Ugrás a kommentre

Cavan Scott: High Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2022. 04. 19. - 22:18, Darth Revan9 írta:

Mégiscsak van ellentmondás. Csak ezt nem tudom javítani. A 8. számban jelen van OrbaLin Jedi könyvtáros a drengir elleni harcban, és jelen van a Valón is a Viharfellegekben. Cavan Scott elismerte, hogy ez hiba, és majd kitalál rá valami univerzumon belüli magyarázatot.

A wookie-n van még egy utalás a kontinuitásnál a 8. számnál, ezt viszont nem tudom értelmezni, hogy  mi a fenére gondol.

 

"The summary given for the solicitations said the Star Hopper Padawans would appear, but they were absent in the final issue.[4]"

 

A történetet felvezető (sárga) szöveg szerint, a Star Hopper padavanok (Adventures képregények) is felbukkannak a kötetben, de ez nem történik meg.

Ez annyiból nem érinti a hazai dolgokat, hogy a mi köteteinkben csak egyetlen felvezető szöveg van a kötet elején, az egyes számokat ugye a borítókkal választjátok el egymástól, nincs ott a következő szám felvezetése. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, kdani20 írta:

A történetet felvezető (sárga) szöveg szerint, a Star Hopper padavanok (Adventures képregények) is felbukkannak a kötetben, de ez nem történik meg.

Ez annyiból nem érinti a haza dolgokat, hogy a mi köteteinkben csak egyetlen felvezető szöveg van a kötet elején, az egyes számokat ugye a borítókkal választjátok el egymástól, nincs ott a következő szám felvezetése. 

Legalább ez nem érint bennünket. Ez jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

@Darth Revan9 a wookiepedia szerint Amerikában a High Republic 3. gyűjteményes kötetében benne lesz az Eye of the Storm két száma is. Tehát így fog kinézni:

The High Republic 11, 12, 13, 14, 15, Eye of the Storm 1, 2.

Ezek szerint akkor a magyar változat is ilyen formában várható? Nagyon jó lenne, mert külföldi fórumozók szerint az Eye of the Storm eléggé fontos az első fázis lezárásához.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_High_Republic_Vol._3_–_Jedi's_End

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Whill írta:

@Darth Revan9 a wookiepedia szerint Amerikában a High Republic 3. gyűjteményes kötetében benne lesz az Eye of the Storm két száma is. Tehát így fog kinézni:

The High Republic 11, 12, 13, 14, 15, Eye of the Storm 1, 2.

Ezek szerint akkor a magyar változat is ilyen formában várható? Nagyon jó lenne, mert külföldi fórumozók szerint az Eye of the Storm eléggé fontos az első fázis lezárásához.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_High_Republic_Vol._3_–_Jedi's_End

Követni kell az eredeti kiadás tartalmát, így benne lesz nálunk az Eye of the Storm is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég végeztem az 1. kötettel. Szerintem színvonalas, érdekes és jól megrajzolt képregényt kaptunk. Jó volt vizuálisan is jobban megismerni a THR érát. Az is tetszett, hogy fontos infókkal gazdagodtunk a drengirekkel kapcsolatban, akik továbbra is elképesztően bizarr és rejtélyes lények. Sajnos az általam eddig olvasott regényekből elég kevés tényt tudtam meg róluk. Avar Kriss továbbra is a kedvenceim között van: higgadt és megfontolt Jedi, aki nehéz helyzetekben is képes higgadtan és racionálisan cselekedni, de közben nem veszti el az empatikus, emberi mivoltát sem. Szerintem a Világos Oldal egyik nagybetűs megtestesítője. Sskeerrel kapcsolatban kíváncsi vagyok vagyok mi lesz, hiszen már a Drengir általi befolyás előtt is minimum érdekesen, de inkább a Sötét Oldalra sodort Jediként viselkedett... Keeve Trennis lovaggá válása szintén tetszett, ahogy Vernestra és Imri feltűnése is. Bejön, ahogy a THR különböző művei egymásba simulnak, és koherens egészet alkotnak, ami bár független a Skywalker Sagától, mégis Star Wars. Eddig érdekes, tetszik, várom a további köteteket.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Sajnos az általam eddig olvasott regényekből elég kevés tényt tudtam meg róluk.

Olvastam az összes regényt, de azok közül csak egy foglalkozott velük, szóval ez egy hiánypótló sorozat. :) Amúgy nekem is tetszett, főleg így magyarul. Sskeer a kedvencem, de Avar is bejön. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cavan Scott: Félelem nélkül (HR #1-5)

 

Alig vártam már, hogy magyarul is jöjjön. Nagyon tetszett a történet, bár az igazat megvallva én a nihileket sokkal érdekesebb ellenségnek tartom a drengireknél. Ennek ellenére hátborzongató volt megjelenésük meg a tudat, hogy villámsebesen el kezdik letarolni a Határvidéket. Amely azonban érinti a hutt felségterületet is, így már körvonalazódik az alkalmi szövetség a Jedik és a Hutt Cartel között.

 

Kíváncsi leszek Sskeer mester sorsára, jó kérdés, hogy van-e számára visszaút. Keeve viszont elindult azon az úton, hogy egyszer kiváló Jedi-mesterré váljon. Pedig az elején még nagyon türelmetlen, főleg a próbatétele napján (pont most olvastam újra a Lando képregényt is, így jó volt látni, hogy a kis repülő kék izéket, a ximpiket újra felhasználták) Avar Kriss azonban már most az, egyértelműen az éra kiemelkedő Jedije, minden jelenetét nagyon szerettem és jó volt újra látni őt a Jedik fénye után.

 

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 héttel később...

Ez is hihetetlen. Bár már áprilisban jeleztem, végül nálunk is hibás borítóval jelent meg a képregény második kötete. 

Kint a fénykardok effektjét felejtették el befejezni, nálunk meg a keretet hagyták félbe. Nem sikerült javítani.

FB_IMG_1657853925725.jpg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Ez is hihetetlen. Bár már áprilisban jeleztem, végül nálunk is hibás borítóval jelent meg a képregény második kötete. 

Kint a fénykardok effektjét felejtették el befejezni, nálunk meg a keretet hagyták félbe. Nem sikerült javítani.

FB_IMG_1657853925725.jpg

Ha ez így jelent meg, akkor ilyen borítót kaptak a jogtulajtól. A szerződés is meg szokta határozni, hogy nézzen ki  a borító. Abban radikális eltérés nem lehet, amit meghatároznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

radikális eltérés nem lehet

De itt most nem egy fénykard színének a megváltoztatásáról van szó, nem karakterdizájn váltásról... Egy szegély kibővítése, teljessé tétele ugye nem meríti ezt ki? Ennyire még a Marvel se hülye, hogy direkt befejezetlen borítóval írja elő a megjelenést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, kdani20 írta:

De itt most nem egy fénykard színének a megváltoztatásáról van szó, nem karakterdizájn váltásról... Egy szegély kibővítése, teljessé tétele ugye nem meríti ezt ki? Ennyire még a Marvel se hülye, hogy direkt befejezetlen borítóval írja elő a megjelenést.

De igen, ilyen is benne lehet. Ha a szerződés előírja, hogy ott legyen a szegély, akkor annak ott kell lennie, tök mindegy, hogy fénykardot, arcot, vagy bármi mást vág félbe. A Disney a végső jogtulaj, ők szabják meg, hogy mi hogy nézzen ki, a Marvelnek ehhez semmi köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Megvolt végre. :) Meglepően gyorsan elbántak a Drengirekkel, máshol feltűnnek még ebben az érában?

 

Terec és Travis halála szomorú volt, és meglepett, hogy Lourna már itt tudta használni a lényt. Nme úgy volt, hogy Marchionnál van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 08. 09. - 19:31, Ody Mandrell írta:

Meglepően gyorsan elbántak a Drengirekkel

Gyorsnak tűnik, de ha belegondolsz, a megjelenésük óta kb. egy év telt el. Azóta tart a velük vívott háború. Csak ebből sok off-screen történik. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez igaz, a megjelenítésre gondoltam. Elbírtak volna többet is, bár ez a fajta fenyegetés pont az, amit nagyon nem lehet túlragozni. Ősi állati (növényi) ösztönök, amik nem túldimenzionáltak. Ebben nincs több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 hours ago, Bence1997 said:

Szerintem a drengirek jobban a régi korokban fognak előjönni. Lefoglalták most a jediket egy ideig, Ro pedig eközben teszi a dolgát.

Ha visszaugranak abba a korba amikor a Sithek ésba drengirek együtt működtek. Másképp ez nem megoldható. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban megoldható a szereplésük, ha esetleg a közeljövőben érkeznek más alkotások is - legyen szó a Young Jedi Adventures sorozatról (igaz, ez főleg kicsiknek fog készülni) vagy más művekről, akár új sorozatok/könyvek/képregények. Tkp. hagytak egy szabad játszóteret a készítők arra az esetre, ha a drengirekkel akarnak játszani.

 

De a jelen történetben a drengirek nem fontosak, a jedik és a Köztársaság fő ellensége jelenleg Marchion Ro és bandája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Annyiban megoldható a szereplésük, ha esetleg a közeljövőben érkeznek más alkotások is - legyen szó a Young Jedi Adventures sorozatról (igaz, ez főleg kicsiknek fog készülni) vagy más művekről, akár új sorozatok/könyvek/képregények. Tkp. hagytak egy szabad játszóteret a készítők arra az esetre, ha a drengirekkel akarnak játszani.

 

De a jelen történetben a drengirek nem fontosak, a jedik és a Köztársaság fő ellensége jelenleg Marchion Ro és bandája.

Egyetértek. 

Biztosan lesznek Fénykorban játszódó történetek a projekt zárása után is. Ahogy a Halálvilág is Old Republic, de nem logóval ellátva. Most szerintem csak az egésznek a gerincét építik fel. A lényegi részt. Kiegészítésekre bőven lesz/van lehetőség. 

De ebben a fő történeti részben a drengirek csak eszközök, itt a Nihil és főleg Marchion Ro a Jedik ellenfele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Drengirek és a Nihil találkozásáról van valami? Már a Fenyegető sötétségen kívül. Hogy terjesztették szét a peremvidéken?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Ody Mandrell said:

A Drengirek és a Nihil találkozásáról van valami? Már a Fenyegető sötétségen kívül. Hogy terjesztették szét a peremvidéken?

Nem sok, ilyet eddig csak az Edge of Balanceban láttam. Plusz Scott képregényében volt utalás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.