Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gyerekek, Bauerék komolyan gondolták a nyolcadik évadban ezt a Salamon t*két is megszégyenítő ragyogást a sok csili-vili high-tech vitrinkijelzővel? Engem r*hadtul frusztrál. Nem gondoltam volna, hogy visszasírom az előző évadokban hallott csengőhangot, melytől azért idővel már a falra tudtam volna mászni.

 

Dzséjt, hol tartasz? Megvolt már amikor Bauer "továbbképzésre" megy McClanehez és Walkerhez a texasi kopóhoz? :D :D ;)

Nem semmit fejlődött a srác. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie 24:

 

Engem mondjuk nem zavart sőt kicsit menőnek is éreztem, persze én sem elsőre, de hozzá lehet szokni. Viszont mentségükre az hozzá lehet venni, hogy ha kiszámolod, az első évad és a 8. közt eltelt évek szerint ez már rég a jövőben játszódik, szóval miért ne lehetne ilyen kütyüjük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem sem zavart különösebben a high-tech cuccok használata, örültem neki, hogy ezzel is érzékeltették a technika fejlődését. Egyébként épp ezért az egyik kedvencem a 7. évad is, mert el mert rugaszkodni az addigi alapfeltételektől (LA, CTU, stb.) és új dolgokat mutatott. 6 évad után szerintem bőven rá fért a sorozatra a megújulás. Ami nekem be is jött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, hol tartasz? Megvolt már amikor Bauer "továbbképzésre" megy McClanehez és Walkerhez a texasi kopóhoz? :D :D ;)

Nem semmit fejlődött a srác. :)

Háááát... én megrekedtem a harmadik évadnál. Majd egyszer csak folytatom, de most valahogy nincs hozzá hangulatom. De nem töröltem, amikor eljő az ideje, megy tovább a terrorista vadászat.

 

Terra Nova 1x03 Instinct: tetszik ez a sorozat. Ha kibírja a kezdést, és az idióta amcsik nem nyírják ki bárgyúságukkal, frankó kis sci-fi lehet belőle. Egyelőre a Stargate-hez tudnám hasonlítani, az SG-1-hoz és az Atlantishoz, amit beoltottak az Avatarral és a Jurassic Parkkal. Könnyed, humoros, kalandos, akciós, kedvelhető karakterekkel. Kíváncsi vagyok, a készítők megmaradnak-e a Deep Space Nine-nál tanultaknál, és egyelőre haladnak a részről részre felállással, hogy aztán végül egybefüggő sztori legyen az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kéne már néznem az előző évadot...

Majd egyszer csak megnézed :)

 

Nem gondoltam volna, hogy visszasírom az előző évadokban hallott csengőhangot, melytől azért idővel már a falra tudtam volna mászni.

Nekem is zavaró volt a sok csili-vili. Ellenben ez a telefoncsörgés az sms-hangom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terra Nova

 

 

Jó volt a harmadik rész is. A humor faktor nagyon a helyén van és a morális kérdéseknek is szépen megágyaztak. Például észrevehető, hogy nehezen akar az ember elszakadni a pusztító vágyától ( nehezen tanul a hibáiból), még jó hogy kéznél volt ez a feromon ötlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 5x1 zseniális folytatás!

 

Hát azt hiszem én bírni fogom Mattet is. Nagyon jó arc, Amy pedig egy csodaszép lány. Öröm lesz nézni. Ez, hogy rögtön az első részben meg kellett a világot menteni a felperzseléstől, marha jó volt. És a végén amikor beöltözött és az idegeneket visszahívta: Fussatok! :D és akkor lejátszották az összes eddigi doktort...hát azon megborzongtam. ÉS már most felvezettek egy nagyobb szálat, ez a "csenddel". kíváncsi leszek rá. Viszont az új tardist még szokni kell. ááá de jó rész volt alig várom, hogy megnézzem még1x. aztán angolul és így tovább. sok az az 1 hét mire jön a köv rész. :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=XologeBUKmA

 

 

Ááá és most nézem, hogy heti 2 részt ad az AXN! :rock:

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg érdekes volt a Dexter, de nem is a történet szempontjából. Kb mint ha más sorozatot néztem volna.

 

Az egész iszonyú sötét hangulatú lett, ami abból a szempontból fura hogy mindig az adta a Dexter velejét, hogy a legbrutálisabb jelenetek is Miami élénk színeiben pompáztak, alatta mexikói zene szólt, és az egésznek volt egy könnyed hangulata. Ezzel szemben az új évadban minden fekete vagy sötét tónusban úszik, a zene vészjósló, Dexter belső monológja nyomottabb és monotonabb mint valaha és az egész paliból meg úgy egészben árad a fáradtság és az öregség érzete (az előző évadban se nézett ki túl jól, érthetően, de itt egészen más a kisugárzása). Ehhez hozzájön persze ez az új brutális gyilkosság(sorozat).

 

Épp tegnap fejeztem be a negyedik évadot újra, és ég és föld a különbség.

Érdekes, nekem nem volt ilyen érzésem.

Dexter valóban fáradtabb és nyúzottabb, mint volt (egyre nagyobb múltbéli terhet cipel magával, így nem csoda), de amúgy az epizód hangulatában annyira nem köszönt ez vissza számomra. Jó kezdés, kíváncsi leszek, az aktuális gyilkos páros hogy képzeli el a továbbiakat, mire akarják megtanítani Miami népét. Mert az tuti, hogy valami vallásos hátterű rendrakásról van szó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Donát:

 

Nézzük meg ezeket a képeket, az egyiken élénk színek vannak, amik végig kísérték az epizódokat, a másikon hiába van napsütéses tengerparti helyszín, mégis sötét és kontrasztos színek ülnek mindenhol. Ami szintén végig jelen van.

 

Továbbá régebben mikor Harry megjelent akkor minden fehéres színben úszott, most ezt is kivették.

 

Dexternek meg épp hogy most kéne elemében lennie, mindenhol csak azt ígérték az írók hogy Dexter iszonyat sokat fejlődött, ez a magabiztosság évada, satöbbi. Eddig Michael játékában volt egyfajta játékosság is, most meg szerintem fapofával mondja fel a forgatókönyvet, nem kicsit fáradtan. Persze ez lehet rendezői utasítás is, nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Donát:

 

Nézzük meg ezeket a képeket, az egyiken élénk színek vannak, amik végig kísérték az epizódokat, a másikon hiába van napsütéses tengerparti helyszín, mégis sötét és kontrasztos színek ülnek mindenhol. Ami szintén végig jelen van.

 

Továbbá régebben mikor Harry megjelent akkor minden fehéres színben úszott, most ezt is kivették.

 

Dexternek meg épp hogy most kéne elemében lennie, mindenhol csak azt ígérték az írók hogy Dexter iszonyat sokat fejlődött, ez a magabiztosság évada, satöbbi. Eddig Michael játékában volt egyfajta játékosság is, most meg szerintem fapofával mondja fel a forgatókönyvet, nem kicsit fáradtan. Persze ez lehet rendezői utasítás is, nem tudom.

 

 

 

Amikor kicsinálta a focistát, nem éppen fapofával tette. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Donát:

 

Nézzük meg ezeket a képeket, az egyiken élénk színek vannak, amik végig kísérték az epizódokat, a másikon hiába van napsütéses tengerparti helyszín, mégis sötét és kontrasztos színek ülnek mindenhol. Ami szintén végig jelen van.

 

Továbbá régebben mikor Harry megjelent akkor minden fehéres színben úszott, most ezt is kivették.

 

Dexternek meg épp hogy most kéne elemében lennie, mindenhol csak azt ígérték az írók hogy Dexter iszonyat sokat fejlődött, ez a magabiztosság évada, satöbbi. Eddig Michael játékában volt egyfajta játékosság is, most meg szerintem fapofával mondja fel a forgatókönyvet, nem kicsit fáradtan. Persze ez lehet rendezői utasítás is, nem tudom.

Részleteiben igazad van, de mégis, az epizód hangulata összességében nem ezt adta vissza számomra. Máskülönben pedig, ez csak az első rész volt, majd meglátjuk, hogy folytatódik. Nem kizárt, hogy komorabbá akarják tenni, és ez a váltás Dexter életútjába is beleillik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor 5x2: Hát ez sem volt semmi! :D

 

Ez a föld teknős metafóra nagyon ütött. full horror résznek indult és valami egészen más lett a végére. szuper volt.valahogy már most sokkal darkosabb mint az előzőek. Amyt imádom, és Matt is nagyon jó, de 2 rész még nem volt elég ahhoz, hogy teljesen megszokjam és lecserélje Davidet. A Mosolygók nagyon kemények voltak, és maga a történet is, ahogy mindenki felejtett inkább. Kíváncsi leszek a köv részre, mert úgy olvastam ez a Dalekos rész az évad leggyengébbje lesz... hmmdoctor-who-beast-below_smilers.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy haladtam a Doktorral, mindig gondoltam, hogy na most írok róla... csak megnézem még ezt a részt meg amazt. Most ott tartok, hog ledaráltam az első négy évadot plusz a hozzájuk tartozó specialokat, de már az ötösnek is megnéztem a nyitórészét. Így hirtelenjében: váó!

 

Azoknak akik nem követik és nemtudják eldönteni, hogy nézzék-e vagy sem spoilermentesen, de néhány fogodzót adva: mint kudar irta a főhős egy idő lord aki térben és időben bármerre tud utazni. A kalandjai nagyrészt epizodikusak: a hosszabb történetek két részt foglalnak el, de többségében egy részesek. Ettől persze még vannak visszautalgatások és vannak sztorik amiknek a megértéséhez komplett évadok kellenek. Bár a régi, évtizedekkel ezelötti epizódokra is vannak visszacsatolások, gond nélkül lehet őket érteni. Erre figyeltek. A műfaja angol vígjáték, '60-as évekbeli sci-fi, krimi, kosztömős film és egy csiptenyi klasszikus horror elegye (bár az explicit durvaságot messziről kerülik). A recept részről részre változik: hol több a kuncogás, hol a rejtély és az akció. A teljes élvezetéhez érdemes kedvelni a régivágású sci-fi kalandfilmeket. Ez annyira domináns, hogy aki ezt nem csípi az valszeg a Doktor kalandjait se fogja. Az effektek meglepően gyorsan fejlődnek: az utolsó évadok néhol már mozifilm szintű CGI effektekkel bírnak. Ezzel más Doktor fanok valszeg vitatkozni fognak, de az epizodikussága miatt nálam a szinvonal néhol ingadozott... de nagyrészt szerettem. Annyira, hogy a most futó sorozatok közül egyértelmű kedvenccé vált. Ami miatt -többek között- kedvelni lehet: a kacifántos megoldások. Mint egy kiváló sci-fi novellás kötet amiknek a végénél felcsettintünk, annyira frappáns a megoldás. Ja és mert néha óriási szíve van a sorozatnak.

 

És akkor részleteiben a spoiler gomb mögött

 

 

 

I.évad

Eccleston kiváló Doktor. Ahogy belép a színre rögtön megkedveltem, ráadásul az első kalandok nagyon frappánsak. Amikor lezuhan az UFO Londonra, majd kiderül hogy egy malac vezeti, akinek az igazi földönkivüliek babráltak az agyával már tudtam, hogy imádni fogom. Az Ősellenség című rész ráadásul rögtön rávilágit, hogy a bumfordi diszletek között bizony komoly drámára is képesek. Nagyon kiegyensúlyozott évad (a második világháborús részektől letettem az állam), egyedül a zárásával nem voltam kibékülve. Egyébként is szinte tendencia, hogy a végén nagyot akarnak mutatni, de ez néha kisiklik és itt nálam egyértelműen rezgett a talaj.

A Christmas Invasion viszont 10/10! Mindig szerettem a régi idők B-filmjeit és ez tökéletesen idézi meg őket, ráadásul azzal, hogy a Doktor "kómában" van remekül adja a feszültséget is. Megy neki a kalaplengetés.

 

II. évad

Nagyon nehezen szoktam meg az új Doktort, mivel mint mondtam Ecclestonnal maximálisan meg voltam elégedve. Itt jegyzem meg, hogy nekem rendszerint a történelmi visszaugrások jönnek be a legkevésbé. Valamiért nehezen teszem magam túl rajta, hogy ilyen egyszerüen bánnak egykorvolt bonyolult lelkekkel és egyéniségekkel. Mégis az egyik legemlékezetesebb epizód és ahol áttört a gát és megszerettem az új Doktort pont egy kosztümös epizód: "The Girl in the Fireplace" (Parókás intrikák a magyar szinkronosnál). Óriási ötlet és mikor a végén kiderül, hogy mi volt a hajó neve ami megmagyaráz mindent... még igy visszagondolva is beleborzongok. Az egyik legjobb zárás.

Másik nagy kedvenc: Love & Monsters, ahol csak a végén van Doktor, egyébként egy csapatot követünk, akik a Doktorral foglalkoznak. Az évad végén pedig a búcsú Rose-tól... annak ellenére hatodtam meg, hogy egyébként olyan nagyon nem csiptem Rose-t. Oké volt, de semmi különös. Én lepődtem meg a legjobban, hogy sajnálom az elválást. A Sátános részek a fekete lyukkal viszont szerintem kifejezetten gyengék lettek.

A Special (The Runaway Bride) itt is 10/10-es. Baromi jó szörny, nagyon jó humor. Egyik legjobb Doktor epizód.

 

III. évad

Mikor képekről láttam, hogy ki lesz a következő útitárs picit húztam a számat, de az első rész után már egy rossz szót se szóltam: Martha Jones kiváló útitárs, ráadásul rögtön a nyitóepizód (amiben a kórház a Holdon terem) az egyik legjobb is. Ezek után viszont változott a szinvonal: a közlekedési dugós fenomenális, de a Manhattan-es részeket szabályszerűen untam. Itt tartottam is egy pár napos pihenőt. Aztán a Lazarus kísérlet rögtön vissza is hozta a hitemet (te jó ég, milyen jól néz már ki az a szörny!). A fanság legbiztosabb jele azt hiszem, hogy ekkor már a Torchwood sorozatot is elkezdtem mellette nézni. Bár a Doktor emberként-szál nem volt annyira frenetikus, de a Pislantás a "mozgó" angyalszobrokkal beverekedte magát a legjobb Doktor részek Top10-es listájára. A záró trilógia pedig jó volt. Nem kiemelkedő, nem áll-letevős, de jó.

A special a repülő Titanic-al ezúttal nem okozott akkora katarzist, mint a korábbiak, de rendben volt.

 

IV. évad

Mivel a Runaway Bride nagy kedvenc lett, ezért nagyon megörültem az új útitársnak. Ráadásul már megint 10/10-es kezdés a zsírgyerekekkel... az a jelenet, ahol Donna és a Doktor mutogatva magyaráznak egymásnak, majd kiderül, hogy mindenki őket nézi... na itt nemcsak mosolyogtam de hangosan felkacagtam. Viszont a későbbi részekben már szoknom kellett Donnát, aki néhol hajlamos volt felvenni a hárpia szerepét. Viszont itt jöttek be a szontárok és itt kaptak a korábbinál jóval nagyobb hangsúlyt az oodok... mindkettőért jár a készitőknek a piros pont. A Doktor lánya rész viszont gagyi volt szerintem: azok a "delfinek", meg ahogy Martha beszélget az egyikkel... na ne már.

De minden csalódottságot felszippantott az utsó három rész, ami epikus, bokaf*s*s és még ragozhatnám. Itt sikerült ami korábban csak bukdácsolva ment: nagyívűen tették ki a pontot az évad végére.

The Next Doctor - ilyen egy jó különkiadás. A Zs-kategóriás sci-fik látványvilága keverve a Doktor humorával és kalanddal.

Planet of the Dead - Dettó.

The Waters of Mars - Egészen odáig, hogy a Doktor sétál el és berobban az űrhajó, fenomenális. Óriási dráma, amit aztán nyakon vágnak azzal, hogy a Doktor minden korábbi elvével szembe menve visszafordul és megmenti a bázis kutatóit. WTF!

The End of Time Part 1 + 2 - Az első részen még fészkelödtem. Ezt a másik idő lordot már korábban se csiptem annyira. Most meg mindenkiből Mester lesz. Érdekel ez engem? A második rész elejéig határozottan úgy gondoltam, hogy nem. Aztán mikor a Doktor meg Donna nagyfaterja dumálnak az űrhajón, meg megindulnak a Földnek (sőt a Doktor megragadja a pisztolyt!)... na ott már magával ragadott. A búcsú pedig szép volt, különösen Rose-tól.

 

Az ötödik évadból még csak egy részt láttam, de már most bele vagyok zúgva. Matt Smith játéka frenetikus, Amy Pond az eddigi legjobb útitársnak tűnik, az effektek pedig már tényleg csak egy karnyújtásnyira vannak a mozi szinvonaltól.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supernatural - 7x03

 

Az eheti részt inkább átlagosnak mondanám, de ez nem jelenti azt, hogy nem volt jó.

A végén csalódtam Dean-ben, igazán életben hagyhatta volna a csajt. Volt már példa rá, hogy életben hagytak ártalmatlan szörnyeket (pl. 2. évad).

 

 

A következő is jónak tűnik:

http://www.youtube.com/watch?v=m6ehrWWW0DE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.