Ugrás a kommentre

Cavan Scott: The Rising Storm


Bence1997

A könyv értékelése  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
      11
    • 4 - jó
      0
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

  • 5 héttel később...

Kedden megjelenik Amerikában a Rising Storm. Kicsit olvasgattam véleményeket és mind nagyon dicsérik, sötét és feszült könyvnek írják le, dicsérik a benne lévő politikát - bármit is akar ez jelenteni - a karakterek is remekelnek. Már alig várom a jövő hetet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik fénye – Fenyegető sötétség – A Bátorság próbája (utóbbi saját fordítás) hármas és a Marvel/IDW képregények első felvonása után elkezdődött az első fázis második hulláma. A The Rising Storm Cavan Scott felnőtt regénye, amely tovább viszi az előző hullámban történteket és csavar egyet az eseményeken, végül pedig egy olyan lezárást produkálva, hogy az embernek szó szerint tátva marad a szája. Nem túlzok, valóban tátva maradt a szám, még most is borzongva gondolok a könyvre, pláne ahogyan végetért, de már a könyv közepén is a hideg futkosott a hátamon. Na de nézzük spoilermentesen miért is tartom remek folytatásnak a The Rising Stormot. (Figyelem: mivel már megjelent a Jedik fénye, ezért csak az olvassa el ezt a spoilermentes kritikát, aki már elolvasta Charles Soule regényét. Mindenképpen belemegyek egy-két spoilerbe a LotJ kapcsán, de természetesen mindenképpen figyelek rá, hogy ne áruljak el semmilyen nagy dolgot a The Rising Stormról.) Kezdjünk is bele.

 

A The Rising Storm szöges ellentéte a Jedik fényének. Míg utóbbi egy nagy katasztrófával kezd, amely megadja az alaphangulatot a könyvnek, majd szépen kibogozza a későbbiekben a történetet, politikai rálátást ad az olvasóknak, végül pedig egy csatával rendezi el a dolgokat, addig a The Rising Storm fordított mechanikát alkalmaz. A Jedik fénye 3 részre tehető, itt azonban kapunk 76 fejezetet (bizony, jó sok fejezettel örvendeztetett meg bennünket Cavan) amely egy egésszé kovácsolja a történetet, de mégis fellehet építeni itt is 3 részleget, mindhárom rendesen eltér. A könyv abban is eltér elődjétől, hogy nem egy hatalmas eseménnyel kezd. Bár a kezdés megadja azt a baljóslatú hangulatot, amely egészen a könyv végéig elkísér bennünket, mégis az író ad időt az eseményeknek. Az első felvonás tulajdonképpen egy alapozás. Scott megragadja az alkalmat és elidőz a karaktereken, felépíti a cselekményt, felkészít bennünket arra, amely a második aktnál indul el. A könyv eleje tehát remekül építkezik, de amikor elérünk a második felvonáshoz, elszabadul a pokol és onnantól nincs megállás. Olyan történet tárul a szemünk elé, amelyhez foghatót még nem láthattunk – ebben az esetben nem olvashattunk. Az egészre rátesz még egy lapáttal az utolsó rész, amely egyfajta lezárása a történetnek, de az események méginkább felpörögnek és mint ahogy már fentebb fogalmaztam, egy olyan végkifejletben tetőzik a történet, ami után elképzelni se tudom, hogy miképpen fogják folytatni ezt a történetet.

 

Kicsit beszélek a történetről és a karakterekről. A cselekmény nagyjából közel egy évvel a Jedik fénye után veszi fel a fonalat. A nihilek a Külső Peremvidéken lapulnak, Marchion javaslatára inkább apró támadásokkal gyengítik a Köztársaságot, de mégis úgy terelve az egész dolgot, hogy utóbbinak ne fájjon a feje. Amikor a történetbe csatlakozunk, a jedik és a Galaktikus Köztársaság úgy tekint a nihilekre, mint egy régmúlti felütésre. Sokkal inkább foglalkoztatja őket egy ún. Köztársasági Ünnepség, egy olyan esemény, amelyet maga Lina Soh főkancellár rendel el. Ezzel elérve azt, hogy az ő elképzelése, miszerint mindenki együtt van, ők a Köztársaság, elterjedjen a Galaxisban. A cél az, hogy béke legyen az univerzumban. Bár néhány szenátor felszólal az ünnepség megtartása ellen, de a főkancellár nem tágít.

Az egész könyv eme esemény köré épül. A jedik Stellan Gios vezetésével a Valo bolygóra érkeznek, hogy felügyeljék az ünnepséget. Azonban a nihilek taktikát váltanak és amikor az ünnepség elkezdődik, a nihilek véresen lecsapnak. A nihilek dühe eléri a Köztársaságot és egy olyan vérengzés kezdődik el, amely megméretteti a jediket, a főkancellárt és olyan döntések elé állítja a hősöket, amely után méginkább emberibbnek tűnnek a szemünkben.

 

A Jedik fénye bemutatta számunkra, hogy a jedik miképpen használják az Erőt, hogyan viszonyulnak feléje, láthattuk milyen volt olyan jedinek lenni, amit még 1977-ben Obi-wan Kenobi fogalmazott meg Luke Skywalkernek. A The Rising Storm ezt az elképzelést tovább viszi és lerombolja. A Köztársasági Ünnepélyen történő események drasztikusan megváltoztatják az egyes jedik alakját, személyiségét, döntési készségeit.

Az előző könyv bemutatta számunkra Avar Krisst, ő volt a középpontban a Jedik fénye eseményében. Elzar Mann kicsit kevesebb szerepet kapott ott. Loden és Bell Zettifar kettőse is az egyik legjobb pont abban a könyvben. Itt Avar háttérbe szorul és teret enged két barátjának, Elzar Mannak és Stellan Giosnak. Elzar a Starlight állomáson látott látomásával küszködik és próbál rájönni, hogyan tudná megállítani azt az eseményt. A karaktere az egész könyv során eme látomás körül mozog, megmérettetik akaratereje, az Erővel való viszonya. Barátsága Stellannal a könyv egyik legjobb része. Stellan végre színpadra kerül, láthatjuk mozgásban a karakterét. Remek karakter, aki ugyancsak mint Elzar, megmérettetik ebben a könyvben. Hatalmas teher kerül a vállára, amellyel meg kell birkóznia. Bell Zettifar is hatalmas fejlődésen megy keresztül ebben a könyvben. A mestere elvesztése óta nem találja a helyét és a könyv ad időt nekünk, hogy belelássunk a fiú lelkébe. A történet során Bellnek újból erőt kell merítenie, hogy túllépjen a gyászon, amelyet régóta magában tart. E karakterek mellett feltűnik egy Ty Yorrick névre hallgató hölgyemény, aki egy nagyon érdekes történetet kapott. Spoilermentesen csak annyit mondok, hogy imádtam egyes jeleneteit, pláne a könyv vége felé. Mindenképpen várom az augusztusban érkező novellát, amelyben főszerepet kap.

 

Vannak még e karakterek mellett más jedik, akiknek remek jeleneteik vannak, de a jediken kívül kapunk még emlékezetes karaktert. De nem mehetek el szó nélkül a könyv antagonistái előtt. A nihilek újra itt vannak és veszélyesebbek, mint valaha. Az előző könyvben megismertük Marchiont, Kassavot és a többi tempest runnert, igaz, annyira részletesen nem mentünk bele a karakterekbe, már ami a tempest runnereket illeti. Itt sokkal inkább előtérbe kerül Pan és Lourna karaktere, a nihil hierarchia méginkább megelevenedik előttünk. Marchion inkább a háttérben szövögeti a terveit, az ő karaktere nem annyira van előtérben, mint például a Jedik fényében. Viszont ő, mint ahogy Pan és Lourna, mindenképpen egy fontos karakterfejlődésen megy keresztül. A könyv végére egy teljesen másik alakká válik, aki szerintem még veszélyesebb lehet a jedikre nézve.

A könyv utolsó része egyszerűen letehetetlen volt, olyan események történtek, amik mindenképpen felborították az eddigi nyugalmat. Találó a címe a könyvnek, mert itt valóban egy feltámadó vihar kezdődött el, amely a végére tomboló erejűvé vált. Olyan esemény történik az utolsó oldalakon, amely nagyon-nagyon, de nagyon felborítja a sakktáblát. Egyszerűen fel se fogtam elsőre, hogy mi is történt pontosan, de egy biztos: amit még a beharangozóban tettek megjegyzést, azt itt átélhettük. Nagyon erős jelenet, ahogy a kör bezárul és kapunk egy akkora eseményt, amely után valóban feltehetjük a kérdést: vajon mitől félnek a jedik?

 

Nem tudom, hogy végülis hogyan sikerült spoilermentesen írnom a történetről. De egy biztos: nagyon sötét vizekre fogunk utazni eme események után. Hamarosan belekezdek a middle grade könyvbe – apropó, remek kapcsolódási pontokat lehet felfedezni azzal a könyvvel – és méginkább kíváncsi vagyok, hogy hova is fog kifutni ez az egész történet. Ez a könyv talán még jobban is tetszett, mint a Jedik fénye. Az is erős volt, de itt mégjobban emelték a tétet és egy olyan jövőképet alkottak az alkotók, amely roppantul érdekessé teszi számunkra a Köztársaság fénykorának későbbi eseményeit.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A könyv hű a címéhez, tényleg jön az a vihar, és mint azt tudjuk a Jediket nem fogja magával vinni végül, de hogy ezért meg kell küzdeniük és sokan fognak egyesülni az Erővel az szerintem borítékolható.

 

Ez a Köztársasági Ünnepély egy egész jó ötlet, a könyvben is mondhatni kicsit részletesen betekintést nyerünk, hogy mekkora ez az egész, hányféle nép-bolygórendszer képviselteti magát és mutatja be a kultúráját, technológiáját. Szerintem egy ilyen mozgóképen is jöhetne, főleg a Jedi tárlat érdekelne a sok múltbeli relikvia miatt.

 

Maga a támadás nagyon kegyetlen volt, a Nihilek aztán tényleg nem kíméltek semmit és senkit.

 

A vége nagyon hátborzongató volt, az utolsó jelenetsor után egy hangos "Azta :o" kitört belőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A vége nagyon hátborzongató volt, az utolsó jelenetsor után egy hangos "Azta :o" kitört belőlem.

Dettó. Igazából még mindig a könyv végén kattog az agyam. Durva dolgok elé nézünk, ez tagadhatatlan. Pláne, ha igaz, ami még korábban szivárgott ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Széép. :D

 

A magyar címe Viharfellegek lesz, íme a magyar szinopszis:

 

A Jedik fénye folytatásaként a Köztársaság Fénykorának hősei visszatérnek, hogy szembenézzenek egy félelmetes ellenséggel, és újra helyreállítsák a szétzúzott békét.

 

A hipertéri katasztrófát és a Jedik hőstetteit követően a Köztársaság tovább erősödik, egyre több világot egyesítve zászlaja alatt. Lina Soh kancellár vezetésével az egység szelleme mind nagyobb területre terjed ki a galaxisban, melynek legfontosabb előőrse a Jedi Rend és a nemrégiben megépített Csillagfény Jelzőállomás.

 

A fényes sikereket megünneplendő, a kancellár egy nagyszabású rendezvény keretében szeretné bemutatni a virágzó Köztársaság erejét, és bizonyítani, hogy az általa megteremtett béke – melynek letéteményesei a Jedik – milyen nagyszerű lehetőségeket biztosít a fejlődésre. A harmónia követeiként többek között Stellan Gios, Bell Zettifar, Elzar Mann is részt vesznek a Köztársasági Vásáron. Ám mialatt a galaxis lakóinak tekintete a vásárra irányul, a Nihil harcosai sem tétlenkednek: vezérük, Marchion Ro már régóta dédelgeti tervét, hogy szétzúzza a béke egységét. Rettentő vihart kavar, mely lecsap a rendezvénysorozata, nyomában káosz és pusztulás jár.

 

A Jedik elszántan küzdenek, hogy megfékezzék az őrjöngve tomboló gonosz erőket, és eközben szembekerülnek az igazi borzalommal, melyet az ellenség rá akar szabadítani a galaxisra, és amelytől még az Erő sem óvhatja meg őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Most látom, hogy a szukitson belehet olvasni a könyvbe. Megtettem. Láttam nem egy fordítói hibát, ami megakasztott az olvasásban.

 

De alig várom, hogy végre megjelenjen és ti is átéljétek a Köztársasági Vásárt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 06. - 20:51, Bence1997 írta:

Most látom, hogy a szukitson belehet olvasni a könyvbe. Megtettem. Láttam nem egy fordítói hibát, ami megakasztott az olvasásban.

 

De alig várom, hogy végre megjelenjen és ti is átéljétek a Köztársasági Vásárt. :D

Ezt most már én is kihagyom. Ha már ennyit kibírtam, akkor ez a pár nap is menni fog :D

Nehogy megálljon a szívem, mert olvasnám, de nincs tovább :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 10. - 19:24, Ody Mandrell írta:

Nekem majd csak a Darth Vader képregénnyel együtt jön, szóval még várnom kell rá.

De a Vader új része már megjelent, nem? Szóval igazából a Viharfellegekre kell várnod, mert az jelenik meg később :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.