Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bomarr nehéz a TW hangulatához hozzá szokni, az már tuti. Az elején nekem sem tetszett, de egyre jobb lesz, a 3-4. meg kifejezetten zseniális.

Ráadásul én ezzel kezdtem és nem a dokival, és így egy csomó dolgot nem értettem...

 

Ja és Riddick ha már úgyis szereted a Doki zenéjét is, ez is tetszeni fog. :D

http://www.youtube.com/watch?v=UJd5ldQXJdo

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torchwood:

 

Egészen más mint a doktor. Sokkal drámaibb kevesebb akcióval, viszont annál jobb történetekkel. Persze számomra meg sok közelíti a doktort, de nagyon jók a karakterek. Az első 2 évad epizódikus, míg a 3-4. pedig egy évad egy sztori, de azok nagyon ütnek. És hát nyílván vannak átfedések a 2 sori között, és bár a doki nem lesz benne soha, elég sokszor emlegeti Jack kapitány. Ja ami még fura lehet, hogy nagyon biszex a sorozat. Gyakorlatilag mindenki az, nekem ez kicsit fura volt az elején, de aztán megszoktam. :)

 

 

 

Jack kapitány is az?

Egyébként ez egy kicsit mellbe vágott... lehet ez egyértelművé is teszi, hogy nem kell ezt néznem. Én nem szeretem ezt a biszexualizálódást meg homokozást :( számomra mindig rohadt kiábrándító

 

 

A zene állat, és mintha már hallottam is volna. (Nem volt belőle részlet a Dokiban?)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torchwood

 

Én az első három részen vagyok túl. Ott csak egy leszbi csók volt. kudar erre én is kiváncsi vagyok: Jack kapitány ugye nem meleg?

 

 

Inkább biszex. De erre már volt utalás a Doctor Who-s részében is. Engem egyébként valahogy rohadtul nem izgat egy karakter szexualitása, semmit nem von le a jelleméből.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, Riddick:

 

A legmelegebb. :D Bár próbálják bisexnek beállítani, mindenki a meleg szuperhőst látja csak. Amúgy engem is rettenetesen idegesít és viszolygok tőle, de mondom, hozzá lehet szokni, és nyílván nem ekörül forog a sori. ÉS Bomarr már az első részben kapott Owen is egy csókot egy pasitól. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torchwood

 

A szexualitás csak akkor független a karaktertől ha nem foglalkoznak vele a sorozatban. Ha igen akkor más egy karakter, ha homi és más ha nem. Ha Anakin meleg akkor például akkor az egész SW másképp alakul például :D Jack kapitányról én eddig azt hittem hogy ő a nagy nőcsábító, ugyhogy ez most elég nagy meglepetés. De majd meglátom, hogy ezt hogy sikerült megoldani.

 

kudar: Lehet akkor mentem ki a hütőhöz vagy ilyesmi de akkor erről lemaradtam :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig már a Doktorban is eléggé nyílvánvaló volt, hogy

Jacknak Bi hajlamai vannak. A doktor felé is kacsingatott ha jól emlékszem, persze lehet ez nekem azért tűnt fel, mert előbb láttam a TWot. De hidd el ez még nem fog elvenni a karakteréből semmit, ugyanúgy nőcsábász is. :)

 

 

De inkább az 5-6. évadról írj. :D

http://www.youtube.com/watch?v=fYSij6houls

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torchwood

 

 

Azért remélem meleg ágyjelenetek nincsenek benne (se férfi se női vonatkozásban)... de nem is értem, oké, hogy nem vesz el semmit a karakterből, de egyáltalán MINEK ezt eröltetni?... fel nem fogom. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az ígéretek szerint Doctor Who V. évad spoilermentesen.

 

Azt tudni kell, hogy az előző évadhoz képest a stábban komoly változások álltak be. A korábbi vezető író (Russell T Davies) távozott, helyét pedig átvette Steven Moffatt, aki korábban csupán pár részt írt (pl. a remek "Pislantást"). De ennél ő picit több is lett: producerként gyakorlatilag átvette a kormánykereket a show felett. Hogy milyen hatással lett ez a frenchise-ra? Nos az ötödik évadig a Doctor Who volt a sorozat amit kedveltem. Innentől viszont ez lett a sorozat amiért odavagyok. Minden más -beleértve a korábbi Doctor Who évadokat is- csak egy nagy kihagyással követheti nálam a dobogó első helyezettjét.

Bár már az első pár epizódon is éreztem, hogy erősebb a rendezés, de a negyedik és az ötödik résszel érkező dupla-sztori ("Az angyalok ideje", "Hús és Kő") volt az aminél átszakadt nálam a gát és megadtam magam a szériának. Ez az olykor bohókás sorozat olyan sci-fi hangulatot rittyentett a képernyőmre, hogy már nem tudott lejjebb esni az állam. Ez már sokadlagos, de hogy tudták ilyen jól megcsinálni az effekteket? Tényleg nem tudtam hogy makettet, CGI-t nézek vagy a stáb beült egy űrhajóba és lefilmeztek az első útjukba eső idegen bolygót (oké, utóbbi kapcsán kétségeim vannak). Érdemes egyébként 720p-ben nézni, mert elég jól megdobja az élményt.

 

Mint korábban irtam én nem voltam annyira oda, ha a Doktor a történelmi korokba ruccant ki, de az ezt követő részekben még ezek is kiválóan működtek. Ami külön tetszik: Moffat nem feledkezik meg róla, hogy ez egy irdatlan hosszú széria, tele régi történettel. Azzal, hogy leporol néhány korosabb ötletet, akarva-akaratlan arra sarkallja a magamfajta rajongót, hogy pótolja be a klasszikus részeket is. A nyolcadik-kilencedik rész erre tipikus példa.

Valahol egyébként olvastam, hogy Matt Smith játéka olyan mintha magát a Doktort kérték volna fel, hogy játsza el a Doktort. Ennél jobb jellemzést én se tudnék rittyenteni. Energikus játéka minden korábbi szinészelődjét elhalványítja. Utastársai pedig valószinüleg a legjobban kidolgozott mellékszereplők a sorozat történetében. Van is egy meseszép rész: Amy's choice címmel, ami néhány meglepetés mellett mélységet ad nekik.

 

Az évadzáró: ez mindig kissé kínos kérdés a Doctor Who-nál, mivel az évadzáró az ahol rendszerint valami kolosszállissal akarnak előrukkolni, viszont ebből sokszor az lesz hogy a TÚL nagy fába beletörik a fejszéjük. Az ötödik zárása jó lett. Nem emiatt fogjuk emlegetni ezt se, de Moffat jól megoldotta (ellentétben a hatodikkal, ami viszont lenyűgöző lett, de erről majd később). A sok kavarás miatt mondjuk asszem még újranézem, de a szériát egyben nézve: le a kalappal. Szereztek egy rajongót.

 

2010-es karácsonyi különkiadás: ez az első karácsonyi Doctor Who film, ami nemcsak attól karácsonyi, hogy szenteste játszódik, hanem a sztoriban is központi szerepet kap a szeretet ünnepe. Nemcsak a legjobb Doctor Who special, de az egyik legjobb karácsonyi film. Igen, ennyire jó. Előjön a sorozat szentimentálisabb vonala és az eredmény meseszép. Az egyik főszerepben egyébként a Harry Potter filmek Dumbledore-jaként elhíresült Michael Gambon. 10-ből 11 pont a filmnek :D

 

Na azt hiszem kiárongtam magam. Majd máskor még futok egy hasonló kört a hatodik évaddal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor 5x4!! :) Do not blink!! :)

 

Hát eddig a legjobb rész az évadban, de nem is csoda, hisz az angyalok, az egyik legjobban kitalált ellenségek. Egy pillanatra sem tudtam félrenézni, és én is elég keveset pislogtam. :D River itt most kicsit ellenszenvesebb volt, és talán még rejtélyesebb mint az előző évadban, de kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. Egyszerűen remek meg van eddig írva ez a rész, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége. Remélem Amy megmarad ilyen puhán. :D És hát a cliffhanger, meg ahogy beszélgetett a halott "Bobbal" egyszerűen zseniális volt Hogy bírom ki jövő keddig? :D

 

 

Bomarr: én mondjuk már eddig is imádtam a sorit, de ez most így az 5. évadtól tényleg egész más. Tisztában vagyok minden váltással írók, stb.

Mondjuk ember legyen a talpán aki sorrendbe tudja tenni a dokikat. :D

Ja és én eddig egyik évadzárót sem találtam túlzónak, sőt pont az tetszett benne mindig, hogy ott aztán mindent beleadnak ami csak a csövön kifér.

Amúgy köszi szépen az írást, elég részletes lett. A 6.al ráérsz még messze vagyok tőle. :)

 

Riddick: sajnálom, de van :( (de csak a 4. évadban) :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis nálam is nagyjából ez történt: az imádat egy még nagyibb imádatba csapott át :D

 

Doctor 5x4

 

Ugye milyen erős a forgatókönyv? És ez a következő részre se fog leromlani :D Nekem nagyon tetszett a sok apróság is. Az hogy az odavetett félmondatokból milyen komplex háttér rajzolodik ki. Én egyébként ott pislogtam a legkevesebbet, amikor Amy nézi a képernyőn az angyalt. :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tyúúú... és én még csak most végeztem 'A képtelen bolygó' és 'Az ördöglyuk' (2x08 - 2x09) epizódokkal.

 

Nagyzserű kilátások, köszi Bomarr :) tulajdonképpen akkor csak még jobb lesz az, ami eleve kiváló! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, Riddick, kudar

 

Jack barátunk omniszexuális

 

 

Bomarr

 

Mit szólsz az új Dalekokhoz? :D

 

 

 

 

Az Impossible Planet egyik kedvenc részem.

 

Szeretem azokat a részeket, amikor régebbi univerzum túlélői szerepelnek.

 

 

Amúgy októberbe jön majd a The Adventure Game 2. évadának 1. része. The Gunpowder Plot címmel.

Az 1. évadhoz hasonlóan ez is hivatalos játék lesz. ;) Az író Phil Ford, aki a Doctor Who és 2 spin-off sorozatába is írt részeket. (DW: The Waters of Mars, TW: Something Borrowed)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

Túl vagyok a 2. évadon.

 

 

Nem semmi duplarészes finálé volt... az első évad fináléja is ütött, de ez talán még jobban. A Torchwood Vállalat elmehet a sunyiba... nem szimpatikus, talán ezzel + hogy kiderült a biszexualizálás.. el is dölt, hogy a Torchwood spin-off-ot nem fogom nézni.

 

A dalekeken mindig besírok, a WC pumpájuk valami zseniális. Illetve az első évadban nagyon király orditozós hangjuk volt (ez annyira nem jött át a második évad szinkronján, de nem volt rossz azért) a cyborgok is jó ellenfél, de a dalekekkel szemben semmik.

 

A Doktor 3D papírszemüveges "villogása" sem volt semmi :D

 

Érzelmes volt a befejezés, kíváncsi vagyok már nagyon a folytatásra, azt hiszem bele is kezdek!! ... főleg az epizód utolsó másodpercei miatt.:WTF :)

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézi közületek valaki a Terra Novát? A nézettségi adatokat elnézve óriási bukás lesz. 3 hét alatt két millió nézőt veszítettek és a hazai sorozatos fórumokon is csak fröcsögnek. És nem értem, hogy miért, hiszen egyáltalán nem rossz sorozat. A készítők is megmondták, hogy ez egy ilyen epizódikus családi drámasorozat lesz, akkor a nézők mégis miért számítanak másra? Szerintem egyáltalán nem érdemli meg ezt az össznépi fújjolást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg eljövök egy hétre otthonról, erre nem otthon hagytam a Castle-t? :D

 

Nézi közületek valaki a Terra Novát? A nézettségi adatokat elnézve óriási bukás lesz. 3 hét alatt két millió nézőt veszítettek és a hazai sorozatos fórumokon is csak fröcsögnek. És nem értem, hogy miért, hiszen egyáltalán nem rossz sorozat. A készítők is megmondták, hogy ez egy ilyen epizódikus családi drámasorozat lesz, akkor a nézők mégis miért számítanak másra? Szerintem egyáltalán nem érdemli meg ezt az össznépi fújjolást.

Én nézem, szerintem nagyon jó kis könnyed sorozat. Azt, hogy a fórumokon fröcsögnek, ne vedd figyelembe. Az divat, anélkül nem lesz férfi a tízéves (tapasztalataim alapján a nőkből hatványozottan kevesebb a f*szparaszt). Jó, nem egy csúcsminőség, nem ez lesz a következő Lost vagy 24, de a Stargate és Star Trek által hagyott könnyeden szórakoztató akció-sci-fi űrt betölti. Remélem nem kaszálják el, bár elég drága, így ha nem hozza a nézettséget, akkor... Pedig nem vártam, lehet éppen ezért jött be nagyon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a múlt hónapban előre lenyilatkoztam én kihagyom a Terra Novát. A dínós cuccok nem igazán tartoznak bele az érdeklődési körömbe.

 

Ma délelőtt úgy döntöttem lecsekkolom mit hoz ki Abrams és Nolan Dzsoni Emerson Miskával és Caviezel Jimmy-vel a Különvéleményben is felbukkanó bűnmegelőzős témából így letudtam a "Person of Interest" első három részét. Eddig az első része jött be a legjobban. Jimmy figurája (Reese) néha elég jól be tud badasodni de sajna ezt a második és harmadik részben visszább vették. Remélhetőleg később újra látható lesz amint "üt-vág és lő mindenkit" üzemmódba kapcsol.

 

http://www.youtube.com/watch?v=evNe9Jeh2Nc

 

Ettől a soritól Batmanusos Róka úr totál kibukna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Terra Nova nem kezdődött valami jól. Most néztem a nyitó duplarészt. Elég szomorú, hogy ebből az ötletből (emberek a dinók között) csak egy rakás közhelyet sikerült kihozni. A fiatal sráctól a falra másztam. Egy pohár vízben megtudnám folytani olyan idegesítő volt. Voltak jó elemek is, de nem annyi, hogy azonnal töltsem a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supernatural - 7x04

 

Nagyon jó kis rész volt, annak ellenére, hogy filler-epizódnak indult (aminek mellesleg szintén ideje volt már).

Jó, hogy elővettek régebbi emlékeket, főleg, ami Jo-t illeti, és megmutatták, hogy Dean-t bizony nyomasztják a tettei, illetve annak következményei. Sok jó párbeszéd elhangzott a "tárgyaláson", Oziriszt jól megoldották. Tetszett Sam, mint ügyvéd is, a rész végi beszólása pedig ott volt: "Néha Lucifer mosolyog rám a tükörből fogmosás közben." :D

 

Szóval jó rész volt, nekem bejött, várom a folytatást, főleg, ami a 7x06-ot illeti.

 

De a következő is jónak tűnik...

http://www.youtube.com/watch?v=UlhbMc8qYSA

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ezt is megéltem, fullra végeztem a 24-el. :) Ez a nyolcadik évad volt talán az mely nagyon megosztotta a tetszési indexemet. Az eleje förtelmesen pocsék volt, a vége meg zseniális. Összesítve annyit elmondhatok, hogy a sori erőssége a karaktereken és az izgalmi faktoron van, de ezen kívül a sok-sok sablonos közhely alaposan rontotta a renoméját. Jack Bauer a végére igazi gyilkológépé vált, szóval méltó helye lenne McClane mellett mondjuk egy közös filmben....esetleg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 4x04

 

 

Az első háromnegyede inkább átlagos volt, a vége viszont ütött. Úgy tűnik, végre megtörtént, Peter visszatért! Szerencsére nem húzták olyan sokáig, mint vártam. Tehát, ha jól értettem, amikor "kitörölték" Petert, valami módon képes volt az asztrális kivetülésre. Így viszont a visszatérésével nem áll vissza a régi kerékvágásba a megváltozott idősík, mivel Oliviáék nem emlékeznek rá. Komplikált, az biztos, viszont kíváncsian várom a folytatást további magyarázatok fényében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem kaszálják el, bár elég drága, így ha nem hozza a nézettséget, akkor... Pedig nem vártam, lehet éppen ezért jött be nagyon?

Hát, a ha a nézettség ilyen ütemben esik, akkor alighanem a Flashforward sorsára jut. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.