Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ja már láttam, de azért egy ilyen képet elfogadnék rendes minőségben nagy felbontásban. :D Nagyon álllllllat lesz! :rock:

 

 

Ha jól veszem ki, éppen a TARDIS-ban vannak. Tízes biztos ekkor mondja, hogy "You’ve redecorated! … I don’t like it."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Big Bang Theory Season 2

 

Első észrevétel: Doctor Sheldon a való életben már elmúlt 40 éves ááá!!! :shocked: :shocked: Kb 26-28 körülinek néztem a két évad alapján.. :whistle: Meglepett

4790251134_c2e050c627.jpg

 

Második észrevétel: Nagyon tetszik Penny, álmaim nője :love::D Van olyan rendes, hogy macskás altatódalt dúdol lefekvés előtt a másiknak. Tündéri :yes::P

 

5/5 továbbra is. Maradt a kiváló színvonal. Elképesztő jók a poénok, én főleg Wolowitz-on szakadok, meg a bájos édesanyján :lol: Nagyon jól kitalált karakter ő is. Mint a Jóbarátokban Joey, imádj a nőket, csak semmi se jön össze neki :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Howardot Joey-hoz hasonlítani egy elég érdekes húzás, mivel tökéletes ellentétei. :)

Sheldon a sorozat szerint is már túl van a harmincon (33 éves egész pontosan), de tény, Jim Parsons nem tűnik kereken negyvennek.

Arra már rájöttél, mi Penny családneve? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Hannibal sorozatot. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem darált be viszonylag hamar... a filmek után (én ugyebár azokat láttam a sorozat előtt többször is) kicsit idegen, de hamar megszokható.

 

Ami nagyon tetszik az a színészgárda és a rendkívül érdekes ügyek (minden groteszkségük ellenére).

 

Azért pár dolog kevésbé tetszik. Pl szerintem Willt nagyon labilisnak ábrázolják. Se a 86-os eredeti filmben, sem a 2002-es Vörös sárkányban (remake) nem volt ilyen labilis és zavart. (És ahogy tudom a regényben sem!) Végül is nem baj, gondolom majd Lecter kezelése lesz rá később jó hatással, amikor is javulni fog az állapota (passz, csak tippelek...)

+ nem stimmel itt még pár dolog: Lectert a regényben 1975-ben leplezte le és "fogta el" Will. A filmben 1980-ban! A sorozat cselekménye ugyebár évekkel a Vörös sárkány előtt játszódik, időben mégis a jelenbe (2012/2013) helyzeték a cselekmény időpontját... és Lectert sem egy idős embernek ábrázolják, pláne, hogy 1933-ban született (a regény és a filmek szerint is) Litvániában! Ami azt jelenti, hogy ha a sorozat napjainkban játszódik, akkor Lecternek már 80 évesnek kellene lennie, nos láthatóan nem annyi.

 

De nem lényeg, végül is a BBC Sherlock-ot is napjainkba helyezte és remekül működik is. Csak azért említettem meg, mert a filmekhez (és a regényekhez) mérten fura ez a koncepció!

 

Most tolom a 6. részt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Will betegségére fogsz választ kapni - amúgy meg ezért nem jó túl sokat tudni a könyvekből, mert akkor ilyen kérdések merülnek fel. :D Csak élvezd. Amúgy szerintem kb a 6. résznél kezd csak igazán beindulni az egész.

És mi az hogy a groteszksága ellenére? Ebben a sorozat ez az egyik legegyedibb dolog. Messze veri "betegségben" (jó értelemben) az összes nyomozós sorozatot. :) De örülök hogy tetszik, és ez csak folytatódni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legutóbb, mikor a Vörös Sárkánnyal kapcsolatban feljött a sorozat, akkor írtam, hogy a groteszksége (amit eddig a trailerekben láttam) sem vonz túlságosan. Erre utaltam vissza ama lenti megjegyzésemmel.

 

És igen, nem jó belemerülni a könyvekbe (és a korábbi filmekbe), pont az ilyen dolgok miatt, mint amiket említettem (mert ha nem vonatkoztatunk el tőlük, akkor kizökkenthetnek)... de pont ebből látszik, hogy a mozifilmek sokkal koherensebbek és jobban követik a regényeket is. Éppen ezért ez a sorozat (legyen bármilyen jó is) a szememben a Lecter SAGA kánonját tekintve csak másodhegedűs lehet.... pont az elrugaszkodások miatt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani Dexi azért visszahozta benne kicsit a reményt, hogy kemény lesz az utolsó pár rész, és talán lesz egy rendes lezárás, de ezért Dexternek még erősen meg kell küzdenie. :D

 

Kíváncsi vagyok kik kerülnek végül az asztalára, és ki marad életben. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra már rájöttél, mi Penny családneve? :P

Nem :P De gondolom még te sem :P :P

 

Bing Bang Theory 3. évad eleje közben.

Na neeee!! Szóval a sci-fi fanatikus lángelmék nem néznek focit???

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter S08E09

 

 

 

Nem volt nagyon rossz rész, de ezzel együtt nem fedeztem fel benne semmi olyat, ami miatt azt mondanám, hogy változott a véleményem erről az évadról. Komoly hibákat nem tapasztaltam az epizódban, de ettől függetlenül kiszámítható volt és sok helyen már azt kell mondjam nevetséges.

A kiszámíthatóságról csak annyit, hogy bemásolom ide, a múltheti hozzászólásomat a Brain Surgeon-ről.

 

A gyilkos szerepére legkézenfekvőbb talán Oliver lenne (ő volt Cassie barátja), aki ismerte Cassiet így könnyen bejuthatott hozzá. Továbbá ő az egyetlen olyan figura, akit megismertünk (tehát azt feltételezzük, hogy nem csak egy random arcot tolnak be elénk a "fő gonosz" szerepére) és meg is lehetett az esélye a gyilkosságra. Az is mellette szól, hogy mikor Quinn kikérdezte Zachről, azt mondta, hogy nem látta, pedig a korábbi részekben volt egy jelenet, amikor együtt volt a srác Dexterrel és nem csak, hogy találkoztak, de még köszöntek is egymásnak. Az szerintem nem volt véletlen, hogy Zach-et ölte meg, mint ahogy az sem, hogy Dexter-nél hagyta a hullát, kettejük mellett azonban mindenképpen Vogellel is kapcsolatban kell lennie. Erre vonatkozóan a motivációit nem ismerjük, de ezt el lehet azzal rendezni, hogy Oliver nem más, mint Vogel fia (ezt az ötletet több helyen is olvastam és tényleg ez tűnik a leglogikusabb magyarázatnak).

 

Dexter és Hannah közös jelenetei nem volt annyira erőltetettek érzéseim szerint, mint mondjuk egy résszel ezelőtt és végre rájöttek az írók is arra (amire már nagyon sok rajongó is), hogy Hannah státuszát elég lazán kezelték, ahhoz képest, hogy egy régóta körözött bűnözőről van szó esetében. Ez eddig mind szép és jó, de aztán mikor jött az a rész, hogy elmennek a pénzért Hannah barátnőjéhez, na ott már a fejemet fogtam! Kezdjük ott, hogy hősnőnk keresett személy révén, hogy öltözik fel a találkozóra, ahová indulni készül... befesti esetleg a haját, álcázza magát valahogy?? Á, dehogy! Épp ellenkezőleg, felvesz egy ilyen testre tapadós rózsaszín miniruhát (mintha valami party-ba készülne), amiben garantáltan minden második férfi meg fogja nézni, hogy elég feltűnő legyen! :facepalm: Csak egy egészen kicsit gondolkodni kellett volna!!

Ezek után viszont azok a kifogások, amivel Dexter előállt Kenny Johnson karakterének (egyébként ő volt kedvencem a The Shield-ben is, szóval neki örülök) olyan szinten voltak gyengék, hogy szerintem nem kell hozzá nyomozónak lenni, hogy rájöjjünk az igazságra. Eléggé lesújtó a véleményem, a hazai rendőrségről, de egy ilyen mesét még szerintem a magyar rendőrök sem hinnének el! Onnan lehetett látni a legjobban, hogy hazudnak, hogy mindig mikor a nő éppen nem tudott mit mondani, akkor Dexter gyorsan rávágott valamit, majd utána (nem közbe, vagy előtte, hanem pont akkor, amikor meggyőzőnek kellett lenni) gyorsan, de azért kicsit esetlenül egymásba karoltak...

A másik már-már nevetséges jelenet, meg ott volt, amikor Vogel elkezdi mondani, hogy "nincs családom...", erre Dexter közelebb megy, szúrós szemmel ránéz, "ja nem mégis van, csak már meghaltak". :D Illetve, amit a Vogel-t játszó nő színészkedés szinten leművelt, az is színvonalon aluli volt. Úgy beszélt, ilyen távolba révedő tekintettel, mintha valami transzban lenne... szóval szerintem nagyon túljátszotta. De a legjobb az az volt, amikor Dexter odaáll közvetlenül az ablakba az étteremnél, majd később eléggé feltűnően kinéz a bokor mögül és utána csodálkozik, hogy felismerték. Ez már komolyan önmaga paródiája volt, utána játszódott le Vogelnél ez a beszélgetés:

- Saxon must have spotted you.

- He's good at this! - na itt már komolyan elröhögtem magam :lol:

Ami még eszembe jutott, az ahogy Deb kikérdezi Jamie-t, az olyan direkt volt, hogy ennyi erővel bárki más megkérdezhette volna ezeket, illetve azt is furcsálltam, hogy Deb-et ilyen könnyen visszavennék, szinte egyik napról a másikra, a rendőrséghez.

 

A karakterekről annyit, hogy Dexter egyre kevésbé szimpatikus. Ez már az utóbbi évadot tekintve is így volt, de most már egyre lejjebb süllyed a szememben. Igazából addig volt számomra egy nagyon szimpatikus karakter, amíg ő magára sem tekintett úgy, mint egy normális emberre (még volt régebben, amikor azt is mondta, hogy "I'm a monster..."). Az élethez való különleges viszonyulása, az a hideg narratíva és az a szemlélet mód fogott meg benne, mintha kívülről látna a világot és a benne élőket, nem pedig mintha ő is egy lenne közülük! Na ez, teljes mértékben kiveszett a karakteréből, mostanában már szinte egyáltalán nem is gyilkol, de ez még csak a kisebb gond, (ettől még nem lenne antipatikus) mert most már azt is felvetette, hogy lehet nem is kell nekem ez az életmód, nekem csak Hannah kell. :roll: Az, hogy végbement nála egy karakterfejlődés és már nem olyan, mint régen az a sorozat velejárója, de itt már nem erről van szó, hanem, hogy egyre jobban elkurvul a karaktere. Nem elég, hogy punci lett, de még felelőtlen is. Először Vogelnek lett a pincsije, most meg Hannahnak. Eközben persze nem foglalkozik másokkal, sőt még ki is szúr velük, a maga érdekében... pl. a testvérével, aki törődik is vele és lemondott a kedvéért Hannah lecsukatásáról, ezért pedig mit kapott... Hannaht lakótársnak. :D:pfff: Tényleg, Dexter már olyan szinten nincs tekintettel másokra és annyira önző lett, hogy én nem tudok vele szimpatizálni. Mindenkit leszarna, itt hagyna, csak hogy Hannahval ketten elandalogjanak Argentínába. Az írók részről az meg olyan olcsó húzás volt, hogy Harrison azt mondja, hogy "Hannaht akarom az anyukámnak", ez már bántott! Értem én, hogy minden áron meg akarják kedveltetni valahogy a csajt, mert a sorozattal kapcsolatos fórumokon minden 3. ember utálja (köztük én is), erre egy ilyen olcsó húzással próbálkoznak, hogy jaj, de hát Harrison is mennyire szereti... valószínűleg az alatt a pár hét alatt, amíg találkoztak, alakult ki közöttük ilyen erős kapocs. :facepalm:

Quinn-t megint lehet összehozzák Debrával, csak hogy kezdjenek vele is valamit. Az a csók, amit ott lenyomott Quinn nagyon langyi volt, de ettől függetlenül annak örülnék ha megint összejönnének, mert szerintem nagyon összeillenek. Egyébként remélem Deb még tartogat meglepetéseket, mert most ő is nagyon szürke. Azok után, ami az évad elején fel volt vezetve, a Dexterrel való nagy ellentét... nem lett belőle semmi! Deb ugyanúgy visszamegy dolgozni a rendőrségre, Dexterrel kibékültek, a végkifejletre semmilyen komoly hatást nem gyakorolt az a szál! Következő esemény, a Hannahval való ellentéte... abból se lett semmi. Még ráadásul együtt vacsorázgatnak kellemesen, így ez szintén kuka. Remélem valami komolyat látunk a karakterétől és nem csak Oliver egy esetleges áldozataként tűnik majd fel.

Az anya-fia párosról még volt egy olyan utolsó reménységem, hogy Vogelből még lehet valaki, de aztán ez is elszállt. Vogel nem más, mint egy naiv édesanya, ennyi, több nincs benne. Ezzel mondjuk végképp kiölték az a karaktert, amit az évad elején láttunk és amiből a sorozat egyik, ha nem a legmeghatározóbb mellékszereplője lehetett volna, egy másik forgatókönyvvel. A fiával kíváncsi leszek, hogy mit próbál majd csinálni, bár szerintem inkább Oliver fogja őt irányítani. (ja ott a végén Vogelnél, rögtön beugrott, hogy biztos ott van benn a házban a férfi, már azt vártam, hogy mikor jön elő...). Az új sorozatgyilkosunk egyelőre jónak tűnik, érdekelne, hogy azt a lábujjas fazont is ő szervezte e be. Talán a 4. évad után Dexter végre megint kap egy méltó ellenfelet Oliver személyében, remélem kellőképpen ki lesz majd kettejük között élezve a harc, a következő részekben. Ezzel együtt nagy finálét nem várok, már eljátszották a bizalmam. :(

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, mindenképpen megnézem!

Dexter 8/9

 

Na, úgy tűnik, Dexter kapott egy igazán jó ellenfelet. Annyira jót, hogy a végén még ő kerül az asztalra, ha nem kapja össze magát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Big Bang Theory 3. évad eleje

 

A mindenségit Sheldon!!! Mi lenne, ha az elméleti fizikát átültetnéd gyakorlatba, és élveznéd is egy nő társaságát, amikor ott a lehetőség áááá :hehe:

 

Howard, örülök hogy összejött az élet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Big Bang Theory Season 3

 

Az évad leggroteszkebb jelenete , képpel illusztrálva!!!

 

sheldon-as-gollum.jpg

 

 

Az évad legkellemesebb reggeli jelenete

" Szentséges ég, egy ágyban fekszem egy gyönyörű nővel, aki Yodát idéz :yes: " :clap::rock::D

 

Az évedből nekem még ez jött le: Az a Star Trek sorozatos arc igazi szemétkedő alak. :evil:

 

5/5 ez is, a színvonal nem csökkent! :cool:

5icj.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harca 4. évad forgatása közben két karakternél is színészcsere zajlott..

Hegyet már a 2. évadban is lecserélték, Ian Whyte alakította, most ismét másik színész fogja.

http://winteriscoming.net/2013/08/mountain-recast/

A másik pedig..

http://winteriscoming.net/2013/08/treme-actor-joins-the-cast/

 

Érdekelne, mit szóltok. Én speciel nem bánom.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daarionak nem örülök, de amikor egy viszonylag fontos mellékszereplőt -három részben szerepelt eddig?- lecserélnek az mindig kényszerből történik szóval nyilván az HBO se jó kedvében nyúlt ehhez a megoldáshoz. Mivel jó eséllyel minden idők legnagyobb szereplőgárdája dolgozik ezen a sorozaton az ehhez hasonlók nehezen elkerülhetőek és biztos lesznek később is hasonlók. Kész szerencse, hogy a főszereplő gárdát elég komoly szerződések kötik ide úgy 6-7 évre.

 

A Hegy recast viszont: :rock:

 

Itt nyilván szó sincs arról hogy a második évados Ian Whyte nem érne rá vagy összevesztek volna vagy ilyesmi, hiszen Whyte folyamatosan szerepel a sorozatban hol mint elmaszkolt

óriás

, hol mint még jobban elmaszkirozott Más. Itt inkább hallgattak a rajongók sirámaira és találtak egy igazi állat Lovagló Hegyet. Mivel a harmadik évadban egyáltalán nem tünt fel a karakter reménykedtem hogy azért húzták ezt meg hogy kevésbé legyen mellbevágó a színész-csere. Nagy fel ezért a lépésért. Pláne hogy a négyes évadban

az egyik legjobban várt fénypont kötödik a karakterhez: a Vörös Vipera vs Hegy harc... ehhez egy igazi brutál arc kell

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még csak pletyka. De gyanús hogy ő se tünt fel a harmadik évadban, talán hogy a nézők elfelejtsék hogy abban a három jelenetben amiben eddig szerepelt hogy nézett ki :D Meglátjuk. Egyelőre a Daarios veszi ki magát a legfurábban. Ebből remélem több nem lesz a négyes évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harca 4. évad forgatása közben két karakternél is színészcsere zajlott..

Daario esetében az előző pasi nekem nem volt szimpatikus, de az egyéni ízlés kérdése, a csere akkor sem jön ki jól.

A Hegy esetében oké, Tommennél meg amúgy sem biztos, hogy feltűnne :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az előző Daario nem jött be igazán

(nem tudtam elképzelni, hogy egy ilyen figurához vonzódjon Daenerys ennyire)

, így nem bánom, hogy más jön. Az új arcról még nem nyilatkozom, először megnézem a filmben, mennyire lesz vonzó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Big Bang Theory Season 3

 

5/5 ez is, a színvonal nem csökkent! :cool:

Egyéni megítélésem, de a 4. évadban viszont csökkent a színvonal. Nem igazán tudtak mit kezdeni a harmadik végére kialakult helyzettel, új szereplőkkel, de az ötödikre helyre billent a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyéni megítélésem, de a 4. évadban viszont csökkent a színvonal. Nem igazán tudtak mit kezdeni a harmadik végére kialakult helyzettel, új szereplőkkel, de az ötödikre helyre billent a dolog.

Én is így gondolom, a 4. évad több dolog miatt nem tetszett. Viszont ha az ötödik hozta a régebbi színvonalat, akkor érdemes újra neki kezdenem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.