Ugrás a kommentre

Star Wars a TV-ben


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Én angolul láttam először. Nos, számomra az volt valami förmedvény. Cristopher Lee hangja pl. olyan, mintha valakit tökön rúgtak volna.

Nem tudom, miért de valahogy akárhányszor nézek meg angolul filmet, vagy sorozatepizódot, utána megnézem szinkronosan, nálam mindig az jön le, hogy magyar hanggal jobb, eredetiben pedig mindig találok több színészt is, akinek a hangja idegesít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 19. - 10:36, Darth Revan9 írta:

Én angolul láttam először. Nos, számomra az volt valami förmedvény. Cristopher Lee hangja pl. olyan, mintha valakit tökön rúgtak volna.

Nem tudom, miért de valahogy akárhányszor nézek meg angolul filmet, vagy sorozatepizódot, utána megnézem szinkronosan, nálam mindig az jön le, hogy magyar hanggal jobb, eredetiben pedig mindig találok több színészt is, akinek a hangja idegesít.

Részben egyetértek. Alapvetően szoktam szeretni a magyar szinkront. Támogatom is. SW tartalmak tekintetében is szeretem. 

De megértem azokat is, akik eredeti hangon szeretik a tartalmakat fogyasztani. Vannak, amiket én is jobban szeretek eredetiben (de nem mindent!) 

Egyetlen bajom van ezzel a szinkron vs. eredeti témával. Mikor az egyik tábor a másiknak meg akarja mondani az abszolút tutit a kérdésben, holott szvsz ez megint csak - mint oly sok más dolog az életben - ízlés és választás dolga. Van lehetőség választani a hangsávok között, akkor had válasszon az ember mindenféle megjegyzés és beszólás nélkül olyat, ami neki, a saját, személyes ízlésének bejön! (A megállapításom általánosan értendő, nem ERRE a fórumra levetítve!!!)

U.i.: Cristopher Lee eredeti hangja szerintem zseniális! (Szvsz!!!! a magyar hangja - Szilágyi Tibor - is jó!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy

Az online műsorújságok amiken hétfőn néztem mielőtt írtam ide róla 18:55-öt írnak. Mondjuk nem igazán számít az az öt perc. Meg lehet hogy valamivel később kezdik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Rog írta:

@Darth Cupsy

Az online műsorújságok amiken hétfőn néztem mielőtt írtam ide róla 18:55-öt írnak. Mondjuk nem igazán számít az az öt perc. Meg lehet hogy valamivel később kezdik.

 

Ja bocs, tomcsi hszig tekertem csak fel (175%-on van az oldal mert 2 méterről lesegetem egy 27 colos monitoron :) ). Nem érdekel a TV amúgy, nincs is, nem is kell, ezt az infót is csak azért tudtam, mert a faszbúk feldobott egy hirdetést és gondoltam megosztok valamit ebben a topikban is, amúgy se sűrűn szoktam itt. A világért se azért posztoltam, hogy felülbíráljam a te posztod, pláne nem akartam beletaposni a lelki világodba ezzel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.