorisztikusak.

 

A hatodik szám egyébként kellemesen meglepett. A rajzok kinézete fentebb nagyon lelett húzva. Talán épp azért mert készültem rá, hogy ronda lesz, végül kellemesen csalódtam. Néhol a nagytotálok még szépek is lettek. Persze lehetne jobb de a sztori kiváló. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Pontosabban a történet inkább a The Rising Storm eseményeivel párhuzamosan játszódik. :)

Épp ezért nem akarom olvasni egyelőre. :)

 

58 perccel korábban, Bomarr írta:

Amikor írtad, hogy a drengireket szivesen látnád képregényben már sejtettem hogy tetszeni fog :) Szerintem nagyon szuperül elkapták hogy mennyire horrorisztikusak.

Igen, ahhoz képest, hogy növényekről van szó, elég kemény ellenfélre sikeredtek. 

 

Engem kicsit meglepett, hogy a drengir krízis ütött be most. Meg voltam győződve, hogy a Nihil lesz a főellenség. Egyelőre úgy tűnik ezek a húsevő növények keményebb ellenfelek. :D Még a sith-eket is megizzasztották, ami nem kis szó. 

A huttból kitörő drengir nem kicsit Alienes érzést keltett. :D Jedi oldalon Sskeer a legizgalmasabb karakter. Miután elvesztette a karját, teljesen megzavarodott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

7. szám: a végén meglepődtem. Bár

Spoiler

nem hinném, hogy ennyivel le is zárnák Avar Kriss történetét. Pláne annak függvényében, hogy most olvasom az Out of the Shadows c. könyvet és ott felbukkan egy fejezet erejéig. Az a könyv pedig a TRS/RTCT után játszódik pár hónappal. :)

Keeve karaktere is érdekes irányba megy

Spoiler

a drengirek befolyását nem igen tudja elviselni, ezt már Sskeernél is láttuk, itt méginkább előjön ez. A sith feltűnése azért is érdekes, mert az a sith megemlítődik a Dooku c. könyvben is, ahol még a Nighmare Conjuction (lehet nem pontosan ennek nevezik, de most mind1) projektet is megemlítették.

És feltűnt

Spoiler

Orla is, örülök, hogy egy újabb, mostmár ismert szereplő is feltűnik a képregényben.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

7. szám: a végén meglepődtem. Bár

  Spoiler elrejtése

nem hinném, hogy ennyivel le is zárnák Avar Kriss történetét. Pláne annak függvényében, hogy most olvasom az Out of the Shadows c. könyvet és ott felbukkan egy fejezet erejéig. Az a könyv pedig a TRS/RTCT után játszódik pár hónappal. :)

Keeve karaktere is érdekes irányba megy

  Spoiler elrejtése

a drengirek befolyását nem igen tudja elviselni, ezt már Sskeernél is láttuk, itt méginkább előjön ez. A sith feltűnése azért is érdekes, mert az a sith megemlítődik a Dooku c. könyvben is, ahol még a Nighmare Conjuction (lehet nem pontosan ennek nevezik, de most mind1) projektet is megemlítették.

És feltűnt

  Spoiler elrejtése

Orla is, örülök, hogy egy újabb, mostmár ismert szereplő is feltűnik a képregényben.

 

 

Spoiler

Nekem az az érdekes, hogy miért pont Darth Krall jött elő? Valami köze biztos volt a drengirekhez vagy nem tudom.

 

A rész végén az csak látomás volt, nem hiszem hogy már most megmurdelik Avart

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Szerintem pont azért, mert lehet ő volt azoknak a szobroknak a megalkotója, amiket itt is láttunk és a Fenyegető Sötétségben is feltűntek. :)

 

Igen, a látomás jogos, hiszen mint már írtam, Avar szerepel a héten megjelent Out of the Shadows c. könyvben, amely hónapokkal a TRS és jelen képregény történései után játszódik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bence1997 írta:
  Spoiler elrejtése

Szerintem pont azért, mert lehet ő volt azoknak a szobroknak a megalkotója, amiket itt is láttunk és a Fenyegető Sötétségben is feltűntek. :)

 

Igen, a látomás jogos, hiszen mint már írtam, Avar szerepel a héten megjelent Out of the Shadows c. könyvben, amely hónapokkal a TRS és jelen képregény történései után játszódik.

 

Spoiler

Lehetséges, mert mikor ledöfte Trennist Krall, akkor ugyanolyan szoborrá változott végül.

 

Már tényleg muszáj leszek elolvasni a Dooku könyvet :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

The High Republic gyűjteményes kiadás megjelenések.

Volume 1 - There is No Fear. 1- 5. számok.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_High_Republic_Vol._1_–_There_is_No_Fear

Sajnos szeptember 7-ra tolták. Ez nem túl jó. Elméletileg nálunk márciusban jöhetne a hat hónapos szabály miatt, de sajnos a friss képregénygyűjteményeket nem mindig teszik időben elérhetővé az üzleti partnereknek. Nem zárom ki, hogy május lesz a magyar megjelenésből.

 

Volume 2 - The Heart of the Drengir. 6-10. számok.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_High_Republic_Vol._2_–_The_Heart_of_the_Drengir

Ez december 14. Elméletileg esélyes lehet a júliusi megjelenés. Rossz esetben ősz elejére csúszhat.

 

Volume 3 Egyelőre cím nélkül. 11-15. számok.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_High_Republic_Vol._3

22 április 5-én jönne. Elméletileg akár még bele is férhet év végére.

 

Trail of Shadows mini.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_High_Republic_-_Trail_of_Shadows

22. április 5-én jönne. Elméletileg ugyanaz a helyzet, mint a Vol 3-mal.

 

Eye of the Storm. Sajnos ennél kérdéses, hogy milyen formában jönne gyűjteményesben. Ha egyáltalán megjelenik gyűjteményes kiadásban. 

 

Szóval, így 2022-re nálunk akár 4 Köztársaság fénykora képregény gyűjtemény is megjelenhet. Ha tippelnem kéne a többi SW képregény mind A Birodalom és a Jedi közötti történetek lennének, de ezt majd meglátjuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

THR #11 novemberi számának borítója és szinopszisa:

 

Spoiler

A LOURNA DEE UTÁNI VADÁSZAT FOLYTATÓDIK!

A Nihilek egy ismeretlen rémületet szabadítottak a jedik ellen. Avar Kriss seriff méginkább eltökélt, hogy Lourna Deet igazság elé kerítse, de Stellan Gios és a Jedi tanács vajon egyetért ebben?

Ahogy Keeve Trennis megpróbálja feldolgozni mindazt, amit a nihil bázison látott, a Jedik háborúra készülnek!

Továbbá az igazság Sskeer mesterről kiderül... mindez mit jelenhet a jövőjére nézve?

star-wars-the-high-republic-11-cover-217

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The High Republic #8: The Heart of the Drengir, Part 3 of 3

 

A történet lezárása érdekesre sikerült, úgy néz ki, hogy van is egy kis ellentmondás a The Rising Storm c. könyvvel - igaz, Cavan azt mondta, van rá magyarázat - de ezen ellentmondás nem annyira zavaró, ha az ember nem veszi észre. A vége szépen bekapcsolódik a The Rising Storm sokkoló eseményeibe. Végre visszatért Anindito is, a rajzok megint csodaszépek, igaz, az elmúlt 2-3 füzetnél se voltak olyan rosszak a rajzok. :)

 

Ezzel a történettel úgy érzem, hogy egy darabig lezárjuk a drengir krízist és ráállunk a nihil problémára. A következő két szám a The Shadow of Nihil címet kapja, novembertől pedig jön a másik történet, amelyre már roppantul kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Bence1997 írta:

The High Republic #8: The Heart of the Drengir, Part 3 of 3

 

A történet lezárása érdekesre sikerült, úgy néz ki, hogy van is egy kis ellentmondás a The Rising Storm c. könyvvel - igaz, Cavan azt mondta, van rá magyarázat - de ezen ellentmondás nem annyira zavaró, ha az ember nem veszi észre. A vége szépen bekapcsolódik a The Rising Storm sokkoló eseményeibe. Végre visszatért Anindito is, a rajzok megint csodaszépek, igaz, az elmúlt 2-3 füzetnél se voltak olyan rosszak a rajzok. :)

 

Ezzel a történettel úgy érzem, hogy egy darabig lezárjuk a drengir krízist és ráállunk a nihil problémára. A következő két szám a The Shadow of Nihil címet kapja, novembertől pedig jön a másik történet, amelyre már roppantul kíváncsi vagyok.

 

Mi az ellentmondás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Bence1997 írta:
  Spoiler elrejtése

A drengirek elleni csatában látni OrbaLin karakterét, aki ugye ekkor éppen a Valon tartózkodik, a Köztársasági Ünnepségen. :)

 

 

Spoiler

Én azt hittem távolról csatlakozott be :D 

 

A Drengirek amúgy a Progenitor nélkül is életben tudnak maradni? Mert ezek szerint a képregénnyel párhuzamosan zajlik a Valo-n a csata, oda pedig vittek pár Drengirt magukkal a Nihilek.

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Szerintem amit a képregény végén láttunk az a csata végét mutatja, hiszen Maru meg is jegyezte, hogy a nihilek visszatértek és most nem tudták megállítani őket. Szerintem a Progenitor legyőzése már a Race to Crashpoint Tower eseményei után történt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.