Ugrás a kommentre

Cavan Scott: The Rising Storm


Bence1997

A könyv értékelése  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
      11
    • 4 - jó
      0
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

45 minutes ago, Ody Mandrell said:

Már nem sok van hátra, de muszáj volt letennem. A zsenialitás határát súrolja ez a könyv! Eszement jó! Pan Eyta eltaposhatatlan.

Nem hiába, hisz dowutin. De azért ha nincs Lounra, akkor nem lenne nagy karrierje még. Én is csak játszás miatt tettem le a könyvet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 minutes ago, Ody Mandrell said:

Végére értem. Bővebb értékelés hamarosan. 5/5. Az eddigi legjobb HR könyv született meg! Borzasztóan kíváncsi vagyok a folytatásra. 

Már van folytatása, a Trail of Shadows képregény. :peace: Én is most olvastam el, írok is majd róla kritikát a Ziro-ra. Én szerintem 6/5-öt adnék neki, annyira jó. Scott odatette magát de nagyon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszútávon nagyon gáz lesz, ha egy éves lemaradásban leszünk a képregényekkel. A hat hónapos szabállyal a Disney/Marvel/Lucasfilm minden nem angol nyelvű országtól elveszi a lehetőséget, hogy rendeltetésszerűen kövesse a történetet. Mire kijön az első High Republic képregény, addigra a könyvekkel már az ötödik vagy hatodik kötetnél fogunk tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Ez nagyon igaz.

 

Pláne, ha a sejtésem beigazolódik: ha igaz a januári leak, amely az első fázist foglalta össze, akkor a Marvel széria 2. története (Issue 6-8) kihatással lehet majd a The Fallen Star eseményeire. Persze gondolom lesz egy-két mondatos utalás az ott történt eseményekre, de szerintem is jobb lenne, ha még az előtt elolvasnánk magyarul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

És a Race to Crashpoint Tower az nem kapcsolódik?

Kapcsolódik. Tkp. az is a Valoi eseményekkel párhuzamosan játszódik. Ugye ebben a könyvben fel is bukkan Ram Jomaram - Ty Yorrickkal volt a cellában - és ez a jelenet ugyanúgy szerepel pl. a Race to Crashpoint Towerben is, amiben ugye Ram a főszereplő. Ott ugye bővebben ki van fejtve ez a rész. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se nagyon olvasok angolul regényt (érdekes, szakirodalmat annál inkább), de a Test of Courage-nek elég könnyű volt a nyelvezete, gondolom a Race to Crashpoint Tower se lehet sokkal macerásabb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Whill írta:

Hosszútávon nagyon gáz lesz, ha egy éves lemaradásban leszünk a képregényekkel. A hat hónapos szabállyal a Disney/Marvel/Lucasfilm minden nem angol nyelvű országtól elveszi a lehetőséget, hogy rendeltetésszerűen kövesse a történetet. Mire kijön az első High Republic képregény, addigra a könyvekkel már az ötödik vagy hatodik kötetnél fogunk tartani.

 

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Na igen. Ez nagyon igaz.

 

Pláne, ha a sejtésem beigazolódik: ha igaz a januári leak, amely az első fázist foglalta össze, akkor a Marvel széria 2. története (Issue 6-8) kihatással lehet majd a The Fallen Star eseményeire. Persze gondolom lesz egy-két mondatos utalás az ott történt eseményekre, de szerintem is jobb lenne, ha még az előtt elolvasnánk magyarul. :)

Márpedig valószínű, hogy ez lesz. Mire jön az első Köztársaság fénykora képregény gyűjtemény, addigra a Fallen Star megjelenése lesz küszöbön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az eddig megjelent három felnőtt regényből ez a legjobb! Igen, még a Jedik Fényét is veri. Nagyon izgalmas volt! A könyv első fele főleg a világépítésre és a karakterekre megy rá, de azt briliánsan teszi! Ami viszont utána jön, arra nem voltam felkészülve.

 

Két részre bontanám a történetet. Az első magáról a Köztársasági életről szól, arról mennyire boldogan és jólétben élnek egymás mellett a különböző lények. Ezt sok apró hangulati elemmel jól fűszerezi Scott.

A vezetés, főleg Soh kancellár úgy érzi sérthetetlen, mint ahogy a nagyratörő tervei is. A csillagfény-állomás megépítése után egy össznépi "világkiállítást" szervez a külső peremre, gyakorlatilag pár jedivel a háta mögött. Ezzel tovább erősíti a Köztársaság terjeszkedési szándékát.

 

Ezzel viszont már egyértelműen rálép a Nihil tyúkszemére, akik semmiképp nem akarják elveszíteni a Peremvidéket. Marcion Ro továbbra is óvatos, ami az alvezéreiről már nem mondható el. Főleg Pan Eyta száll szembe nyíltan a vezérrel, akit csakúgy, mint a Jedik Fénye könyvben, móresre tanít Ro. Ez a másik része a sztorinak, ami szól egyfajta belharcról a Nihilen belül. Eyta nyíltan Ro ellen van, míg a ravasz Lourna Dee éppen arra húz, amerre az esze diktálja. Hatalmas játékos ő is.

Amiben viszont mindannyian megegyeznek, az a brutalitás és a kegyetlenség. A korábbi Star Wars művekben az ellenség mindig egyfajta ideológia mögé bújt, itt viszont nem ez történik. A Nihil egyszerűen csak a területét védi a Köztársaságtól, és ennek szellemében intéznek támadást a Valon tartott Köztársasági rendezvény ellen. Nyugodtan mondhatom, hogy ennél brutálisabb és kegyetlenebb harcot én még nem láttam ebben az univerzumban. Ha létezik igazi mészárlás, akkor ez minden bizonnyal az volt. Egyszerűen az erkölcsi normának még a szikrája se fedezhető fel a Nihil harcosaiban, akik bedrogozva, mint valami veszett állatok gyilkolnak le mindenkit, akik az útjukba kerül.

 

Csoda hát, ha ebben a káoszban egyes Jedik is meginganak? Mert bizony pl. Elzar Mann-t nem kicsit érinti meg a sötét oldal a harc alatt. Ő egyébként is kedvencem lett, mert Jedi létére igen lazán kezeli a normákat, igazi lázadó típus. Felelőtlennek is mondhatnám, abszolút nem túloznék vele. Stellan Gios viszont pont az ellentéte. Igazi megfontolt Jedi, tanácstag mivolta ellenére nem túl merev, ám mégis konvencionális lovag. Csak úgy sugárzik belőle a tekintély.

Egyébként, aki még Elzar Mannál is nagyobb kedvencem lett az nem más, mint a könyvtáros jedi, OrbaLin. Ez a lény annyira valószerűtlen, hogy nehéz elképzelni még a létezését is. Emellett hatalmas szövegei vannak és olyan mutatványokra képes, hogy imádtam a szereplésének minden másodpercét. De említhetném Bell Zettifart is, aki szerintem hamarosan Jedi lesz. Legalábbis azok után, ahogy itt viselkedett kétlem, hogy nagyobb próbák elé tudnák állítani.

 

A könyv végén sikerül gyorsan visszavágni a Jediknek, akik megtámadják a Nihil bázisát. Tetszett, hogy nem tököltek sokat, mint majd a jövőben fognak, a forró nyomot követve azonnal orrba vágták Ro-t és bandáját. A slusszpoént viszont mégsem az ő megjelenésük szolgáltatta, hanem az a misztikus lény akit Ro a Rystanon talált és valamiképpen halálos a Jedikre. Elég ködös mi is ez tulajdonképpen, de az tény, hogy a vele való találkozás után Loden Greatstormból csak egy kőhalom maradt (érdekes, hogy Bell megúszta).

Apropó Loden Greatstorm! Mindenképpen meg kell emlékezni róla, mert igen tragikus véget ért. Szívesen olvastam volna róla még, a remény meg is volt, hiszen Bell kiszabadította, de sajnos jött ez a valami és elragadta a lelkét, testét, mindenét. Nem elég, hogy egy évig kínozták szegényt, miután sikerült megmenekülnie, akkor ilyen borzalmas halált hal. Nem ezt érdemelte.

A Marvel képregényébe már belenéztem, ami ezt a szálat viszi tovább és ott a könyv utolsó jelenetével indítanak! Ezzel meg is lett a következő olvasmányom.

 

A végére tényleg csak annyit tudok írni, hogy mindenkinek ajánlom ezt a könyvet. Mérget veszek rá, hogy senki nem fog benne csalódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits ebből sürgősen csináljon egy javított kiadást. Komolyan mondom, hogy majdnem az összes fejezetben sikerült legalább egyszer összekeverni Elzar és Stellan neveit. 1x-1x úgy érzem, belefér, de itt zsinórban megtörténik. Ez engem baromira kivet az olvasásból. :angry:

Azt hiszem a következő hullámot már angolul olvasom majd.

Rettenetesen nagyot csalódtam most...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is észrevettem ezt a hibát, de nem dobott ki túlzottan. Mindenesetre a jövőben erre jobban kellene figyelni.

 

Visszatérve a regényre, az milyen durva, hogy a Nihil Dengir spórákat szórt szét a Valon? Az SW biológiai fegyvere. Amúgy érdekes lehet, hogy miként jutottak hozzá ezekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kdani20 írta:

A Szukits ebből sürgősen csináljon egy javított kiadást. Komolyan mondom, hogy majdnem az összes fejezetben sikerült legalább egyszer összekeverni Elzar és Stellan neveit. 1x-1x úgy érzem, belefér, de itt zsinórban megtörténik. Ez engem baromira kivet az olvasásból. :angry:

Azt hiszem a következő hullámot már angolul olvasom majd.

Rettenetesen nagyot csalódtam most...

 

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez nekem is szemet szúrt, de egyszerűen annyira jó lett maga a sztori, hogy ezt annyira nagy hibának most nem tudon felróni. De a kritikámba mindenképp beleírom. 

Nos, igen. Ez az ára, hogy ha gyorsan akarják piacra dobni. A Viharfellegeket nem én néztem át. A Lopakodó árnyakat megkaptam, de sajnos nagyon gyorsan kellett ezzel is haladnom, úgyhogy nem tudom, hogy észrevettem-e mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Ody Mandrell said:

Visszatérve a regényre, az milyen durva, hogy a Nihil Dengir spórákat szórt szét a Valon?

Érdekes amúgy. Kár hogy a Race to Crashpoint Tower részletezo ezt jobban. @NorbiLordi ezt esetleg nem tudod honnan lehetleszedni?:D De így legalább tudjuk hogyan szaporodnak. Csak jó kérdés hogy szóródtak szét a peremvidéken? Mert nem hiszem, hogy ezt teljesen a Nihil intézte volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.