Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eddig szuper a DW, 3 rész után volt itt minden. Zombik, szellemek, űrlények, robotok és agresszív próbabák. :clap:

A szőke Rose nagyon bájos és szimpatikus, a doki is hozza a formáját.

 

10/7

7-e osztályzattal indul, mivel az új doktornál már úgyis 10/10 lesz az itteni beszámolók szerint :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök Jake. Lassan mindenki meg lesz fertőzve itt. :D

 

"Jövő hétfőtől forog a SHERLOCK harmadik évadja, és Benedict Cumberbatch elárulta, hogy ő és Martin Freeman is aláírt már egy negyedikhez is - a kérdés csak az, hogy mikor találnak majd rá időt, hogy megcsinálják."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW S01-04 és 05

 

kudar: Downton Abbey Matthew anyuka a fedélzeten :D (a sorozattal haladsz, a 2. évados karácsonyi különkiadást láttad már? :) )

 

 

Ezektől a fingó cipzáros idegenektől kirázott a hideg. :o:shocked: Angolos megoldása a testrablók támadásának :P

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Downton Abbey 3. évad: Na ezt is kivégeztem. Kellemes évad volt, talán kicsit lassabb mint az előző, ott azért történtek dolgok rendesen, de okot is adott rá pár dolog. Hű azt hiszem nem tudok sok mindent írni virágnyelven, szóval...

A birtok elvesztése jó sztori volt, és nagyon reméltem hogy Matt fogja megmenteni őket, és szerencsére így is lett. Mary és Ő nagyon szép kis pár. Bates bebörtönzése, hát nem hittem volna hogy ez bekövetkezik, de örültem nagyon amikor a végére kiengedték. Viszont az a bajom kicsit ezzel a sorozattal, hogy nem mernek belemenni a dolgokba, minden valahogy túl egyszerűen megoldódik. ahogy az affér Grantham és a szolgálónő között, vagy Bates kiengedése. Próbálták szivatni a börtönben, de ennél azért tudtak volna jobbat is. Kicsit lassú víz partot mos volt ez az évad, de a végére már nagyon tetszett. főleg az utolsó rész. Bármennyire is utálom Thomast, azért örütem, hogy így összefogtak érte. Sybil halála sokkolt, nem hittem volna hogy ilyet meglépnek, de örültem, itt a végén hogy Tom marad a babával. A végére szerencsére minden jól alakult. Viszont végig kísértett egy youtube videó, amikor még az első évadot néztem, mert azt hittem Death of Matthew volt a címe, de utóag most má látom hogy Death of William szóval hiába aggódtam, mert mondom itt az utolsó részben meghal, akkor azt nem hiszem el. :D szerencsére akkor még kevertem a szereplőket. A lényeg hogy jelenleg minden okés, mehet a gyerek gyártás, Thomas visszavan, Tom marad, a kastély új pénzügyi erőre kap, szóval most jöhetnek majd az újabb akadályok. viszont tényleg az örvegy viszi a sorozatot. annyira jó szövegei és arckifejezései vannak, hogy behalok rajta. :D :D

 

Ez az évad nekem egy 7,5/10es. Nem azt mondom, hogy legjobb dráma ami a TVben megy mert számomra azért a Dexter, a SoA és a Breaking Bad is jobb, de azért ez más kategória. Viszont örülök, hogy ahogy múlik az idő, egyre lazábbak lesznek a dolgok. :)

umbrella_slideshow_da3_01.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Róma 1. évad

HBO sorozatban még nem csalódtam, és ezúttal sem kellett. Akárcsak a Deadwood, vagy a Boardwalk Empire, a Róma is egy átélhető korképet fest az időszakról, amiben játszódik. A Spartacusnál jóval realistább és nekem a témája is jobban bejött, mivel mindig is szerettem a politikai intrikákat mozgóképen látni (pl a Boardwalkot is többek között ezért szeretem).

 

Nekem nagyon sok plusz infót is nyújott a sorozat, pl nem tudtam, hogy Brutus Pompeius oldalára állt, mikor az szembekerült Caesarral, vagy hogy Caesar azért fogadta fiának Brutust, mert annak anyja a szeretője volt. De a legjobb oldala a sorozatnak számomra, a szereplők közötti kapcsolatok alakulása.

Pompeius és Caesar szembekerülése volt az egyik legjobb szál. Azt eddig is tudtam, hogy Caesar kivégeztette Pompeius gyilkosát, de a olyan többlettel látta el ezt az eseményt is. Az évad egyik legszebb jelenete, mikor elégetik Pompeius maradványait.

A másik érdekes rész A Brutus-Caesar kapcsolat volt, ami számomra azért is volt fontos, mert eddig nem tudtam megérteni, hogy hogyan volt képes Brutus elárulni a saját nevelőapját. Most már valamilyen szinten megértem, milyen vívódás lehetett benne: választania kellett, a "köztársaság atyjának" leszármazottja, és a köztársaság "gyilkosának" fia szerep között.

Lucius Vorenus és Niobe kapcsolata sajnálom, hogy ilyen tragikus véget ért. Mikor sikerült megteremteniük a boldog házaséletet, a hatalmasok játszmája egy szempillantás alatt tönkretette azt. (Itt megjegyezném, hogy Indira Varma, a Niobét játszót színésznő valami gyönyörűszép :love:.

A színészi játék is nagyszerű, főleg a Caesart játszó Ciarán Hinds volt fantasztikus. Mikor megtudtam, hogy ő fogja játszani Mance-t a GoT-ban, kicsit furcsálltam, mivel a karaktert fiatalabbnak képzeltem el, de így, a Róma után öröm lesz viszontlátni (részben a közelgő GoT-os szereplése miatt is kezdtem el nézni a Rómát és nem csalódtam). A mellékszereplők közül kiemelném még David Bambert, akinek hála megszerettem Cicerót. Ha latinérettségi előtt néztem volna meg a sorozatot, biztos nagyobb kedvvel vetem bele magam a beszédei bemagolásának :D .

Az évad legjobb jelenetei: - A fent említett Pompeius temetése

- Caesar diadalmenete

-Caesar halála, ami szerény véleményem szerint groteszk módon a sorozatok történetében az egyik legszebb jelenet

 

 

A sorozatnak hála, beleszerettem az ókori Rómába, (ami nagy teljesítmény, mivel alsós korom óta a görög kultúra volt a favoritom és a rómait csak annak egy gyenge utánérzésének tekintettem) ráadásul fellelkesített a töri tanulás iránt, ami így egy hónappal az emelt érettségi előtt nem nagyon árt :D .

Ajánlom tehát mindenkinek a sorozatot, aki szereti az intrikákat, a történelmet, szeretné megismerni a hétköznapi életet az ókori Rómában, és nem riad vissza a naturalista ábrázolásmódtól (bár hangsúlyoznám, itt azért nem Spartacus féle öncélú vérfürdőkre kell gondolni).

 

Én a magam részéről rögvest bele is kezdek a 2. évadba :D .

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DownTon Abbey: Karácsonyi rész: ezzel vége a 3. évadnak és számomra a sorozatnak is

 

Pont...PONT amikor azt mondtam, gondoltam a rész végén, hogy mennyire jó volt ez a karácsonyi rész, hisz abban nem történhetnek rossz dolgok, és ebben is csupa móka kacagás és tánci és békülés volt, meg új gyerek, erre az utolsó percben kinyírják a legjobb arcot a sorozatban. Akkor mégsem láttam rosszul a youtube videonál. Matthew meghalt, és számomra ezzel a sorozat is. Konkrétan bárki mást megölhettek volna felőlem. Na jó Mr Bates lett volna a másik. De ez nem dráma, hanem át fog menni GoTba ahol az író kénye kedvére kinyír mindenkit.

 

Azért összességében tetszett a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DownTon Abbey

kudar, számodra

 

szimpatikus volt Thomas a homár inas karaktere? Az ő jellemfejlődése a legérdekesebb. Az első évadban igazi genyó szemétláda volt, a második évadban már mutatott fel pozitív megnyilvánulásokat a kórházban, hogy ő is érző ember. A 3 évadban már kezdtem sajnálni, mert szívatta rendesen O'brien meg a sors is, de az évad végére egészen kikupálódott a srác.

te hogy látod?

 

 

jah és nem

 

az író a hibás, hanem a Matthew-t játszó színész sajnos... Kerek perec kijelentette, hogy ő 3 évadra írt alá, nem vállalja a folytatást, mivel az amerikai filmes karrierre koncentrál, plusz nem tetszett neki a forgatókönyvben, hogy olyan bénám megjavult a lába, egyszer csak felállt, és pár nap múlva már szökdécselt.

Eleve a sorozatot 3 évadra tervezték, de USA-ban akkora siker lett, hogy plusz 2 évadot rendeltek be. Ha ez nincs, akkor a 3. évad végén mindenki boldog lenne.. Matthew-t se kellett volna ilyen hülyén kiírni.. Rohadt sikernek is megvan az ára látod... :D

Én azt mondom, ha nincs a karácsonyi rész, akkor összességében 10/8.5 a sorozat, a végén és is húztam a számat, ezért végül 10/8 lett a 3 évad együttesen.

Az első két évad 10/9.5 egyébként visszatekintve.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az új Doctor Who trailer az évad 2. felére. Nem libabőrözős, amcsi trailer, de ettől függetlenül iszonyat várós, tele új jelenetekkel. :D Már csak 2 hét! :)

Ui: az utolsó pár mp-re nagyon kíváncsi leszek. :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát bakker ezt nem tudtam. 2 trailer egy nap. Az amcsi egy sz-r!!! EZT NÉZZÉTEK MEG!!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=SRQu3MvRySA

 

Mi minden lesz itt. Jégharcosok, Tardis, Élő napszörny izé, szellemek, kiborgok és hát Oswin. :D Micsoda látvány és szörnyorgia. :D A jégharcos mozgása is tetszik, de az is ahogy kinéz,, nem sokat változtattak, de így mozgásban bejön. De a Kiborgok új kinézete sem semmi. :D áááááá

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell, az epizódok legyenek jók :D Nekem mindkét előzetes tetszett, de most már inkább nézném őket normál menetben.

 

Lok, a Rómát annak idején jó páran néztük és kibeszéltük :) Az archívum részben biztosan megtalálható még, de utólag elég nehéz visszakeresni, miket írtunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben én is haladok szép lassan a DW-val. :) Az első évad annak ellenére tetszett, hogy voltak valóban nagyon gázos részek. :D

Mert viszont volt két kiemelkedően jó történet: a gázmaszkos Empty Child-The Doctor Dances dupla, valamint a Dalek, ami abszolút helyreállította mérleget. :)

 

A második évad egyelőre kb. ugyanilyen szinten áll nálam, bár még nem láttam végig,

ott eddigi kedvenceim a Girl In The Fireplace és az Impossible Planet-The Satan Pit dupla, de még épp csak ezeknél tartok, szóval még bármi lehet. :)

 

Azonban továbbra is az ötödik évad a favorit, Matt Smith-szel, ami nem csoda, mert azt láttam először. :) Egyszer itt olvastam valakitől (sajnos nem emlékszem, kitől :oops: ), hogy mindenkinek az a legkedvesebb Dokija, akivel először találkozott, és ebben lehet valami. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy mindenkinek az a legkedvesebb Dokija, akivel először találkozott, és ebben lehet valami. :)

Azt lehet én írtam. :)

 

Amúgy movie posterek az új részekhez, legalábbis párhoz. :) Picit könnyebb összeilleszteni, hogy melyik részben ki lesz a gonosz. Rings of Akhaten nagyon várós! :)

 

297038_563422533690654_1655224998_n.jpg

45461_563422543690653_734908337_n.jpg

66687_563422547023986_2133642723_n.jpg

480005_563422567023984_903724693_n.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.