Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 11 hónappal később...

Talán kicsit sok a lalázó faszi benne, de meglátjuk hogy kollaborál a filmmel. :) Vannak benne hihetetlen jó részek!

 

SZERK: azóta ezt hallgatom, hogy betettem a lejátszóba. :lol: Eszméletlen! Fura, de mégis SW-s!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Shirley lesz a sorozat zeneszerzője. Ludwig Goranssson az Instagramján ezt írta: "Nagyon izgatott vagyok, hogy végre megoszthatom a Book of Boba Fett fő témáját. Mindig nagyszerű együtt dolgozni Jon Favreauval, Robert Rodriguezzel és Dave Filonival a Lucasfilmnél. Végül, köszönöm a barátomnak, Joe Shirleynek, hogy egy hihetetlen albumot hozott létre ehhez az elképesztő sorozathoz, amely ma fog elindulni a Disney+-on."

 

A főtéma Ludwigtól alább hallgatható meg:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részt még nem néztem meg, de a youtube-on belehallgattam a soundtrackbe. Elég érdekes, még a Mandaloriannál is jobban eltér a szokásos Star Wars-zenéktől, de tetszik. Nem is tudom, hogy volt-e már példa ilyen vokális soundtrackre (a Duel of the Fates-t kivéve).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, ati írta:

Nem tudom mi volt a baj a mandalori stáblistás jelenetében hallható zenével.

Az, hogy az a The Mandalorian stáblistás zenéje, nem a The Book of Boba Fetté. Amióta készülnek sorozatok és spin-off sorozatok, mindig más a zenéjük, még ha ugyanaz is szerzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az, hogy az a The Mandalorian stáblistás zenéje, nem a The Book of Boba Fetté. Amióta készülnek sorozatok és spin-off sorozatok, mindig más a zenéjük, még ha ugyanaz is szerzi.

Szerintem ati a stáblista végi jelenet zenéjére gondolt, amikor Boba elfoglalta a trónt :) a Bad Batch is átemelte a TCW-s Bad Batch témát, most is lehetett volna ilyet csinálni akár

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja értem, bár ez sem változtat azon, hogy az a The Mandalorian zenéje, és általában a spin-offok saját zenével dolgoznak, ez a jelemzőbb, pláne, ha főtémáról van szó. Star Trek, Stargate, NCIS, CSI, Battlestar Galactica, Babylon 5, Buffy stb - akárminek van spin-offja, az más zenével dolgozik, még akkor is, ha a fősorozatban volt back door pilotja. Ennek ellenére a TBoBF-ben is hallható a mandis "Boba Fett téma".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Whill írta:

Nem is tudom, hogy volt-e már példa ilyen vokális soundtrackre (a Duel of the Fates-t kivéve).

Az előzmény trilógiában elég sok a vokális zene a Duel of the Fates-en kívül is, de az azért mégiscsak más mint ez, más célt is szolgálnak. Másrészt míg Ludwig Göransson Boba Fett témájában csak hümmögnek, John Williams valódi szöveget, szanszkrit szavakat írt a kórus számára. A 3. részben van a legtöbb olyan zene amiben van vokál/kórus. Pl. ilyen a Grievous theme, Anakin's Dark Deeds vagy a Battle of Heroes is. Ja és ami még eszembe jutott a Marauders Arrive a Solo - Egy Star Wars történetből. Ott meg bolgár női vokalisták énekelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Itt van a hivatalos youtube-os lejátszási lista :) 

 

https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lGOfz_ohqK4PJelWgsi-4ewTlqk1Ha_rs

 

És van egy olyan trackcím, hogy Like a Bantha :D 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mindenképpen említést akartam tenni a zenéről is. Bár a Luke téma nem most készült, hanem még a Mando 2. évad évadzárójához, nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy mennyire ütősre sikerült! Ehhez párosult egy kiváló, már-már Giacchinot idéző zenei aláfestés a 6. évad végén lévő döntéshez, ami nála instant libabőr, valahányszor meghallgatom. Mindemellett nagyon jól sikerült a régi témák zenei integrációja is, mind az Erő téma mind pedig Yoda témája gyönyörűen szólt most is, szerves részét képezve az epizódhoz írt soundtracknek. És minél többet hallgatom, annál jobban tetszik a Book of Boba Fett alaptémája is. Szóval minden elismerésem Ludwignak és Josephnek! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sokat hallgatom a felrakott zenéket, nagyon hangulatosak, főleg ha értékelést írok a részekről.

Ez pl. egészen zseniális a kórussal és a végén párhuzamosan szerkesztett Luke / Mando témával: :o :clap: 

 

https://music.youtube.com/watch?v=IKXrzTmug_E

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.