Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tegnap nem jutott eszembe hogy év eleje táján a "Frindzs" ötödik szezonját is befejeztem. Elég döcögősen ment. Tavaly az első három rész után jött egy hosszabb szünet majd utána valamikor még egy és így tovább. Valahogy nem volt meg hozzá se a kellő hangulatom. Pedig érdekes szezon lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nem jó showrunner odáig én se mennék, pláne, hogy ez az új évad összességében eléggé rendben volt (nekem 14 részből 11 kifejezetten tetszett), csak mintha az írás most tényleg jobban menne neki: a saját részei rendre kiválóak, mig az évad második felében az általa nagyon magasra tett lécet csak pár rész tudta megütni.

Szerintem az ő szintjét kb. egyetlen rész sem tudta megütni ebben az évadban, 2-3 olyan rész volt, ami legalább erősen megközelítette, persze ez csak az én véleményem. Az előző két évad esetén kb. egy -egy rész volt, ami nem tetszett annyira (és még az/azok sem voltak annyira rosszak, mint némelyik ebből az évadból), így a 7. szezon összességében gyengébbre sikerült azoknál. Ennek az okát lehetne boncolgatni, de sajnos most nem igazán tudom összekapni magam ez ügyben :oops: Azt hiszem, érdemes lesz erre a kérdéskörre kb. jövő ősszel/télen visszatérni :)

 

Tegnap nem jutott eszembe hogy év eleje táján a "Frindzs" ötödik szezonját is befejeztem. Elég döcögősen ment. Tavaly az első három rész után jött egy hosszabb szünet majd utána valamikor még egy és így tovább. Valahogy nem volt meg hozzá se a kellő hangulatom. Pedig érdekes szezon lett.

Valóban érdekes szezon volt. Most volna érdemes újra nézni az egész sorozatot, nekem van is kedvem hozzá. Lehet, hogy majd ősszel előveszem, és lassacskán végig nézem az összes részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh, most jól felcsigáztál!!!

Hát a köv rész az egyik legjobb könyvből készült, szerintem azt mindenki imádta, és hát az évadzáró meg... :D

Csak ne fald olyan gyorsan, mert aztán éhezés lesz még egy jó darabig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kis Sherlock, ezt elfelejtettem korábban megemlíteni.

 

"Ha kizárjuk a lehetetlent, ami marad, bármennyire is valószínűtlen, az az igazság."

Star Trek és Sherlock rajongó felemnek is marhára tetszett ez az idézet. Az epizódban úgy csinálták meg, mintha Sherlock Spocktól idézne (a mondat elhangzik a Star Trek VI: The Undiscovered Country-ban és a Star Trekben is), Watson még meg is említi a hegyes fülűt. De az igazi poén az, hogy a filmekben Spock ezt Sherlock Holmestól idézte. Ha ez nem paradoxon, akkor semmi. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a nő, általa Dexter karakterét egy új oldalról ismerhetjük meg. Alig egy hónap... határozottan tetszik ez a júniusi premier. :cool:

Remélem, valóban érdekes lesz a karakter, mert az alakítója egy remek színésznő, szóval remélhetőleg egy újabb nem mindennapi Dexter-karaktert kaphatunk a személyében.

 

Még egy kis Sherlock, ezt elfelejtettem korábban megemlíteni.

Ez tetszik, fantasztikus, mikre oda nem figyeltek a készítők :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Sajnos se ennek a topiknak a 100+ oldalát, se az elözményeit nem sikerült elolvasnom, de engedelmetekkel becsatlakoznék a sorozatrajongók táborába. ;) Én is Sherlock-imádó vagyok, és nem titok, nekem is a 2x01-epizód tetszik a legjobban.

 

Hannibált néztek? Épp most néztem meg a 8. részt az axn playeren (megint meló van...), és hátborzongatóan jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, elkezdtem a Spartacus: War of the Damnedt. Eddig bejön, a kissé suta Vengeance után sokkal összeszedettebbnek tűnik, sikerült jó rohadékokat találni, ráéreztek a nyílt harcok ízére (az előző évadban hiába voltak szabadok, végig olyan érzésem volt, mintha falak közt lennének), és Liam McIntyre is beleszokott a szerepébe (tök olyan érzésem van, mintha a fiatal Nathan Fillion lenne, csak sok tesztoszteront csámcsogott el).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, elkezdtem a Spartacus: War of the Damnedt. Eddig bejön, a kissé suta Vengeance után sokkal összeszedettebbnek tűnik, sikerült jó rohadékokat találni, ráéreztek a nyílt harcok ízére (az előző évadban hiába voltak szabadok, végig olyan érzésem volt, mintha falak közt lennének), és Liam McIntyre is beleszokott a szerepébe (tök olyan érzésem van, mintha a fiatal Nathan Fillion lenne, csak sok tesztoszteront csámcsogott el).

Apám kezdte el nézni, és folyton jön hozzám, hogy húú mi lesz így meg úgy. :D Persze konkrétumot nem mond, de érzem hogy egyre durvábbak a dolgok. :D neki kéne lassan esnem. :)

 

LeeLee: azt hiszem vannak itt Hannibal nézők is, de Sherlock tuti. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hannibált néztek? Épp most néztem meg a 8. részt az axn playeren (megint meló van...), és hátborzongatóan jó volt.

 

Hogy a viharba ne :D 2013 legjobb új sorozata. Elején fenttartásaim voltak, hogy Mikkelsen nem érhet fel Hopkins-al, de nagyon közel áll hozzá, egyszerűen zseniális. Persze Dancy is hozza a labilis Grahamat, de szerintem egyelőre még Mikkelsen viszi hátán a sorozatot. Legjobbak a főzős, kajálós jelenetek:

 

 

Crawford: - Mi ez a hús?

Hannibal: - Nyúl.

Crawford: - Akkor nem futott elég gyorsan.

bevágás: csávó fut Hannibal elől az erdőben

Hannibal: - Hát nem :D

 

 

 

Kíváncsi leszek a 4. évadra, akkorra érik el a Vörös Sárkányt történetét.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Doctor évadzáróját, és nagyon tetszett. Amilyen rossz volt az előző rész, ez olyan jóra sikeredett. Persze volt benne pár hatásvadász rész, de messze a tűréshatáron belül. :) Kár, hogy alig látom át a sorozatot, ezért igazából úgy istenigazából nem tudott letaglózni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek a 4. évadra, akkorra érik el a Vörös Sárkányt történetét.

 

Sajna állítólag második évad se biztos, hogy lesz már.

 

Szerk.: A sorozat FB oldala szerint viszont lesz új évad!!! A korábbi hírekkel együtt nézve nem sokon múlhatott, de a lényeg, hogy lesz :)

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a viharba ne :D 2013 legjobb új sorozata. Elején fenttartásaim voltak, hogy Mikkelsen nem érhet fel Hopkins-al, de nagyon közel áll hozzá, egyszerűen zseniális. Persze Dancy is hozza a labilis Grahamat, de szerintem egyelőre még Mikkelsen viszi hátán a sorozatot. Legjobbak a főzős, kajálós jelenetek:

 

 

Crawford: - Mi ez a hús?

Hannibal: - Nyúl.

Crawford: - Akkor nem futott elég gyorsan.

bevágás: csávó fut Hannibal elől az erdőben

Hannibal: - Hát nem :D

 

 

 

Kíváncsi leszek a 4. évadra, akkorra érik el a Vörös Sárkányt történetét.

 

Néha pusztulok az ilyen finom poénoktól. :D Csodálatosan fényképezett sorozat, minden pillanata hangulatos. Alig várom minden héten a szerdát.

A mostani rész fantasztikus volt.

Amikor verekedtek a végén, olyanok voltak, mint két veszett vadállat.

 

 

Szerkesztve: - LeeLee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus

 

Nivea, az az eszelős p*csa remélem mihamarabb, nagyon durván fog felfordulni. Jó lenne, ha már rég halott lenne, ha Crixus és ő valahol ott a bányák mélyén lelte volna kegyetlen halálát.

De úgy alapjáraton Spartacus bandájának nagy része remélem, hogy elhullik.

Hát igen, szép sorozat, négy rész alatt elérte, hogy a Rómaiaknak drukkoljak. Cracsus méltó ellenfele Spartacusnak, és legalább olyan emberi, mint a trák, de ami a többieket illeti, Spartacus brancsában csak állatok kódorognak. Na jó, Ganicus és Agenor még normális emberek.

Cézár meg nagyon király.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha pusztulok az ilyen finom poénoktól. :D Csodálatosan fényképezett sorozat, minden pillanata hangulatos. Alig várom minden héten a szerdát.

A mostani rész fantasztikus volt.

Amikor verekedtek a végén, olyanok voltak, mint két veszett vadállat.

 

 

 

Várd meg a következő részt, lesz benne egy kis mozdulata Hannibalnak ami nekem marhára bejött :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: TOS szinkron: úgy emlékszem azt írtad, hogy végig ugyanaz a csapat volt, nem? Csak azért kérdem, mert most az 1x11-ben Felföldi László helyett Sörös Sándor lett Kirk magyar hangja. Akkor ezek szerint innentől végig ő marad? Lesz még ilyen csere?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: TOS szinkron: úgy emlékszem azt írtad, hogy végig ugyanaz a csapat volt, nem? Csak azért kérdem, mert most az 1x11-ben Felföldi László helyett Sörös Sándor lett Kirk magyar hangja. Akkor ezek szerint innentől végig ő marad? Lesz még ilyen csere?

Sörös marad, ő az általános Kirk hang (ami kicsit zavaró lehet, mert később a Deep Space Nine főszereplőjének, Benjamin Sisko kapitánynak is ő a hangja).

Mondjuk, nem is emlékeztem arra, hogy Felföldi volt egy ideig Kirk hangja. :oops: Nekem a harmincas éveiben járó Jim egybeforrt Sörössel, az idős (T. J. Hooker változatú Kirk :lol: ) pedig Szersén Gyulával - bár a Csillagösvény második szinkronváltozatában újra Sörös szólaltatja meg, és ha jól rémlik, abban mindenki a TOS-os hangját kapta, mert azt a TV3 csinálta, míg az első változat még az M1-re készült.

Viszont a filmekben Kirk hangját leszámítva össze-vissza fogják cserélgetni a hangokat, azoknak azért sem javallom megtekintését magyarul, mert roppant zavaró, hogy az első részben Nagy Zoltán/R. Kárpáti Péter, aztán a 2-3. részben Rajhona Ádám, utána a 4. részben Kristóf Tibor, az 5-6. részben Perlaki István, a 11-12. részben pedig Szélyes Imre Spock hangja.

Mondjuk az olyan megszólalások is fület gyönyörködtetőek, mint szállító kabin (transzporter szoba), űrkabin (komp), vészsebesség (szubtérsebesség, a ka warp), lézer (fézer), Szpákk (Spock).

 

De a TNG-vel sem jobb a helyzet, sőt, ott az első két évadnak is két szinkronja van, meg a 9. filmnek is. :) Bár a neten azt hiszem az egységes Viasatos szinkron érhető el a sorozathoz, szóval az továbbra is nézhető magyarul, viszont a mozifilmeket ott még inkább javallott angolul nézni, mert csak a Nemezisben szólalnak meg a megszokott hangjukon az emberek (viszont legalább a szövegezés - a TOS-os érával ellentétben - egyezik a sorozatok szövegezésével, mert a 8-9-10 epizódok szinkronját ugyanazok csinálták, akik a sorozatokét; a 7. rész az Enterprise természetesen az újabb Trekkek kakukktojása, illetve hát a két új mozifilm, de az amúgy is úr éra -> mondjuk díjaztam volna, ha a red alert megmarad vörös riadónak, de hát túl sokat vártam el a mai magyar szinkronstúdióktól, két olyan szó lefordítása, ami nemhogy túl bonyolult, de több, mint száz Trek epizódban és tíz mozifilmben elhangzott már egységesen, meghaladja a mai kor teljesítő képességét :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aham. :D Hát a filmek egyelőre nem játszanak, de majd végiggondolom, hogy miképpen is legyen.

 

TOS 1x11-12

 

Ez egy nagyon érdekes rész pár volt. Talán ez tetszett eddig a legjobban, és szépen összekötötték az eredeti pilottal. A gond csak az, hogy a végét nem nagyon tudtam értelmezni. Eszerint a pilotban azért léphetett le a csaj Pyke illúziójával, mert 13 évvel később visszavitte Spock a sérült Pyke-ot? Vagy egyszerűen csak ilyen furán vágták össze a pilot képeit?

 

 

:lol: A következő rész úgy indul, hogy (1x13, a király lelkiismerete), hogy Kirk és egy másik pacák színházban ülnek. A másik pacák szinkronja Sörös Sándor, Kirkké pedig Felföldi László - újra. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most nézem a Star Treket, épp a 28. epizódnál tartok (The City on the Edge of Forever). Kirk hangcseréje Felföldi László halála miatt következett be, az pedig, hogy még pár részben ő a hang a Visszatérés a tiltott bolygóra után is, az eltérő sorrendek miatt lehet: más sorrend szerint készült a szinkron, mint amilyenben a feltöltő rendezte a részeket. Az utolsó Felföldis rész a Hadbíróság előtt (Court Marshall) lesz, ezen kívül még a Conscience of the Kingben és a The Galileo Sevenben adja ő Kirk hangját.

 

Egyébként, ha már itt tartunk, meg kell jegyeznem, hogy nagyon jó kis szinkront sikerült készíteni a sorozathoz, a legjobb választás talán R. Kárpáti Péter volt Spocknak, de Balázsi Gyula is remek McCoyként és Kirk hangját is eltalálták. Egyedül Uhura hangja nem tetszik, valami borzasztó élettelen, fahangot adtak szerencsétlennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TOS 1x11-12

 

Ez egy nagyon érdekes rész pár volt. Talán ez tetszett eddig a legjobban, és szépen összekötötték az eredeti pilottal. A gond csak az, hogy a végét nem nagyon tudtam értelmezni. Eszerint a pilotban azért léphetett le a csaj Pyke illúziójával, mert 13 évvel később visszavitte Spock a sérült Pyke-ot? Vagy egyszerűen csak ilyen furán vágták össze a pilot képeit?

 

 

Idétlenül vágták meg, mert amikor ez a duplaepizód készült, még olyan húsz évre volt az eredeti pilot bemutatása. Így ahelyett, hogy újraforgatták volna a végét, egyszerűen bevágták az eredeti befejezést, mintha Pike (nem Pyke ;) ) visszatért volna, és a csaj nem egy "álom-Pike-kal" ment vonult volna el. Persze mi már ismerjük a valóságot, így furcsán jön ki, de akkor senki sem láthatta a The Cage-t. Ezért is csinálta meg Roddenberry ezt a duplarészt, mert be akarta mutatni, csak nem kapott rá engedélyt. Hát, megkerülte a dolgot.

Amúgy én halálosan untam ezt a két részt.

 

 

Tényleg jó kis rész volt :) .

Egyébként valaki (Dzséjt :D) nem tudja az okát, hogy a viasat miért csak az első filmhez készített új szinkront?

Mert nem kapták meg az eredeti szinkron jogait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.