Ugrás a kommentre

Cavan Scott: High Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kaptunk egy bővített kiadást a High Republic első számából. Spoilerbe raktam a 11 oldalt, mert hosszú. Érdekesség, hogy a Jedi Rend 2 Grandmasterrel rendelkezett a High Republic idején. Az egyikük Yoda (minő meglepetés :D) és a másik Vetar.

 

Spoiler

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

r/StarWarsLeaks - Marvel's Star Wars: The High Republic #1 extended preview

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW.com készített egy interjút Cavan Scottal és arról kérdezték őt, hogy miről is szól ez a képregénysorozat.

 

- Cavan: A High Republic a Nagy Katasztrófa után játszódik, annak a következményeivel foglalkozik. Mit jelent ez az esemény a Galaxisnak. Eddig minden békés volt, de történt egy esemény, amely felforgatja a Galaxisban élők életét. A Jediknek az a feladatuk, hogy mindenkit biztonságba helyezzenek, de időközben szembeszállni a gonosszal, amelyről nem is tudták, hogy időközben megérkezett.

 

- Keeves-ről az író azt mondta, hogy egy nagyon tehetséges padawan, aki éppen most vált lovaggá. A lány azt hiszi, hogy valami helyőrségre kerül, miután lovaggá ütik, ellenben a Starlight Beaconre kerül, ahol olyan Jedikkel találkozik, akik számára hősök, legendák.

- Keeves az a fajta karakter, aki próbál felzárkózni az elvárásokhoz. Azokhoz az elvárásokhoz, amelyet ő állít fel, nem pedig a többiek a számára.

- A képregényben látni fogjuk majd Keeves belső gondolatait is. Látjuk majd mit gondol, miközben éppen kommunikál valakivel.

 

- Sskeer -ről annyit mondott az író, hogy már az első néhány számból érzékelni fogjuk, hogy valami nincs rendjén a trandoshani jedivel.

 

- A Starlight Beacon alapötlete az volt, hogy az írók egy űrben lévő Jedi templomról gondolkodtak. A Beacon rengeteg köztársasági cuccal rendelkezik, kórházi, tudományi dolgokkal, azonban helyet kapott az állomáson egy Jedi templom is, amely a Starlight központját jelenti.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márciusban érkezik a sorozat 3. száma.

 

- The High Republic #3 [Egy új sorozat! Egy sötét rejtély, melyet csak a Jedik tudnak felfedni, de milyen áron? Egy bolygó megsebezve egy titokzatos "penésszel", egy jedi elveszve és egy másik megőrülve. A halál elhárítva, de egy szörnyű unió formálódik. Keeve Trannis megtud védeni egy ártatlan életet, miközben szembenéz egy olyan árulással, amely a Rendjéből való?]

the-high-republic-marvel-march-cover-1-d

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bence1997 írta:

Márciusban érkezik a sorozat 3. száma.

 

- The High Republic #3 [Egy új sorozat! Egy sötét rejtély, melyet csak a Jedik tudnak felfedni, de milyen áron? Egy bolygó megsebezve egy titokzatos "penésszel", egy jedi elveszve és egy másik megőrülve. A halál elhárítva, de egy szörnyű unió formálódik. Keeve Trannis megtud védeni egy ártatlan életet, miközben szembenéz egy olyan árulással, amely a Rendjéből való?]

the-high-republic-marvel-march-cover-1-d

Ez nagyon érdekesen hangzik, nem lehet hogy a Hetzalon fog játszódni a sztori?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Bár egyelőre nem tudni ki írja majd tovább, de szerintem esélyes, hogy a címet módosítanunk kell majd. Persze lehet Cavan fogja csinálni az egész képregényszériát, de nem lepődnék meg, ha Charles is bekerülne majd később a közösbe. :)

 

Cavan Scott a képregényről:

"A Light of the Jedi eseményei után közvetlenül fogunk becsatlakozni Avar Kriss-hez, aki a Starlight Beacon seriffjeként intézkedik az állomáson. A Beacon egyben egy jedi templom is, amelyet a Köztársaság és a Jedi Rend együttesen irányít. A történet Keeve Trannis történetét követi, akit az első számban ütnek lovaggá. A Galaxis közepén találja magát hirtelen, egy hatalmas állomáson, ahol jedik tömkelege található, mindnek másféle kötelezettségei és különböző tapasztalatai vannak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 27. - 19:58, Darth Cupsy írta:

DE legalább eddig a fénykardok pragmatikusak voltak. A csicsát nem arra értettem, hogy valami díszes, hanem arra, hogy mi a f*sznak rájuk keresztvas meg párbajtőrkosár mikor a fénykard simán átvágja mindkettőt, a kettős pengének még lenne valami értelme de az meg cefet hülyén néz ki. És ott egy fekete penge is hál'isten legalább lesz ami elvegyen az eredeti fekete penge különlegességéből. 

 

A jediknek nem nagyon kell használniuk a fénykardjukat fénykard elleni párbajban ebben a korban. Mi van, ha más, elterjedtebb eszközök ellen, mint amilyen pl. az electrostaff, a bo-rifle, vagy a Phasma-szerű lándzsa, azért jól jön az a párbajtőrkosár és a keresztvas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Jól  berobbantak a rendelési számok az  első füzetből!

Az igen! Mondjuk erre lehetett számítani. :)

 

Amúgy információk szerint a képregény valóban a Light of the Jedi eseményei után játszódik közvetlenül. Szóval, @Iqvi, angolul fogod követni vagy megvárod a magyart? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem az első füzetével a sorozatnak és imádtam! Minden, egyes oldal zseniális. Keeve szimpatikus karakter, ahogy Avar is, a kis Kanrii pedig tök jó volt, ahogy kérdezgette Keeve Trennist. Ha ez így halad akkor ez lesz a kedvenc képregény sorom. Sskeerel valami komolyat terveznek az tuti, csak kérdés, hogy mit.:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam én is, nekem bejön :) Van egyfajta feelingje a kornak ami az öltözékekből, díszítésekből meg az egyéb dolgokból nagyon átjön. Mennyire más volt akkor, pedig "csak" 200 évvel vagyunk az EP 1 előtt. 

 

Kanrii meg a faja szerintem bármilyen Jedit áttérítene a Sötét oldalra 5 perc alatt a non-stop pofázással. Visszakézből mennének a kukába nem csak a férfiak, hanem a nők meg a gyerekek is. De lehet csak nekem volt idegesítő :D 

 

Sskeer-re kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, nem egy átlag Jedi lesz az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Kanrii meg a faja szerintem bármilyen Jedit áttérítene a Sötét oldalra 5 perc alatt a non-stop pofázással. Visszakézből mennének a kukába nem csak a férfiak, hanem a nők meg a gyerekek is. De lehet csak nekem volt idegesítő :D 

Én bírtam. Tipikusan egy kisgyerekre emlékeztetett a stílusa aki folyamatosan kérdezgeti az apukáját. 

 

12 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Sskeer-re kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, nem egy átlag Jedi lesz az biztos.

A füzet végi, ceremónia utánni, jelenet alapján biztos lesz vele valami. Az írók mondták is, hogy van egy nagy titok a múltjában. 

 

13 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Van egyfajta feelingje a kornak ami az öltözékekből, díszítésekből meg az egyéb dolgokból nagyon átjön

Hát igen, nekem egyszerre volt Új Remény és Baljó Árnyak feelingem. Sugárzik belőle a pozitivitás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk ha lesz magyar fordítás belőle, ne tartsátok magatokban a linket. :D Nem tervezi valaki megcsinálni? 

Nem hiszem hogy lesz fan fordítás, a StarWars Media nem jelezte, meg amúgy is hozza a szukits. 

 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Csábítotok fiúk, de egyelőre még kivárok

Engedj az édes csábításnak, és akkor megismered ezt a csodát. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem hiszem hogy lesz fan fordítás, a StarWars Media nem jelezte, meg amúgy is hozza a szukits. 

Ja, lehet, hogy jövőre. :D

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Engedj az édes csábításnak, és akkor megismered ezt a csodát. :P

shut it down dream corp llc GIF by Adult Swim

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát igen, nekem egyszerre volt Új Remény és Baljó Árnyak feelingem. Sugárzik belőle a pozitivitás. 

 

Nekem még ilyen Artúr király feelingem is volt kicsit, de erre asszem utaltak is :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Nekem még ilyen Artúr király feelingem is volt kicsit, de erre asszem utaltak is :D 

Hát a jedik nagyon olyanok voltak.:D Nekem még a THEE szó elhangzása is tetszett, régiesítette a szöveget. Eszméletlenül várom, hogy valamilyen formában, de leginkább magyarul, a polcomra kerüljön.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen amúgy az atmoszféra? Valahogy így képzeltük azt a dicső Régi Köztársaságot, amikor Jedik ezrei védték a békét és igazságot? Nekem nagyon tetszik, hogy még a különböző ábrázolásokban (borítókon, concept art-okon) érzékelhetően megjelenik ennek a kornak az egészen eltérő hangulata. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Milyen amúgy az atmoszféra?

Hát mint a New Hope és a Baljós Árnyak ha filmhez kellene hasonlítani. Pozitív, és békés, árad belőle az, hogy itt még minden rendben, a Köztársaság és a Jedik normálisan működnek. Olyan, nyugodt, nyugtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát mint a New Hope és a Baljós Árnyak ha filmhez kellene hasonlítani. Pozitív, és békés, árad belőle az, hogy itt még minden rendben, a Köztársaság és a Jedik normálisan működnek. Olyan, nyugodt, nyugtató.

A Light of the Jedi könyvet olvasva/hallgatva nekem is hasonló érzésem van. Az ANH karakterközpontúsága és a TPM világépítése egyaránt megtalálható. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nagyon igérgették, hogy minden High Republicos sztori önmagában is érthető lesz, az első képregényfüzet azért a Light of the Jedi nélkül elég semmitmondó. Rengeteg utalás van benne a regényre, ráadásul itt nincs tér a szereplők kibontására. Az éra egyik "hősét" Avar Krisst lerohanja itt egy padawan hogy ő mennyire fantasztikus, de aki tudni akarja hogy Avar mitől fantasztikus annak elkell olvasnia a könyvet. A rajzok viszont szépek és biztos vagyok benne hogy ahogy jobban beindul a történet, már menni fog a maga útján és hellyel-közel tényleg önálló sztori lesz. Az első füzet kicsit esetlen de van benne potenciál bőven és örülök, hogy van saját képregény-sorozata az érának mert jó látni a gépeket meg a szereplőket rajzos formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az első szám, bár valóban csak nagyon bevezetése volt ennek a szériának. Tetszettek a karakterek, öröm volt látni a kor szereplőit és járműveit lerajzolva. Egyetértek Bomarral, itt rendesen van utalgatás a Light of the Jedi eseményeire, persze ettől függetlenül is érdekes olvasás, de mindenképpen fontos adalék a LotJ ismerete. :)

 

Meglátjuk, hogy a folytatás mit fog nyújtani. A vége érdekes kérdéseket vet fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.