Ugrás a kommentre

Cavan Scott: Tempest Runner


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

A hangoskönyv borítóján a Köztársaság egyik nagy ellensége, a Nihil-es Lourna Dee látható.

A megjelenés napja augusztus 31.

 

1QBKozx.jpg

 

See the Deadly Lourna Dee on the Cover of Tempest Runner, the Star Wars: The High Republic Audio Original – Exclusive

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebben nem vagyok képben mert amúgy egyáltalán nem foglalkozok a High Republic művekkel. A starwars.com cikkéből vettem hogy "Új Köztársaság".

 

"In this Star Wars audio original, delve into the cutthroat world of one of the High Republic’s greatest foes, the merciless Lourna Dee."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Nute Gunray írta:

És a "High Republic" hogy lett nálad Új Köztársaság? :)

 

Azt én is szeretném tudni. Nem fogott rendesen az agyam. Valamiért magyarra akartam fordítani és az ugrott be. Az már nem hogy a "new" pl. az "új", a "high" meg pl. a "magas" magyarul. Pedig már nagyon régóta tudom. Csak most esett le ahogy a kérdésed olvastam.

 

 

52 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A Köztársaság Fénykorának fordította a Szukits egyébként.

 

Na most már ezt is tudom. Ha jobban észnél lettem volna akkor a hírről szóló kommentbe Előkelő Köztársaságnak is fordíthattam volna. Mondjuk a legjobb lett volna angolul hagyni a címet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
16 perccel korábban, kdani20 írta:

Állítólag érkezik a Tempest Runner szövegkönyve. Release date of 3/1/22. link

Nagyszerű hír, tehát 2022. január 3. Akkor szólok is a kiadónak, hogy ez mehet a 2022-es tervek közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Találtam egy hibát az eredeti szövegben. Az a lényeg (megpróbálom spoilermentesen írni), hogy az egyik helyszín egy kantin, ahol a script első részének egyik főszereplője beszélget egy másikkal, és igazából az ő elbeszélése nyomán ismerjük meg a történetet. A 40. jelenetben is ez a két karakter beszélget, de míg a hallgató szereplőt korábban "Hulking figure: (masked)" néven említették, itt a 40. jelenetnél konkrétan idő előtt lelőtték a nevét, mert a karakter neve csak az 55. jelenetnél derül ki ténylegesen. Nehéz ezt jobban körülírni tények nélkül, de talán a lényeget sikerült szemléltetni. @Darth Revan9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, ez az élmény fantasztikus! Aki teheti, hallgassa meg az audio formátumban, elképesztő élmény hallani a karaktereket. (Egyedül Ro nem az igazi, de a többiek fantasztikusan jó castingot kaptak)

Én most egyszerre hallgatom a drámát és olvasom a scriptet, zseniálisan jó így. Nagyon élvezem. 
(Kár, hogy ilyen élményben soha nem lehet részünk magyarul, de már annak örülök, hogy a Szukits ennyi mindent megtesz a teljesség érdekében.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Találtam egy hibát az eredeti szövegben. Az a lényeg (megpróbálom spoilermentesen írni), hogy az egyik helyszín egy kantin, ahol a script első részének egyik főszereplője beszélget egy másikkal, és igazából az ő elbeszélése nyomán ismerjük meg a történetet. A 40. jelenetben is ez a két karakter beszélget, de míg a hallgató szereplőt korábban "Hulking figure: (masked)" néven említették, itt a 40. jelenetnél konkrétan idő előtt lelőtték a nevét, mert a karakter neve csak az 55. jelenetnél derül ki ténylegesen. Nehéz ezt jobban körülírni tények nélkül, de talán a lényeget sikerült szemléltetni. @Darth Revan9

Köszi, hogy szóltál, továbbítottam az illetékesek felé. Most így utólag eszembe jutott, hogy a Köztársaság Fénykora könyveknél és képregényeknél azért extrém mértékben sokat hibáznak az eredeti kiadásokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Köszi, hogy szóltál, továbbítottam az illetékesek felé. Most így utólag eszembe jutott, hogy a Köztársaság Fénykora könyveknél és képregényeknél azért extrém mértékben sokat hibáznak az eredeti kiadásokban.

Köszi. Nem tudom, később is lesznek-e ilyen hibák, sajnos nem tudok úgy haladni az olvasással, ahogy szeretnék. De ez alapján nem árt odafigyelni.

Ez egyébként tényleg így van, csak nem tudom, hogy az ilyen apróságokban miért bakiznak, ha közben a nagy egészet meg tök jól összeillesztik. 

De a harmadik hullámban is volt valami nagyobb hiba, Daniel José Older el is ismerte a hibát, és a digitális megjelenésre elvileg javították is. Ezt, amit én írtam ebben a scriptben, viszont még nem láttam máshol. Azért is gondoltam, hogy szólok. :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Köszi. Nem tudom, később is lesznek-e ilyen hibák, sajnos nem tudok úgy haladni az olvasással, ahogy szeretnék. De ez alapján nem árt odafigyelni.

Ez egyébként tényleg így van, csak nem tudom, hogy az ilyen apróságokban miért bakiznak, ha közben a nagy egészet meg tök jól összeillesztik. 

De a harmadik hullámban is volt valami nagyobb hiba, Daniel José Older el is ismerte a hibát, és a digitális megjelenésre elvileg javították is. Ezt, amit én írtam ebben a scriptben, viszont még nem láttam máshol. Azért is gondoltam, hogy szólok. :)

Sajnos azt kell  mondanom, hogy a Story Group finoman szólva se végez jó munkát. Miért nem tudnak például az új karakterekről táblázatokat vezetni? Ki, milyen kinézetű, milyen a fénykardja színe, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 30. - 14:56, Ody Mandrell írta:

Van egy sanda gyanúm, hogy ezzel a korszakkal nem foglalkozik a story group.

Nem hiszem, hogy így van, már a legelső leleplező videóban is ott ültek az írók körül. Pablo Hidalgo legalábbis biztosan.
Egyszerűen csak nem érdekli már őket. Legutóbb (a Bad Batch - Kanan kapcsán) módosították, hogy a kánon mit jelent. Most a kánon történelemkönyvi példák szerint tartalmazza a történetet (xy Jedinek volt fénykardja), de ezek dramaturgiailag, szemszögenként változhatnak (pl. a fénykard színe nem releváns a történet szempontjából, így lényegtelen, hogy xy Jedinek kék vagy zöld a kardja, a lényeg (a kánon része), hogy van neki fénykardja).

 

Én egyébként nem szeretem ezt a megközelítést, de ez van. Ezért nem foglalkoznak már az ilyen apró részletekkel, hogy most pl. kinek milyen a kardja. Szerintük senkit nem érdekel. Vagy legalábbis őket már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, kdani20 írta:

Nem hiszem, hogy így van, már a legelső leleplező videóban is ott ültek az írók körül. Pablo Hidalgo legalábbis biztosan.
Egyszerűen csak nem érdekli már őket. Legutóbb (a Bad Batch - Kanan kapcsán) módosították, hogy a kánon mit jelent. Most a kánon történelemkönyvi példák szerint tartalmazza a történetet (xy Jedinek volt fénykardja), de ezek dramaturgiailag, szemszögenként változhatnak (pl. a fénykard színe nem releváns a történet szempontjából, így lényegtelen, hogy xy Jedinek kék vagy zöld a kardja, a lényeg (a kánon része), hogy van neki fénykardja).

 

Én egyébként nem szeretem ezt a megközelítést, de ez van. Ezért nem foglalkoznak már az ilyen apró részletekkel, hogy most pl. kinek milyen a kardja. Szerintük senkit nem érdekel. Vagy legalábbis őket már nem.

Ez azért vicces, mert pl. a Jedi Councii: Acts of war képregénynél pont a Windu fénykardjának színe merült fel, hogy az mekkora hiba. Most pedig, hogy a kánonban a Köztársaság Fénykorában felmerül ugyanilyen dolog, akkor már az már annyira nem is problémás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ez azért vicces, mert pl. a Jedi Councii: Acts of war képregénynél pont a Windu fénykardjának színe merült fel, hogy az mekkora hiba. Most pedig, hogy a kánonban a Köztársaság Fénykorában felmerül ugyanilyen dolog, akkor már az már annyira nem is problémás.

De. Hogy ne lenne probléma. Le is írtam, hogy nem tetszik ez a megközelítés. Nem a saját véleményemet írtam le, hanem a Story Group álláspontját arról, hogy mi fontos, és mi nem fontos a kánon szempontjából.

Én gondnak éreztem Jedi Council: Acts of War képregénynél (bár sokkal inkább a Jedik vörös, narancssárga fénykardja volt a bajom, és nem csak Windu kék/lila kardja, plusz a történet gyenge mivolta), de a Köztársaság Fénykora esetében is ugyanolyan gond. Ilyen szempontból mindegy, hogy Legends vagy Kánon. Én úgy gondolom, hogy ezekre a részletekre, vagy, hogy egy karakter következetesen férfi/nő legyen, igenis kellene figyelni. Más kérdés, hogy kitalált karakterek kitalált tárgyairól mennyire éri meg vitatkozni. De ez az egész már nem hiszem, hogy a topic témája.
Örüljünk, hogy észlelve lett a "hiba", és a magyar kiadás (ha már kénytelen ennyivel lemaradva követni az eredetit használjuk ki) remélhetőleg nem fogja tartalmazni.


Hogy ide is vágjon, egy gondolat a Tempest Runner-hez is.: most tartok a felénél, és eddig nagyon érdekes. Teljesen más megvilágításba helyezi a Nihilt, és főleg Lourna karakterét. Plusz továbbra is arra bíztatok mindenkit, hogy aki teheti, az hallgassa is meg az audiodrámát, mert nagyon nagyot emel a hangulaton. :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Már előjegyezhető a könyv.

https://www.szukits.hu/elokeszuletben/13552-star-wars-a-koztarsasag-fenykora-a-fergeteghajto-013538.html

 

Lourna Dee mikor is esett fogságba? Próbáltam utánajárna a wookie-n, de nem találtam meg. E mellett ezerrel a Meghasadt föld végén vagyok, aminek a javításait már be kéne fejezni, ezért kérek segítséget. A fülszöveg ugyebár hibás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a valooi események után esett fogságba, ugye? A Viharfellegeket még nem olvastam el, a közeljövőben tervezem. A lopakodó árnyakat már régen néztem át, most nem emlékszem, hogy pont abban a regényben esett-e fogságba Lourna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Lourna Dee mikor is esett fogságba?

A szövegkönyv elején. A Lopakodó árnyakban (vagy a képregényben, most hirtelen meg nem mondom) a Jedik tudomására jut, hogy a "Szem" vezeti a Nihilt. De ők úgy tudják, hogy Lourna Dee a Szem. Ezért aztán mindent is bevetnek, amikor a célkeresztjükbe kerül a Lourna Dee. Ez lényegében az első része a történetnek.

Szóval a Tempest Runner a Lopakodó árnyak egyenesági folytatása. Ami meg néhány hónappal a valói események (Viharfellegek) után játszódik.

 

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Meghasadt föld

Ez mi ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, kdani20 írta:

szövegkönyv elején. A Lopakodó árnyakban (vagy a képregényben, most hirtelen meg nem mondom) a Jedik tudomására jut, hogy a "Szem" vezeti a Nihilt. De ők úgy tudják, hogy Lourna Dee a Szem. Ezért aztán mindent is bevetnek, amikor a célkeresztjükbe kerül a Lourna Dee. Ez lényegében az első része a történetnek.

Szóval a Tempest Runner a Lopakodó árnyak egyenesági folytatása. Ami meg néhány hónappal a valói események (Viharfellegek) után játszódik.

Ez nem hangzik rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.