Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Agent Dunham, valaki?
Olyan átlagos, természetes. :) Nem rossz, de nem is az a kimondottan "nyálcsorgatós" eset. Persze nem mintha csak olyan nők léteznének, de itt most ugyebár nem a főzési, mosási és egyéb más "képességeit" díjazzuk, hanem a megjelenését. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig mi? Bocsánat, de lusta vagyok utána nézni, sose figyelem a nézettségi adatokat :)

 

Amúgy ennyit írt a cikk is :) De Dzséjtnek van igaza, zuhan erősen.

 

Obi, épp most akartam linkelni én is.

Szerintem nagyon szép nő, és itt legalább kihozták belőle nem úgy mint a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi, épp most akartam linkelni én is.

Szerintem nagyon szép nő, és itt legalább kihozták belőle nem úgy mint a sorozatban.

Ugyanerről az oldalról a Kate Beckinsale videó megvolt? :) Nem mintha ő sorozatban szerepelne.... :) De nem hinném, hogy visszautasítanám azt a sorozatot melybe így bekerülne :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanerről az oldalról a Kate Beckinsale videó megvolt? :) Nem mintha ő sorozatban szerepelne.... :) De nem hinném, hogy visszautasítanám azt a sorozatot melybe így bekerülne :D

 

Sajna csak a videója volt meg... :D :D

Amúgy nem láttam, de kösz hogy szóltál, kötelező!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Spoiler:

Meglátszik rajta, hogy pénz az nem volt egy végső csatára. ;)

Összességében jó rész volt, Sylar mint jófiú :D kíváncsi vagyok az marad-e vagy mint az előző évadban, visszamegy gonoszkodni :D

Már ha lesz 5. évad és nem kap kaszát a sorozat. Majd kiderül májusban, kér-e az NBC új évadot vagy sem. Reménykedjünk... Érdekesnek nézne ki a 6. fejezet ezzel a nyitánnyal :P

 

Charlie-t és Hirot sajnálom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost:

 

A Lost időutazásos?Mert akkor azonnal kezdem is.Nagyon szeretem az ilyen témájú filmeket.

 

 

 

Valójában csak az 5. évad foglalkozik a konkrét időutazással, de korábban is vannak rá utalások.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy ezt a spoilert már tudtam, különben most két emberre itt lentebb (Sky és Frenkie) nagyon morcos lennék, amiért nem sikerült használniuk a spoiler kapcsolót. ;)

 

Dzséjt!

 

Ezek után az idősíkos, időutazásos téma után...

 

Spoiler:

... biztos nagyon tetszene neked a LOST!

Donátnak hála már be is van készítve. Amint vége lesz a Castle aktuális évadának, el is kezdem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost:

 

A Lost időutazásos?Mert akkor azonnal kezdem is.Nagyon szeretem az ilyen témájú filmeket.

 

 

Frenkie a LOST olyan műfajokat gyúr egybe (méghozzá zseniálisan) mint a karakterközpontú dráma, a kaland, az akció, a misztikum, a rejtélyek (ez dögivel van a sorozatban... mondhatni ez az erőssége) valamint a sci-fi (ezt pedig eddig még sohasem látott formában teszi - legalábbis számomra teljesen új, amit a LOST-ban látok).

 

Ja igen... és itt-ott még marhajó humora is van a sorozatnak... bár nem ez az erőssége.

Egy szó mint száz, én még nem láttam ennyire komplex, összefüggő, lebilincselő, szórakoztató, agyeldobó, körömrágó, és a készítők részéről rendkívüli tudatossággal és aprólékossággal összerakott sorozatot SOHA az életben... és van egy érzésem, ha ennek vége jó ideig nem is lesz még csak hasonló sem.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Spoiler:

Nekem nagyon tetszett az évadzáró, szépen összegyűlt mindenki, hogy kivegyék a részüket a végső összecsapásból. Lehet, hogy nem volt annyira látványos harc, de az én szememben nem tűnt gagyinak. Az egyik legjobb jelenet a térdre rogyó Samuel volt az elhagyatott karnevál közepén. Fogalmam sincs, hogy mi lesz a sorozat jövője, hogy lesz-e új évad, avagy sem, de hogy őszinte lennék nem lenne hiányérzetem, ha nem lenne. Nem azért, mert nem szeretem a Hősöket, hanem nagyon szép lezárása lenne a sorozatnak ez a rész, és egyáltalán nem érzem cliffhangernek. Hogyha itt lenne vége, akkor is kerek egésznek tekinteném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supernatural

 

Spoiler:

Elismerem, hogy a 4. évad színvonalban részemről még magasan veri az 5. évadét, de ez a rész annyira jól sikerült, hogy nehéz rá szavakat találni. Talán azért is jött be ennyire, mert az 5x10 után leálltam a spoilerekkel és nem vártam semmi "NAGY DURR"-t, mégis megkaptam. Az alapötlet (időutazás) e fajta változata nem volt semmi, bár konkrétan nem emiatt viszi az epizód az 5. évad TOP1-es címét. Hozzáteszem Castiel azt mondta korábban, akár csak most Mihály (amit mellesleg a LOST-ban is annyit hangoztatnak), hogy a Végzetünkön nem lehet változtatni, ergo minden előre meg van írva. Szerintem ez elve hülyeség, hiszen ez azt jelentené, hogy nem létezik szabad akarat, az emberek pedig csak Isten játékszerei. Erre próbál rácáfolni ez az epizód, amikor Anna visszamegy, hogy változtasson a Végzeten, azaz hogy Sam legyen Lucifer porhüvelye. Bár ez elég karakteridegen dolog Annától, hiszen eddig, akár csak Cas, ő is fellázadt a Menny ellen, de végül börtönbe kerül. Csak azt tudom elképzelni, amit Cas is mondott korábban, hogy nem szökött meg, hanem elengedték azzal a feladattal, hogy ölje meg Sam szüleit. Viszont ez azért nem stimmel, mert Mihály végzett Annával, tehát mégsem küldhette a Menny. :) Ez az egyedüli dolog, ami nincs teljesen a helyén az epizódban, ezt leszámítva szinte majdnem tökéletes. Összesen 2 akciójelenet ha van ebben a részben, viszont a sok remekül megírt párbeszéd sokat dob rajta. Gondolok itt Sammy és John beszélgetésére, annak tudatában, hogy John Sam apja. Furcsa volt hallani Samtől, hogy bár régebben gyűlölte az apjában a vadászatot, mára mégis megérti és sajnálja, hogy ezt nem tudta vele is közölni. A másik, még jobb ilyen párbeszéd Dean és Mary között zajlott, amikor Dean bevallotta a csajnak, hogy ő az anyja. Megható percek voltak, ahogy Dean másodszor is meg próbálta akadályozni Mary leendő halálát és inkább meghalt (meg sem született) volna, hogy az anyja (és apja) élhessen. De mint kiderült már késő volt, Mary hasában rugdalózott a kis Dean. Sam részéről egyébként még az tetszett, hogy ő is kész lett volna meghalni, csakhogy ne tudjon bele költözni Lucifer. Cas természetesen lebeszélte róla és megpróbált más megoldás után keresni. Hihetetlen, hogy ebben a sorozatban az angyalokat valóságos szörnyekként (akár a démonokat) mutatják be, egyedül Castiel maradt az egyetlen jófiú angyal. Mihályt szándékait nem igazán sikerült bővebben megismernem annál, mint amennyit eddig is tudtunk: Dean testében ki akarja csinálni (az addigra valószínűleg már Sam testében lévő) Lucifert, hogy "béke" legyen a Földön. Aztán következett a már bemutatott hasonlat a Sam-Dean, Lucifer-Mihály testvérpár és meglepően azonos életútjuk között. Isten talán Johnra akar utalni, de ne túlozzunk.

Szóval érdekes ennyiszer hallani, hogy a Végzet elkerülhetetlen és nincs szabad akarat, Sam és Dean pedig úgyis igent fognak mondani. Akkor mi értelme az egész életnek, ha minden előre meg van írva és nem változtathatunk a nekünk megírt Sorsunkon?

Anna halála tetszett, teljesen megérdemelte, még akkor is ha egy felsőbb cél érdekében akarta megölni Sammyt, vagyis a szüleit. Bár ha Anna is tudta, hogy a Végzet elkerülhetetlen, akkor egyáltalán minek ment vissza a múltba, hogy változtasson rajta? ;) Uriel feltűnése is érdekes volt, bár először nem értettem, hogy lehet életben.

Aztán természetesen következett a memóriatörlés Mary és John részére, ami maximálisan megelőzi a különféle időparadoxonokat, mivel Mary és John semmire nem emlékszik a jövőbeli fiaikkal való találkozásból. Sajnálatos viszont, hogy Mary is besétált a gyerekszobába. De ez a Végzet, vagy mi. Egyébként a John testében felbukkanó Mihály remekül játszott (a színészre gondolok), nem volt se túl kedves, se túl gonosz. Ideje volt már felbukkannia, miután az 5. évad eleje óta róla van szó. Mary is szimpatikus, sőt tetszetős volt, mind a karakter, mind a színésznő. :D

Nem tudom mi lesz még itt a későbbiekben, jóslatokba pedig hülyeség lenne bocsátkozni, de biztos vagyok benne, hogy ütős finálét kapunk, ami még a folyamatosan kritizálók szájára is odafagyasztja majd a grimaszt. :D

 

10/9

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon klasszul alakulnak a dolgok a LOST-ban. Sayidra rájár a rúd. Az alternatív szál már nem annyira izgis de vannak érdekes pillanatok benne. A rész végét úgy ahogy ki lehet következtetni de amúgy egész jóra sikerált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jó volt... de ugye nem gondolta senki, hogy minden egyes rész minimum az évadnyitó szintjét fogja hozni utolsó évad ide vagy oda?. A sorozatoknál már csak így megy... vannak bitang erős és átlagos részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jó volt... de ugye nem gondolta senki, hogy minden egyes rész minimum az évadnyitó szintjét fogja hozni utolsó évad ide vagy oda?. A sorozatoknál már csak így megy... vannak bitang erős és átlagos részek.
Na ne mondd.

Persze hogy jó volt, de a Lostnál nem ez az átlagos minőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Spoiler:

Nem volt ez rossz befejezés :D Persze megint előjött, hogy ha összefogunk, akkor győzhetünk, és a többi, de jó volt ez így. Hiroékat én is sajnáltam, de végül is Charlie-nak szép élete volt így is. Történhetett volna sokkal rosszabb is vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.