Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Vagy lehet csak egyszerűen... az átlagnézőt nem érdekli más, csak a már jól bejáratott Skywalkerek korszaka, a jól bejáratott karakterek. Még az Ahsokának se volt olyan hű de jó nézettsége, az sem egy széleskörben híres karakterről szól. A Mandalorian, ami a legnézettebb sorozat, bár új karaktereket vonultat fel, mégis a megszokott SW elemekre épít kizárólag, na meg persze Grogu óriási telitalálat volt és instant a pop kultúra részévé vált. Ezen kívül gyakorlatilag ott volt az a kuriózum, hogy "ez az első SW TV-sorozat", nem is beszélve arról, hogy a Disney+ is indulását is erre a sorozatra építették. Nem csoda tehát, hogy ilyen számokat produkált. Ha őszinték leszünk, az Akolitus semmi ilyet nem tudott felmutatni, ami indukálta volna azt, hogy az átlagnézőt érdekelni fogja már az elején. Egy rakás karakter, akikről azt se tudják kik. Őket nem hatja meg, hogy egy új korszakban játszódik, ahol még nem volt élőszereplős mű. Nem érdekli őket. A rossz szájhagyomány meg aztán tényleg rátesz még erre is.

 

Szerintem ez nem vet túl jó fényt a jövőre nézve. Úgy érzem az élőszereplős tartalmak továbbra is nagyrészt a Skywalker vonalat fogják erősíteni. Talán animációban mernek majd kísérletezni új korszakokkal. Azt most aláírnám, ha így lenne

De úgy hogy építünk fel bármi újat, ha közben össze fossuk magunkat minden egyes negatív szótól? Ezt így nem lehet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De úgy hogy építünk fel bármi újat, ha közben össze fossuk magunkat minden egyes negatív szótól? Ezt így nem lehet. 

Erre akartam utalni én is. És azért nem értem, mert a folytatás trilógia után csak megcsinálják a következő filmet, amiben Rey a főszereplő, ráadásul ragaszkodtak ahhoz, hogy visszahívják a színésznőt is, holott ha hihetünk a pletykáknak, az eredeti terv szerint akkora időugrást terveztek, ami már indokolta volna a recastot. Ott tűzzel vassal kiáltak amellett, hogy az ST során jó döntéseket hoztak, mindezt úgy, hogy tudniuk kell, ha Daisy Ridley visszatér, sokan instant elfordulnak a projekttől. És akik elfordulnak, többnyire azok kezébe adtak lőport azzal, hogy elkaszálják ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, a Disney nyilván látja a számokat. Eltelt egy hónap a sorozat vége óta, ha azóta nem, vagy alig nézte valaki, akkor mit csináljanak? Nem fog a nézettség varázsütésre az egekbe emelkedni. Hogy kellene építeni? Mire? És az sem igaz, hogy nem próbáltak meg építeni, hiszen már könyveket is jelentettek be a sorozathoz. Valószínűleg azok előrendelései sem érték el azt, amit vártak... Tisztán üzleti oldalról nézve teljesen érthető a döntés, ami nyilván minket, akik szerettük a sorozatot, ez rosszul érint :( de Bob Iger nem egy hozzánk hasonló rajongó, hanem egy kőkemény üzletember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Nézd, a Disney nyilván látja a számokat. Eltelt egy hónap a sorozat vége óta, ha azóta nem, vagy alig nézte valaki, akkor mit csináljanak?

De ez mi???? Mi az hogy egy hónap után nem nézte senkim vagy alig valaki? Ki mondta ezt? Egy hónapra szólt a terv? Ekkora baromságot! Nem kell folyton megtámogatni a f*szságokat, hogy az úgy volt jó. Nem! Ez így tuti megint egy olyan tökkel ütött baromság, amit már nem egyszer elkövettek. Kurvára gáz az egész történet és lassan a Disney/Lucasfilm is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek az emberek a Star Wars akarják tönkre tenni. És ezt a Disney hagyja.

 

Homokba dughatjuk a fejünket, de sajnos az online térben befolyásoló hatásuk van és ezzel szembe kell nézni.

Nem lehetséges hogy a hiba a ti készüléketekben van?Ugyanis mindenki egy nagy rakás sz.rnak tartja rajtatok és Rixonon kivül.

  • Nem értek egyet 9
  • Meglepő 2
  • Vicces 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ez mi???? Mi az hogy egy hónap után nem nézte senkim vagy alig valaki? Ki mondta ezt? Egy hónapra szólt a terv? Ekkora baromságot! Nem kell folyton megtámogatni a f*szságokat, hogy az úgy volt jó. Nem! Ez így tuti megint egy olyan tökkel ütött baromság, amit már nem egyszer elkövettek. Kurvára gáz az egész történet és lassan a Disney/Lucasfilm is. 

 

Nem tudom, én csak találgatok. Ahogy te is. Egy biztos: mi innen nem látjuk azokat a számokat, amiket a Disney lát... de azt tudjuk, hogy a Lucasfilm nem tudott nekik meggyőző érvet mondani, hogy további pénzt invesztáljanak a sorozatba. Pusztán a Nielsen-es, csökkenő trendek alapján ez nem meglepő. Ahogy azt is tudjuk, hogy ezt szánták az új zászlóshajónak, ha már a Mandót áttették a mozikba - a marketing szintje, a büdzsé amit kapott mind mutatja ezt. Zászlóshajó számokat pedig nagyon nem nem hozott sajnos, ezen nincs mit szépíteni, a nyilvános számok alapján gyakorlatilag harmad-/negyadannyi ember nézte, mint a Mandót.

 

Egyúttal ez arra is jó lecke volt, hogy a Nielsenen meg talán a Luminate-en kívül (szóval bármi más, ami nem nézett perceket mér), minden más oldal, ami mindenféle kitudjamilyen varázsszámokat számolgat, mint "engagement score", amit itt linkelgettetek, bizonygatva, hogy népszerű a sorozat, gyakorlatilag mind bullshit.

 

10 perccel korábban, 1valaki írta:

Nem lehetséges hogy a hiba a ti készüléketekben van?Ugyanis mindenki egy nagy rakás sz.rnak tartja rajtatok és Rixonon kivül.

Te aztán k*rvára hiányoztál innen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az tény, hogy a sorozat nem lett tökéletes, ebben Rixonnal teljes mértékben egyet értek, mert kb. ugyanazok zavarnak engem is. De eddig az volt az ima sokaktól, hogy kicsit távolodjunk el a Skywalkerektől mert kezd unalmassá válni. Megcsinálja a Disney, nem olyan lett mint arra sokan számítottak, azt lehúzzák a rolót egyből. Ebben Odynak teljesen igaza van, hogy így örökre egy meghatározott időintervallumban fogunk ragadni, mert f*sni fognak, hogy amiben nincs lépegető meg Darth Vader az nem fog tejelni. Ebben üde színfolt a High Republic korszak ami végre valami változatosság. Mert őszintén szólva már könyökömön jön ki az egész EP 4-6 korszak néha, hogy csóró Luke a budira nem tud úgy elmenni, hogy közben nem kell összecsapnia a Birodalommal.

 

Disneynek ha tetszik ha nem, muszáj lesz elmozdulnia valamerre ami nem a Skywalker kora ( :D ), mert lassan minden lyuk belesz tömve más médiumok által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mondjuk az tény, hogy a sorozat nem lett tökéletes, ebben Rixonnal teljes mértékben egyet értek, mert kb. ugyanazok zavarnak engem is. De eddig az volt az ima sokaktól, hogy kicsit távolodjunk el a Skywalkerektől mert kezd unalmassá válni. Megcsinálja a Disney, nem olyan lett mint arra sokan számítottak, azt lehúzzák a rolót egyből. Ebben Odynak teljesen igaza van

 

Ezzel én is teljesen egyetértek, de azt be kell látni, hogy a Disney szemében maga az "Akolitus" mint brand, nem váltotta be a reményeket. Abban talán lehet reménykedni, hogy valami mást kitalálnak helyette, ami ebbe az érába kalauzol és fel tudja karolni a karaktereket.

Legkésőbb a Celebration-ig ki fog derülni, hogy milyen konzekvenciát vontak le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, 1valaki írta:

Nem lehetséges hogy a hiba a ti készüléketekben van?Ugyanis mindenki egy nagy rakás sz.rnak tartja rajtatok és Rixonon kivül.

Ez abszolút nincs így. Nyilván a hozzád hasonló férgek most tobzódnak az örömben, csak azt nem látom mi lenne az SW jövője. Ezt nyilván te se tudod, csak ész nélkül lököd a sok f*szságodat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Nagyon tetszik 2
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Legkésőbb a Celebration-ig ki fog derülni, hogy milyen konzekvenciát vontak le.

Azért a Solo esetéből lehet következtetni szerintem. Ahogy többen is írták, nagy valószínűség szerint azt, hogy nem érdemes eltávolodni a bejáratott korszakból, karakterektől. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , kdani20 írta:

Azért a Solo esetéből lehet következtetni szerintem. Ahogy többen is írták, nagy valószínűség szerint azt, hogy nem érdemes eltávolodni a bejáratott korszakból, karakterektől. 

Akkor az SW máris halott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, 1valaki írta:

Nem lehetséges hogy a hiba a ti készüléketekben van?Ugyanis mindenki egy nagy rakás sz.rnak tartja rajtatok és Rixonon kivül.

Egyébként csak kíváncsiságból, el tudod mondani a saját gondolataiddal, hogy miért "szar"? Azon túl menően, hogy idelököd, hogy "[negatív jelző] a sztori, [negatív jelző] a karakterek", stb. Fejtsd ki! Mert megmondom őszintén, akármerre jártam eddig, ilyet nem láttam, azokon az egyszerűen cáfolható baromságoktól eltekintve, miszerint breakeli a lore-t 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként csak kíváncsiságból, el tudod mondani a saját gondolataiddal, hogy miért "szar"? Azon túl menően, hogy idelököd, hogy "[negatív jelző] a sztori, [negatív jelző] a karakterek", stb. Fejtsd ki! Mert megmondom őszintén, akármerre jártam eddig, ilyet nem láttam, azokon az egyszerűen cáfolható baromságoktól eltekintve, miszerint breakeli a lore-t 

Szerinted fogsz értelmes választ kapni ettől a baromtól? Ezek csak rombolni tudnak, építeni nem. Azért lépett fel évek óta először, hogy okádjon ide valamit. 

 

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát én még a Dawn of the Jedi és a New Jedi Order filmek teljesítményét megvárom ennek a kijelentésével. Az azonban tény, hogy rossz ómen Az akolitus törlése. 

Ha a Skywalker vonalon kívül nincs élet akkor az egésznek kampec. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Rocha (Jeff Sneider-féle bennfentes) a Twitteren:

"A Disney-nél és a Lucasfilmnél dolgozó forrásaim szerint a stúdió már februárban összeállította a #TheAcolyte 2. évadának írói szobáját Leslye Headlanddel. ÉS még a múlt hónapban is csendben érdeklődtek a 2. évadhoz szükséges rendezők érdeklődési szintjéről és elérhetőségéről. Korábban tehát sorozat egyértelműen „puha” zöld utat kapott a folytatáshoz. Disney berkein belül jelenleg úgy írják le a sorozatot, hogy „törölték”, annak ellenére, amit nyilvánosan mondanak. Szóval igen, törölték."

 

Hát ez így mégjobban fáj, mert a Lucasfilm tényleg akarta volna csinálni ezek szerint...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy arra nincs esély, hogy a kasza azért lett, mert ami folytatásnak terveznek arra az Akolitus cím már nem megfelelő? 

 

A TCW-t is kaszálták egyszer. :)

Akkor kezdjünk #SaveTheAcolyte kampányba? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is olvastam. Plusz még amit hozzátennék: a Collider egyik munkatársa szerint a hír már pénteken ismert volt, de csak hétfőn kapott zöld utat a hír kiadása.

 

És kinek volt hétfőn születésnapja? Manny Jacintonak. Nem is tudom, hogy mit érezhetett a születésnapjakor... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

John Rocha (Jeff Sneider-féle bennfentes) a Twitteren:

"A Disney-nél és a Lucasfilmnél dolgozó forrásaim szerint a stúdió már februárban összeállította a #TheAcolyte 2. évadának írói szobáját Leslye Headlanddel. ÉS még a múlt hónapban is csendben érdeklődött a 2. évadhoz szükséges rendezők érdeklődési szintjéről és elérhetőségéről. Korábban tehát sorozat egyértelműen „puha” zöld utat kapott a folytatáshoz. Disney berkein belül jelenleg úgy írják le a sorozatot, hogy „törölték”, annak ellenére, amit nyilvánosan mondanak. Szóval igen, törölték."

 

Hát ez így mégjobban fáj, mert a Lucasfilm tényleg akarta volna csinálni ezek szerint...

Eddig csak nevettünk a Disney felvásárlós topik hozzászólásainak első két oldalán. Sose gondoltam volna, hogy eljön az idő amikor kezd aktuálissá válni az akkori sok aggódás! F*ck Disney!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kdani20 írta:

Teljesen felesleges. Eddig se használt egyszer sem. 

Azért említettem, mert a Klónok háborújánál "használt" :P igaz, beletelt 6 évbe, de azzal rakta ki a hivatalos oldal is a bejelentést, hogy #clonewarssaved

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából amióta Iger visszakerült a pozíciójába (2022. november 20), egy sorozat folytatását hagyta jóvá: az Ahsoka 2. évadát. De ezen kívül semmilyen sorozatnak nem adott zöld utat eddig és inkább a filmekre akar fókuszálni (amiből a nagy lét szeretné viszontlátni), hiszen a többi franchise-nál/produkciónál is hasonlót csinált: a Moanából film lett és a mozikba kívánja bemutatni azt. Van olyan D+ film is, amit inkább a mozikba küld. Szóval így a Disney+ jövője eléggé karcsú, ha eredeti tartalmat nézünk (és most nem csak a Star Warst vagy Marvelt figyelem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.