Ugrás a kommentre

Cavan Scott: High Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...
1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, de valószínű, hogy nem véletlenül lett ilyen.

Mármint ezt most arra érted, hogy nem véletlen változott a keret feketére, vagy, hogy Orla fénykardját szándékosan rosszul effektezték a 2. rész borítóján? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Mármint ezt most arra érted, hogy nem véletlen változott a keret feketére, vagy, hogy Orla fénykardját szándékosan rosszul effektezték a 2. rész borítóján? :D

Valószínű, hogy ezt adta a Disney. A szerződések sokszor az adott kiadás külsejét is be szokta szabályozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tétlenkedtek. :D 

Nagyon kíváncsi vagyok erre a sorozatra, bár szinte semmit nem tudok róla. Így több lesz a meglepetés. :) Remélem, bővebben kifejtik majd a Drengir témát, és megtudhatjuk, mit csinált Avar Kriss a  Viharfellegek alatt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Darth Sky said:

Nem tétlenkedtek. :D 

Nagyon kíváncsi vagyok erre a sorozatra, bár szinte semmit nem tudok róla. Így több lesz a meglepetés. :) Remélem, bővebben kifejtik majd a Drengir témát, és megtudhatjuk, mit csinált Avar Kriss a  Viharfellegek alatt.  

Most spoilerezhetnék, de inkább nem teszem:P. Bár annyit mondok, hogy a sorozat nagyban kiegészíti az egyes hullámok történetét, és azokkal halad, tehát az időugrásoktól sem mentes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 minutes ago, Nute Gunray said:

A dengirek a könyvekben nem is kapnak nagyobb szerepet, nem? mármint az őket bevezető Gray-regényt leszámítva.

Nem igazán, említik őket a Viharfellegekben, és nagyobb szerepük van a Race to Crashpoint Towerben ami ugye gyerekregény. De ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A dengirek a könyvekben nem is kapnak nagyobb szerepet, nem? mármint az őket bevezető Gray-regényt leszámítva.

Ezen magam is meglepődtem, azt hittem több lesz rajtuk a fókusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb ellentmondást sikerült észrevennem, - még jó, hogy olvasom a wookie megjegyzéseit is. Az első számban azt írják az egyik helyen, hogy 9 órára vannak az állomás átadásától, ez állítólag a Test of Courage című regénnyel van ellentmondásban. Ugyanis Skeer mesterék veszik Vernestra jeladóját. Miután Vern és csapata elhagyják a bolygót, ahová lezuhantak, 2 napba telik elérniük a Csillagfényt az átadásra. Annak érdekében, hogy passzoljon az időbeli eltérés, az első számban olvasható 9 órát pár napra módosítom. Így rendben lesz a magyar kiadás. A Test of Courage meg idén érkeznek a Kolibritől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Este elolvastam a széria utolsó számát. Szép befejezése volt a történetnek, van persze 1-2 olyan szál, ami a levegőben maradt. Az utolsó két szám kvázi a The Fallen Star eseményeivel megy párhuzamosan, a helyszín ugyanaz csak más helyen tartózkodnak éppen. A vége drámaira sikerült, ugyanakkor most, hogy már teljessé vált az első fázis, azt mondhatom, hogy egy generációváltáson esünk át az első fázis végén, amellyel úgy érzem, hogy a 3. fázis drasztikus változásokon fog keresztülmenni. Kicsit olyan érzésem van, mint a Rebelsnél. Ott idővel Ezra és Sabine vették át a stafétabotot és az utolsó évadban az ő terveiket hajtották végre a többiek. Itt is valami hasonlót érzek, de majd a 3. fázis elmagyarázza.

 

Összegezve: szép történet volt ez a 4 történet (There Is No Fear, The Heart of the Drengir, Shadow of the Nihil, Jedi's End) és nagyon kíváncsi vagyok a következő fázisra, hovatovább az utolsó, mindent eldöntő lezárásra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

De akkor most ez is ugrana vissza 150 évet? Akkor már két ongoing lenne, mert Soule írni fog egy Porter Engle képregény sorozatot. 

Úgy folytatni, hogy a fő képregénysorozazot ő fogja írni ugyanúgy, ahogy az első fázisban tette. Minden tartalom megy a múltba, szerintem a 3. fázisig semmit nem kapunk, ami a jelenlegi (külföldi) állásból továbbvinné a történetet/karaktereket.

 

Viszont azt tudjuk, hogy a Porter Engle képregény ongoing? Számomra ez új. Erről eddig nem hallottam, csak, hogy Charles egy vele kapcsolatos Marvel képregényen dolgozik a 2. fázis 1. hullámára. Simán lehet egy olyan sorozat is, mint a Trail of Shadows.

 

De miért baj  ha több ongoinv van? Az első fázisban is két ongoing volt. A Marvel-es, és az Adventures. :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Wookien a Porteres képregényhez ,,seriest" írnak. Innen következtettem arra, hogy ez ongoing lesz. Emiatt gondoltam úgy, hogy két Marveles ongoing talán sk lenne egy fázisra. 

Kinek mi a sorozat? :D

Valakinek a 3 már tömeg :D

De komolyra fordítva, tényleg, mi a sorozat a képregényeknél? Pl. az Eye of the Nihil is lehet sorozat, mert 2 részes. Vagy a korábban említett ToS is lehet az, 5 részes mini-sorozat. 

Persze aztán lehet, hogy neked lesz igazad a végén (:clap2:), de én egyelőre nem ongoing-ként tekintek erre a Porter-szériára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Darth Revan9 said:

A Köztársaság Fénykora képregénysorozat 6-10. számaiban van valami kontinuitásbeli ellentmondás, amire célszerű figyelni javítás közben?

Én nem emlékszem ilyesmire. Ez már a Drengir Szíve sztoriszál nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Köztársaság Fénykora képregénysorozat 6-10. számaiban van valami kontinuitásbeli ellentmondás, amire célszerű figyelni javítás közben?

Nem emlékszem semmi ilyesmire. De ez persze nem zárja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégiscsak van ellentmondás. Csak ezt nem tudom javítani. A 8. számban jelen van OrbaLin Jedi könyvtáros a drengir elleni harcban, és jelen van a Valón is a Viharfellegekben. Cavan Scott elismerte, hogy ez hiba, és majd kitalál rá valami univerzumon belüli magyarázatot.

A wookie-n van még egy utalás a kontinuitásnál a 8. számnál, ezt viszont nem tudom értelmezni, hogy  mi a fenére gondol.

 

"The summary given for the solicitations said the Star Hopper Padawans would appear, but they were absent in the final issue.[4]"

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.