Ugrás a kommentre

Cavan Scott: The Rising Storm


Bence1997

A könyv értékelése  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
      11
    • 4 - jó
      0
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Én most tartok a 210. oldalnál, és lehet, hogy csak én nem figyelek eléggé, de én egyelőre egy Stellan-Elzar névcserét sem találtam. Pedig volt már pár közös jelenetük. Ha a könyv második felében még ennél is kevesebb van, az nagyszerű. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Én most tartok a 210. oldalnál, és lehet, hogy csak én nem figyelek eléggé, de én egyelőre egy Stellan-Elzar névcserét sem találtam. Pedig volt már pár közös jelenetük. Ha a könyv második felében még ennél is kevesebb van, az nagyszerű. :D

Pedig sajnos van pár. Egy példa: 

157. oldal (csak a szükséges részeket idézem, a mondatok további részeit felesleges)

 

[…] de Stellan nem tudott odafigyelni. Folyton Elzarra összpontosított, és azon töprengett, hogy mire gondolhat a barátja, mialatt oly kényszeredetten mosolyog. […] De ha most Elzar valami rosszat mond…
– Gios mester, jól érzed magad? Mintha máshol járnál gondolatban!
Ezt Nib jegyezte meg, miután félbeszakította az OrbaLinnal való beszélgetését, hogy megnézze magának Elzart.
– Sajnálom, Assek mester – válaszolta Elzar. – Csak szükségem van egy kis[…] 

 

De kapásból tudok még egyet, csak azzal várok még, mert az 356. oldalon van. Nem akarok semmit spoilerezni :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kdani20 írta:

Pedig van pár. Egy példa: 

157. oldal (csak a szükséges részeket idézem, a mondatok további részeit felesleges)

 

[…] de Stellan nem tudott odafigyelni. Folyton Elzarra összpontosított, és azon töprengett, hogy mire gondolhat a barátja, mialatt oly kényszeredetten mosolyog. […] De ha most Elzar valami rosszat mond…
– Gios mester, jól érzed magad? Mintha máshol járnál gondolatban!
Ezt Nib jegyezte meg, miután félbeszakította az OrbaLinnal való beszélgetését, hogy megnézze magának Elzart.
– Sajnálom, Assek mester – válaszolta Elzar. – Csak szükségem van egy kis[…] 

Köszönöm. Szerencsére nem volt annyira feltűnő, hogy kizökkentsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem ez most nem jött be annyira, mint A Jedik Fénye. A Köztársasági Vásár elleni támadást nagyon elnyújtották. Értem, mindenki fejvesztve rohangál, mindenki lő mindenkire, nem kellett volna erre 200 oldal. Mindeközben olyan fontos dolgok, mint a drengir-válság offscreen történnek. Ennek ellenére maga a kerettörtenet továbbra is nagyon jó, a vége pedig álleesős. Ez most 4/5 csillag. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy a drengirekből tényleg nem kaptunk sokat. Bemutatkoztak a Fenyegető Sötétségben, utána mentek is a Marvel képregénybe. Ott foglalkoztak velük. De maga a drengir-válságról annyira nem tudunk sokat, mint amit elmondanak - mínusz Marvel képregény + manga - a fő lényeges történet a jedik és a nihilek harca. A romboló - fura magyar név, de ám legyen - higgyétek el sokkal veszedelmesebb ellenfél, már csak a könyv végénél lévő esemény miatt is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Whill írta:

drengir-válság

A fenyegető sötétség után azt gondoltam, hogy ez egy fő vonal lesz a regények szempontjából. Tévedtem. Eddig csak a képregényekben foglalkoztak velük, amiket sajnos még nem kaptunk meg magyarul. A regényekben csupán utalások vannak rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kimondottan örültem, hogy képregény frontra vitték a drengires történetet. Könyvben egyszerűen nem működött volna úgy, ahogy képregényben. Ott látod, és sokkal ilyesztőbbnek tűnnek, mint írott formában.

 

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A romboló

Ennek mi az angol megfelelője? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , kdani20 said:

Ennek mi az angol megfelelője? 

Great Leveler. 

 

1 hour ago , kdani20 said:

Én kimondottan örültem, hogy képregény frontra vitték a drengires történetet. Könyvben egyszerűen nem működött volna úgy, ahogy képregényben. Ott látod, és sokkal ilyesztőbbnek tűnnek, mint írott formában.

Én azért örülnék ha a jövőben jobban foglalkoznának majd a drengir válsággal is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A fenyegető sötétség után azt gondoltam, hogy ez egy fő vonal lesz a regények szempontjából. Tévedtem. Eddig csak a képregényekben foglalkoztak velük, amiket sajnos még nem kaptunk meg magyarul. A regényekben csupán utalások vannak rájuk.

A képregények hamarosan jönnek nálunk is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Ennek mi az angol megfelelője? 

Great Leveler, így hivatkozik rá Marchion. Viszont később ki fog derülni még vagy 3 másik név is az entitásról. A Trail of Shadows c. mini utolsó számában fedik fel ennek a lénynek a "hivatalos" nevét. :)

 

38 perccel korábban, Iqvi írta:

Én azért örülnék ha a jövőben jobban foglalkoznának majd a drengir válsággal is. 

Én szerintem ha látjuk a drengireket, akkor az nem ebben a korban lesz. De ha valós hír az a pletykált széria, miszerint kapunk egy "Stranger Things az űrben" típusú SW sorozatot, ahol fiatalok lesznek a főszereplők, simán eltudom képzelni, hogy a ST joggal szerepel ott, a drengirek pedig beleillenének a sorozatba. És még látványos is lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem is bőven hozta A Jedik fénye színvonalát. Sőt, bizonyos téren túl is szárnyalta. :clap:

Bár megértem, hogy más Jedik is igénylik a fókuszt, hiányoltam Avar Krisst. Kíváncsi lettem volna, miben alakulnak másként az események, ha OrbaLin helyett ő érzeik a Valóra. A befejezés pedig... :shocked: Hamarosan írok kicsit bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Ody Mandrell said:

Elkezdtem olvasni angolul, de amint megtudtam, hogy jön magyarul is, leálltam vele. Addig nagyon tetszett.

Én adult vagy young adult regényt a Jedik Féyne óta nem is olvastam angolul, inkább a middle gradekra koncentrálok, azok úgy se jöttek még ki. A felnőtt könyveket pedig megveszem magyarul, ezzel is támogatva a magyar kiadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Van pár utalás, hogy valami drengir-szála is volt a Valón történt eseményeknek, illetve Vernestra nevét is említik. Ez a párhuzamos cselekmény melyik könyvben/képregényben olvasható? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Nute Gunray said:

Van pár utalás, hogy valami drengir-szála is volt a Valón történt eseményeknek, illetve Vernestra nevét is említik. Ez a párhuzamos cselekmény melyik könyvben/képregényben olvasható? 

A Race to Crashpoint Towerben szerepelnek a drengirek. Én ajánlom elolvasásra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.